Modlitwa za islamistów.

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
gmm
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: gmm » 03 gru 2015, 23:12

Koran jest jedyną, której komentatorzy utworzyli doktrynę, tłumaczącą wyraźne różnice w podejściu do wielu nakazów, widoczne w różnych miejscach tekstu. Uważny czytelnik bez trudu zauważy, że wiele wersetów Koranu jest ze sobą sprzecznych – szczególnie wersety o tolerancji i pokoju sąsiadują często z tymi zalecającymi przemoc i nietolerancję. Islamscy teologowienie nie byli początkowo pewni, które fragmenty uznać za obowiązujące według szariatu – czy te mówiące o tym, że „Nie ma przymusu w religii” (2:256), czy raczej te nakazujące wiernym walkę z niewiernymi, dopóki albo się nawrócą na islam, albo przynajmniej mu podporządkują (8:39, 9:5, 9:29). Komentatorzy stworzyli więc w końcu doktrynę unieważnienia, która mówi, że w razie podobnej sprzeczności wersety objawione przez Mahometa później mają pierwszeństwo wobec tych, które ogłosił wcześniej. Powstał w tym celu osobny dział teologii islamskiej poświęcony chronologii wersetów koranicznych ( an-Nasikh wa’l Mansukh).


gmm
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: gmm » 03 gru 2015, 23:15

Wracając do doktryny unieważnienia, uczeni muzułmańscy, tacy jak Ibn Salama (XIw) zgadzają się co do tego, że wers 9:5 Koranu, znany jako werset miecza, unieważnia około 120 wersów „pokojowych” (mekkańskich), a więc „każdy z innych wersetów Koranu, który zaleca lub nakazuje działanie słabsze od totalnej ofensywy przeciwko niewiernym”.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: sahcim » 04 gru 2015, 00:28

gmm pisze:klopot z tym cytatem jest taki, ze to nieaktualny fragment uniewazniony przez sam tekst z ktorego pochodzi - wiec po co cytowac cos czego sami muzulmanie nie uznaja
http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... m-klamstwo
http://www.blox.pl/blog/login?back=http ... manie.html
No to tylko potwierdza moją odpowiedź na twoje pytanie w kwestii ich świadomości...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: Dragonar » 05 gru 2015, 21:48

sahcim pisze:
gmm pisze:myślisz, że są świadomi?
Gdyby nie byli świadomi, to by nie grzeszyli...czyż nie ???
W Koranie jest napisane:
"Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi." (5:32)

Sahcimie, czy znasz kontekst tego fragmentu? Czytałeś choćby następny werset? Właśnie zbieram się do napisania długiego artykułu popularnonaukowego na temat tego ustępu Koranu. :D

Po pierwsze - ajat 5:32 opisuje przepis skierowany do synów Izraela, a więc do żydów, wyznawców judaizmu, nie zaś do muzułmanów: Z tego to powodu przepisaliśmy synom Izraela: [...] (tłum. Koranu 5:32 wg J. Bielawskiego). Słowa "Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi." pochodzą z Talmudu, a dokładniej z żydowskiej Miszny i opierają się na osobliwej interpretacji informacji o przelanej krwi Abla, jaką napotykamy w Księdze Rodzaju - pada tam słowo krew w liczbie mnogiej, przez co uczeni w Prawie stwierdzili, że Abel zawierał w sobie nie tylko własną krew, ale również jakby krew potencjonalnego potomstwa, przez co zabicie Abla jest zabiciem więcej, niż jednej osoby - jest zabójstwem wszystkich ludzi. Pojawienie się tych słów w Koranie świadczy jedynie o pospolitym plagiacie, jakiego dopuścił się Mahomet, zwłaszcza że żydzi nigdy nie traktowali i nie traktują Miszny jako Słowa Jahwe.

Po drugie - już następny werset pokazuje wyraźnie, czego wymaga Allah od muzułmanów: Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym. (tłum. Koranu 5:33). Islam zdecydowanie nie sprzeciwia się zabijaniu - chyba że zabijaniu porządnych i prawowiernych muzułmanów.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: Jaaqob » 05 gru 2015, 22:06



Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: Dragonar » 05 gru 2015, 22:31

Jaaqob pisze:https://www.youtube.com/watch?v=uSv4vBcFyvo
Widzieliście? Piękne.

Widziałem. Przesłanie bardzo piękne i trafne. Sam pomysł mnie wzruszył. Zdecydowanie powinniśmy modlić się o nawrócenie dla prześladowców Kościoła. Zwykle modlę się o to, aby Bóg sprawił, by uwierzyli Ewangelii i zaprzestali czynienia zła, albo aby Bóg ich osądził - stosownie do Jego suwerennej woli, niech On wybiera.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: Jaaqob » 05 gru 2015, 22:44

Ja się modlę przede wszystkim o wsparcie Jego świętego Ducha dla tych braci, którzy są prześladowani. Na pewno jest im to potrzebne.
Nie łudzę się, by "islamiści" uwierzyli - musi być dawane świadectwo, oni muszą ich zabijać i prześladować.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: sahcim » 07 gru 2015, 22:34

Dragonar pisze:
sahcim pisze:
gmm pisze:myślisz, że są świadomi?
Gdyby nie byli świadomi, to by nie grzeszyli...czyż nie ???
W Koranie jest napisane:
"Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi." (5:32)

Sahcimie, czy znasz kontekst tego fragmentu? Czytałeś choćby następny werset?
A czy ty przeczytałeś moją rozmowę z gmm...i dostrzegłeś kontekst w jakim zamieściłem ten fragment, czy pytasz ot tak bez związku...?


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: Dragonar » 07 gru 2015, 23:25

sahcim pisze:A czy ty przeczytałeś moją rozmowę z gmm...i dostrzegłeś kontekst w jakim zamieściłem ten fragment, czy pytasz ot tak bez związku...?

Poczytałem, ale pytam z ciekawości - nie jestem pewien, jak traktujesz ten werset. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: sahcim » 07 gru 2015, 23:32

Dragonar pisze:
sahcim pisze:A czy ty przeczytałeś moją rozmowę z gmm...i dostrzegłeś kontekst w jakim zamieściłem ten fragment, czy pytasz ot tak bez związku...?

Poczytałem, ale pytam z ciekawości - nie jestem pewien, jak traktujesz ten werset. ;)
A jakie to ma znaczenie jak ja traktuję wersety Koranu...ważne jak traktują je muzułmanie...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: Dragonar » 12 gru 2015, 18:34

sahcim pisze:A jakie to ma znaczenie jak ja traktuję wersety Koranu...ważne jak traktują je muzułmanie...

Ze względu na to, że najważniejsza jest prawda, to największe znaczenie ma nie to, jak muzułmanie czy katolicy interpretują Koran, ale to, jak Koran interpretują Allah i Mahomet. Obrońcy islamu i tzw. umiarkowani muzułmanie propagują niekiedy błędne interpretacje Koranu (w tym omawianych tutaj wersetów), a ja z tym walczę w imię prawdy, do której dochodzi się za pomocą metody naukowej, nie za pomocą chwiejnych emocji i chciejstwa.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: sahcim » 12 gru 2015, 22:24

Dragonar pisze:
sahcim pisze:A jakie to ma znaczenie jak ja traktuję wersety Koranu...ważne jak traktują je muzułmanie...

Ze względu na to, że najważniejsza jest prawda, to największe znaczenie ma nie to, jak muzułmanie czy katolicy interpretują Koran, ale to, jak Koran interpretują Allah i Mahomet.
Wow...nie wiedziałem, że Allach i Mahomet interpretują Koran... :letssin:
Obrońcy islamu i tzw. umiarkowani muzułmanie propagują niekiedy błędne interpretacje Koranu (w tym omawianych tutaj wersetów), a ja z tym walczę w imię prawdy, do której dochodzi się za pomocą metody naukowej, nie za pomocą chwiejnych emocji i chciejstwa.
Powiem szczerze Dragonarze, że mało mnie interesuje tak Islam z jego Koranem jak i jaką ty metodą "walczysz"(?) z interpretacją Koranu przez wyznawców Islamu...
Koran jest świętą księgą Mahometan i to ich problem jak go interpretują...(Biblia też jest świętą księgą, a jej interpretacji jest tyle co protestanckich denominacji...)
Tak więc jedni uważają się za wybrańców i dążą do islamizacji całego świata znajdując w Koranie potrzebne im wersety na poparcie swoich działań polegających na sianiu spustoszenia wśród niewiernych. Z drugiej strony są tacy, którzy uważają, że siłą nie można nawrócić innowierców na Islam i dlatego żyją pokojowo nastawieni pośród innych ludzi i świadczą przykładem swojego źycia, że religia którą wyznają pochodzi od Boga i też w Koranie znajdują wersety na których się opierają i z których czerpią siłę do swojego działania...tak więc nie porównujmy Islamu jako takiego z tymi działaniami politycznymi, które noszą nazwę islamizacja...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: Dragonar » 12 gru 2015, 22:55

sahcim pisze:Wow...nie wiedziałem, że Allach i Mahomet interpretują Koran... :letssin:

To była metafora, która ma uzmysłowić odbiorcy, że słuszna jest jedynie interpretacja Koranu, która jest zgodna z wolą autora, tj. Allaha oraz pośrednika objawienia, czyli Mahometa. A gdyby nawet potraktować tę przenośnię dosłownie, to Prorok islamu przekazuje w niektórych hadisach właściwi interpretację niektórych ajatów Koranu.

sahcim pisze:Powiem szczerze Dragonarze, że mało mnie interesuje tak Islam z jego Koranem jak i jaką ty metodą "walczysz"(?) z interpretacją Koranu przez wyznawców Islamu...

Z dezinformacją walczy się poprzez przedstawianie prawdy.

sahcim pisze:Koran jest świętą księgą Mahometan i to ich problem jak go interpretują.

Koran jest również - tak jak inne dzieła literackie - księgą należącą do świata, księgą budującą kultury i cywilizacje, a przez to pozostaje obiektem zainteresowania religioznawców. Interpretacja Koranu nie jest wyłącznie przywilejem muzułmanów. Ma do niej prawo każdy, kto zachowuje prawa logiki i nie ignoruje wszelkiego rodzaju kontekstu, który bywa nie tylko pomocny, ale i konieczny do odnalezienia prawidłowej interpretacji.

sahcim pisze:Jedni uważają się za wybrańców i dążą do islamizacji całego świata znajdując w Koranie potrzebne im wersety na poparcie swoich działań polegających na sianiu spustoszenia wśród niewiernych. Z drugiej strony są tacy, którzy uważają, że siłą nie można nawrócić innowierców na Islam i dlatego żyją pokojowo nastawieni pośród innych ludzi i świadczą przykładem swojego źycia, że religia którą wyznają pochodzi od Boga i też w Koranie znajdują wersety na których się opierają i z których czerpią siłę do swojego działania...

Koran to książka spisana przez jedną osobą w czasie krótszym, niż jedno pokolenie. Jego przekaz musi być spójny, a jeśli nie jest, muszą istnieć zasady, którą ujednolicają przekaz. Obie wskazane przez Ciebie grupy muzułmanów nie mogą mieć jednocześnie racji. Koran albo głosi ofensywny i agresywny dżihad, albo tego nie robi i namawia do zachowywania pokoju. Obie alternatywy nie mogą być jednocześnie prawdziwe. Zadaniem interpretującego Koran jest dojście do prawdy w tej materii.

sahcim pisze:tak więc nie porównujmy Islamu jako takiego z tymi działaniami politycznymi, które noszą nazwę islamizacja...

Islam jest systemem religijno-polityczno-społecznym, przez co nie da się zupełnie oddzielić politycznej strony islamu od religijnej.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: sahcim » 12 gru 2015, 23:32

Dragonar pisze:
sahcim pisze:Powiem szczerze Dragonarze, że mało mnie interesuje tak Islam z jego Koranem jak i jaką ty metodą "walczysz"(?) z interpretacją Koranu przez wyznawców Islamu...

Z dezinformacją walczy się poprzez przedstawianie prawdy.
Rozumiem, że czytasz Koran w oryginalnym języku... :letssin:
Interpretacja Koranu nie jest wyłącznie przywilejem muzułmanów. Ma do niej prawo każdy, kto zachowuje prawa logiki i nie ignoruje wszelkiego rodzaju kontekstu, który bywa nie tylko pomocny, ale i konieczny do odnalezienia prawidłowej interpretacji.
To, że ty uważasz iż masz prawo do interpretacji Koranu wg własnej logiki nie oznacza, że interpretujesz go właściwie...Jesteś człowiekiem tzw zachodu więc interpretujesz(prawdopodobnie) przekład Koranu przez pryzmat myślenia "zachodniego"...
Koran to książka spisana przez jedną osobą w czasie krótszym, niż jedno pokolenie. Jego przekaz musi być spójny, a jeśli nie jest, muszą istnieć zasady, którą ujednolicają przekaz. Obie wskazane przez Ciebie grupy muzułmanów nie mogą mieć jednocześnie racji. Koran albo głosi ofensywny i agresywny dżihad, albo tego nie robi i namawia do zachowywania pokoju. Obie alternatywy nie mogą być jednocześnie prawdziwe. Zadaniem interpretującego Koran jest dojście do prawdy w tej materii.
Apropo "Dżihad" znawcy tematu piszą tak: http://www.wiez.com.pl/islam/index.php?id=10
Islam jest systemem religijno-polityczno-społecznym, przez co nie da się zupełnie oddzielić politycznej strony islamu od religijnej.
To tak jak i Judaizm, w którym jedni skrycie i bez względu na ofiary dążą do podporządkowania temu systemowi religijno-politycznemu całego świata, a inni wyznawcy tej religii po prostu oddają Bogu cześć i żyją zgodnie z Jego przykazaniami...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwa za islamistów.

Postautor: Dragonar » 13 gru 2015, 01:02

sahcim pisze:Rozumiem, że czytasz Koran w oryginalnym języku... :letssin:

Klasyczna argument relatywizujący związany z kwestią oryginalnego języka. To ostateczność, do której odwołują się muzułmanie, gdy wszelki inny oręż się stępi. Język nie pomaga zbyt dużo w kontrowersyjnych wersetach dotyczących dżihadu.

sahcim pisze:To, że ty uważasz iż masz prawo do interpretacji Koranu wg własnej logiki nie oznacza, że interpretujesz go właściwie...

Logika istnieje tylko jedna dla wszystkich ludzi wszystkich ras i wyznań - nie mam własnej logiki.

sahcim pisze:.Jesteś człowiekiem tzw zachodu więc interpretujesz(prawdopodobnie) przekład Koranu przez pryzmat myślenia "zachodniego"...

Slogan bez pokrycia w rzeczywistości - oczekuję przykładu z konkretnym wersetem. Tzw. umiarkowani muzułmanie interpretują Koran w sposób zwersternizowany, tj. oparty o zachodnie założenia kulturowe - to właśnie skłania ich do uznania, że islam przecież musi być religią pokoju, miłości i tolerancji. Po wczytaniu właściwego kontekstu, a więc kontekstu Arabii VII wieku rzeczywistość okazuje się być dla nich zaskakująca, bo zupełnie inna.

sahcim pisze:Apropo "Dżihad" znawcy tematu piszą tak: http://www.wiez.com.pl/islam/index.php?id=10

Kiepścizna. Kiedyś dokładnie się do tego odniosę, a na razie wklejam to odnośnie podziału na mniejszy i większy dżihad: LINK. Zobacz fragment pod śródtytułem: II. Fałszywy podział na większy i mniejszy dżihad.

sahcim pisze:To tak jak i Judaizm, w którym jedni skrycie i bez względu na ofiary dążą do podporządkowania temu systemowi religijno-politycznemu całego świata, a inni wyznawcy tej religii po prostu oddają Bogu cześć i żyją zgodnie z Jego przykazaniami...

Żydzi mieli zamieszkać w Ziemi Obiecanej, jednak nie pamiętam, aby otrzymali - tak jak muzułmanie - rozkaz do podboju całego świata i narzucania innym swej religii oraz prawa.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości