Prośba o modlitwę o zdrowie

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Norbi » 22 mar 2016, 19:28

Ufna pisze:O istnieniu tego drugiego słowa nie wiedziałam, ale Norbi raczej nie miał na myśli muszelek. :)

Nie miał :)
A skoro już mowa o różnych znaczeniach słów, to słowo "muszelka" w mowie potocznej może oznaczać pieszczotliwe określenie pewnej części ciała :shy:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Samolub » 22 mar 2016, 20:33

O takich rzeczach to ja pisze na sb zeby nie było sladu, Norbi czy chodzi Ci o okreslenie tyczące się uszu ?

Fajną macie mowe potoczną, ale chyba nie tylko na spotkaniach w Zborze? Ale wogole dziś jakies dziwne skojarzenia, rano Velure pisała o wesołych jajkach, a Efendi o mokrym dyngusie i też parafrazując.

Jeszcze takich rzeczy na forum nie było x D się nie czepiam, no ale.... pomyśl


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Norbi » 22 mar 2016, 21:03

Samolub pisze:Norbi czy chodzi Ci o okreslenie tyczące się uszu ?

Nie. Aczkolwiek w małżowinie usznej kryje się wiele punktów erogennych, które najlepiej aktywować przy pomocy delikatnego muskania jezyczkiem ;)
Wyglupiam się teraz :)
Serio to zastanawia mnie, dlaczego zazwyczaj jest tak, że chrześcijanie, ludzie dorośli i dojrzali, unikają rozmów na tematy związane z seksualnością.
Ogólnie jest to temat tabu, którego się unika mimo, że jest on nie tylko czymś normalnym, ale też ważnym w związkach.
Dlaczego wstydzimy się o tym rozmawiać?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Samolub » 22 mar 2016, 21:59

Z tymi punktami erogennymi się zgadzam.
Nie wstydzimy czy unikamy, jest to normalna sprawa. Mi nie o to chodzilo co Ty wywnioskowałeś

Po pierwsze znam ludzi ktorzy ciagle o tym mowia zeby blyszczec bo maja jakies kompleksy. Ja juz się nasluchalem jak bylem w "swiecie" takich rzeczy nie tylko od facetow i nie tylko o sexie że mi zbrzydlo na tyle że wolałbym zeby ludzie trzymali poziom. I nie chodzi tu o jezyk czy tresc, ale ciagle biadolenie. Czlowieku ja sie o mafiach nasluchalem, w realu jest tak że gangsterzy to zazwyczaj dzieciaki czy zwloki. Mafia to zazwyczaj mowi co innego co innego po cichu robi. Predzej Ksiadz będzie w.mafii niz koles co siedzi na necie i sie haha i jara tym bo zobaczyl film.

Rozwijac temat ?
Z sexem to samo, temat jest tak przejedzony a prostytucja w Polsce to można powiedziec że dotyczy kazdego malzenstwa w KRK, deal na kase , zygac się chce wchodzac na forum katolickie i czytajac roznowy od ewolucjii, spowiedzi po skrobanke, co dopiero wejsc na czat. A Ci wyzwoleni ludzie zazwyczaj pełni ociekajacy upadkiem, grzechem, zgorszenien, kompleksem, nienawiscia, zazdroscia.

Kobitki tez dobre, tak na dluzsza mete przecietnie zamyka się to na sexie, reszta pozory. Zachlannosc emocjonalna, uwielbianie samego siebie i upadly tryb życia to nowe narzedzie szatana i herezjii wespol zespol z Rzymskim Katolicyznem i ekonomia.

Nie po to ucieklem ze swiata wracajac do życia Chrzescijanskiego zeby siac zgorszenie i rozmawiac o muszelkach. Bo Kiedys nie wiedzialem ze az tak zle jest, wiec sobie glowy nie zaprzatalem.

Można o sexie gadac ale czemu i komu ma to sluzyc. Wg mnie takie cos to sprowadzanie ludzi na manowce i usciski samego piekła. Bo owszem rozmawiać można tylko na poziomie jakims wypadałoby. A jak kto rozumie poziom swiadczy na jakim jest poziomie.

Watpie by się ktos wstydzil. Takie gadki sluza tylko wciaganiu w rozmowe na niskim poziomie. Ah zapomnialbym że zaczyna się od wysokiego poziomu. A w kuluarach rynsztok ? Wez lepiej pomysl chwile czy aby czy mozemy gadac na poziomie, bo poziom jest jeden. Tak jak jeden poziom ma być w nauce dla nowych w wierze i czlonkow zeby nie sektowac, tak samo jeden poziom czy rozmawiasz z,Prezydentem RP czy w parku z żulem. Jak bedziesz miec jeden poziom,to smialo, a jak nie to Diabel sie cieszy, ojciec, klamstwa i falszu. Kazdym klamstwem, i falszem krzyzujesz Chrystusa. Okey, nie glosze doskonalosci czy mantry, tyle co tak Ewangelia mowi, tak mowi Duch Swiety tak wychodzi z Nowo Narodzenia, z rozsadku i wgl.

Można dyskutowac ale jednopoziomowo, bo innaczej mdli i żal. Nie mam zamiaru uczestniczyc w forumowej farsie w stylu dostosowanym do forumowego zwiedzenia. Cos jeszcze?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Norbi » 22 mar 2016, 22:23

Samolub, nie chcę Ciebie urazić, ale dla mnie Twoje długie wypowiedź są bardzo chaotyczne i trudno mi wychwycić sens.
Może spróbuj pisać mniej, a bardziej precyzowac to, co chcesz przekazać?
Bo tak, kiedy poruszasz 100 tematów jednocześnie, to trudno się odnieść.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Samolub » 22 mar 2016, 23:20

Hmm, nie zrozum mnie zle nie mialem na celu kogos urazic. Sugeruje że nie widze sensu puki co dyskusjii takiej, ale jak kto lubi


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Ufna » 23 mar 2016, 00:59

Samolub pisze:nie widze sensu puki co dyskusjii takiej, ale jak kto lubi
*póki :)
Samolub pisze:zygac się chce
*rzygać :)

Nie wiem, czy powinnam dalej Was poprawiać, bo dziwne tematy z tego wychodzą... Chociaż też trochę ubawiliście mnie. :hihi:
Samolub pisze: Nie po to ucieklem ze swiata wracajac do życia Chrzescijanskiego zeby siac zgorszenie i rozmawiac o muszelkach. [...] Można o sexie gadac ale czemu i komu ma to sluzyc. Wg mnie takie cos to sprowadzanie ludzi na manowce i usciski samego piekła.
Ostre słowa, nie wiem, czy posuwałabym się aż tak daleko.
Z drugiej strony przypomniał mi się werset z listu do Jakuba: "Jeśli kto sądzi, że jest pobożny, a nie powściąga języka swego, lecz oszukuje serce swoje, tego pobożność jest bezużyteczna" (Jk 1, 26). W kontekście tego fragmentu Samolub ma rację, że czasem lepiej powstrzymać się od komentarza. Dla każdego co innego jest zgorszeniem, są to sprawy bardzo subiektywne. Zła mowa często prowadzi słabych w wierze do upadku, więc najlepiej być ostrożnym w słowach. :)
Norbi pisze: zastanawia mnie, dlaczego zazwyczaj jest tak, że chrześcijanie, ludzie dorośli i dojrzali, unikają rozmów na tematy związane z seksualnością. Ogólnie jest to temat tabu, którego się unika mimo, że jest on nie tylko czymś normalnym, ale też ważnym w związkach. Dlaczego wstydzimy się o tym rozmawiać?
Nie uważam, żeby sama rozmowa na ten temat była zła, ale ważny jest odpowiedni kontekst. No i też dobrze, jeśli takie rozmowy są budujące i jest z nich jakiś pożytek. Małżeństwo jest chyba najlepszą sferą do takich rozmów. Wtedy jest to zresztą najbardziej naturalne, bo ma się już jakieś wspólne podłoże. :)

A poza tym myślę, że jest to temat na inny wątek, bo trochę odeszliśmy od tematu głównego. ;-)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Samolub » 23 mar 2016, 01:23

Ufna pisze:Samolub pisze:
nie widze sensu puki co dyskusjii takiej, ale jak kto lubi
*póki


Znow muszelki :mur: hah, tak to jest kiedy rozmawia się z polonistami

Ufna pisze:Ostre słowa, nie wiem, czy posuwałabym się aż tak daleko.
Z drugiej strony przypomniał mi się werset z listu do Jakuba: "Jeśli kto sądzi, że jest pobożny, a nie powściąga języka swego, lecz oszukuje serce swoje, tego pobożność jest bezużyteczna" (Jk 1, 26).


Ja chyba nigdy nie pomyslalem nigdy że jestem pobożny :lmao: ani nie stwierdzilem. Zeby bylo wiadome za wielce pobożnego się nie mam. Ani o takie rzeczy nie zabiegam, znam swoje slabosci czy bledy i mocne strony, ale mniemanie, granie nie moja bajka.

Spowiadac się czy co? :O
Po prostu tylko zdanie wyrażam, rozne rzeczy powoduje zgorszenie, plotka, zle swiadectwo innym, nawet jeśli dotyczyloby kilku osob a 90% nie, nie kazdy mysli tylko o sb, PW byloby lepsze dla was.

Mozna rozmawiac, normalna sprawa, ale ani tu nie widzialem tendencjii do zartow, wiedzy czy ciekawostek. Jakies podejscia głupawe raczej, bije po oczach... szerzej komentowac nie bede i wyjasniac. Zreszta to watek Ufnej i ja tu tylko przelotem i juz mykam, bo nie chce za duzo powiedziec glupst zeby potem zalowac że cos dosadnie powiedziałem. A problemu o bzdury jakies też jakos nie ma zamiaru robic. Wkoncu po co się wtracac w rzeczy w ktore czlowiek się wtracac nie chce.

Milej nocy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Norbi » 23 mar 2016, 09:31

Ufna pisze: Dla każdego co innego jest zgorszeniem, są to sprawy bardzo subiektywne. Zła mowa często prowadzi słabych w wierze do upadku, więc najlepiej być ostrożnym w słowach. :)


Zgorszyć człowiek potrafi się dosłownie wszystkim więc najlepiej poruszać się w obszarach całkowicie neutralnych, choć i tu gwarancji nie będzie ;)
Moim zdaniem też samo zgorszenie jest owocem postawy serca zgorszonego...
Kiedyś byłem świadkiem sytuacji gdzie pewien baptystyczny Pastor został pomówiony przez kobiety o to, że ma wzwód w ich obecności.
Okazało się, że Panie zamiast skupić się na kazaniu, gapiły się w krocze Pastora.
Sprawa może się wydawać śmieszna lecz nie było do śmiechu żonie Pastora kiedy, dotarły do niej te plotki.
Jako mądra kobieta, zawstydziła owe niewiasty tłumacząc, że to nie żaden wzwód lecz po prostu spory rozmiar, a ich oburzenie świadczy jedynie o tym co im chodzi po głowach :)

Ufna pisze:A poza tym myślę, że jest to temat na inny wątek, bo trochę odeszliśmy od tematu głównego. ;-)


Nie zaczynamy zdania od "A" :P
Masz rację, to zły wątek. Pisz jak się Twoje sprawy mają :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Samolub » 23 mar 2016, 12:27

Ale mnie rozbawiłeś teraz :lmao:
Znaczy Zbór chyba spory bo jak mniej niz 20 osob to o takie sprawy może się Zbór zawalic. To zabawne ale wyobraz sobie jaki ma wpływ to na caly Zbor czy osobe gloszaca na dluzsza mete

I czy zona Pastora bedzie zaangazowana w gloszenie? Wlasnie o tym jest rozmowa, że jestes Norbi niedojrzaly i uzywasz sobie Zboru do swoich niecnych celow, a to pochodzi od niszczyciela ktory na rozne sposoby podkopuje wiare. A w Zborze sa rozni ludzie jak na forum.

Oczywiscie Norbi sa takie Zbory gdzie mozesz się co tydzień odsikac na srodku i nic się nie stanie, bo sa spore i nic się nie stanie.

Zreszta wystarczy poczytac twoje bajkopisarskie swiadectwa, zeby dostrzec że jesteś niepowazny. Ciesze się że zmadrzałeś i dojrzałeś trochę.

Pozatym czemu podajesz nazwe Zboru w ktorym się to stało? A Katolicy sluchaja : ) noi teraz pytanie czy rzeczywiscie chodzi o Baptystow czy jest to pomowienie z Twojej strony ze wzgledu na uprzedzenia Twoje do niektorych wyznań

Sytuacja może smieszna ale trzeba wiedziec jak mozna się posmiac i nie narobic przypału. A Ty robisz przypał niestety. Dlatego z Tb nie ma poziomu rozmawiać czy zartowac tylko gromić patelnią po głowie.

Takze bezemnie ten cyrk x D


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Oberyn. » 23 mar 2016, 13:46

Samolub, Norbi przejdźcie na PW i nie zaśmiecajcie tego tematu dogryzaniem sobie. A o sferze seksualnej i potocznym nazewnictwie narządów płciowych rozmawiajcie na forach o tej tematyce lub stwórzcie osobny temat. Dzięki


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Norbi » 23 mar 2016, 14:07

Może nie zauważyłeś, lecz ja z Samolubem nie prowadzę rozmowy. Temat zakończyłem ostatnim postem.


Ufna
Posty: 73
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:02
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Ufna » 23 mar 2016, 14:14

Norbi pisze: Masz rację, to zły wątek. Pisz jak się Twoje sprawy mają :)
Z jelitkami już ok, bolały mnie tylko przez jeden dzień, po tym jak poprzedniego jadłam te kanapki z rzodkiewką i ogórkiem... Od dziś rzodkiewka zostaje doliczona do listy produktów, których jeść nie mogę. Peszek.

Przez ostatnie dwa dni męczyłam się z problemami o nieco innym podłożu, ale może nie będę teraz pisać o tym. Zamiast tego zacytuję fragment z Biblii, który wczoraj mnie mocno podbudował: "Jak bowiem w was obfitują utrafienia Chrystusa, tak też przez Chrystusa obfituje nasza pociecha. Jeśli więc doznajemy ucisku - to dla waszego pocieszenia i zbawienia, które sprawia, że znosicie te same utrapienia, które i my cierpimy; i jeśli doznajemy pociechy - to dla waszego pocieszenia i zbawienia. A nasza nadzieja co do was jest mocna, bo wiemy, że jak jesteście uczestnikami utrapienia, tak i pociechy." (II Kor 1, 5-7). :-)

Będę teraz trochę zapracowana, więc na najbliższy tydzień / dwa znikam z forum. Na ten czas proszę o modlitwę za skończenie tego rozdziału magisterki i jak najlepsze przygotowanie się do praktyk. Z racji tego, że odezwę się dopiero po Świętach, życzę Wam błogosławionych Świąt Wielkiejnocy. :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prośba o modlitwę o zdrowie

Postautor: Norbi » 23 mar 2016, 18:06

Z tym "zespołem drażliwego jelita" to niekoniecznie jest tak, jak dowiadujesz się od lekarzy, że jest, w sensie- w jaki sposób pozbyć się tego.
Są to zaburzenia psychosomatyczne, gdzie czynnikiem sprawczym, wywolujacym objawy gastryczne jest głównie psychika. Znam temat z autopsji.
Jeśli kiedyś zechcesz poznać szczegóły to pisz prywatnie.
Pomodlę się o Twoje sprawy. Dzięki za dobre życzenia i z wzajemnością :-)



Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości