Zastąp płatnego Windowsa darmowym Ubuntu

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: believer » 10 lip 2010, 21:27

Misle pisze:Ubuntu robi to automatycznie więc czemu płaczesz?

- ja pisałem o mandrivie, a przyzwyczaiłem sie do ubuntu - prosta instalacja jak drut, ale te efekty pulpitu coś nie tak. Pomyślałem: wgram Mandrivę bo nawet na live cd efekty pulpitu działały, a tu przy instalacji sie pyta o jakieś dziwne rzeczy, nie wiedziałem co zaznaczyć....a bałem się, że mi cały dysk wyczyści albo windowsa zepsuje, bo radykałem nie jestem, windowsa sobie zostawiłem na tym samym komputerze, potem znowu kodeków brakowało, nie wiedziałem jak dograć i nie mam sie kogo zapytać. Po instalacji ubuntu miałem swap i drugi katalog domowy i w nim pliki systemowe, a mandriva podzieliła mi dysk na jakieś 3 części. Linuks jest dobry do internetu, z innym sprawami gorzej ,ale w październiku pewnie znowu wgram 10.10 ubuntu i zobaczę :)
Windows xp jest najlepszy i najprostszy dla początkującego użytkownika i nie tylko, wszystko domyślne ustawione, windows 7 wgrałem na 2 - letniego laptopa, prawie wszystko super działało, brakowało w tylko kilku mniej ważnych sterowników, dograłem w 5 minut programem Easy Driver :-D
Na stronie internetowej Mandrivy przeglądałem kroki instalacji Mandrivy, a jak sie potem okazało, u mnie było inaczej...
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 22:52 przez believer, łącznie zmieniany 1 raz.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
smokeustachy
Posty: 428
Rejestracja: 11 sty 2008, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Skądinąd nie bądz taki ciekawy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: smokeustachy » 10 lip 2010, 22:44

Misle pisze:Niczego poza Ubuntu/Mint nie testuj bo nie ma sensu bo inne dystrybucje są od niego trudniejsze i jest więcej problemów.

/..../

PCLINUXOS choćby o niebo lepszy...


"...papiestwo tkwi w każdym z nas...." (c) Turretin :-)

SEKS_Slax: http://chomikuj.pl/soplandia/Slax
Awatar użytkownika
Misle
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Misle » 13 lip 2010, 09:53

Jeszcze jest prosty system PC-BSD nie związany z linuxem lecz pewnie go nie będziecie używać bo jest oparty na FreeBSD czyli na diabełku.
Obrazek


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 13 lip 2010, 10:08

A pod ubuntu nie mozna uzywac internetu mobilnego. :-?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 lip 2010, 11:45

Misle pisze:Jeszcze jest prosty system PC-BSD nie związany z linuxem lecz pewnie go nie będziecie używać bo jest oparty na FreeBSD czyli na diabełku.
Obrazek

Zmienili logo jakiś czas temu :( (a przynajmniej chcieli lub chcą) a diabełek był taki śliczny :P


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Sebeq
Posty: 138
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sebeq » 29 lip 2011, 10:56

Niestety, jak ktoś tu wspomniał wcześniej Winsrołsy są instalowane w większości nowych laptopów. I w sumie się nie dziwię, że ludzie dla wygody wybierają ten właśnie system. Niestety, takie instalacje nie są darmowe :/

Co ciekawe, nie wiem czy ktoś tu o tym pisał, Windows stał się swego rodzaju monopolista na rynku oprogramowania właśnie dzięki piractwu. Cała Europa wschodnia, Ruskie i Chiny zostały opanowane przez Microsoft jedynie dzięki fali nielegalnego oprogramowania. Dzięki temu Winsrołs stał się standardem.

Ja w domowym zaciszu przesiadłem się na Ubuntu. Stabilne, działa kilkadziesiąt razy szybciej niż winda. Łatwy w obsłudze i w zupełności wystarcza do domowych zastosowań.

Jedynie do czcionki innej niż w windzie należy się przyzwyczaić. Z czasem zaczyna się rozumieć, że jest o wiele lepsza niż standardy Microsoftu.

Także, ze swojej strony polecam dla tych którzy nie są jeszcze zdecydowani.

Chociaż w sumie, to najlepiej gdyby laikowi wgrał Linuxa ktoś kto już ma z nim trochę obycia, żeby się nie bał zwykłego użytkowania. U mnie w domu rodzice już od dawna korzystają z XBuntu i nie narzekają :) Wszystko działa z automatu i zero problemów.


Ps: Z tym internetem mobilnym to jakieś ploty. U mojego kumpla bez problemu instalował się automatycznie modem Bluconecta i śmigał. Zresztą każdy inny pewnie też działą bez problemu.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 29 lip 2011, 11:11

Sebeq pisze:Ja w domowym zaciszu przesiadłem się na Ubuntu. Stabilne, działa kilkadziesiąt razy szybciej niż winda. Łatwy w obsłudze i w zupełności wystarcza do domowych zastosowań.


Swietny wybor. Jak kupie laptopa to instaluje na nim Ubuntu. Jest lepszy.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 29 lip 2011, 18:46

Sebeq pisze: I w sumie się nie dziwię, że ludzie dla wygody wybierają ten właśnie system. Niestety, takie instalacje nie są darmowe :/


A kto Tobie wmówił, że należy Ci się coś za darmo?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 29 lip 2011, 18:51

Sebeq pisze:Stabilne, działa kilkadziesiąt razy szybciej niż winda.


Bzdura. Ubuntu to prymityw nie obsługujący nawet zaawansowanych programów. Oczywiście jeśli ktoś używa sprzętu muzealnego to wtedy Twoja teoria jest prawdą ;)


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 29 lip 2011, 21:32

Norbi pisze:Bzdura. Ubuntu to prymityw nie obsługujący nawet zaawansowanych programów. Oczywiście jeśli ktoś używa sprzętu muzealnego to wtedy Twoja teoria jest prawdą ;)


Powiedział co wiedział.

Pochwal się swoim zaawansowanym sprzętem i oprogramowaniem.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 lip 2011, 01:32

Adalbertus pisze: Pochwal się swoim zaawansowanym sprzętem i oprogramowaniem.


Dobrze powiedziane. Na Linux jest wszelakie zaawansowane oprogramowanie jakiego potrzebujemy - szczegolnie naukowe. Jak ktos chce Fotoszopy, to i tak uzywa Mac. ;-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Pekola
Posty: 164
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pekola » 30 lip 2011, 15:34

Ubuntu to prymityw nie obsługujący nawet zaawansowanych programów.


:-/ A niby dlaczego ma obsługiwać te programy? Windows i Linux to całkiem różne systemy więc programy z jednego systemu na drugim nie będą działać... Czemu nie którzy tego pojąć nie mogą....


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 30 lip 2011, 15:39

Pekola pisze:
Ubuntu to prymityw nie obsługujący nawet zaawansowanych programów.


:-/ A niby dlaczego ma obsługiwać te programy?
No właśnie nie potrafi, ale niema dobrych rzeczy "za darmo" więc niema sie czemu dziwić :) Linux obecnie jest dla pasjonatów, podobnie jak fiat 125p ;)


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 30 lip 2011, 17:09

Zainstalowałem sobie Win98 na WinXP, taki jestem alternatywny. Swoją drogą 98 ma sporo fajnych funkcji (z dostępem do jądra DOSu na czele), których nie mają te nowe łyndołsy.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 lip 2011, 17:11

Norbi pisze:No właśnie nie potrafi


Jakie programy masz na mysli?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości