15-18 lipca 2010 Konferencja chrześcijańska w Puławach

Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

15-18 lipca 2010 Konferencja chrześcijańska w Puławach

Postautor: Tomek12 » 13 lip 2010, 11:51

15-18.07.2010 Jak co roku o tej porze odbywa się konferencja w zborze EWZ w Puławach k. Rymanowa (mówimy: w Bieszczadach). Zaczyna się w czwartek wieczorem (zwykle o 18-tej rozpoczęcie), kończy w niedzielę obiadem. Noclegi u wierzących i wyżywienie w zborze. Nie ma żadnych opłat, ale w niedzielę zbierana jest kolekta na pokrycie kosztów konferencji. W sobotę i piątek zwykle są po 3 wykłady, prócz tego pieśni, chór. Spokojny klimat, dobra duchowa atmosfera, ciekawe miejsca, wyciąg na Kiczerę. Byłem kilka razy, teraz też się wybieram z rodziną. Polecam.
W tym roku mają usługiwać m.in. bracia z Ligi Biblijnej (L. Szuba i drugi brat zapomniałem nazwiska). Nie jest konieczne być od czwartku, można przyjechać w piątek, czy sobotę jak kto może.


cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 13 lip 2010, 17:17

Szkoda, że tak daleko :( Może kiedyś uda się odwiedzić ten zbór.

Czy może Tomek napisać więcej o tej konferencji? Kto usługuje poza Ligą Biblijną, itd.?

Niedawno miałem okazję słuchać wykładów Brata Barkociego, właśnie z konferencji w Puławach w 2009 roku.

Bardzo dobre wykłady.


Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 13 lip 2010, 21:41

cycler pisze:Kto usługuje poza Ligą Biblijną


Barkociego raczej tym razem nie będzie. Głównymi usługującymi mają być właśnie bracia z Ligi. Zwykle miejscowi bracia też coś powiedzą.
Co poza tym? Jak dobrze pamiętam w piątek i sobotę są wieczory świadectw. Ciekawostką z menu jest "pasta bieszczadzka" - tak ją nazwaliśmy (pierwszy raz nas zdziwił skład: kiełbasa, biały ser (tak, tak, to nie żart), ogórek konserwowy, jajka na twardo, szczypiorek). Ekscesów i flagowania raczej nie będzie - bracia czuwają - i dobrze!


cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 13 lip 2010, 23:05

Dzięki Tomaszu za odpowiedź.

Co prawda nie byłem w żadnym zborze EWZ, to na ile znam te zbory z opowieści i różnych materiałów w sieci, to wydaje się, że daleko trzymają się od flagowania.

Nie wiem jak w innych kwestiach wygląda ich kondycja duchowa. Mam nadzieję, że jest jak najlepsza.

Byłem za to w kilku zborach ChWZ. Wydaje się, że większość z nich trzyma się z dala od wszelkich ,,nowinek charyzmatycznych''. Choć z pewnością nie są to zbory doskonałe.

Ważne jest aby zbór trwał w świętości.

Tomek12, Jeśli mogę spytać z jakiej części Polski jesteś i z jakiego zboru? Oczywiście nie musisz pisać tu, możesz mi na pisać prywatną wiadomość, jeśli oczywiście chcesz.



Wróć do „Podkarpackie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości