Biblie

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 kwie 2011, 22:26

Czyży chodziło tak naprawdę o program "Biblia 1.4"?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 27 kwie 2011, 22:52

fantomik pisze:Czyży chodziło tak naprawdę o program "Biblia 1.4"?


Nie wiem, na tamtym było napisane "Free Bible" chyba , a już na pewno tak nazywał się wypakowany folder (a ja go tak nie nazywałam)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 kwie 2011, 22:54

Iv pisze:
fantomik pisze:Czyży chodziło tak naprawdę o program "Biblia 1.4"?


Nie wiem, na tamtym było napisane "Free Bible" chyba , a już na pewno tak nazywał się wypakowany folder (a ja go tak nie nazywałam)

Poszukaj "Biblia 1.4" (w cudzysłowiach) via google i zobacz czy to aby nie to samo :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 27 kwie 2011, 23:00

fantomik pisze:
Iv pisze:
fantomik pisze:Czyży chodziło tak naprawdę o program "Biblia 1.4"?


Nie wiem, na tamtym było napisane "Free Bible" chyba , a już na pewno tak nazywał się wypakowany folder (a ja go tak nie nazywałam)

Poszukaj "Biblia 1.4" (w cudzysłowiach) via google i zobacz czy to aby nie to samo :)


to :oklaski: Dziękować
chyba muszę sobie przerwę w pisaniu zrobić, bo coś na głupka wychodzę :wstyd:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 kwie 2011, 23:01

Iv pisze:[...]to :oklaski: Dziękować
chyba muszę sobie przerwę w pisaniu zrobić, bo coś na głupka wychodzę :wstyd:

Po prostu ktoś nazwał ten program inaczej na stronie filadelfii, każdy mógł się dać nabrać.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 27 kwie 2011, 23:01



I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 27 kwie 2011, 23:09

a to to nie to samo ?

jaaaa :-/ , dobra nie ważne. Milczę już :wstyd:


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 27 kwie 2011, 23:10

Iv pisze:a to to nie to samo ?

jaaaa :-/ , dobra nie ważne. Milczę już :wstyd:

to samo :D końcówka linku się zgadza


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 04 kwie 2012, 18:14

Mógłby ktoś wrzucić jakiś link do prawosławnego tłumaczenia Biblii (jeśli coś takiego istnieje)?


Awatar użytkownika
Michaił
Posty: 30
Rejestracja: 08 lip 2011, 13:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Michaił » 14 kwie 2012, 10:32

Lord Vajler pisze:Mógłby ktoś wrzucić jakiś link do prawosławnego tłumaczenia Biblii (jeśli coś takiego istnieje)?


Podczas Liturgii czytane są fragmenty Świętej Ewangelii i Apostoła w przekładach na języki liturgiczne typowe dla terenów w jakim znajduje się dana cerkiew (np. scs na dla krajów słowiańskich czy greka klasyczna z niewielkimi zmianami stosowana od czasów Bizancjum w Liturgii greckiej). Do użytku własnego polecane są przekłady z języka hebrajskiego oraz greckiego. Nie ma tutaj żadnych restrykcji ani ograniczeń z jakiego przekładu trzeba korzystać "bo taki i taki jest najelpszy", ważne jest jednak aby był on wykonany rzetelnie i dokładnie. Osobiście korzystam z przekładu dokonanego przez Komisję Przekładu Pisma Świętego, czasami sięgam też do innych np. ks. Wujka. Ale generalnie jak mówię nie ma tutaj reguły.


[center]The Orthodox Church is evangelical, but not Protestant. It is orthodox, but not Jewish. It is catholic, but not Roman.[/center]
Awatar użytkownika
morten
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2012, 13:29
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Reformowany
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: morten » 15 kwie 2012, 09:35

Dla chcących słuchać Biblię polecam http://www.jezus.pl/Biblia/Biblia-audio/
Najlepiej jest oczywiście czytać ale bywają sytuacje kiedy nie ma takiej mżliwości np. na trasie Wilno-Warszawa na pokładzie autokaru jadącego nocą korzystam z takiej formy poznawania Pisma :-)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 15 kwie 2012, 19:32

morten pisze:Dla chcących słuchać Biblię polecam http://www.jezus.pl/Biblia/Biblia-audio/


Super lektor, świetne wykonanie- polecam :ok:


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 15 kwie 2012, 23:52

Alkhilion pisze:
morten pisze:Dla chcących słuchać Biblię polecam http://www.jezus.pl/Biblia/Biblia-audio/


Super lektor, świetne wykonanie- polecam :ok:

Toć to M.Biernacki :P

Swoją drogą nie słyszałam jeszcze nigdy audio całej Biblii z innym lektorem.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości