Czy jest dla mnie nadzieja?

Prośby o modlitwy. Zachęcamy innych by modlili się do Boga w intencjach tutaj przedstawionych.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 20 lip 2015, 21:33

Coco pisze:
Nick pisze:
Coco pisze: narazie widzę tylko makabryczne chrześcijaństwo


A zdefiniujesz?


Straszenie kaznodziejów piekłem, chrześcijaństwo jako taką ostoję odcinającą od świata, zdrowego rozsądku, wszelkiej nauki i filozofii, wieczne wątpliwości, smucenie się, zamartwianie


Napisałbym coś z własnego doświadczenia ale z autopsji wiem, że takie rzeczy nie nadają się na forum.
P.S. Jeśli kaznodzieja straszy piekłem CHRZEŚCIJAN to może znaczyć, że oszalał ;-)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 20 lip 2015, 22:15

Kiedyś czytałem taki cytat A.W. Tozera, gdzie mówił, że Jezus głosił "Upamiętajcie się i wierzcie Ewangelii, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios", a nie piekło. Koznodzieje powinni głosić o nadziei dającej ucieczkę z piekła, a nie straszyć piekłem.

Ogólnie to polecam Tozera, póki co przeczytałem "Radykalny krzyż" i kilka artykułów, ale po wypłacie kupię jego książki po polsku.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
21112
Posty: 312
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:38
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: 21112 » 20 lip 2015, 22:40

Coco - już kiedyś ci to pisałam - spokojnieee:) Widać, że Bóg działa w twoim życiu i nie potrzebne są niezwykłe wydarzenia - popatrz ile Bóg JUŻ zrobił w Twoim życiu. Miliony osób w Twoim wieku idą na zatracenie - obojętnością czy też bardzo modną, ostentacyjną pokazówką jak bardzo gardzą Bogiem. Moja znajoma jest w Japonii na misji - wiesz co ostatnio przeżyła? Była w Japońskiej szkole i nauczyciel tam musiał tłumaczyć dzieciom czym jest kościół i kim jest Jezus bo pierwszy raz słyszeli te nazwy. Dostrzeż jak wiele Bóg już robi:)
Wiesz dlaczego polecam ci pójście do zboru? Bo tam spotkasz zwykłych szarych, codziennych ludzi - jednych smutnych - drugich szczęśliwych, jednych samotnych - drugich otoczonych ludźmi, jednych pracujących - drugich bezrobotnych, wszyscy będą grzeszni (przecież nie ma nikogo bez grzechu!). To na prawdę dużo daje gdy jest się otoczonym jedynie przez kazania w internecie i inne wirtualne teksty o tym jak łatwo, prosto, idealnie ma być.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 lip 2015, 14:07

Oberyn. pisze: "Upamiętajcie się i wierzcie Ewangelii, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios", a nie piekło.


Czy w ogóle Jezus uczył o piekle i straszył ludzi piekłem , raczej tym że poginą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 22 lip 2015, 00:48

Tej nocy odzyskałam sporą część zdrowia psychicznego i wzrok. (wiem, niebywałe) Chciałabym, żeby do jutra to nie zgasło, ale dobre to choć na chwilę. :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 22 lip 2015, 01:08

Coco będzie dobrze bo sie za ciebie modlimy , jutro znów z głodówką przecież jak moze znów być źle przecież bóg cię kocha i nas też i nas wysłuchuje wiec licz na to że idzie ku dobremu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 22 lip 2015, 01:13

Coco, Pamiętamy o Tobie w modlitwie :friends:


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 24 lip 2015, 20:09

Dziwna rzecz się stała, bo pewnej nocy nagle byłam w bardzo spokojnym, odmiennym nastroju po stresie jakiego doznałam, gdy zaczęłam się modlić. Zastanawiałam się, czy Bóg rzeczywiście dał mi taki odpoczynek, czy to po prostu moje ciało w nadmiarze emocji znalazło się w takim stanie. Powrócił mój dobry wzrok (od roku jeżdzę bezskutecznie po lekarzach i moi rodzice wydają na to masę pieniędzy :( ) i odzyskałam spokój... zastanawiałam się, czy jutro budząc się to zostanie (doznałam już chwilowej takiej poprawy) niestety po godzinie gdzieś wzrok zaczął wracać do złego. Obudziłam się znowu bez życia i ze złym wzrokiem. Nie zasmuciło mnie to jakoś szczególnie... tylko zastanawiałam się dlaczego? Czemu Bóg dał mi nadzieję, że coś się zmieniło? Po co mi była ta zmiana na zaledwie ponad godzinę? A może to placebo...

Już teraz przestałam liczyć na to, że coś niezwykłego stanie się w moim życiu. Staram się zachować spokój i odkładać sobie dar w niebie. Tzn. nie wiem co się stanie, ale będę starała sie przyjąć to pokornie.
Dziękuję Wam za modlitwy. Nie czuję się zbyt dobrze, ale widocznie narazie tak ma być


Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Velure » 24 lip 2015, 20:44

Coco, a wiesz, że ja miałam podobne momenty? Kiedy kilka miesięcy temu było beznadziejnie, ale tak totalnie źle to po modlitwie starszych nade mną następnego dnia czułam się świetnie, myśli odeszły, jakby kompletnie nie miały do mnie dostępu, odzyskałam wigor i nadzieję. Trwało to jeden dzień...Potem było kilka takich momentów najdłużej po pół dnia, a czasami 2 godziny. I powiem Ci, że też tak pomyślałam, że może być normalnie, że może być dobrze, ten stan nie będzie trwać całe życie. Myślę, że możemy mieć taką nadzieję. Przecież Bóg nie może odmówić pokoju swoim dzieciom, które czynią to co miłe w Jego oczach. Nie wiem dlaczego to tak długo trwa? Ale wiem, że to też będzie mieć swój koniec.

"A wiara jest pewnością tego czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy" /Hebr.11,1/


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 24 lip 2015, 21:10

Dzisiaj próbowałam czytać NT, ale dopadły mnie wspomnienia, wątpliwości, strach i nie mogłam się zupełnie skupić na czytaniu, więc odłożyłam.


Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jaaqob » 25 lip 2015, 20:24

Oberyn. pisze:Kiedyś czytałem taki cytat A.W. Tozera, gdzie mówił, że Jezus głosił "Upamiętajcie się i wierzcie Ewangelii, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios", a nie piekło. Koznodzieje powinni głosić o nadziei dającej ucieczkę z piekła, a nie straszyć piekłem.

Ogólnie to polecam Tozera, póki co przeczytałem "Radykalny krzyż" i kilka artykułów, ale po wypłacie kupię jego książki po polsku.


Taaa, zgadzam się w stu procentach!
Tyle że dla niektórych nadejście Królestwa to nie szczodra ręka Boga błogosławiąca wybranej ludzkości, ale przede wszystkim armagedon, sąd i wyrok na bezbożnych. Wiele osób podających się za chrześcijan karmi się 'obrazkami' tego Dnia.

Niestety.

Tak zwany 'pokarm duchowy'.
To nie jest dokuczanie ŚJ, ale genialny przykład pożywki wielu chrześcijan. I nie dotyczy to jedynie Organizacji.
Ma jedynie zilustrować zjawisko:
https://www.google.pl/search?q=armagedo ... LyeMzmM%3A

/Nie chce się dodać załącznik./


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 lip 2015, 01:09

coco są choroby psychosomatyczne, Moja synowa miała coś takiego i jak jeden lekarz wreszcie powiedział jej " kochana pani tak na prawdę to pani nic nie dolego wyniki ma pani swiatne i nie będę pani leczył bo jest pani zdrowa to przyszła do domu i już do dziś nie zachorowala, a miała przez 10 lat padaczkę. i po parę ataków dziennie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 lip 2015, 01:11

Pan. pisze:Tak zwany 'pokarm duchowy'.
To nie jest dokuczanie ŚJ, ale genialny przykład pożywki wielu chrześcijan.

A nie pomyślałaeśże może to nie dokuczanie a próba otworzenia oczu na prawdę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jaaqob » 26 lip 2015, 13:58

magda pisze:A nie pomyślałaeśże może to nie dokuczanie a próba otworzenia oczu na prawdę.


Powiedzmy, z całym szacuneczkiem, że co pomyślałem, to ja wiem najlepiej :P
Pomyślałem, że to najlepiej zobrazuje sytuacje.

Wolę otwierać oczy na inne rzeczy niż na publikacje śJ, bo to już robią tutejsi apologeci wyposażeni w starą prasę.


Coco
Posty: 315
Rejestracja: 25 kwie 2014, 18:28
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Coco » 05 sie 2015, 19:34

Nie wiem, gdzie jestem?



Wróć do „Modlitwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości