Pilne!

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pilne!

Postautor: Lovemyworld » 11 maja 2016, 15:39

Witam, pewnie mnie kojarzycie - zagubiony ateista.
Dziś przeżyłem szok, usłyszałem Pana Jezusa. We śnie objawił mi sie jako mój nauczyciel który chce byśmy żyli ze saba w zgodzie. Gdy rano wstałem, zacząłem sie modlić, potem zamówiłem przez internet Biblię.
Mam wielką prośbę, proszę byście pomodlili sie (choć 10sekund) o mnie, ponieważ mam dzisiaj zabieg na palcu. Jest to przykre o tyle, ze okropnie boli przy dotykaniu, a mój fach nie może obejść sie z niesprawnym kciukiem...
Mam nadzieje ze pomódlcie sie, i ze to coś da. W końcu nie bez powodu Jezus do mnie przemówił. :)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Janek » 11 maja 2016, 18:32

Ja bym ją zbanował .. :)


Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Lovemyworld » 11 maja 2016, 18:52

Janek pisze:Ja bym ją zbanował .. :)

Jak już to GO :)
Nie bądź mściwy, grzechy sie wybacza :)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: wisnia2168 » 11 maja 2016, 19:13

Będę o tobie pamiętał w modlitwie ;)
Niesamowicie cieszę się, że w taki cudowny sposób Bóg ci się objawił! :)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Janek » 11 maja 2016, 19:15

Łyknął..... :D


Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Lovemyworld » 11 maja 2016, 19:18

wisnia2168 pisze:Będę o tobie pamiętał w modlitwie ;)
Niesamowicie cieszę się, że w taki cudowny sposób Bóg ci się objawił! :)

wisnia2168, dziękuję bardzo! Na szczęście po małej "operacji". Nie było tak źle! :P
Janek, co mogę ci powiedzieć?

Jeszcze raz przepraszam wszystkich za mój wybryk... Było to bardzo głupie i teraz już to wiem.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Jaaqob » 11 maja 2016, 21:14

Poczekaj troche, przynajmniej jak "emocje miną". Taka zmiana poglądów "z dnia na dzień" pod wpływem jakiś głosów czy obrazów jest trochę dziwna. Poglądy to nie skarpetki, do pewnych wniosków trzeba dojść po jakimś czasie studium nad Biblią... W każdym razie, jeśli to na serio, to biblia do ręki, do swojego pokoju, zamknąć sie na kluczyk i pogadać z żywym Bogiem za pomocą jego słowa... :P Powodzenia...


Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Lovemyworld » 11 maja 2016, 22:36

Jaaqob pisze:Poczekaj troche, przynajmniej jak "emocje miną". Taka zmiana poglądów "z dnia na dzień" pod wpływem jakiś głosów czy obrazów jest trochę dziwna. Poglądy to nie skarpetki, do pewnych wniosków trzeba dojść po jakimś czasie studium nad Biblią... W każdym razie, jeśli to na serio, to biblia do ręki, do swojego pokoju, zamknąć sie na kluczyk i pogadać z żywym Bogiem za pomocą jego słowa... :P Powodzenia...

Ok ok, poczekam, nie martw sie! :)
Jednym z głównych powodów które mnie przekonały jest to, ze apostołowie umierali śmiercią męczeńska za swoją wiarę. Przecież dla wymyślonej bajki by sie nie dali zabić!


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Jaaqob » 11 maja 2016, 22:48

Jesteś pewien? Jakoś terroryści dziś dla bajek się wysadzają.


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Kamil M. » 11 maja 2016, 22:52

Jest różnica pomiędzy daniem się zabić za pokój na świecie albo za wiarę w to, że Bóg istnieje, a daniem się zabić za to, że się naprawdę widziało, to co się widziało. To prawda, że ludzie giną za różne ideologie, często fałszywe. Ale to co innego, niż oddać życie za prawdę, której się było naocznym świadkiem.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Jaaqob » 11 maja 2016, 22:53

Wolałbym żeby to love napisał. :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Samolub » 11 maja 2016, 23:48

Lovemyworld pisze:
Jaaqob pisze:Poczekaj troche, przynajmniej jak "emocje miną". Taka zmiana poglądów "z dnia na dzień" pod wpływem jakiś głosów czy obrazów jest trochę dziwna. Poglądy to nie skarpetki, do pewnych wniosków trzeba dojść po jakimś czasie studium nad Biblią... W każdym razie, jeśli to na serio, to biblia do ręki, do swojego pokoju, zamknąć sie na kluczyk i pogadać z żywym Bogiem za pomocą jego słowa... :P Powodzenia...

Ok ok, poczekam, nie martw sie! :)
Jednym z głównych powodów które mnie przekonały jest to, ze apostołowie umierali śmiercią męczeńska za swoją wiarę. Przecież dla wymyślonej bajki by sie nie dali zabić!


Jest znacznie wiecej powodow nawet tych ziemskich z ktorych mozna ciekawe wnioski zdobyć. Tosz to akurat watpliwosci nie mam że DŚ prowadzil Apostolow skoro sami doswiadczamy jego dzialania czy też zaczynasz widziec cos czego dotychczas nie widziales to slowa Pisma ozywają. Nawet okazuje się że pewne wnioski mozna formulowac tylko pod natchnieniem czy pewne prawdy poznawac. Jest to niezalezne i dzieje się tylko na poziomie jednostkowym. Watpliwosci brak. To ze Apostolowie pisza Prawde czy nie stosują zadnej slownej erastyki, a tylko swoje glebokie przekonania, wiare glosza z checi dzielenia sie dobrą nowina to normalka.

Daje Ci gwarancje osobiscie, że wydarzenia opisane w PŚ czy też nasz swiat znacznie rozni się od tego co nazywa się postrzeganiem meta fizycznym.

Mam swoje rozne watpliwosci, ba nie zawsze mi się wszystko podoba bo po swojemu to trochę innaczej. No ale wkoncu, w zasadzie nikt Bogiem by nie chcial zostac czy Jezusem bo musialby dokonywac tego samego, skoro nikt nie potrafi być bezgrzeszny to jest to bez sensu. Tylko trzeba trochę logiki, ruszenia mozgiem oraz dobrej woli.

Martwią mnie trochę inne sprawy ktorych na forum nie.poruszam. Takie małe i takie duże
Poczekamy, zobaczymy
Zresztą badzmy nastawieni optymistycznie do swojego życia ale tez do tej naszej zapyziałej globalnej wioski : )

Jeszcze raz mowię ten rok jest wyjątkowy dla Polski, jesteśmy świadkami przebudzenia, czesto okupionego bledami życiowymi, czesto przykrymi zdarzeniami. Ale narod Polski przezywa takie pozytywne przebudzenie na tle Europy czy innych nacjii: Katolicy, Socjalisci, Protestanci, Ateiści wszystko idzie w dobrym kierunku, to jest ważne że kierunek jest w zasadzie zbliżony do rzeczy lepszych.

Ostatnie 5 lat było naprawdę ciężkie. Także chyba to jest moment zwrotny że mozemy zaczac myslec bardziej optymistycznie, oczyszczajac to co zle z życia narodowego, prywatnego czy spolecznego. Przekonany jestem, że sam Bóg się nad Polską zlitował, usłyszał modlitwy czy dobre serca rozpalił, a zimne roztopił.

Oczekujemy powołań i przebudzenia.
Wrzuce kilka fragmentow z Pisma

Biblia Warszawska: Ewangelia św. Jana 15
15:1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest winogrodnikiem.
15:2 Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc.
15:3 Wy jesteście już czyści dla słowa, które wam głosiłem;
15:4 Trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.
15:5 Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.
15:6 Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną.
15:7 Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam.
15:8 Przez to uwielbiony będzie Ojciec mój, jeśli obfity owoc wydacie i staniecie się moimi uczniami.
15:9 Jak mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem; trwajcie w miłości mojej.
15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.
15:11 To wam powiedziałem, aby radość moja była w was i aby radość wasza była zupełna.
15:12 Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.
15:13 Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich.
15:14 Jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynić będziecie, co wam przykazuję.
15:15 Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam.
15:16 Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.
Nienawiść świata do Jezusa i jego uczniów
15:17 To przykazuję wam, abyście się wzajemnie miłowali.
15:18 Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził.
15:19 Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
15:20 Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą.
15:21 A to wszystko uczynią wam dla imienia mego, bo nie znają tego, który mnie posłał.
15:22 Gdybym nie przyszedł i do nich nie mówił, nie mieliby grzechu; lecz teraz nie mają wymówki z powodu grzechu swego.
15:23 Kto mnie nienawidzi, i Ojca mego nienawidzi.
15:24 Gdybym wśród nich nie pełnił uczynków, których nikt inny nie czynił, nie mieliby grzechu, lecz teraz i widzieli, i znienawidzili zarówno mnie, jak i Ojca mego.
15:25 Jednakże słowo, które jest w zakonie ich napisane, wypełniło się: Bez przyczyny mnie znienawidzili.
15:26 Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;
15:27 Ale i wy składacie świadectwo, bo ze mną od początku jesteście.



Biblia Warszawska: Przypowieści Salomona 28
28:1 Występny ucieka, chociaż nikt go nie goni, lecz sprawiedliwy jest nieustraszony jak młody lew.
28:2 Wskutek własnej winy kraj ma wielu władców, lecz dzięki rozsądnemu i rozumnemu człowiekowi utrwala się prawo.
28:3 Człowiek bezbożny, który uciska ubogich, jest jak ulewa, po której nie ma chleba.
28:4 Ci, którzy porzucają przepisy, chwalą bezbożnego; lecz ci, którzy przestrzegają przepisów, zwalczają go.
28:5 Źli ludzie nie wiedzą, co słuszne, lecz ci, którzy szukają Pana, rozumieją wszystko.
28:6 Lepszy jest ubogi, który postępuje nienagannie, niż bogaty, który chodzi krętymi drogami.
28:7 Kto trzyma się przepisów, jest rozumnym synem, lecz kto obcuje z żarłokami, przynosi ojcu hańbę.
28:8 Kto powiększa swój majątek przez lichwiarskie odsetki, gromadzi go dla tego, który lituje się nad ubogimi.
28:9 U tego, kto odwraca ucho, aby nie słyszeć nauki, nawet modlitwa jest ohydą.
28:10 Kto sprowadza prawych na drogę występku, ten wpada we własny dół; lecz dziedzictwem nienagannych jest szczęście.
28:11 Bogacz wydaje się sobie samemu mądrym, lecz rozumny biedak zdoła go przejrzeć.
28:12 Gdy sprawiedliwi triumfują, wtedy jest wielkie święto, lecz gdy bezbożni się podnoszą, ludzie kryją się.
28:13 Kto ukrywa występki, nie ma powodzenia, lecz kto je wyznaje i porzuca, dostępuje miłosierdzia.
28:14 Szczęśliwy jest człowiek, który stale trwa w bojaźni Bożej; lecz kto zatwardza serce, wpada w nieszczęście.
28:15 Ryczącym lwem i zgłodniałym niedźwiedziem jest bezbożny władca dla ubogiego ludu.
28:16 Im mniej rozumu ma książę, tym okrutniejszym jest zdziercą; lecz kto nienawidzi wymuszonych datków, długo żyć będzie.
28:17 Człowiek ścigany za zabójstwo ucieka aż do grobu: niech go nie zatrzymują!
28:18 Kto postępuje uczciwie, doznaje pomocy; kto chodzi krętymi ścieżkami, wpada w dół.
28:19 Kto uprawia swoją rolę, ma chleba pod dostatkiem; lecz kto ugania się za nicościami, cierpi niedostatek.
28:20 Człowiek spolegliwy ma obfite błogosławieństwo; kto chce się szybko wzbogacić, nie ujdzie kary.
28:21 Nie jest dobrze być stronniczym, nawet dla kawałka chleba niejeden popełnia przestępstwo.
28:22 Człowiek zazdrosny szybko chce dojść do bogactwa, a nie wie, że spadnie nań niedostatek.
28:23 Kto strofuje bliźniego, zbiera w końcu więcej podziękowania niż język schlebiający.
28:24 Kto ograbia ojca lub matkę i mówi: To nie jest grzech, jest wspólnikiem łotra.
28:25 Chciwiec wywołuje spory, lecz kto ufa Panu, bywa nasycony.
28:26 Kto ufa własnemu sercu, ten jest głupi; kto mądrze postępuje, jest bezpieczny.
28:27 Kto daje ubogiemu, nie zazna braku, lecz kto zasłania swoje oczy, zbiera wiele przekleństw.
28:28 Gdy grzesznicy są górą, ludzie się kryją, a gdy giną, mnożą się sprawiedliw


Biblia Warszawska: Pierwszy list św. Pawła do Tymoteusza 6
6:6 I rzeczywiście, pobożność jest wielkim zyskiem, jeżeli jest połączona z poprzestawaniem na małym.
6:7 Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy.
6:8 Jeżeli zatem mamy wyżywienie i odzież, poprzestawajmy na tym.
6:9 A ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie.
6:10 Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia.
Różne napomnienia i zakończenie
6:11 Ale ty, człowiecze Boży, unikaj tego, a zabiegaj o sprawiedliwość, pobożność, wiarę, miłość, cierpliwość, łagodność.
6:12 Staczaj dobry bój wiary, uchwyć się żywota wiecznego, do którego też zostałeś powołany i złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.
6:13 Nakazuję ci przed obliczem Boga, który wszystko ożywia, przed obliczem Chrystusa Jezusa, który przed Poncjuszem Piłatem złożył dobre wyznanie,
6:14 Abyś zachował przykazanie bez skazy i bez nagany aż do przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa,
6:15 Które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów, Pan panów,
6:16 Jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.
6:17 Bogaczom tego świata nakazuj, ażeby się nie wynosili i nie pokładali nadziei w niepewnym bogactwie, lecz w Bogu, który nam ku używaniu wszystkiego obficie udziela,
6:18 Ażeby dobrze czynili, bogacili się w dobre uczynki, byli hojni i chętnie dzielili się z innymi,
6:19 Gromadząc sobie skarb jako dobry fundament na przyszłość, aby dostąpić żywota prawdziwego.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Lovemyworld » 12 maja 2016, 09:16

Wow, Samolub, dzięki za tak obszerną odpowiedz! :)
Masz racje w tym co piszesz, a teraz słowa Biblii już nie są dla mnie tak trudne do zrozumienia! :yes:


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pilne!

Postautor: Lovemyworld » 12 maja 2016, 09:18

Jaaqob pisze:Wolałbym żeby to love napisał. :)

Chciałem to napisać, ale już byłem w krainie słodkich snów :)
Oczywiście ze jest różnica pomiędzy tym co ktoś wyczytał z Koranu, a tym ze Apostołowie NAPRAWDĘ widzieli zmartwychwstałego Jezusa.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości