Global Leadership Summit - druga edycja

Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 sie 2008, 21:33

Opis wygląda jak reklamówki kursów zarządzania ;-) "Gdzie tam jest Chrystus?" chciałoby się rzec... ale nie wypowiadam się gdyż nic w tym temacie nie wiem.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 wrz 2008, 10:35

ann_in_grace pisze:
Orion pisze::shock: Nie wiedziałem,że jest jakieś "ale"...
Przyjaciel prowadzi tam w soboty Studium Biblijne. Sam jest z OPC (Orthodox Presbyterian Church), i opowiada, jakim glodem slowa charakteryzuja sie czlonkowie Willow. Ostatnio starsi Willow zrobili badania statystyczne, i okazalo sie, ze wiekszosc zgromadzenia nie chce seeker-sensitive, a pragnie egzegetycznych kazan i normalnosci w strone ortodoksji.
Dlatego lubie moj kosicol a raczej pastora ... :)
Nie ma to jak wysluchac tresciwego teologicznego kazania z praktyczym zastosowaniem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
JArosz
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2008, 23:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: JArosz » 11 wrz 2008, 23:42

O konferencji GLS mówią pastorzy:
* Jesteśmy wdzięczni Naszemu Panu za wizję pastora Billa Hybelsa i jego zespołu, a także za niewiarygodne dary jakie im powierzył. Zdecydowanie polecam udział.
Billy Graham

* Nie znam lepiej zorganizowanego seminarium dotyczącego zagadnień przywództwa, niż coroczne Seminarium Willow Creek. Znajdziecie tu wszystko, czego potrzebujecie łącznie z przyjaciółmi na całe życie.
Rick Warren

* Jeśli jesteś liderem, to znaczy, że Bóg powierzył Tobie szczególną odpowiedzialność. Tym większą, że powierzył Tobie troskę nad swoim ludem. To On wyznaczył cele i standardy, ale to Ty jesteś odpowiedzialny/a za jakość prowadzenia ludzi. Przywództwo - to wywieranie wpływu na innych, więc jeśli chcesz, aby Twój wpływ miał znaczenie dla Królestwa Bożego, musisz dbać o swój osobisty rozwój. Przywództwo - to w znacznie większym stopniu to, kim jesteś niż to, co robisz, dlatego nie może zabraknąć Ciebie na tej konferencji.
Piotr Gąsiorowski

* Każdy z nas wywiera wpływ na innych ludzi, zarówno w domu, w miejscu pracy, w miejscu zamieszkania. Nie każdy jest gotów wziąć za to odpowiedzialność. Niewielu chce pracować nad jakością swojego wpływu na innych. Pokora, odpowiedzialność i gotowość do uczenia się od innych cechuje tych, którzy wyrastają na prawdziwych przywódców. Ta konferencja jest wyjątkową okazją uczenia się od najlepszych.
Henryk Wieja

*Po raz pierwszy w Global Leadership Summit uczestniczyłem kilka lat temu w dalekiej Kalifornii. Z notatek tam zrobionych korzystam do dziś.
Marzyłem wówczas, żeby kiedyś to niezwykle inspirujące i motywujące wydarzenie mogło być powszechnie dostępne pastorom i liderom polskich kościołów. I oto tak się dzieje. Wszystkim duszpasterzom, kaznodziejom, pracownikom organizacji chrześcijańskich gorąco polecam to niezwykłe "spotkanie na szczycie" w królewskim Krakowie.
Andrzej Bajenski


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 wrz 2008, 14:10

Warren w swoim wystąpieniu na konferencji TED (oglądam w sumie wszystko co tam się pojawia i mogę polecić) zaprezentował tak naprawdę ewangelię uczynków w najbardziej prostym wydaniu: 'czyń to co umiesz najlepiej, a Bóg na pewno będzie się z tego niezmiernie cieszył', zero mowy o Chrystusie, w ogóle brak mowy o nawróceniu ze swojej grzesznej drogi. Dlatego muszę przyznać tutaj rację Ann.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Agata
Posty: 112
Rejestracja: 04 kwie 2008, 19:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata » 13 wrz 2008, 11:19

Warren? Taką ładną książkę napisał...



Wróć do „Małopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości