Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Zbyszekg4 » 22 maja 2016, 19:54

Gratulacje Kasiu!
Trwaj w Panu!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 22 maja 2016, 20:03

Samolub pisze:Oj szkoda bo akurat świetna okazja by się zintegrować na grillu ^_^

No czyli wreszcie udało się. Woda ciepła chociaż? Chrzty na łonie natury to chyba najlepsza rzecz jaka może być. To ile dziś osób na Lubelszczyznie w mieście x się ochrzciło, dwie? Jakieś kolejne chrzty Zbór planuje? Przejmujecie miasto dla Chrystusa tak słyszałem :lmao:

Woda ciepła , dwie osoby sie ochrzciły a jeśli PAN da, może niedługo będzie więcej. Wszystko w rękach Naszego kochanego Pana. 5 czerwca wychodzimy z ewangelizacja na ulicę, będzie muzyka, śpiew i rozdawać będziemy żywność a może akurat Nasz Pan poruszy czyjeś serce.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 22 maja 2016, 20:07

Zbyszekg4 pisze:Gratulacje Kasiu!
Trwaj w Panu!

Dziękuje Zbysiu. :-)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Samolub » 22 maja 2016, 21:38

Przepraszam miała być- Lubuszczyzna
Nie wiem czy wolno mi powiedzieć, więc musisz poczekać do jutra na Kaśke.

Swoją drogą wzorcowa ewangelizacja uliczna.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: konto skasowane » 22 maja 2016, 22:42

To będzie offtop co teraz napiszę, ale praktykowanie ewangelizacji przez osoby dopiero co ochrzczone i nawrócone to nie jest dobra praktyka i w moim przekonaniu sprzeczna z Pismem Świętym. Oczywiście istnieją wyjątki od reguły. Jednak samo nauczanie innych przez uczniów za czasów Jezusa następowało dopiero po dłuższym przygotowaniu do służby.
Ogólnie ma w tym nic złego, jednak uważałbym aby nie wpaść w tzw "powinność" która dodatkowo jakby narzucana jest odgórnie przez starszych członków zboru. To nie o to w tym chodzi, aby tak robić.


.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Samolub » 22 maja 2016, 23:10

Z tego co pisała Kasia to forma grupowej Ewangelizacjii.
A w Zborze już trochę jest tylko niedawno miała chrzest.

Nie jestem zwolennikiem stałej ewangelizacjii ulicznej w formie roznoszenia ulotek np co tydzień, lub chodzenia parami. Według mnie najlepszą forma to sporadyczne eventy, imprezy, działalność charytatywna, czy spotkania.

Uważam że Zbór powinien być formą wspólnoty która umożliwia członkom podejmowanie własnych pomysłów. Ale również ciekawych form spedzania czasu dla dzieci, mlodziezy i dorosłych.

Chocby pomysly takie jak udostepnienie członkom sporego ogródka przy zborowego gdzie uprawia się warzywa na użytek własny, opieka nad dziećmi przez osoby starsze, wycieczki połączone przy wspolpracy wszystkich Protestanckich wyznan w miescie/regionie nie mieści się jeszcze w głowach wielu wspolnot.

Przynajmniej ja o takich rzeczach nie słyszałem. A znając wiele wspólnot zauważyłem że ogranicza się to do spotkan typu Epifania gdzie Luteranie-Metodysci spotykaja się wspolnie

To tylko przykłady, czemu tak jest i dlaczego odpowiedzialni za Zbór czesto ograniczaja funkcjonowanie wspolnoty do obecności pod koordynacją to ja już zostawiam bez komentarza.

Uważam że ekumenia z KRK usypia polskich Protestantow oraz zużywa cenny czas i chęci na czccze spotkania przywodcow. Bo jak wytlumaczyc fakt ze Pastor Baptystyczny i Luteranski spotykają się w Rzymskim Kościele dopiero... heh


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: Velure » 22 maja 2016, 23:17

Doktorski, mam wrażenie, że pomyliłeś trochę pojęcia jakim jest nauczanie w zborze, a dzielenie się dobrą nowiną. To ostatnie mamy praktykować o każdym czasie i miejscu. Podejrzewam, że ewangelizowane nowoochrzczonych osób to będzie głównie dzielenie się świadectwem własnym. Dla mnie większym problemem jest milczenie wierzących i wielokrotnie "nie wykorzystanie" sytacji aby "zasiać"...


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: polk » 22 maja 2016, 23:40

Kasia czy teraz juz po chrzcie zostałaś w pełni nowonarodzona?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: konto skasowane » 23 maja 2016, 06:51

Velure pisze:Doktorski, mam wrażenie, że pomyliłeś trochę pojęcia jakim jest nauczanie w zborze, a dzielenie się dobrą nowiną. To ostatnie mamy praktykować o każdym czasie i miejscu. Podejrzewam, że ewangelizowane nowoochrzczonych osób to będzie głównie dzielenie się świadectwem własnym. Dla mnie większym problemem jest milczenie wierzących i wielokrotnie "nie wykorzystanie" sytacji aby "zasiać"...

Nie było nigdy podziału na nauczanie w zborach i nauczanie poza nimi. Zanim Jezus posłał uczniów między ludzi minęły dwa lata. Służba ewangelizacyjna powinna rozpocząć się powołaniem do takiej służby a nie namawianiem przez starszych członków zboru.
Na codzień natomiast mamy wzrastać w wierze i pokorze i łasce u Boga i przede wszystkim być świadectwem przemiany w najbliższym otoczeniu. Mówienie na wiatr mizerne efekty.
Tą zasadę wytłumaczyć chciał Jezus Piotrowi, który sam z własnej woli zapragnął łowić ryby i przez cały dzień nie złowił nic. Dopiero gdy Jezus sam osobiście polecił mu by zarzucił sieci, ten nie mógł sobie poradzić z ilością ryb w sieci.


.
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 23 maja 2016, 06:56

:lol:
dr.sky pisze:To będzie offtop co teraz napiszę, ale praktykowanie ewangelizacji przez osoby dopiero co ochrzczone i nawrócone to nie jest dobra praktyka i w moim przekonaniu sprzeczna z Pismem Świętym. Oczywiście istnieją wyjątki od reguły. Jednak samo nauczanie innych przez uczniów za czasów Jezusa następowało dopiero po dłuższym przygotowaniu do służby.
Ogólnie ma w tym nic złego, jednak uważałbym aby nie wpaść w tzw "powinność" która dodatkowo jakby narzucana jest odgórnie przez starszych członków zboru. To nie o to w tym chodzi, aby tak robić.

To czy ja będę tam zaangażowana, tego nie wiem pisałam ogólne .
Jeśli dostanę taką propozycję to skorzystam. Tu chodzi też o pomoc dla innych. Chcę pomagać i mówić o tym jak wiele nasz PAN może zmienić w naszym życiu.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 23 maja 2016, 06:57

Efendi pisze:kasia, z jakiego jestes miasta jesli mozna wiedziec? Lublin?

A na PW można ?


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 23 maja 2016, 07:00

Velure pisze:Doktorski, mam wrażenie, że pomyliłeś trochę pojęcia jakim jest nauczanie w zborze, a dzielenie się dobrą nowiną. To ostatnie mamy praktykować o każdym czasie i miejscu. Podejrzewam, że ewangelizowane nowoochrzczonych osób to będzie głównie dzielenie się świadectwem własnym. Dla mnie większym problemem jest milczenie wierzących i wielokrotnie "nie wykorzystanie" sytacji aby "zasiać"...


:-)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: konto skasowane » 23 maja 2016, 07:01

Jasne, nikt nie powiedział że nie masz pomagać ;)
Znam wiele osób które uniesione faktem nawrócenia się, bardzo zaangażowały się w przeróżne służby. W większości przypadków po okresie 2 lat przyszła letność a nawet wycofanie się z kościoła. I w cale się nie dziwię bo taka jest kolej rzeczy, że przede wszystkim dbać mamy o domowników swoich a dopiero potem o resztę.


.
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: kasiapelasia » 23 maja 2016, 07:43

dr.sky pisze:Jasne, nikt nie powiedział że nie masz pomagać ;)
Znam wiele osób które uniesione faktem nawrócenia się, bardzo zaangażowały się w przeróżne służby. W większości przypadków po okresie 2 lat przyszła letność a nawet wycofanie się z kościoła. I w cale się nie dziwię bo taka jest kolej rzeczy, że przede wszystkim dbać mamy o domowników swoich a dopiero potem o resztę.

Uważasz, że nie ewangelizuje moim domownikom, moi rodzice i mój syn byli pierwszymi, którzy usłyszeli Słowo Boże. A może oceniasz tak, bo patrzysz przez pryzmat swojego Kościoła i życia i ludzi, którzy odeszli, ponieważ stali się letni? Może ich wiara w Boga nie była zbyt mocna i gdy nie czuli Ducha Świętego odchodzili? Moja droga do Pana do poznania go była długa. Nie przyszłam wczoraj do Kościoła i nie wzięłam dzisiaj chrztu....nie możesz oceniać czegoś bądź kogoś, bo każdy inaczej przeżywa wiarę w Boga. A może u Was tak jest, że widzicie tylko letnich a samych siebie nie widzicie. To, że pragnę tam byc, nie znaczy, że Bóg się pogniewa, bo tak mówi Pismo. Robisz to z potrzeby serca, bo tak Ci duch św . podpowiada. Właśnie, przez takich ludzi, zamkniętych, nie dzielących się, Kościół nie wychodzi do ludzi. Ale to my mamy wychodzić, skąd ktos ma wiedzieć, ze istniejemy.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa o jutrzejszy chrzest

Postautor: konto skasowane » 23 maja 2016, 08:00

Ok, widzę że odbierasz to jako atak na swoją osobę a pisałem ogólnie.
Życie ucznia apostoł Paweł porównuje do biegu sportowego. Niektórzy robią falstart, inni biegną dobrze tylko na początku, potem zwalniają, zatrzymują się albo rezygnują z dalszego biegu. Do mety dobiega tylko ten który jest wytrwały.
W każdym bądź razie cieszę się że chrzest się udał i życzę powodzenia w służbie.


.

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości