Ksiazka: Ewangelia według Rzymu

Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Ksiazka: Ewangelia według Rzymu

Postautor: Imperator » 28 cze 2011, 22:24

Obrazek

Ewangelia według Rzymu jest unikalną pozycją w języku polskim. Polskie wydanie jest próbą obiektywnego, merytorycznego i wolnego od emocji porównania oficjalnej nauki Kościoła katolickiego w jej najbardziej kluczowych obszarach z nauką samego Pisma Świętego. W konsekwencji jest ono zaproszeniem do osobistego studium tych zagadnień i wyciągnięcia stąd osobistych wniosków.

Porównanie doktryny Kościoła katolickiego z nauką Pisma Świętego obejmuje następujące obszary doktrynalne:
* Zbawienie
* Msza święta
* Maryja
* Władza

Wiecej: http://jack.pl/Ewangelia-wedlug-Rzymu;s,karta,id,K00287

Czy ktos kupil? Jakie spostrzezenia?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 cze 2011, 10:23

Z chęcią również poczekam na czyjąś recenzje.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 02 sie 2011, 11:02

Książka całkiem fachowo opracowana, zawierająca dość solidną i, co ważne, bardzo przystępnie opisaną analizę najbardziej kontrowersyjnych doktryn katolickich, które autor konfrontuje z Biblią. Książka o tyle warta polecenia, że oparta jest o bardzo liczne teksty źródłowe katolickiego Magisterium. Czytałem ją mając pod ręką zarówno Breviarium Fidei, jak i Katechizm Kościoła Katolickiego (z tych źródeł bowiem autor czerpie najobficiej, rezygnując z przeróżnych publikacji o charakterze sensacyjnym), więc mogę stwierdzić, że przekłamań co do cytowanych tekstów źródłowych w zasadzie nie ma. Owszem zdarzają się drobne wpadki w postaci może nazbyt tendencyjnie wyciąganych wniosków, ale nie mają one istotnego znaczenia dla całości przekazu. Książka jako pewne kompendium warta polecenia zwłaszcza dla szukających swego miejsca katolików (choć nie tylko), którzy nie parają się na codzień teologią. Spodziewałem się propagandy a zostałem mile zaskoczony uczciwością i naukowo - badawczym zacięciem autora - analityka, potrafiącego wyciągać logiczne i jasne wnioski. Daję jej 9 w skali 10-punktowej.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 02 sie 2011, 12:23

Ale cena!! Chętnie przeczytałabym, szkoda,że poza zasięgiem. :cry:



Wróć do „Cała Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości