wołanie o pomoc

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

wołanie o pomoc

Postautor: bookerka » 16 cze 2012, 01:01

Od jakiegoś czasu mam prywatne problemy z przyjacielem z Kościoła ... On potrzebuje mojej pomocy , ja nie mogę patrzeć jak On cierpi , bo jest dla mnie kimś ważniejszym.. Wiem , że taki jest plan Boga i dlatego staram się być Mu posłuszna , ale nie ukrywam , że jest ciężko i to bardzo! Prosiłabym o modlitwę , aby Jezus każdego dnia dodawał mi sił , cierpliwości i pokory wobec Niego! Modlę się codziennie z wiarą i czuję , że to naprawdę pomaga :)


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 16 cze 2012, 01:03

bookerka pisze:Wiem , że taki jest plan Boga i dlatego staram się być Mu posłuszna , ale nie ukrywam , że jest ciężko i to bardzo!


Plan Boga, aby on cierpiał??
A który to ojciec zamiast chleba daje kamień? A co dopiero mówić o Bogu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 16 cze 2012, 02:17

Małgorzata pisze:
bookerka pisze:Wiem , że taki jest plan Boga i dlatego staram się być Mu posłuszna , ale nie ukrywam , że jest ciężko i to bardzo!


Plan Boga, aby on cierpiał??
A który to ojciec zamiast chleba daje kamień? A co dopiero mówić o Bogu.

Bóg nieraz daje chwilowe cierpienie, które w ostatecznym rozrachunku jest dobre, bo prowadzi do wypełnienia Bożej woli.
bookerka, możesz napisać ogólnie o co chodzi z tym cierpieniem?


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bookerka » 16 cze 2012, 12:46

bookerka napisał/a:
Wiem , że taki jest plan Boga i dlatego staram się być Mu posłuszna , ale nie ukrywam , że jest ciężko i to bardzo!


Plan Boga, aby on cierpiał??
A który to ojciec zamiast chleba daje kamień? A co dopiero mówić o Bogu.


nieee , nie chodziło mi o Jego cierpienie , tylko o moją osobę w całej sytuacji. Trudno jest mi go wspierać , kiedy sama Jego (przyjaciela) powoduje smutek w moim sercu. Dlatego szukam wsparcia tylko w Panu! Wiem , że tylko On jest w stanie mi pomóc.


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 16 cze 2012, 13:15

bookerka, ja nadal nie rozumiem.
To z Twojego powodu on cierpi? Czy ty cierpisz z jego powodu? Czy jak to jest?
Napisz, oczywiście jeśli chcesz, ułatwi to zrozumienie.


Ps. Gdy cytujesz czyjąś wypowiedz, masz 3 opcje (albo może i więcej):
1. Przy każdym poście z prawej strony na górze, jest przycisk "Cytuj"
2. Jeśli chcesz cytować selektywnie tekst, zaznaczasz tekst kursorem, na czyimś poście,
następnie klikasz "Cytowanie selektywne" pod oknem tekstowym (pod emotkami).
3. Kopiujesz sobie zwyczajnie tekst, który chcesz zacytować, przed nim piszesz [quote] a na końcu [/quote.] (bez kropki) :-)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bookerka » 16 cze 2012, 14:45

Iv pisze:To z Twojego powodu on cierpi?

nie.

Iv pisze:Czy ty cierpisz z jego powodu?

pośrednio.

Iv pisze: Czy jak to jest?


jest to tak , mam przyjaciela , który ma problemy. Ja pomagam Mu jak tylko mogę . Tylko jeśli chodzi o mnie problem leży nie w nim tylko we mnie. On jest dla mnie kimś więcej niż tylko przyjacielem. Ciężko bardzo jest modlić się o Jego dziewczynę czy o inne prywatne , sprawy. Wiem , że On mnie traktuje jak najbliższą przyjaciółkę, ale czasem po prostu nie wyrabiam.


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bookerka » 16 cze 2012, 14:45

Iv , dziękuję za pomoc :)


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 16 cze 2012, 15:37

bookerka, aaaaa teraz rozumiem.
Podlę się aby Pan uregulował tę sytuację wedle swojej woli.
A Tobie dał pokój serca i może jakiegoś kandydata na męża (jeśli to jest Jego wolą) :)

Iv , dziękuję za pomoc :)

Nie ma sprawy.
Wszyscy kiedyś zaczynaliśmy pisanie na forum ;)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bookerka » 16 cze 2012, 16:11

dziękuję bardzo , dla mnie teraz najważniejsze jest to by być posłuszna Panu.


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 cze 2012, 10:01

Małgorzata pisze:
bookerka pisze:Wiem , że taki jest plan Boga i dlatego staram się być Mu posłuszna , ale nie ukrywam , że jest ciężko i to bardzo!


Plan Boga, aby on cierpiał??
A który to ojciec zamiast chleba daje kamień? A co dopiero mówić o Bogu.

Jezus Chrystus jak najbardziej w swoim planie dla wierzących założył cierpienia. I tak było przez całą historię odkupienia i cierpięli najbardziej święci ludzie jacy kiedykolwiek chodzili po zmienii. Te cierpienia są właśnie chlebem Siostro, a brak tych cierpień może się okazać właśnie kamieniem czy skorpionem.

edit:
bookerka pisze:dziękuję bardzo , dla mnie teraz najważniejsze jest to by być posłuszna Panu.

Zastanów się czy przypadkiem za chęcią pomagania przyjacielowi nie stoi jednak coś mniej szczytnego w Twoim sercu. Może lepiej dla was wspólnie byłoby aby prawda wyszła na jaw i abyś się zdystansowała by nie szkodzić przede sobie? (bo wiesz, w pewnym sensie go okłamujesz i siebie również) Może nie ma sensu aby się wystawiać na takie pokuszenie? (jak blisko byłaś aby złożeczyć jego dziewczynie?) Tak tylko dywaguję rzecz jasna, może ktoś bliższy wam byłby w stanie Tobie poradzić coś bardziej praktycznego, np. pastor? (lub Żona pastora; wiesz, starsze kobiety powinny nauczać młodsze w kościele). Pomyśl o tym.

Nie wiem też czy jest to Twoja pierwsza sympatia warto jednak sporządzić swego rodzaju "inwentarz swojego serca" i przeanalizować wszystkie wcześniejsze związki (to zajmie sporo czasu), w których byłaś i poszukać ewentualnych śladów "patologii", związków w których trwałaś mimo, że wiedziałaś iż nie mają przyszłości, związków w których siebie samą krzywdziłaś, w których krzywdziłaś inną osobę, w której racjonalizowałaś nieracjonalne zachowania, w których dementowałaś fakty, w których czułaś przesadną zazdrość niczym nie umotywowaną w rzeczywistości itd... (możliwe, że takowych nie znajdziesz, niemniej moim zdaniem każdy powinien coś takiego przeanalizować w swomi życiu; ah, niezwykle pomocne jest w takiej refleksji jeśli prowadzisz "pamiętnik").

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 19 cze 2012, 14:59

Jezus Chrystus jak najbardziej w swoim planie dla wierzących założył cierpienia


Kompletnie się z tym nie zgadzam.Cierpienia są, ale nie dlatego, ze Bóg tak zaplanował.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 cze 2012, 15:22

Małgorzata pisze:
Jezus Chrystus jak najbardziej w swoim planie dla wierzących założył cierpienia


Kompletnie się z tym nie zgadzam.Cierpienia są, ale nie dlatego, ze Bóg tak zaplanował.

Bo przypadkiem coś się dzieje wbrew Jego Planom? Bóg zaskoczony cierpieniem? "O kurka, Duchu Święty, jak to się stało, że on ma raka? No jak?! Wczoraj jeszcze go nie miał!!!". Ciekawa koncepcja. Nie wiem jak to miałby niby pomóc komuś cierpiącemu.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Grzegorz97
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2012, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Grzegorz97 » 19 cze 2012, 15:49

fantomik, to chodzi o to, że Pan Bóg dopuszcza cierpienia, ale ich nie stwarza.

Czyli ktoś może mieć raka, ale nie dlatego, że Pan Bóg tak chce.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 19 cze 2012, 16:15

fantomik pisze:
Małgorzata pisze:
Jezus Chrystus jak najbardziej w swoim planie dla wierzących założył cierpienia


Kompletnie się z tym nie zgadzam.Cierpienia są, ale nie dlatego, ze Bóg tak zaplanował.

Bo przypadkiem coś się dzieje wbrew Jego Planom? Bóg zaskoczony cierpieniem? "O kurka, Duchu Święty, jak to się stało, że on ma raka? No jak?! Wczoraj jeszcze go nie miał!!!". Ciekawa koncepcja. Nie wiem jak to miałby niby pomóc komuś cierpiącemu.


Fantomiku, nie podejrzewam Cię, ze nie rozumiesz tego, co napisałam, dlatego jestem zaskoczona Twoją ironiczną wypowiedzią.
Poza tym mój przedmówca napisał słusznie.
Z kolei nie sądzisz chyba, że ja uważam, jakoby Bóg był czymś zaskoczony.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 cze 2012, 06:39

Grzegorz97 pisze:fantomik, to chodzi o to, że Pan Bóg dopuszcza cierpienia, ale ich nie stwarza.

Czyli ktoś może mieć raka, ale nie dlatego, że Pan Bóg tak chce.

Chyba potocznie nie do końca się rozumie Dopust Boży.

Dla przykładu:
Acts 9:16: Ja sam bowiem pokażę mu, ile musi wycierpieć dla imienia mego.
II Corinthians 12:7: Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował - żebym się nie unosił pychą.
Philippians 1:29: Wam bowiem z łaski dane jest [b]to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i [b]dla Niego cierpieć,
I Peter 3:17: Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle.
Romans 8:17: A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli.

Jak widać w powyższych -- cierpienia dla wierzących są częścią Bożego Planu i są z Bożej Woli. Ale uwaga -- nie są one karą, są Łaską. A jeśli ktoś z Nim nie cierpi to powinien się strzec w myśl Rzymian 8:17.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości