Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: Dzik » 13 wrz 2015, 18:39

Proszę chociaż jedną osobę o modlitwę w tej sprawie dla dobra Polski i Polaków
Więcej na stronie:
http://jezuskrolempolski.pl/
My chrześcijanie nowonarodzeni, zgodnie z objawionym Słowem Bożym, które zawarte jest w księgach Starego Testamentu oraz Ewangelii Chrystusa – postanowiliśmy:
– Przerwać 600 letni kult, „Królowej niebios” , Matki bożej, Królowej narodów
- Prosić Boga Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, o przebaczenie, z powodu 600 letniego deptania jego świętego słowa, które kategorycznie zabrania wszelkich bałwochwalczych praktyk, oraz oddawania czci jakimkolwiek Boskim stworzeniom, choć by to miały być najwyższe anioły chodzące razem z Bogiem. Ponieważ cześć należy się Stwórcy wszystkiego.http://jezuskrolempolski.pl/detronizacj ... j-niebios/

Tożsamość Królowej Niebios:
http://detektywprawdy.pl/2014/08/31/toz ... j-niebios/
Królowa Niebios Demoniczne zwierzchności
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm
Przyczyna biedy i nędzy Polaków – Królowa Niebios. Polska, kraj przeklęty przez Boga
http://detektywprawdy.pl/2014/03/28/prz ... a-niebios/
http://arkabushiego.blox.pl/tagi_b/4832 ... ryjny.html


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: fantomik » 13 wrz 2015, 19:45

jako, że jest to prośba o modlitwę to przeniosłem do działu modlitwa.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: login2 » 13 wrz 2015, 20:39

Wpisy na tej stronie są sprzed roku. Może bym sie przyłaczył tylko że po roku to nie wiadomo czy ktokolwiek sie jeszcze modli.


Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: Dzik » 15 wrz 2015, 18:30

odpowiedź dla części posta bercika wyjętego z kubła:
viewtopic.php?p=465135#p465135

berecik pisze:
Polski Jezus

Mówi Pan:
Oz. 4:6
Lud mój ginie,
gdyż brak mu poznania

Śluby lwowskie Jana Kazimierza były nieszczęściem. Rzeczpospolitą zajmowali i plądrowali kolejno Rosjanie, Szwedzi, Kozacy, Niemcy i Siedmiogrodzianie. Bito się 13 lat, zniszczenia przewyższyły te z wojen XX w. Ale poradzono sobie. W międzyczasie, nim wyjechał do Francji, Jan Kazimierz zdołał sprowadzić na naród inną niewolę trwającą już 350 lat. Niewolę dotykającą również tych, którzy tego kultu nie akcepują.

Niebawem utraciliśmy suwerenność, z przerwami. Od bitwy pod Połtawą 1709 upływa blisko 300 lat. Wydawałoby się, że nie sposób nie dostrzec sprzężenia duchowści z polityką. A jednak.

Według autora tego tekstu duchowowa ofensywa na Rzeczpospolitą wcielające się we wspaniałe biblijne postaci, wchodzi w nową niebezpieczną fazę. Nie ma znaczenia, czy pretekstem do intronizacji są szantaże Jezusa Rozalii Celakówny, czy pragnienie detronizacji Marii. Efekt jest ten sam, oficjalne zameldowanie w domu Antychrysta.

Pytanie brzmi:
Czy biorąc pod uwagę fakty i okoliczności jakie podaje Pismo, jest możliwe intronizowanie prawdziwego Jezusa, obdarzanie go tytułem króla Polski. Czy w ogóle można ogłosić go królem jakiegokolwiek innego narodu poza Izraelem?
(...)Nigdzie w Piśmie nie ma wzmianki by Bóg objął królowanie nad którymkolwiek z innych narodów

Możemy ogłosić i uznać Jezusa jako króla Polski. Wystarczy wiara i dobra wola większości Polaków.
Nieprawda że Jezus nie jest królem Polski, bo jest on królem także Polski. Powinniśmy go uznać za króla także naszego narodu.
jeśli jest on jak mówi pismo królem królów, to także jest królem polskich królów(rządzących Polską)
Dlatego powinniśmy porzucić bałwochwalczy kult demona zwanego królową niebios i przenieś swoje uwielbienie i modlitwy na naszego stwórcę.
" A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów." Ap 16
"które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów," Pan panów, tym 6,15
Jezus nie jest królem tylko Izraela czym sam mówi:

" Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.Jan 10,16"
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2015, 18:37 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: Dzik » 15 wrz 2015, 18:31

login2 pisze:Wpisy na tej stronie są sprzed roku. Może bym sie przyłaczył tylko że po roku to nie wiadomo czy ktokolwiek sie jeszcze modli.

Ja się o to modlę,jeśli ty się pomodlisz będzie nas dwóch
Bóg, nasz stwórca może WSZYSTKO zrobić i zmienić to co zechce.


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: Jaaqob » 15 wrz 2015, 19:47

Jezus od pewnego czasu jest Królem Polski - i nie tylko Polski. Niezależnie od tego, kogo królem nazywano przez sześćset lat. A to ogłoszenie nie wpłynie w żaden sposób na Jego rządy jako Pomazańca.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: Oberyn. » 15 wrz 2015, 20:17

Bez sensu. A zdobywaliscie może tereny dla nowego króla jak to czynili ludzie przed wami?

Przypomina mi to samo co katolickie oddawanie w opieke maryi jakiejkolwiek.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: Michał » 16 wrz 2015, 20:47

To co poniżej napisałem na przełomie 2006/7, widzę że nie musiałbym dziś zmieniać nawet słowa.

Propozycja grupy posłów, by Jezusa Chrystusa intronizować jako króla Polski, została generalnie wyśmiana. Próbowałem podejść do niej z otwartością i życzliwością, ale niestety ja również usposobiony jestem do tego pomysłu dość krytycznie. Po pierwsze - Jezus Chrystus jest Bogiem, który stworzył świat i jest jego Królem - nikt i nic nie jest w stanie tego zmienić ani temu zaprzeczyć. Po drugie - jestem chrześcijaninem i Chrystus i tak jest moim Królem, a ustalenia władzy świeckiej nie mogą tego w żaden sposób zmienić - nie są w stanie tego poczucia ani wzmocnić, ani go zwalczyć. Chrystus jest dla mnie po prostu ważniejszy niż władza państwowa. Po trzecie - Pan mówił: "Królestwo moje nie jest z tego świata". Mieszanie więc Go do bieżącej polityki, nawet w dobrym zamyśle (a o zły pomysłodawców projektu nie posądzam) ociera się o bluźnierstwo. Niektórzy biblijni chrześcijanie zwracają uwagę, że dziejowe nieszczęścia Polski rozpoczęły się w XVII wieku po ogłoszeniu Królową Polski Matki Boskiej - czy raczej podszywającej się pod nią "Królowej Nieba". W takim wypadku korzystna byłaby intronizacja Chrystusa Króla, równoznaczna z detronizacją "Królowej Niebios". Niestety, trudno by się tego spodziewać w naszym katolickim kraju. Wtedy mielibyśmy raczej parę współpanującą. I nietrudno się domyślić, jak byłaby ona przedstawiana - Maryja z małym Jezuskiem, który pozostaje w jej cieniu. I wreszcie argument historyczny - Jezus Chrystus był już niejednokrotnie ogłaszany królem Polski, bezcelowe jest więc powtarzanie tego aktu.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: Oberyn. » 16 wrz 2015, 21:36

Nic dodać nic ująć.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jezus Chrystus Królem Polski - Detronizacja zwierzchności „Królowej niebios”

Postautor: berecik » 20 wrz 2015, 13:52

Witaj Dziku. Dziękuję za odpowiedź. Przede wszystkim chwali się, że myślisz o sprawie. Ale wg mnie, chcesz wejść z deszczu więcej niż pod rynnę. Dlatego zacząłem post od Ozeasza, bo w każdym przedsięwzięciu, zwłaszcza wagi państwowej, konieczne jest rozeznanie.

Pozwolisz, że myśl dokończę na wątku Jezus król.

Michał pisze:Po trzecie - Pan mówił: "Królestwo moje nie jest z tego świata". Mieszanie więc Go do bieżącej polityki, nawet w dobrym zamyśle (a o zły pomysłodawców projektu nie posądzam) ociera się o bluźnierstwo

Witaj Michale, odniosę się tylko do jednej myśli, bo z resztą się albo zgadzam, albo nie, ale o tym napisałem już Dzikowi.

A więc może czas zweryfikować tę młodocianą w skali dziejów doktrynę niemieszania Pana do polityki? Jej korzenie tkwią w poglądzie, że Bóg utworzył ten świat, a potem świat już sam musiał sobie ze wszystkim radzić (deizm). Tymczasem Pismo mówi odmiennie, a bardziej politycznej profesji od urzędu króla w świecie nie ma. Dziedzina królewska to głównie polityka bieżąca zwana czasem taktyką, planowanie kojarzone jest bardziej ze strategią.

Jeszcze w XIX w. świadomość zależności między Bogiem, a polityką była powszechna w chrześcijaństwie. Za tym szła odpowiedzialność i udział w rządzeniu. Rządzili gorzej? Odkąd udział Pana zaczęto przemilczać, ani liczba konfliktów ani ofiar nie spadła. Ale nie chodzi o PR.

Pewne zamieszanie może rodzić rola, jaką od VI w. pne w ogóle, a od I wieku w chrześcijaństwie, odgrywa Rzym. Wielkość Rzymu, obchodzącego w tym roku dwa tysiące siedemset któreś urodziny podziwiali wszyscy, łącznie z Pawłem. W pierwszym rozdziale Listu do Rzymian pisze on: Najpierw dziękuję Bogu mojemu przez Jezusa Chrystusa za was wszystkich, że wiara wasza słynie po całym świecie. Ale już w następnym nie zostawia suchej nitki na jego aspiracjach do przewodzenia, czyli pełnienia roli arbitra w kościele. Zainteresowanie Pawła tą kwestią potwierdza niestety polityczne obdarowanie rzymskiej wspólnoty. W połączeniu z wiarą i wsparciem cesarzy, szczególnie Konstantyna i Teodozjusza Wielkiego, powstały warunki do zbudowanie instytucji cywilizacyjnej nieporównanie większej od cesarstwa rzymskiego. Chociaż gdyby nie ten ostatni czynnik, Rzym byłby prawdopodobnie największym kościołem, ale bez siły niszczenia innych. Prawdopodobnie nie mielibyśmy inkwizycji, reformacji itd.
Niemniej jest to chyba jedyne państwo w świecie, w którym tak dużo, konsekwentnie i codziennie mówi się o Bogu (i bogach), w którym tak wielu ludzi Go (również Jego) odnajduje.

O ile mi wiadomo wierzący w Stanach nie stronią od polityki. Czasem udaje im się nawet zameldować w Białym Domu. Zgoda, nie są w pełni suwerenni, ale sam wspomniałeś - "królestwo moje nie jest z tego świata".
Czy podobnie nie było w Izraelu w czasach królów? Kult JHWH też mieszał się z bałwochwalstwem. A mimo to mężowie Boży byli umaczani w polityce po pachy.

Mam nadzieję, że nie poczęstujesz mnie cytatem, że w Nowym Przymierzu "moja Ojczyzna jest w niebie". I za Abrahama, Dawida też była. Dwa wymiary obietnicy, ziemski i wieczny przeżywa każda wierząca mężatka w odnosieniu do swojego oblubieńca (oblubieńców dwóch).

"Ten świat" - słowo świat (gr. κόσμος - kosmos) może oznaczać również porządek duchowy, prawny, polityczny i kulturowy w rozumieniu całościowym. Prawdopodobnie zmiany w samym segmencie duchowym (dla nas tylko częściowo dostępnym) mogą wywołać nieobliczlne skutki w pozostałych.

Pozdrawiam.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...

Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości