Przekład Odzyskiwania

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19773
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przekład Odzyskiwania

Postautor: KAAN » 24 kwie 2021, 21:33

Riddick pisze:Wikipedia, no jasne... ja jednak wolę jakieś bardziej wiarygodne źródła.
Możesz podać jakieś?
Riddick pisze: Ani księga Ezdrasza, ani księga Nehemiasza nie mówi nic o żadnych żydach, mówi za to sporo o Judejczykach, w żadnej z tych ksiąg nie pojawia się żaden wyznawca religii żydowskiej.
Żydzi w Biblii to nie wyznawcy religii, tylko pojęcie etniczne - pochodzenie od Judy, piszesz sprzeczności. Judejczycy to mieszkańcy Judei niekoniecznie wierzący według wiary Izraela i pochodzący z Izraela.
Riddick pisze:Już kiedyś rozmawialiśmy na temat sfałszowanych przez masoretów wersetów z Biblii, każesz mi znowu powtarzać to, na co wcześniej nie umiałeś odpowiedzieć?
Nie pamiętam żebyś udowodnił jakieś fałszerstwa, może przypomnij jedno...
KAAN pisze:A które to księgi są usunięte z tekstu masoreckiego? Jakie wersety zostały sfałszowane i jakie masz na to dowody?

Faryzeusze odrzucili księge Tobita,
A co to za księga? Czy chrześcijanie wymieniają ją jako księgę natchnioną, a może Pan Jezus ją wymienia? Możesz wskazać miejsce w Biblii gdzie jest ta księga wymieniona lub wzmiankowana?
Judyty,
Księga Judyty ma błąd rzeczowym historyczny na samym początku, to nie jest księga natchniona. Do kanonu włączył ją KK na soborze Trydenckim.
fragmenty księgi Estery, w których jest mowa o Bogu, który widocznie przeszkadzał tłumaczom z greki na aramejski, ponieważ dzięki temu mogli wskazać na przebiegłość Mardochaja,
Księga Estery została napisana w czasach kiedy o grece nikt w Izraelu i w Persji Kserksesa nie słyszał poza tym że to był jakiś ludek, który Kserkses chciał podbić ale się naciął, przegrywając taktycznie z malutką grupą Greków (Termopile).
pierwszą, drugą, trzecią i czwartą księgę Machabejską
To księgi pisane po grecku powstałe w czasie ciszy prorockiej, są nienatchnione. Występują w nich błędy doktrynalne sprzeczne z całą Biblią.
Księgę Mądrości...
Itd, itp nienatchnione pisma.
KAAN pisze:Gdzie potępił cały Talmud?
Uprzejmie proszę, żebyś przeczytał to, co napisałem. Aczkolwiek jeszcze raz powtórzę, Pan Jezus potępił wszystko co składa się na talmud, czyli tradycję, którą faryzeuszowie stawiali ponad Pismo i co ich następcom pozostało do dnia dzisiejszego.
Nie wszystko, bo Talmud powstały cztery wieki po Chrystusie ma wiele o niebo więcej fałszywych nauk niż to co prezentowali faryzeusze i uczeni w Piśmie.
Riddick pisze:Jeden rabin wiosny nie czyni, poza tym, póki nie jest nawrócony, nadal jest poganinem.
Ja nie zastanawiam się czy czyni wiosnę czy nie, ale są Żydzi, którzy wiedzą dużo, są zbałamuceni przez wychowanie i dlatego nie potrafią się przełamać do uwierzenia. Trzeba się o nich modlić i próbować ich doprowadzić do upamiętania tak jak Pan Jezus robił to z Nikodemem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości