Jestem prześladowany

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sie 2008, 14:39

Haereticus pisze:
Lash pisze:To jest Sprawa miedzy Adminem a Nim. Wg mnie nie dzieje sie tu nic gorszacego.

Kłamstwa na temat katolicyzmu - gorszące.
Kłamstwa na temat ludzi - gorszące.
Pomówienia - gorszące.
Osądzanie artystów chrześcijańskich - gorszące.
Obraźliwe słownictwo - gorszące.
Pycha - gorsząca.
Poniżanie innych ze względu na różnice poglądów - gorszące.

Kazdy grzech jest gorszacy.
Powedz mi czy ty nie GRESZYLES na tym forum i porzednim - spora liczba rzeczy ktore tu wymieniles?
Haereticus pisze:
Lash pisze: Moze niektorzy ludzie chcieliby aby wygladalo inaczej i dlatego musi sie to czy tamto zmienic.
Yarpen np chcial dostepu wszedzie.
Ktos chce czegos innego itp
Natomiast niw eim czy ktokolwiek jakikolwiek Admin potrawi byc sedzia idealnie sprawiedliwym.

Ja chciałbym tylko jednego - aby to forum było naprawdę chrześcijańskie i aby były obowiązujące wzorce biblijne.

Wylecialbyc szybko :(
Haereticus pisze:A widzę, że wielu ma wiele do powiedzenia cytatami, a nie widzą tego, co Biblia mówi o nich samych.

Hae a jak jest z toba?
Czy nie jest podobnie?
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze: Czy Kościół jest taki jak chce Bóg?
Hmmm a jaki ma byc kosciol? powiedz czy Pawel Robil arum gdy pisal do kosicola :
(25) Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami. (26) Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! (27) Ani nie dawajcie miejsca diabłu! (28) Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego udzielać potrzebującemu.

Uważam, że jest zasadnicza różnica pomiędzy sporami, nawet gwałtownymi, a równaniem ludzi z ziemią, atakami, obrażaniem, szkalowaniem dobrego imienia innej osoby... nie takiego Kościoła chciał Bóg.

A jakiego chcial?
Haereticus pisze:Kościół jaki znajdujemy w Biblii to Kościół miłujący się, to bracia, a nie ludzie obrzucający się błotem, atakujący siebie nawzajem, zdradzający...

Serio?
Powedz mi jak rozumiesz np
(15) A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli. Gal 5
(1) Słyszy się powszechnie o rozpuście między wami, i to o takiej rozpuście, jaka się nie zdarza nawet wśród pogan; mianowicie, że ktoś żyje z żoną swego ojca. (2) A wy unieśliście się pychą, zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu. 1 kor 5
Ap 2-3 pokazuje jaki sa KOSCIOLY.
Jezus wzywa jed do nawrocenia ale chyba nie wiele sie zmienilo...

Haereticus pisze: Taki jest dla mnie ideał Kościoła i tego właśnie nie widzę ani na forum, ani - obecnie - w Kościele. Wielu jest ludzi świętych w Kościele, ale także - widzę teraz - wielu takich, co tylko udają.

A gdzie jestes TY?
Dlaczego stale mowisz INNI / czynia zle
a nie ja?
Stawiajac siebie jako "wzor doskonalosci"?

A jesli udaja to co?
Idz do starszych ich kosciolow...

Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze: Wątpię... To forum, ludzie na tym forum, ludzie w Kościele, ulegają wpływowi diabła...
A TY?
Czy ulegasz tym wplywom?
Czekam na odpowiedz!

Gdybym stwierdził że nie, że nie jestem grzesznym, to byłoby kłamstwo i pycha.

Dobrze wiec powiedz mi skad wiesz ze tera nie ulgasz?
Haereticus pisze: Ale to, co się dzieje jest dla mnie odrażające. I źle sie czuję widząc, jak źle się dzieje w Kościele, jaki jest upadek w Kościele i że ten Kościół wcale tak bardzo nie różni się od świata.

A czy kiedykolwiek bylo inaczej?
Wbrew pozorom nie wydaje mi sie...
Zauwaz ze listy owpowiadaja na PROBLEMY kosicolow.
Powiedz mi jakie bylu problemy kosciola w Sardes czy Tiatyrze por Apokalipsa?
czekam na ich liste!

Haereticus pisze:Że w Kościele też "homo homini lupus est" jest jak najbardziej uzasadnioną prawdą.

List do Galacjan o tym mowi.
Wlasnie tam sie zarli i kasali .....
Czy to idelny NT kosiol?
Haereticus pisze:Jeśli taki ma być Kościół, to mi się on nie podoba i ja nie chcę takiego Kościoła.

To nie chesz tego co jest w NT ale chcesz czegos cego NIGDY NIE BYLO.
IDEALU ktory sposoduje ze sie roztrzasakasz w swojej wierze.
Bowiem skupiasz sie na ludziach a nie na Chrystusie
Haereticus pisze: Mi się podoba Kościół z Biblii - Kościół poddany i posłuszny Bogu.

Takiego kosciola w Bibliu nie ma.
Niektorzy ludzie i owszem tacy byli .
Ale nawe Pawe opklucil sei z Markiem a Piotr dal sie wciagnac w Oblude Jakubowa.
ZYJESZ MITEM i dlatego cierpisz.
Wydaje sie sie ze kosciol powinien byc doskonaly ale takiego NIGDY NIE BYLO i NIE BEDZIE. Kosicol ma SIE milowac. i nosic brzemina jedni drugich i znosic w milosci a nie - byc doskonaly.

Haereticus pisze:
Lash pisze:A czy nie jest tak Z KAZDYM FORUM na ktorym sie pojawiasz?

Nie. Zdarzają się problemy, ale nie jest to wcale regułą. W pewnych miejscach problemem jest, że jestem chrześcijaninem, w innych, że jestem niekatolikiem, tutaj - jak widzę - też nie odpowiadam ludziom i najchętniej by się mnie pozbyli.

Ja tego nie widze ze chetnie by sie ciebie POZBYLI. Moze Putritan
Inne mysle ze nie!
To jest twoje postrzeganie swiata ktore nie jest prawdziwe.

Haereticus pisze: Wiesz. Odbieram sygnały, że chrześcijanie nie życzą sobie mnie w Kościele. I to jest chyba najbardziej gorszące ze wszystkiego.


To jest TYLKO TWOJE wyobrazenie. Skupienie sie na sobie /Ja wiem lepiej/ + odrzucenie /nie kochaja mnie/ + Klamstwo diabla /Kosciol mnie nie chce/ = odpadniecie i zgorzknienie.

Jestes poprostu wkrecony przez diabla ktory wmawia ci rzeczy ktorych nie ma. Problem jest taki czy chcesz sie temu przeciwstawic i stanac w wierze ze Bog ciebie kocha i Kosciol tez czy nie!.

Zrob doswiadczenie
pojdz do koscila w twoim miescie i zapytaj kto chce bys odszedl od kosciola albo od Chrystusa.

Zrobisz?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2008, 15:24

Mnie osobiście to forum buduje i dziękuję Bogu, że mnie do niego doprowadził. Może też powinieneś za nie Bogu dziękować?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 18 sie 2008, 15:41

Hae pisze:Kłamstwa na temat katolicyzmu - gorszące.
Kłamstwa na temat ludzi - gorszące.
Pomówienia - gorszące.
Osądzanie artystów chrześcijańskich - gorszące.
Obraźliwe słownictwo - gorszące.
Pycha - gorsząca.
Poniżanie innych ze względu na różnice poglądów - gorszące.

ch pisze:Kłamstwa na temat RM - gorszące.
Kłamstwa na temat ludzi z RM ktorych nigdy nie spotkales - gorszące.
Pomówienia o ludziach ktorych nigdy nie spotkales (ja, Puritan, ludzie z RM) - gorszące.
Osądzanie artystów chrześcijańskich z RM - gorszące (patrz dyskusja o muzyce RM).
Obraźliwe słownictwo (cyt. Ciebie: "klamiesz", odmieniane przez rozne przypadki) - gorszące.
Pycha - gorsząca.
Poniżanie innych ze względu na różnice poglądów - gorszące.


Wszystko to jest obserwowane.
Jako dowod [doklejam - bo po chwili zniknelo - a dowodow innych jest pelno wystarczy przeszukac Twoje wypowiedzi] Twoje wlasne slowa:
Haereticus pisze:Wysłany: Dzisiaj 15:48
Jesteś człowiekiem bezczelnym i kłamcą. Bronisz sekty psuedochrześcijańskiej, a atakujesz za to, że ja bronię katolików, gdy są prześladowani. Jesteś katem prześladującym tych, którzy się z tobą nie zgadzają. Mam serdecznie dosyć ciebie i twojej "wiary", jaką pokazujesz tu na forum. Niedobrze mi się robi! Idź sobie nuć z sektą "Ave Maria", a mi daj spokój!
Mam dosyć łgarstw, oczerniania, pomiatania mną. Dosyć! Zrozumiałeś? Czy jeszcze do ciebie nie trafiło? Bóg cię osądzi za krzywdzenie ludzi, ale ja ci piszę - sam o sobie wydajesz marne świadectwo. Oby Bóg Cię przemienił i odmienił twe życie, twe serce! Niech Ci Bóg nie odpłaca za te krzywdy, które wyrządzasz ludziom i Kościołowi!


1] bezczelnosc - pomowienie, moze jestem tylko asertywny? o tym czy jestem bezczelny wiem ja i moj Bog, Tobie to nie jest wiadome
2] klamca jestem? - pomowienie, moze jestem tylko mijam sie z prawda - z glupoty, ignorancji lub niewiedzy? o tym czy jestem klamca wiem ja i moj Bog, Tobie to nie jest wiadome, nie znasz intencji - a poniewaz stawiasz sie w miejscu sedziego - nie masz pokoju i modlitwy o Twoj pokoj moze sa religijnym doznaniem ale z biblijnego poziomu poznania sa bez sensu
poza tym nigdzie mijania sie z prawda mi nie wykazales
3] na temat RM wypowiadalem sie w innym watku i nie mam do nich takiej atencji jak Ty do niebezpiecznej grupy religijnej jaka jest rzymski katolicyzm, niejednokrotnie RM okreslilem i okreslam jako niebezpieczna grupe religijna - wystarczy przejrzec moje wpisy - zatem twoje okreslenie ze ich 'bronie' jest niezgodne z prawda - zastanow sie czy w tym pomawianiu mnie nie klamiesz.
4] bronisz katolicyzmu, katolikow nie musisz - bo nikt katolikow nie atakuje - a sympatia Twoja z katolicyzmem i antypatia do protestantyzmu jest widoczna - to fakt, nie zgadzam sie z Twoim pogladem - i daje temu wyraz.
5] ... mozna tak dalej analizowac wszystkie Twoje nieuprawnione sady wynikajace z czegos innego niz obserwacja faktow czy obiektywne ocenianie prawdy materialnej. Twoj wybor - ja nie mam mocy odebrac pokoju - a Ty go nie masz. Ja mam - pokoj zostawiam wam powiedzial moj Bog i wszystko co pisze uzgadniam z Duchem Swietym, moze gdzies go nie zrozumialem - to jest mozliwe ze w swej pysze i zamilowaniu do grzechu tak uczynilem, ale to nie Twoje pole dzialania. Mozesz co najwyzej podac odmienna ewidencje z rzeczywistosci - a nie osiagniesz tego przez pomawianie, oczernianie i emocje, ktore wylewasz - bez powodu. Zachecam abys sprawdzil w sercu swoim czy nie potrzeba Ci otrzezwienia i jesli tak osadzisz modle sie abys jesli tego potrzebujesz wytrzezwial z sidel diabla ktory chce zmuszac ludzi do pelnienia diabelskiej woli przez trzymanie ludzi w nietrzezwosci.
===
Poniewaz jest to post ktory chronologicznie powstal pozniej - zdubluje go ponizej - prosze o wybaczenie jesli to narusza jakis porzadek - ale takie dzialanie wydaje mi sie wlasciwe.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2008, 16:28 przez chrześcijanin, łącznie zmieniany 2 razy.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 18 sie 2008, 15:53

Jedna z chrzescijanskich powinnosci jest przestrzeganie slow:
Nie będę brał niczyjej strony i nikomu nie będę schlebiał.
Nie umiem schlebiać, gdyż mój Stwórca wnet by mnie utrącił.
(Job. 32:21-22)

Haereticus pisze:na których nie można liczyć i którzy odmawiają wsparcia w modlitwie, by pomóc upadającemu bratu w wierze

Wlasnie mijasz sie z prawda - wlasnie proba realizacji Twojego zamowienia skutkowala wnioskami - czy mam Cie oklamywac?
OK jak chcesz:
1 Król. 22:12-15 pisze:Wszyscy też prorocy tak samo prorokowali, mówiąc: Wyrusz do Ramot Gileadzkiego, a poszczęści ci się i Pan wyda je w ręce króla. A posłaniec, który poszedł, aby przywołać Micheasza, rzekł do niego tak: Oto wszystkie wypowiedzi proroków są jednakowo pomyślne dla króla; oby i twoje słowa były jak słowa każdego z nich; przepowiadaj dobrze. ... A gdy przyszedł do króla, król rzekł do niego: Micheaszu, czy mamy ruszyć przeciwko Ramot Gileadzkiemu na wojnę, czy też tego zaniechać? A on odpowiedział: Wyrusz, a poszczęści ci się i Pan wyda je w ręce króla

niestety - nie jestem klakierem, nie potrafie schlebiac jak nie ma podstaw:
Jer. 6:14 pisze:I leczą rany swojego ludu powierzchownie, mówiąc: Pokój, pokój! choć nie ma pokoju.

Jer. 8:11 pisze:I leczą ranę córki mojego ludu powierzchownie, mówiąc: Pokój! Pokój! Choć nie ma pokoju.

prawda jest niestety taka, i niech kazdy kto nie ma pokoju wezmie ja sobie do serca:
Izaj. 48:22 pisze:Nie mają pokoju bezbożni - mówi Pan.

Izaj. 57:21 pisze:Nie mają pokoju bezbożnicy - mówi mój Bóg.

Izaj. 59:8 pisze:Drogi pokoju nie znają i nie ma prawa na ich gościńcach, chodzą tylko krętymi ścieżkami. Żaden z tych, którzy nimi chodzą, nie zna pokoju.

Jer. 12:12 pisze:Żadne ciało nie ma spokoju.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 18 sie 2008, 15:56

Haereticus pisze:Wysłany: Dzisiaj 15:48
Jesteś człowiekiem bezczelnym i kłamcą. Bronisz sekty psuedochrześcijańskiej, a atakujesz za to, że ja bronię katolików, gdy są prześladowani. Jesteś katem prześladującym tych, którzy się z tobą nie zgadzają. Mam serdecznie dosyć ciebie i twojej "wiary", jaką pokazujesz tu na forum. Niedobrze mi się robi! Idź sobie nuć z sektą "Ave Maria", a mi daj spokój!

Mam dosyć łgarstw, oczerniania, pomiatania mną. Dosyć! Zrozumiałeś? Czy jeszcze do ciebie nie trafiło? Bóg cię osądzi za krzywdzenie ludzi, ale ja ci piszę - sam o sobie wydajesz marne świadectwo. Oby Bóg Cię przemienił i odmienił twe życie, twe serce! Niech Ci Bóg nie odpłaca za te krzywdy, które wyrządzasz ludziom i Kościołowi!


No widzisz - zarzucasz mi wiele zlych rzeczy - niech tak bedzie. Osad nad soba zostawiam innym. Dziekuje za informacje - przemysle je. Gdybys uzupelnil je stosownymi fragmentami ze Slowa Bozego - bylyby bardziej cenne.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 18 sie 2008, 16:18

Haereticus pisze:I obrona sekciarstwa.

A ja chciałbym się dowiedzieć jakiego to sekciarstwa broni chrzescijanin.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sie 2008, 16:20

Haereticus pisze:
Lash pisze:Kazdy grzech jest gorszacy.
Powedz mi czy ty nie GRESZYLES na tym forum i porzednim - spora liczba rzeczy ktore tu wymieniles?

Nie napsiałem nigdzie nic z tego, co tu wymieniłem. Może nie zawsze byłem łagodny, ale tego, co tu spisałem nie było.
To zapytaj innych jak ciebie odbieraja. Zreszta wystarczy poczytac ile osob zarzucilo ci klamstwo... Oni tez osadzaja jak Ty. gdyby ich wszystkich sluchac to zaotalaby jedna osoba na forum :)
Haereticus pisze:
Lash pisze:Wylecialbyc szybko :(

Wszyscy by wylecieli. Admin też musiałby zrezygnować. Ale nie udawaj, że nie wiesz o co mi chodzi. Taki "Kościół", jaki tu widzę zasadniczo rózni się od wizji Kościoła jaką ma Bóg i ideału, jaki widzimy w Biblii - nawet w zwykłym opisie pierwszego Kościoła.
Po pierwsze
tu nie jest KOSCIOL. to jest Forum z ludzmi ktorzy loguja sie i podaja za wierzacych.
95% z nich na oczy nie widziales.
Po drugie. Wydaje ci sie ze wiesz jaki byl kociol 1 wiekow. NIe byl idealny i sam NT to pokazuje.
Haereticus pisze:
Lash pisze:Hae a jak jest z toba? Czy nie jest podobnie?

Ja znajduję w Biblii wiele uwag o mnie. Ale widzę też, jak wielu ludzi ma absolutnie niechrześcijańskie podejście do bliźnich i do braci.
Zgadza sie.
Wiec skup sie na swojej dzialce.
Nie chciej zminiac wszystkich dookola, bo ci sie niepodobaja.
Haereticus pisze:
Lash pisze:A jakiego chcial?
Przepis na to, jakiego chciał znajdujemy de facto w całej Biblii, zwłaszcza w Nowym Testamencie. nie będę wskazywał, bo nie będę przepisywał pół tekstu Biblii tutaj. Od początku wszystko miało być inaczej.
Co mialo byc inaczej?
Wydaje cie sie ze jakos mialo byc.
Gdyby tak mialo byc to Jezus nie podawalby przypowiesci o kakolach i przesladowaniach ze strony wilkow czy tez o wykluczaniu ze zborow, czy wlasnie owocach na drzewie.
Gdyby przyjac twoja miare to Pawel powinien wybic polowe kosicolow do ktorych pisal. Bo grzeszyli!
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze:Kościół jaki znajdujemy w Biblii to Kościół miłujący się, to bracia, a nie ludzie obrzucający się błotem, atakujący siebie nawzajem, zdradzający...

Serio?
Powedz mi jak rozumiesz np
(15) A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli. Gal 5
(1) Słyszy się powszechnie o rozpuście między wami, i to o takiej rozpuście, jaka się nie zdarza nawet wśród pogan; mianowicie, że ktoś żyje z żoną swego ojca. (2) A wy unieśliście się pychą, zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu. 1 kor 5
Ap 2-3 pokazuje jaki sa KOSCIOLY.
Jezus wzywa jed do nawrocenia ale chyba nie wiele sie zmienilo...

A zgadnij o który opis mi chodzi? Który jest opis PIERWSZEGO KOŚCIOŁA?
O co ci chodzi?
Ja mowie o Kosciele NT a ty?
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze: Taki jest dla mnie ideał Kościoła i tego właśnie nie widzę ani na forum, ani - obecnie - w Kościele. Wielu jest ludzi świętych w Kościele, ale także - widzę teraz - wielu takich, co tylko udają.

A gdzie jestes TY?
Dlaczego stale mowisz INNI / czynia zle
a nie ja?
Stawiajac siebie jako "wzor doskonalosci"?

Odpowiedź jest prosta - ani nie jestem święty, ani sam siebie za "wzór" nie uważam", ani też nie udaja nigdy świętego przed ludźmi. A mówię, że ktoś czyni źle, by pokazać prawdę - ot co? jeśli dzieje się źle to mam milczeć?
Nie tylko ze ty nie wiesz czy sie dzieje zle. Tak WIDZISZ i Tak myslisz, ale niekoniecznie to co widzisz i myslisz oddzwierciedla emocje i odczucia i motywacje innych, po drugiej stronie klawiatury...
Haereticus pisze: jeśli gorszy mnie zachowanie "braci" to mam milczeć?
To zalezy. Czy ciebie gorszy grzech czy ciebie gorszy cos co podwaza twoje standardy.
Haereticus pisze: Przemilczanie prawdy jest złem i grzechem samym w sobie.
Jest ale ty nie jestes Prawda. i nie tylko ty masz oczy.
Inni tez. Natomiast wielce krytykujesz.
Dlatego obecnie jest tu 4 modow i czasami niektore rzeczy musz byc obgadane czy wszyscy podbnie widza.
Haereticus pisze:
Lash pisze:A jesli udaja to co?
Idz do starszych ich kosciolow...

Czekam więc na podanie mi ich nazwisk i adresów ich zborów. Chętnie to uczynię.
To ich zapytaj.
Forum jest nie "imienno - nazwiskowe" :) Zreszta gdyby bylo nie bylbys tu.
Inaczej jest to trzepanie piany.
Haereticus pisze:
Lash pisze:Dobrze wiec powiedz mi skad wiesz ze tera nie ulgasz?

Ulegam - szatan mnie próbuje odwieść od Kościoła i Boga wykorzystując do tego ludzi. I dlatego się bronię. I dlatego też proszę o modlitwę. Ale widać nie powinienem. skoro dowiaduję się, że modlitwa nic nie da. Małą wiarę mają niektórzy, oj małą...
Modlitwa moze .... ale nie musi.
Bog natomiast czyni co chce.
Dlatego ja ci nie mowie nic innego niz zaleca Slowo. Upokorzyc zei przed Bogiem i Mniej osadzac innych!

Haereticus pisze:
Lash pisze:A czy kiedykolwiek bylo inaczej?
Wbrew pozorom nie wydaje mi sie...
Zauwaz ze listy owpowiadaja na PROBLEMY kosicolow.
Powiedz mi jakie bylu problemy kosciola w Sardes czy Tiatyrze por Apokalipsa?
czekam na ich liste!

Lash, nie mam teraz czasu, aby spisywać.
A powinienes.
Bowiem zobaczylbys ze w pierwszym Kosciele tym z NT bylo moze i gorzej niz obecnie jest!
Haereticus pisze: Mnie bardziej interesuje zresztą tu i teraz. Lash! ja się bronię, żeby nie odpaść od Kościoła.
To sie nie bron.
Upadnij w Jezusa.
Kosciol jest na 2 miejscu.
Haereticus pisze: Wisze nad przepaścią.
Tylko Jezus
Nie tylko kosciol!
Haereticus pisze: Boli mnie to, że niektórzy "chrześcijanie" zamiast wyciągnąć rękę i podnieść mnie, depczą mi po palcach, żebym szybciej odpadł. Możesz zapytać się Jowi w jakim stanie byłem jeszcze nie tak dawno - ile mnie to wszystko kosztowało i jak bardzo się o mnie bała.
Bo masz Problemy w SOBIE. i do tego sie nie mozesz przyznac!
Wydaje mi sie ze trudnije ci sie przyznac przed soba bo nie widzisz rozwiazania.
Gdybys widzial byloby ci latwiej.
Wierze ci ze jest ci trudno.
Pytanie jest nie to co ci jest, ale Gdzie jest w tym wszystkim Jezus.

Czy on jest przed kosicolem czy nie!
Czy jetes w kosciele bo jest tam Jezus
Czy jestes bo sa fajni ludzie!

I polecam ci ksiazke http://www.wdrodze.pl/?s=ksiazka&id=341
Pelnia serca.
pokazuje pewne mechanizmy w zyciu wierzacych powinienies przeczytac.

Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze:Jeśli taki ma być Kościół, to mi się on nie podoba i ja nie chcę takiego Kościoła.

To nie chesz tego co jest w NT ale chcesz czegos cego NIGDY NIE BYLO.
IDEALU ktory sposoduje ze sie roztrzasakasz w swojej wierze.
Bowiem skupiasz sie na ludziach a nie na Chrystusie

Skupiam się na Chrystusie, ale zaczynam mieć dość Kościoła.
Co jest NORMA.
Bo kosciol jest niedoskonaly.
I tu sie okazuje twoja wytrwalosc
Czy wierzysz Bogu pomimo tego jacy sa ludzie i jaki jest kosciol
czy wierzy mu tylko wtedy gdy "jest ci milo i wygodnie"

Haereticus pisze: I zastanawiam się, czy to właśnie nie taki a nie inny Kościół - jako pewna całość - nie powoduje tego, że tak się dzieje... Taki "Kościół" próbuje skupiać swoją uwagę na konkretnych ludziach, odciągać od Chrystusa... nie wiem, czy udało mi się to napisać zrozumiale.
Chyba nie :( bo je nierozumie tej mysli.
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze: Mi się podoba Kościół z Biblii - Kościół poddany i posłuszny Bogu.
Takiego kosciola w Bibliu nie ma.
Niektorzy ludzie i owszem tacy byli .
Ale nawe Pawe opklucil sei z Markiem a Piotr dal sie wciagnac w Oblude Jakubowa.
ZYJESZ MITEM i dlatego cierpisz.
Wydaje sie sie ze kosciol powinien byc doskonaly ale takiego NIGDY NIE BYLO i NIE BEDZIE. Kosicol ma SIE milowac. i nosic brzemina jedni drugich i znosic w milosci a nie - byc doskonaly.

Tak - brzemiona, miłość - a co jeśli nie chcą?
To jest to wtedy TWOJE BRZEMIE.
- jednym z brzemion jest niestety to ze inni nie pomagaja nam nosic naszych brzemion.
- jest to slabosc kosiolow zgadzam sie.
ale czasami musisz ty swoj ciezar poniesc dlaczego?
bo czasami problem jest tylko w tobie.
Haereticus pisze: jeśli ludzie z Kościoła nie czynią tego? Może to wszystko w ogóle nie ma sensu? Po co być w Kościele, w którym człowiek źle się czuje, w którym jest niezdrowa atmosfera?

Jesli jest tak FAKTYCZNIE to pewnie wiele osob widzi to co ty.
Jesli jest to natomiast twoj problem to jestes jedna z niewielu marudzacych osob.
Haereticus pisze:
Lash pisze:Ja tego nie widze ze chetnie by sie ciebie POZBYLI. Moze Putritan
Inne mysle ze nie! To jest twoje postrzeganie swiata ktore nie jest prawdziwe.
A "Chrześcijanin", który zarzuca mi niedorzecznie i kłamliwie "katolicyzm" (zresztą sugerując jakby to było coś aż tak naprawdę złego i ohydnego)?
I co z tego?
Korona ci z glowy spadla?
Bo mi zarzuca sie wszystko - nawet wmamawianie ze ze manipulowalem tlumaczami Bibli Gdanskiej z 16 wieku. Mam plakac?

Pawlowi zarzucali ze glosi grzech i bezprawie. Rzym 3.1-9
ze namawia do poganstwa itp.
i to robili wszystko CHRZESCIJANIE.
To bylo, jest i bedzie w kosciele.

Haereticus pisze: A Axanna? A pewien człowiek na innym forum, który sugeruje, że baptyści źle się czują z tego powodu, że się z nimi utożsamiam?

To jak nie jest to jawny czlowiek to OLEJ GO.
moze to byc ktos z tego forum kto sie podszywa pod baptyste a ty sie tak dajesz robic!
Natomiast Axanna wzywala do "mojej sterylizacji by geny debila nie poszly dalej". http://protestancki-blog.phorum.pl/index.php poczytaj w temcie o wybraniu.
Jakby ci tak npisala to pewnie mialbys na 1/2 roku placzu.
wiec wybacz ale ci co daja takie swiadectwo o sobie niech nadal daja
a ci co maja glosic prawde ida i robia swoje bez obrazani innych.

Haereticus pisze:
Lash pisze:To jest TYLKO TWOJE wyobrazenie. Skupienie sie na sobie /Ja wiem lepiej/ + odrzucenie /nie kochaja mnie/ + Klamstwo diabla /Kosciol mnie nie chce/ = odpadniecie i zgorzknienie.

Lash! To są fakty! jedni pokazują to bardziej otwarcie, inni bardziej kamuflują. A ja mam tego po prostu serdecznie dosyć. I rzygać mi się chce na widok takiego "Kościoła"!
Lash pisze:Zrob doswiadczenie
pojdz do koscila w twoim miescie i zapytaj kto chce bys odszedl od kosciola albo od Chrystusa.
Zrobisz?

nie muszę. Bo wiem, że ludzie, których znam tu, u siebie, są w porządku.
TYM BARDZIEJ
Znam Sw Tomka z 11 lat, teraz jest moim gosciem przez tydzien
ale czasami jak napisze posta to bym go zabil :) ;)
bo internet jest takim medium ktory WCALE nie oddaje rzeczywistosci ale raczej pokazuje JAK TY ODBIERASZ SWIAT!
Haereticus pisze: i widzę w nich chrześcijańskie podejście do innych, nawet jeśli się z nimi nie zgadzają. Mam to szczęście, że tu są dobre zbory. Może nie idealne, ale dobre, bo ludzie są w nich naprawdę dobrzy.

Tak samo i ci ludzie na tych forach
wielu niestety kloci sie choc naprawde to fajni goscie i gosciowy.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 18 sie 2008, 16:30

POWTORZENIE UZUPELNIONEGO POSTU
===
Poniewaz jest to post ktory chronologicznie uzupelniony/powstal o 16.29 dubluje go tutaj - prosze o wybaczenie jesli to narusza jakis porzadek - ale takie dzialanie wydaje mi sie wlasciwe.
===

Hae pisze:Kłamstwa na temat katolicyzmu - gorszące.
Kłamstwa na temat ludzi - gorszące.
Pomówienia - gorszące.
Osądzanie artystów chrześcijańskich - gorszące.
Obraźliwe słownictwo - gorszące.
Pycha - gorsząca.
Poniżanie innych ze względu na różnice poglądów - gorszące.

ch pisze:Kłamstwa na temat RM - gorszące.
Kłamstwa na temat ludzi z RM ktorych nigdy nie spotkales - gorszące.
Pomówienia o ludziach ktorych nigdy nie spotkales (ja, Puritan, ludzie z RM) - gorszące.
Osądzanie artystów chrześcijańskich z RM - gorszące (patrz dyskusja o muzyce RM).
Obraźliwe słownictwo (cyt. Ciebie: "klamiesz", odmieniane przez rozne przypadki) - gorszące.
Pycha - gorsząca.
Poniżanie innych ze względu na różnice poglądów - gorszące.


Wszystko to jest obserwowane.
Jako dowod [doklejam - bo po chwili zniknelo - a dowodow innych jest pelno wystarczy przeszukac Twoje wypowiedzi] Twoje wlasne slowa:
Haereticus pisze:Wysłany: Dzisiaj 15:48
Jesteś człowiekiem bezczelnym i kłamcą. Bronisz sekty psuedochrześcijańskiej, a atakujesz za to, że ja bronię katolików, gdy są prześladowani. Jesteś katem prześladującym tych, którzy się z tobą nie zgadzają. Mam serdecznie dosyć ciebie i twojej "wiary", jaką pokazujesz tu na forum. Niedobrze mi się robi! Idź sobie nuć z sektą "Ave Maria", a mi daj spokój!
Mam dosyć łgarstw, oczerniania, pomiatania mną. Dosyć! Zrozumiałeś? Czy jeszcze do ciebie nie trafiło? Bóg cię osądzi za krzywdzenie ludzi, ale ja ci piszę - sam o sobie wydajesz marne świadectwo. Oby Bóg Cię przemienił i odmienił twe życie, twe serce! Niech Ci Bóg nie odpłaca za te krzywdy, które wyrządzasz ludziom i Kościołowi!


1] bezczelnosc - pomowienie, moze jestem tylko asertywny? o tym czy jestem bezczelny wiem ja i moj Bog, Tobie to nie jest wiadome
2] klamca jestem? - pomowienie, moze jestem tylko mijam sie z prawda - z glupoty, ignorancji lub niewiedzy? o tym czy jestem klamca wiem ja i moj Bog, Tobie to nie jest wiadome, nie znasz intencji - a poniewaz stawiasz sie w miejscu sedziego - nie masz pokoju i modlitwy o Twoj pokoj moze sa religijnym doznaniem ale z biblijnego poziomu poznania sa bez sensu
poza tym nigdzie mijania sie z prawda mi nie wykazales
3] na temat RM wypowiadalem sie w innym watku i nie mam do nich takiej atencji jak Ty do niebezpiecznej grupy religijnej jaka jest rzymski katolicyzm, niejednokrotnie RM okreslilem i okreslam jako niebezpieczna grupe religijna - wystarczy przejrzec moje wpisy - zatem twoje okreslenie ze ich 'bronie' jest niezgodne z prawda - zastanow sie czy w tym pomawianiu mnie nie klamiesz.
4] bronisz katolicyzmu, katolikow nie musisz - bo nikt katolikow nie atakuje - a sympatia Twoja z katolicyzmem i antypatia do protestantyzmu jest widoczna - to fakt, nie zgadzam sie z Twoim pogladem - i daje temu wyraz.
5] ... mozna tak dalej analizowac wszystkie Twoje nieuprawnione sady wynikajace z czegos innego niz obserwacja faktow czy obiektywne ocenianie prawdy materialnej. Twoj wybor - ja nie mam mocy odebrac pokoju - a Ty go nie masz. Ja mam - pokoj zostawiam wam powiedzial moj Bog i wszystko co pisze uzgadniam z Duchem Swietym, moze gdzies go nie zrozumialem - to jest mozliwe ze w swej pysze i zamilowaniu do grzechu tak uczynilem, ale to nie Twoje pole dzialania. Mozesz co najwyzej podac odmienna ewidencje z rzeczywistosci - a nie osiagniesz tego przez pomawianie, oczernianie i emocje, ktore wylewasz - bez powodu. Zachecam abys sprawdzil w sercu swoim czy nie potrzeba Ci otrzezwienia i jesli tak osadzisz modle sie abys jesli tego potrzebujesz wytrzezwial z sidel diabla ktory chce zmuszac ludzi do pelnienia diabelskiej woli przez trzymanie ludzi w nietrzezwosci.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sie 2008, 16:34

Haereticus pisze:Wybacz, Lash, nie odpowiem. nie dlatego, żebym nie miał nic do powiedzenia na to, co piszesz. Po prostu dlatego, by nie dawać pożywki moim wrogom.
To napisz mi na PW.
obliguje sie nic nie ujawniac.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości