Katolicko-protestancki dialog ekumeniczny

W tym miejscu można bezpłatnie umieścić informacje na temat chrześcijańskich wydarzeń, koncertów, konferencji, koncertów, itp.
KKoz
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2017, 12:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Katolicko-protestancki dialog ekumeniczny

Postautor: KKoz » 23 lut 2017, 12:53

Katolicko-protestancki dialog ekumeniczny

Z wielką przyjemnością pragnę zaprosić Państwa na kolejną, już VII edycję Rocznych Podyplomowych Studiów - Pokojowe rozwiązywanie konfliktów. Ekumeniczne drogi pojednania. Studia te prowadzone przez Europejską Katedrę Jean Monnet, działającą od 2009 roku na Wydziale Teologicznym UO, są skierowane do osób zainteresowanych dialogiem międzykulturowym, otwartych na relacje ekumeniczne, kreatywnych w pisaniu projektów.

W trakcie dwusemestralnych zajęć (zjazdy w soboty, od godz. 09.00 do 17.00), które będą odbywać się w wybranych wspólnotach luterańskich na terenie Opolszczyzny: Opole, Kluczbork, Lasowice, Pokój, Gogolin. W ich trakcie będą zgłębiane problemy pojawiające się na drodze dialogu ekumenicznego katolicko-protestanckiego. 500 lat od reformacji Marcina Lutra jest dobrą okazją do zgłębienia historii podziału we wspólnocie chrześcijan i docenienia wysiłku odzyskiwania jedności. Zarysowane zostaną zasadnicze problemy w relacji obu Wspólnoty kościelnych i ich znaczenie w budowie tożsamości Starego kontynentu. Wykładom poświęconym aspektom teologicznym będą towarzyszyć konwersatoria i spotkania z przedstawicielami lokalnych wspólnot protestanckich..

Możliwości rozwiązania narosłych kwestii będą zgłębiane podczas warsztatów dotyczących ekumenicznych zasad rozwiązywania konfliktów konfesyjno-religijnych. Praktyczny wymiar skutecznego łagodzenia narosłych problemów odsłonią analizowane dobre praktyki w relacjach katolicko-protestanckich na Śląsku opolskim.

Uczestnicy Studium są zaproszeni do współtworzenia projektu umożliwiającego wyjazd studyjny do wybranych ośrodków, posiadających żywe przykłady kultury inspirowanej myślą protestancką. W ramach zajęć przewidywana jest wizyta studyjna w Augsburgu – kolebce reformacji.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniu 25 lutego 2017 r. w budynku Wydziału Teologicznego UO, ul. Drzymały 1a sala 25 ?II piętro?.

W

Opłaty: Wysokość opłaty uzależniona jest od liczby uczestników, więcej informacji o kosztach w trakcie spotkania 25.02.2017r.

Więcej informacji na stronie: http://wt.uni.opole.pl/kpde-informacje-ogolne/


Wróć do „Tablica Ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość