ktory laptop wybrac?

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.

ktory laptop wybrac?

HP CQ 61-419 4
2
25%
Toshiba Satl 450D-10Z
5
63%
Acer Aspire 573
1
13%
 
Liczba głosów: 8
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

ktory laptop wybrac?

Postautor: Hardi » 13 mar 2010, 11:39

chce kupic laptopa do netu, do pisanie, do ogladania filmow itd. (nie do gier), mam na oku 3 firmy i nie wiem co wybrac, chodzi mi najbardziej o niezawodnosc, tak aby nie kupic czegos co lubi byc w serwisie ;-) moze jest tutaj ktos kto zna sie na tym lepiej ode mnie i cos doradzi :-)

w gre wchodza te 3 bo sa u mnie w miescie od reki do wziecia (oczywiscie maja wiecej laptopow ale znacznie drozszych ;-) )

HP i Toshiba maja RAM 2 GB i dysk 250 GB, a Acer RM 3 GB i dysk 320 GB, wszystkie juz na Windows 7, Acer jest drozszy o okolo 300 zl, tylko jakos nie znam tej firmy tak dobrze i mam mniejsze zaufanie do niej


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ktory laptop wybrac?

Postautor: Norbi » 13 mar 2010, 12:48

Hardi pisze:chce kupic laptopa do netu, do pisanie, do ogladania filmow itd. (nie do gier), mam na oku 3 firmy i nie wiem co wybrac, chodzi mi najbardziej o niezawodnosc, tak aby nie kupic czegos co lubi byc w serwisie ;-) moze jest tutaj ktos kto zna sie na tym lepiej ode mnie i cos doradzi :-)

w gre wchodza te 3 bo sa u mnie w miescie od reki do wziecia (oczywiscie maja wiecej laptopow ale znacznie drozszych ;-) )

HP i Toshiba maja RAM 2 GB i dysk 250 GB, a Acer RM 3 GB i dysk 320 GB, wszystkie juz na Windows 7, Acer jest drozszy o okolo 300 zl, tylko jakos nie znam tej firmy tak dobrze i mam mniejsze zaufanie do niej

Ja mam TAKI i jezeli miesci sie w przedziale cenowym to goraco polecam ze wzgledu na szybkosc bezawaryjnosc i wysokiej jakosci matryce. Dodatkowo firma DELL daje do tych modeli 3 letni okres gwarancji- to sporo jak do laptopa.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 mar 2010, 13:14

Norbi, ale jak pisalem w gre wchodza te 3 bo sa u mnie w miescie od reki do wziecia, wez tez pod uwage, ze ja mieszkam w Norwegii i tutaj bede kupowac :-)

ann_in_grace, juz mam :-P ale potrzeba czegos innego dla pozostalych domownikow, dla zabawy z kompem :->


Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 282
Rejestracja: 03 mar 2010, 15:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Essarts » 13 mar 2010, 14:09

acer,tani i dobry :mrgreen: właśnie z niego pisze


"...Tak bowiem Bóg umiłował świat, że poświęcił swego jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne..." Jana 3:16

I am....
Ich bin...
Je suis...
Είμαι...
Faworyt
Posty: 594
Rejestracja: 29 gru 2009, 10:28
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Faworyt » 14 mar 2010, 17:13

Zdecydowanie HP. Mam w domu trzy sztuki (różne modele): 5 -letni, 3 - letni i roczny. Nigdy z żadnym nie byłem w serwisie, nigdy nie miałem problemów natury sprzętowej typu padł mi twardziel, matryca, napęd DVD etc. W tym najstarszym musiałem rok temu tylko wymienić zasilacz, bo się przełamały przewody ale taka uroda większości mocno eksploatowanych kabli.


Jan 8:32
Awatar użytkownika
Misle
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Misle » 14 mar 2010, 18:41

Polecasz HP, a chyba każdy już wie, że to najbardziej awaryjne(psujące się) laptopy od tej firmy. Najmniej awaryjne są ASUSy.


Faworyt
Posty: 594
Rejestracja: 29 gru 2009, 10:28
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Faworyt » 14 mar 2010, 20:37

Misle pisze:Polecasz HP


Polecam, bo opieram się na własnym doświadczeniu z tym sprzętem po prostu a nie na obiegowych opiniach czy sponsorowanych badaniach i tekstach w mediach.

Misle pisze:chyba każdy już wie, że to najbardziej awaryjne(psujące się) laptopy od tej firmy

No, jak widać nie każdy, bo ja nie wiem. Hardi chyba też nie wie, bo bierze HP pod uwagę - jako jedną z trzech firm, które rozpatruje. No i jeśli mógłbyś uściślić to swoje "każdy już wie".

Bo ja na przykład czytam w o badaniach firmy Square Trade z 2008 roku: "HP i Sony - psują się o 26% rzadziej niż komputery konkurencji. Najwięcej problemów (10 - 15% powyżej średniej) sprawiają produkty Acera, Apple i Gatewaya".

A rok później ta sama firma Square Trade publikuje raport, z którego można wywnioskować, że:ASUS i TOSHIBA okazały się najbardziej niezawodnymi markami, wyprzedzając o oczko firmy takie jak SONY, Apple i DELL; najbardziej awaryjne marki to HP, Gateway i Acer.

W ciągu roku HP spadło z pierwszego na ostatnie miejsce? Co najmniej dziwne. Na forach, w specjalistycznych serwisach, też znajdziesz dużo sprzecznych opinii. To "chyba każdy już wie" :-P


Jan 8:32
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 15 mar 2010, 00:35

Hardi.. a nie lepiej zapytać osób, które w tym "siedzą"? ;) czyli na forum http://forum.laptopy.info.pl/ , tam masz dział "Kupno laptopa" specjalnie stworzony do takich pytań ;) Polecam to forum, dużo mi na nim pomogli.

Ale do takich wymagań jakie napisałeś to sądzę, że każdy będzie dobry.

PS: Osobiście lubię Lenovo, serię ThinkPad R (stosunkowo tanie i solidne) :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 mar 2010, 12:54

decyzja juz zapadla i kupuje Toshibe, po pierwsze mam 1 stara, ktora od 4 lat dziala bezawaryjnie, a po drugie natrafilem na ta stronke http://pl.engadget.com/2009/11/17/asus- ... da-najgor/ i okazuje sie, ze Toshiba (oraz Asus) robia najmniej awaryjne laptopy, za to HP wypada najgorzej, a Acer tez nie wypada rewelacyjnie

Ian, ja juz z takich for sie wyleczylem, bo tam wiecej jest handlarzy niz znawcow tematu, jak kiedys pytalem o pewne rzeczy to na PW dostalem wiecej propozycji kupna niz odpowwiedzi i co ciekawe, ci ktorzy chwalili jakas marke to wysylalki mi na PW wlasnie oferte kupna tego sprzetu, a ja wiem jak w handlu to wyglada i wiem, ze ostatnia osoba jako nalezy sie pytac o opinie jest sprzedawca, bo on doradzi to na czym nawiecej zarabia ;-)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 mar 2010, 13:01

Jaki model Toshiby konkretnie?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 mar 2010, 13:17

Toshiba Satl 450D-10Z


Faworyt
Posty: 594
Rejestracja: 29 gru 2009, 10:28
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Faworyt » 15 mar 2010, 13:38

Hardi pisze:okazuje sie, ze Toshiba (oraz Asus) robia najmniej awaryjne laptopy, za to HP wypada najgorzej, a Acer tez nie wypada rewelacyjnie


To dokładnie te same badania, które cytowałem. Według mnie mało wiarygodne. Ale Toshiba jak najbardziej OK.


Jan 8:32
Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 282
Rejestracja: 03 mar 2010, 15:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Essarts » 15 mar 2010, 14:13

Znajomy ma Toshibe i juz cos wiem wymieniał od razu mu coś sie przepaliło wiec ja nie poelcam Toshiby


"...Tak bowiem Bóg umiłował świat, że poświęcił swego jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne..." Jana 3:16



I am....

Ich bin...

Je suis...

Είμαι...
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 mar 2010, 14:19

Faworyt pisze:
Hardi pisze:okazuje sie, ze Toshiba (oraz Asus) robia najmniej awaryjne laptopy, za to HP wypada najgorzej, a Acer tez nie wypada rewelacyjnie


To dokładnie te same badania, które cytowałem. Według mnie mało wiarygodne. Ale Toshiba jak najbardziej OK.

mozliwe, ze nie sa do konca wiarygodne

Essarts pisze:Znajomy ma Toshibe i juz cos wiem wymieniał od razu mu coś sie przepaliło wiec ja nie poelcam Toshiby

byla kieeeedys seria w korej wypala sie 1 piskel, ale od razu to wymieniali (ale warto dodac, ze wiekszosc firm nie wymieni z powodu 1 piskela) 8-) ja mam juz 1 Toshibe z ktorej zawsze bylem zadowlony :-D



Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości