...

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
dragon300
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

...

Postautor: dragon300 » 21 kwie 2008, 20:02

obecnie nieistotne
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 19:39 przez dragon300, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." http://protestancki-blog.phorum.pl/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: za nas ludzi...

Postautor: jj » 21 kwie 2008, 20:17

dragon300:
I o to, by Bóg obdarzył mnie, oraz was możliwością modlitwy w obcych językach.

Dziękuję! P O Z D R A W I A M ! ! !


Poniewaz Bog obdarzyl mnie mozliwoscia modlitwy w obcych jezykach, bede sie modlil o ciebie i o wszystkie sprawy, ktore poruszasz - w tych jezykach, wedlug zyczenia.
Pozdrawiam takze.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 21 kwie 2008, 21:46

A ja po Polsku się pomodlę :oops:
Ładnie to napisałeś, dragonie :-)


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 21 kwie 2008, 22:03

dragon300 pisze:By nie było wojen i, by zakończył się konflikt w Tybecie. By już nie ginęli ludzie.

mam tylko taki dodatek: nie musi być wojen, żeby ginęli niewinni ludzie. więc módlmy się także za ofiary wypadków drogowych, by Bóg ulżył ich cierpieniom.
módlmy się także za dzieci, które same bronić się nie umieją, a doznają najgorszych krzywd.
dragon300 pisze:Proszę was o modlitwę za mnie. O moje zdrowie, by Bóg pomógł mi, i uzdrowił mnie. By Jezus mnie dotknął i, żebym od tej pory był szczęśliwym człowiekiem.
najpierw o to będę się modlić :) w Chrystusie się umacniaj Bracie!


Awatar użytkownika
dragon300
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dragon300 » 22 kwie 2008, 20:17

Co zrobić, by zasłużyć sobie na… cud?


"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." http://protestancki-blog.phorum.pl/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 kwie 2008, 20:23

dragon300 pisze:Co zrobić, by zasłużyć sobie na… cud?
Pokutuj
Z inne rzeczy i za ta wypowiedz .
Jedyne co mozna Zrobic to prosic Pana laski o laske :)
Pierwszy krok to zawsze pokuta

Zasluzyc na laske sie nie da.

Wybacz ale myslenie tego typu kategoriami jest jak pytanie
Jaka ilosc pieniedzy musze dac Producentowi pieniedzy aby mi okazywl przychylnosc :O


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 22 kwie 2008, 20:27

odpowiedź jest tylko w Jezusie. Ty to wiesz, ale masz chyba małą depreskę. Nie można niczym zasłużyć, można za to prosić i prosić - ale uważaj On uczyni tylko to co jest Jego wolą , poza tym na pewno cud jest ci potrzebny? :keep:


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 kwie 2008, 21:32

Dragonie :)
Że masz Stwórce wszechświata, Jedynego wiecznego Boga, Dawcę życia, Wszechmocnego, doskonale mądrego i sprawiedliwego za Ojca i masz życie wieczne - to nie jest cud?
Nie wiem, co ci dolega, ale ufaj, proszę, swemu Ojcu. Pamiętaj, że nawet włosy na głowie masz policzone, pamiętaj, że tak bardzo Cię umiłował, że nawet Syna nie oszczędził i wydał na ukrzyżowanie. Czy możesz wątpić, że On Cię kocha? Czy możesz myśleć, że jesteś pozostawiony na pastwę losu? - to niemożliwe. "Nie polegaj na własnym rozumie, ale zaufaj Bogu z całego serca", nawet gdybyś miał umrzeć za chwile, pamiętaj, że życie twe - wieczne - ukryte jest w Chrystusie :)
Pozdrawiam serdecznie.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 kwie 2008, 22:48

Dzieki Axanna.
Zgadzam sie
Dragonie Pamietaj Bog jest dobrym Ojcem :) :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
dragon300
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dragon300 » 23 kwie 2008, 13:27

Wiem o tym i dziękuję Mu codziennie za to, że jestem, ze żyje. Za piękny świat, za zwierzęta, za rodzinę i przyjaciół. Za życie wieczne, za to, że Pan umarł za nas na krzyżu. Za to, że mogę z Nim porozmawiać podczas modlitwy. I za to, że mnie słucha. Dziękuję za to, że odnalazłem zbór w moim mieście i za to forum. Za to co robi dla mnie i dla innych ludzi. Ogólnie, to za wszystko co dla nas zrobił.


"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." http://protestancki-blog.phorum.pl/
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 kwie 2008, 17:10

:) :) :)
Amen :-)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 kwie 2008, 20:33

dragon300 pisze:Wiem o tym i dziękuję Mu codziennie za to, że jestem, ze żyje. Za piękny świat, za zwierzęta, za rodzinę i przyjaciół. Za życie wieczne, za to, że Pan umarł za nas na krzyżu. Za to, że mogę z Nim porozmawiać podczas modlitwy. I za to, że mnie słucha. Dziękuję za to, że odnalazłem zbór w moim mieście i za to forum. Za to co robi dla mnie i dla innych ludzi. Ogólnie, to za wszystko co dla nas zrobił.

Wiesz, w Panu Jezusie jest moc i cuda. On jest ta Moca Boza, ktorej ludzie poszukuja, ale szukaja jakby obok, niezaleznie od Niego. Trwac w Nim, to znaczy miec Go osobiscie, jako Osobe, Boga i Zbawiciela. Kto trwa w Jezusie, moze prosic o cokolwiek i dostanie, bo tak Pan Jezus powiedzial. Ta gwarancja jest pewna, chodzi tylko o trwanie, o osobista relacje z Nim. On ma byc w centrum, a wszystko inne ma tylko towarzyszyc.


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 24 kwie 2008, 01:27

dragon300 pisze:O moje zdrowie, by Bóg pomógł mi, i uzdrowił mnie. By Jezus mnie dotknął i, żebym od tej pory był szczęśliwym człowiekiem.
Twój najkochańszy Ojciec zna Cię najlepiej na świecie i doskonale wie, czego potrzebujesz i o co Go prosisz. ma dla Ciebie przede wszystkim swój plan, i według niego udziela Ci i będzie udzielał łaski, których są Ci potrzebne. może się okazać, że taki dotyk Chrystusa czy uzdrowienie będzie potrzebne bardziej Twojemu duchowi niż ciału. ja się modlę o dużo sił duchowych dla Ciebie - jak napisał JJ, gwarancja słowa Jezusa jest, ale i Ty musisz siebie całego poddać Mu.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 24 kwie 2008, 08:38

Blaith pisze:...jak napisał JJ, gwarancja słowa Jezusa jest, ale i Ty musisz siebie całego poddać Mu.
Eeeeeeeeeeee.... wybaczcie bracia i siostry, bo nie piszę, żeby zmącić taką poetycko wzniosłą atmosferę, jaka się wykreowała, hm, bo naprawdę, brzmi to wszystko bardzo ładnie, tyle że nie zbyt realnie i może wywołać u kogoś poczucie samo potępienia, na przykład.
Bo ja nie wiem... czy jest tu ktoś, kto Jezusa ma w centrum zawsze? albo kto "siebie całego" mu poddał? Ja rozumiem, że to szlachetny cel dla każdego i sama ciągle do tego dążę, ale wybaczcie, wasze rady brzmią tak, jakby wy sami już to osiągnęli. Nie piszecie, że trzeba się starać tak a tak, dążyć do tego czy tamtego, tylko że należy zrobić tak a tak - a to różnica. Wiadomo bowiem, że należy, ale wiadomo też, że mimo wysiłków, to się do końca nie uda... - zgodzicie się, czy nie?
Przepraszam, że zacytuje odcinek z tematu obok, ale wydaje mi się, że tu pasuje jak ulał :)
Blaith pisze:
Marcin Luter pisze:...Ale strzeż się, byś się sam nie miał za sprawiedliwego, i chciał przyjść do nieba, bo jeszcze nie umarł grzech i złe pożądliwości w sercu twym; podnoszą się zawsze choć nie zawsze w czyn przechodzą. (...) Cóż tedy czynić mamy? (...) Czyniąc wszystko dobre, co tylko możemy, jeszcze upokorzyć się mamy przed Bogiem i rzec: Miły Panie Boże, nędznym jestem grzesznikiem, przetoż bądź mi miłościw, i nie sądź mnie według uczynków moich, ale według swej łaski i miłosierdzia, któreś mi przyrzekł w Chrystusie Jezusie. Czegoż nas tedy przede wszystkim uczy Pan? Ostrzega nas przed pychą duchową, a przywiódłszy ku poznaniu nieczystego i grzesznego serca naszego budzi w nas nadzieję swej łaski.

:)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 kwie 2008, 09:06

Amen! :-D

Ps. 121:1-2 (BW)
1. Pieśń pielgrzymek. Oczy moje wznoszę ku górom: Skąd nadejdzie mi pomoc?
2. Pomoc moja jest od Pana, Który uczynił niebo i ziemię.


Pozdrawiam,
f.



Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości