ktory laptop wybrac?

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.

ktory laptop wybrac?

HP CQ 61-419 4
2
25%
Toshiba Satl 450D-10Z
5
63%
Acer Aspire 573
1
13%
 
Liczba głosów: 8
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 mar 2010, 14:29

Poczekaj na opinię fantomika
on się zna :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 15 mar 2010, 14:30

Lash pisze:Poczekaj na opinię fantomika
on się zna :)

czekam, czekam :-)


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 mar 2010, 23:15

osobiście używam HP
wpierw nx8220
teraz CQ6910p
pierwszy był w serwisie 3 lub 4 razy (pierwszy raz 2 tygodnie po zakupie), ale to z mojej winy (i tym mnie ujęli) ponieważ upadł mi laptop (wiem, bo sam pamiętam co mu zrobiłem) i pękła płyta główna - a mimo to naprawiali do skutku, najpierw główny element, a potem wracał 2 razy - bo wystąpił efekt domina, i wymienili w zasadzie większość ciekawszych elementów włącznie z klawiaturą a na czas serwisu powyżej tygodnia - dostałem zastępczego lapka. Pierwszy miał 12 miesięcy gwarancji i po tych 3 lub 4 naprawach jeszcze w czasie gwarancji - przestał się psuć (mam więcej szczęścia niż rozumu), a używałem go jako podstawowego od VII2005 do IV2008 roku.

Drugi miał coś z wyświetlaczem, ale uszkodzenie z ustawieniami w BIOS a nie wada sprzętowa, ma 3 letnią gwarancję, mamy 2010, na razie za wcześnie aby chwalić. W 2011 będzie czas na zakup kolejnego - i najpierw sprawdzę ofertę HP.

Też używam Asusa 1005PE z W7 - jako laptop prywatny dla dzieci - netbook - nie mam o nim opinii wyrobionej jeszcze.

jestem nietypowym użytkownikiem - laptop pracuje u mnie 14-16h na dobę, rano zanim wyłączę budzący mnie budzik - klikam włącznik od laptopa. Kładąc się spać - gaszę lapka. Jest przegrzany i cały czas coś liczy, więc 2 letni mój laptop jest bardziej zmęczony niż inny 7 letni.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 mar 2010, 13:03

chrześcijanin pisze:osobiście używam HP
wpierw nx8220
teraz CQ6910p
pierwszy był w serwisie 3 lub 4 razy (pierwszy raz 2 tygodnie po zakupie), ale to z mojej winy (i tym mnie ujęli) ponieważ upadł mi laptop (wiem, bo sam pamiętam co mu zrobiłem) i pękła płyta główna - a mimo to naprawiali do skutku, najpierw główny element, a potem wracał 2 razy - bo wystąpił efekt domina, i wymienili w zasadzie większość ciekawszych elementów włącznie z klawiaturą a na czas serwisu powyżej tygodnia - dostałem zastępczego lapka. Pierwszy miał 12 miesięcy gwarancji i po tych 3 lub 4 naprawach jeszcze w czasie gwarancji - przestał się psuć (mam więcej szczęścia niż rozumu), a używałem go jako podstawowego od VII2005 do IV2008 roku.

Drugi miał coś z wyświetlaczem, ale uszkodzenie z ustawieniami w BIOS a nie wada sprzętowa, ma 3 letnią gwarancję, mamy 2010, na razie za wcześnie aby chwalić. W 2011 będzie czas na zakup kolejnego - i najpierw sprawdzę ofertę HP.

Też używam Asusa 1005PE z W7 - jako laptop prywatny dla dzieci - netbook - nie mam o nim opinii wyrobionej jeszcze.

jestem nietypowym użytkownikiem - laptop pracuje u mnie 14-16h na dobę, rano zanim wyłączę budzący mnie budzik - klikam włącznik od laptopa. Kładąc się spać - gaszę lapka. Jest przegrzany i cały czas coś liczy, więc 2 letni mój laptop jest bardziej zmęczony niż inny 7 letni.
Ja mam sony
od dwóch lat
dwa razy w naprawie
- raz upusciłem
- raz Michał wyrwał klawisz / i popsuła sie myszka koło pada.

inne rzeczy bez zarzutu
- widac ze vista trochę miesza bo mi się restrtuje czasami sam ( coś z oprogramowaniem dostępu do netu )
komp chodzi średnio po 8 godzin dziennie
Obługiwany jest przez 6 osób w wieku od 4,5 do 37 w tym post-autystyczne dziecko :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 26 mar 2010, 15:00

MSI, a jesli nie, to inny MSI. :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 mar 2010, 21:19

juz mam Toshibe :-> dzieki za wszelka pomoc


ziuta
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2010, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dusseldorf
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ziuta » 05 maja 2010, 23:58

Mac Booc jest świetny. wszystko co potrzeba i aż nadto ma po prostu wpakiecie i nie ma problemów z robakami, no ale już wybrałeś :)


Pokora
Posty: 57
Rejestracja: 15 paź 2009, 20:14
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczecin
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokora » 06 maja 2010, 16:46

Głupotą jest kupywanie MacBooka! Jak ktoś jest bogaczem to niech se kupuje by się dowartościować ale dla zwykłego zjadacza chleba to jest strata pieniędzy. Za 5 tysięcy to sę mogę kupić 2 laptopy i to z dużo lepszymi parametrami.
Wystarczy zainstalować darmowego Ubuntu i też problemy z wirusami nie ma.


ziuta
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2010, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dusseldorf
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ziuta » 06 maja 2010, 17:52

no właśnie zgadzam się z moją porzedniczką :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 maja 2010, 21:35

Jabłuszko stosuje do zadań specjalnych (studio nagrań) ale był potrzebny komp do "zabawy". Kiedyś na pewno jego również zamienię na jabłuszko, bo to inna klasa kompa, inna wydajność, brak problemów z wirusami itd.



Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości