Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2016, 08:16

polk pisze:Wszystko pięknie, ale niestety nie Biblijnie.

Możesz rozwinąć myśl?

[Kasia nie ochrzciła się jeszcze]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Samolub » 16 maja 2016, 18:42

Przestancie mieszac
Bylo zimno i brak slonca był czynnikiem by przeniesc chrzest. O doktrynie mozecie rozmawiac w innych watkach przecież


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: konto skasowane » 16 maja 2016, 19:22

Polk, twoje napastliwe wpisy na temat Kościoła zielonoświątkowego będą w końcu kończyły się ostrzeżeniem. Chcesz dyskutować to załóż sobie wątek


.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: polk » 16 maja 2016, 20:13

Efendi pisze:A Baptyści i zieloni (przynajmniej w Polsce) są w bardzo serdecznych i dobrych relacjach, a nawet współpracują ;)


To nie znaczy, że mają taką samą teologię. Zresztą współpracują też z innymi denominacjami i też z nimi mają dobre relacje. To nie znaczy, że się ze sobą zgadzają.

Ps. Zbyszek zobacz temat, który założyłem jakiś czas temu "Błędne rozumienie chrztu w Kościele Zielonoświątkowym"


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 16 maja 2016, 20:49

polk pisze:
Efendi pisze:A Baptyści i zieloni (przynajmniej w Polsce) są w bardzo serdecznych i dobrych relacjach, a nawet współpracują ;)


To nie znaczy, że mają taką samą teologię. Zresztą współpracują też z innymi denominacjami i też z nimi mają dobre relacje. To nie znaczy, że się ze sobą zgadzają.

Ps. Zbyszek zobacz temat, który założyłem jakiś czas temu "Błędne rozumienie chrztu w Kościele Zielonoświątkowym"

Możesz podać mi linka, bo nie mogę znaleźć


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 16 maja 2016, 21:05

Dobra już znalazłam.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 17 maja 2016, 12:55

Zbyszekg4 pisze:
polk pisze:Wszystko pięknie, ale niestety nie Biblijnie.

Możesz rozwinąć myśl?

[Kasia nie ochrzciła się jeszcze]

Polk
Ja też proszę o jaśniejsze wytłumaczenie... :-?
To co napisałeś o KZ może jest prawdą, ale kazdy pastor inaczej prowadzi Kościół, mamy kierować się miłością do bliźniego, mamy ,,kochać swoich nieprzyjaciół ,, a Ty poprostu w swoich postach na temat KZ krytykujesz...a gdzie w tym wszystkim miłość, chociażby braterska??????


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Zbyszekg4 » 17 maja 2016, 13:33

Kasiu, miłość to nie tylko poklepywanie po plecach i uśmiechanie się do siebie... :no:
Miłość domaga się też stanięcia w prawdzie!, w posłuszeństwie woli Bożej! [Jezus rzekł, że kto Go miłuje, ten Jego przykazania będzie spełniał...]
Miłość bywa trudnym zadaniem - można ranić, myśląc, że się kocha... Może polk nie umie delikatnie czegoś powiedzieć [nie znam go, ale załóżmy], ale jeśli ma coś do powiedzenia, co jest prawdą, to nie ma się co obrazać (pierwszy taki odruch jest, ale potem powinna przyjść refleksja z nastawieniem na sprawdzenie...]

PozdrawiamCię


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Samolub » 17 maja 2016, 14:38

Też się nie zgadzalem z teza KZ, że chrzest to koncowy etap Nowo Narodzenia. Ale chrzest jest nadal ten sam i ważny.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 17 maja 2016, 21:36

Zbyszekg4 pisze:Kasiu, miłość to nie tylko poklepywanie po plecach i uśmiechanie się do siebie... :no:
Miłość domaga się też stanięcia w prawdzie!, w posłuszeństwie woli Bożej! [Jezus rzekł, że kto Go miłuje, ten Jego przykazania będzie spełniał...]
Miłość bywa trudnym zadaniem - można ranić, myśląc, że się kocha... Może polk nie umie delikatnie czegoś powiedzieć [nie znam go, ale załóżmy], ale jeśli ma coś do powiedzenia, co jest prawdą, to nie ma się co obrazać (pierwszy taki odruch jest, ale potem powinna przyjść refleksja z nastawieniem na sprawdzenie...]

PozdrawiamCię



Ja się nie obraziłam...tylko napisałam że czasem trzeba ugryźć się w jezyk a nie widzieć tylko to co jest złe.
No to proponuję sprawdzić wszystkie źródła tobie i innym, a po drugie wcale nie muszę pytać się kogos czy dobrze robię.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 17 maja 2016, 21:39

Samolub pisze:Też się nie zgadzalem z teza KZ, że chrzest to koncowy etap Nowo Narodzenia. Ale chrzest jest nadal ten sam i ważny.

No i ok :-)


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: polk » 18 maja 2016, 22:08

kasiapelasia chodzi o to, że nie można w imię miłości zapominać o zdrowej nauce. Biblia dosyć często podejmuje temat tego żeby prawidłowo wierzyć. To prawda, że są różne zbory zielonoświątkowe, ale zauważ, że stanowisko na które się powołuje w temacie "Błędne rozumienie chrztu w Kościele Zielonoświątkowym" jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła Zielonoświątkowego! A więc obowiązuje ono wszystkich wiernych tego Kościoła. Ja wiem, że są tacy co mogą się z nim nie zgadzać. Ale to nadal nie zmienia faktu, że jest to oficjalne stanowisko Kościoła Zielonoświątkowego.
Kwestia rozumienia chrztu jest sprawą fundamentalną, jeśli jest on "końcowym procesem narodzenia na nowo" i "włączeniem w Ciało Chrystusa", tzn. że jest to dzieło człowieka a nie Boga. Natomiast ortodoksyjni protestanci opierający się tylko na Biblii wierzą, że to wiara włącza w Ciało Chrystusa i to ona sprawia nasze zbawienie i nowe narodzenie. Nie jest nim zanurzenie w wodzie. Łotr na krzyżu nie był ochrzczony!
Jeśli szukasz zdrowego zboru to lepiej zaglądnij np. do baptystów.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 19 maja 2016, 06:08

polk pisze:kasiapelasia chodzi o to, że nie można w imię miłości zapominać o zdrowej nauce. Biblia dosyć często podejmuje temat tego żeby prawidłowo wierzyć. To prawda, że są różne zbory zielonoświątkowe, ale zauważ, że stanowisko na które się powołuje w temacie "Błędne rozumienie chrztu w Kościele Zielonoświątkowym" jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła Zielonoświątkowego! A więc obowiązuje ono wszystkich wiernych tego Kościoła. Ja wiem, że są tacy co mogą się z nim nie zgadzać. Ale to nadal nie zmienia faktu, że jest to oficjalne stanowisko Kościoła Zielonoświątkowego.
Kwestia rozumienia chrztu jest sprawą fundamentalną, jeśli jest on "końcowym procesem narodzenia na nowo" i "włączeniem w Ciało Chrystusa", tzn. że jest to dzieło człowieka a nie Boga. Natomiast ortodoksyjni protestanci opierający się tylko na Biblii wierzą, że to wiara włącza w Ciało Chrystusa i to ona sprawia nasze zbawienie i nowe narodzenie. Nie jest nim zanurzenie w wodzie. Łotr na krzyżu nie był ochrzczony!
Jeśli szukasz zdrowego zboru to lepiej zaglądnij np. do baptystów.

Ale, Ty nie rozumiesz, że ja nie potrzebuję abyś mi doradzał w kwestii chrztu?


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 19 maja 2016, 06:13

Efendi pisze:nie wiem czy baptysci cieszyliby sie z takiej reklamy ;) Sam znam wielu baptystow ktorzy chodza do zborow KZ bo np. przeprowadzili sie do innego miasta i nie ma zboru baptystow a jest KZ.

No i chwała im za to. KZ to otwarty Kościół, cały czas probuje, powiedzieć, że miłość taka braterska jest istotna, ale Polk wkłada wszystkichKZ do jednego worka. Nie wiem, czy ktoś go kiedyś skrzywdził ? Pozdrawiam Cię Polk.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Zbyszekg4 » 19 maja 2016, 10:44

kasiapelasia pisze:Kwestia rozumienia chrztu jest sprawą fundamentalną, jeśli jest on "końcowym procesem narodzenia na nowo" i "włączeniem w Ciało Chrystusa", tzn. że jest to dzieło człowieka a nie Boga. Natomiast ortodoksyjni protestanci opierający się tylko na Biblii wierzą, że to wiara włącza w Ciało Chrystusa i to ona sprawia nasze zbawienie i nowe narodzenie. Nie jest nim zanurzenie w wodzie. Łotr na krzyżu nie był ochrzczony!

Amen!
Dokładnie tak pojmuję tę sprawę, choć i u adwentystów jest - w tym przypadku jak i u zielonoświątkowców - takie rozumienie, że woda w której się dokonuje zanurzenie jest taką kropką nad "i", to nie podzielam tego.

Chrzest wodny ma być manifestacją, ilustracją, ukazaniem świadkom widzialnym i niewidzialnym tego, co JUŻ się stało w sferze ducha danej osoby. Duch Święty zadziałał i nowonarodzenie zaistniało - z łaski Bożej, przez wiarę, a nie przez ludzki czyn zanurzenia i wynurzenia z wody...
Woda nie ma właściwości wpłynięcia na ludzkiego ducha, aby mu jakoś "w porodzie" pomóc.
Jeśli ów "poród" [nowonarodzenie] nie dokonał się wcześniej, to cały ocean tego nie zmieni...

Zanurzenie w wodzie jest świadectwem zmiany życia, jaka ma mieć miejsce wcześniej i jest pięknym zobrazowaniem kluczowych wydarzeń z życia Jezusa, które to wydarzenia są teraz - odkąd przyszła wiara - TAKŻE uczestnikiem wierzącej osoby.
Mówię o tym, że zanurzenie pod wodą, to ilustracja śmierci Jezusa (pod wodą nie da się żyć) oraz Jego pogrzebu... a z kolei wynurzenie z wody, to obraz Jego zmartwychwstania!

Osoba chrzcząca się, publicznie zaświadcza, że teraz (tzn. odkąd uwierzyła w Chrystusa) JEDNOCZY SIĘ z Nim i jest nowym stworzeniem w Nim ukrytym...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości