Ciężka nerwówka...

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciężka nerwówka...

Postautor: kontousunięte1 » 18 maja 2016, 19:21

Thor pisze:kontousunięte1, wolno cytować fragmenty książek. żadne wydawnictwo czy autor nie może zabronić całkowicie cytowania. nawet można kserować sobie fragmenty książek, chyba bodaj 20% zawartości. ale to o prawach autorskich na uboczu.

Niebieska jest u mnie w mojej modlitwie również, a i dużo rozmawiamy prawie codziennie, by rozwikłać ten problem.

Wiesz, też mi się tak wydawało,ale tu jest taka bardzo wyjątkowa treść.Ja się nie spotkałam w żadnej książce z takimi obwarowaniami. Przytoczę: "Książka ani żadna jej część nie może być przedrukowywana, ani w jakikolwiek inny sposób reprodukowana czy powielana mechanicznie, fotooptycznie, zapisywana elektronicznie lub magnetycznie, ani odczytywana w środkach masowego przekazu bez pisemnej zgody wydawcy".
Jest to dla mnie szokujące, tym bardziej,że chodzi o "Klejnoty obietnic Bożych" Spurgeona.
Już nie chcę dalej komentować tego,ale pewnie się domyślisz jakie słowa tu mogą się cisnąć na usta ;-)
Ogromnie się cieszę,że piszecie z niebieską. Mam nadzieję,że uda ci się jej pomóc.


Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciężka nerwówka...

Postautor: Lovemyworld » 18 maja 2016, 19:21

Również się pomodlę! :yes: :crazy:


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciężka nerwówka...

Postautor: Thor » 18 maja 2016, 19:51

ale te "wyjątkowe" obostrzenia są bez znaczenia i bezprawne, bo obowiązuje nas ustawa o ochronie praw autorskich.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_cytatu
nie bój się.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciężka nerwówka...

Postautor: kontousunięte1 » 18 maja 2016, 20:04

Czyli,krótko mówiąc,ta klauzula jest sama w sobie bezprawna. Z uwagą przeczytałam link i faktycznie,nie widzę żadnych przeszkód,aby dla celów szlachetnych /pomoc człowiekowi w potrzebie/, podbudowanie go na duchu,pocieszenie itp.zacytować nawet dłuższy fragment. Myślę,że nie naruszyłabym majątku śp.Spurgeona, a wręcz sprawiła mu radość.
Co innego z majątkiem wydawcy :roll: , ale i tu bym dyskutowała. Wszak polecając książkę /jej fragment/ zachęcam niejako do zakupu tejże.Robię im darmową reklamę :mrgreen:


Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ciężka nerwówka...

Postautor: niebieska777 » 18 maja 2016, 20:17

dziękuję Wam wszsytkim...


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ciężka nerwówka...

Postautor: niebieska777 » 28 sie 2016, 21:43

było.
Elektrowstrząsy w szpitalu- trochę lepiej, ale dużo wspomnień mi uciekło z głowy...
gdy poczułam sie lepiej... nagle - mąż mówi że już mnie nie kocha... i zadziałało stare- ogromne poczucie winy, na pewno jestem beznadziejna... wzięłam nożyczki i żyletkę, podważyłam ostrze, poszłam do WC na oddziale- które nie miało zamnknięcia... zamroczona już tabletką nasenną, póki miałam siłe - mówiłam że zajęte i nikt nie wchodził... zapadłam w półsen... czerwona życiodajna ciecz ze mnie wyciekała...
I BÓG POSŁAŁ PIELĘGNIARKĘ, BY MNIE POSZUKAŁA. i znalazła, zawieźli na chirurgię, zaszyli, wsadzili na chwilę na oddział zamknięty- nawet byłam jedną noc do łózka przywiązana- potem, bo byłam grzeczna z tego strasznego oddziału dali na trochę normalniejszy.
DZIĘKI BOGU MIAŁAM BIBLIĘ. I ludzi wokół... Przeżyłam, żyję, ba, nawet próbuję uratować resztki tego małżeństwa, pomalutku, delikatnie... choć miałam już w głowie, że przenigdy nie chcę... ale wiem, że warto spróbować. Bo to małżeństwo. Pomimo strasznego bólu odrzucenia, upokarzających plotek, daję jakoś radę. Bo nie jestem sama,
dziękuję Ci, Panie.
Dziękuję Wam za wszystkie modlitwy.


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciężka nerwówka...

Postautor: Zbyszekg4 » 29 sie 2016, 17:41

...i co tu napisać?...
Pomodlę się.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości