Ostatni dzownek!

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ostatni dzownek!

Postautor: bookerka » 22 sie 2011, 22:10

Drodzy Bracia i Siostry , mam dobrego znajomego , który kiedyś był głęboko wierzącym protestantem , jednak z chwilą , gdy wyjechał do dużego miasta na studia wpadł w szemrane towarzystwo i po jakichś 2 latach okazało się , że jest opętany przez szatana . Zostały odprawione na Nim egzorcyzmy. Pomogło. Nie na długo. Po powrocie do swego mieszkania i do starych przyjaciół wszystko wróciło..W zeszłym tygodniu , w nocy z niedzieli na poniedziałek próbował popełnić samobójstwo. Jednak nie to jest najgorsze. Najbardziej przerażające jest to , że takie próby miały już miejsce kilka rayz. Zły Go trzyma i nie chce puścić , proszę o modlitwę za Niego..


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bookerka » 22 sie 2011, 22:16

Nie , nie musisz milczeć :)

O narkotykach nie wiem , ale On jest alkoholikiem..


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 22 sie 2011, 22:34

bookerka pisze:On jest alkoholikiem


To mamy przyczynę. Nie ma w tym mieście Teen Challenge, albo czegoś w tym guście?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 sie 2011, 22:41

bookerka pisze:Drodzy Bracia i Siostry , mam dobrego znajomego , który kiedyś był głęboko wierzącym protestantem , jednak z chwilą , gdy wyjechał do dużego miasta na studia wpadł w szemrane towarzystwo i po jakichś 2 latach okazało się , że jest opętany przez szatana .


Witaj.

Czy Twój znajomy na pewno narodził się na nowo?

bookerka pisze: Zostały odprawione na Nim egzorcyzmy.


Co masz na myśli, możesz rozwinąć? Kto "odprawiał egzorcyzmy", gdzie, dlaczego?

bookerka pisze:Pomogło. Nie na długo.


Zobacz, co mówi Biblia

"(43) Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje. (44) Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym. (45) Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. "

To, co napisałaś o swoim znajomym [opętanie, uwolnienie i ponowne (jeszcze gorsze) opętanie], może być faktem, jak mówi powyższy fragment. Jednak nigdy nie dotyczy to wierzących.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 sie 2011, 23:04

Opętany człowiek nie mógł być nawrócony. Jezus powiedział, że złe duchy można wypędzić modlitwą i postem, nie egzorcyzmami. Egzorcyzmy to katolicki wymysł, abrakadabra, która nie ma żadnej mocy, może za wyjątkiem demonicznej.
No i w grę jeszcze wchodzą zaburzenia psychiczne, ale tak czy owak, modlitwa jest potrzebna.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bookerka » 22 sie 2011, 23:09

Norbi pisze:Czy Twój znajomy na pewno narodził się na nowo?
tak. bynajmniej tak myślę...

Norbi pisze:Kto "odprawiał egzorcyzmy", gdzie, dlaczego?

jego brat i ludzie do tego w pewien sposób przygotowani. Z Bartkiem działy się naprawdę złe rzeczy. Jego zachowanie zdecydowanie wskazywało na opętanie.

Norbi pisze:Jednak nigdy nie dotyczy to wierzących

Osobiście wydaje mi się , że On teraz bardzo pragnie wrócić do Boga. A w czasach kiedy były odprawiane na Nim egzorcyzmy Jego życiu nie wskazywało na obecność Pana w Jego sercu..


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 22 sie 2011, 23:20

Warto poszukać rzeczywiście placówki Teen Challenge, oni pomagają w takich przypadkach najbardziej systematycznie czy też kompleksowo (a nie tylko jakieś doraźne 'abrakadabra' albo jeszcze gorzej jakimiś wymysłami ruchu wiary, które by tylko jego ostateczny stan pogorszyły).

Zobacz w menu 'punkty konsultacyjne' (albo dowolne inne) na http://www.teenchallenge.pl/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
bookerka
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 20:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: bookerka » 16 gru 2011, 15:41

Dzięki za radę ;))


"Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten , kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. " Dz. 10:35

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości