Bardzo ważne ogłoszenie

Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Bardzo ważne ogłoszenie

Postautor: Adalbertus » 12 mar 2009, 21:17

Rembov w temacie 10 przykazań przekazał bardzo ważną informację, że w III niedzielę wielkiego postu tj. 15 marca 2009 w Kościołach Rzymsko-Katolickich zostanie odczytany dekalog w wersji biblijnej.

Dlatego proszę, powiadomcie o tym swych przyjaciół katolików, wszystkich tych którzy wam nie wierzyli, że Boże Przykazania zawierają zakaz oddawania czci obrazom i rzeźbom, niech usłyszą na własne uszy, w swoich kościołach, od swoich kapłanów.

Nie zwlekaj, wyślij jeszcze dziś maila, sms, zadzwoń. Niech w niedzielę idą do swego kościoła i uważnie słuchają. Następna taka okazja nastąpi prawdopodobnie dopiero za 3 lata.

Rambov pisze:Trzecia Niedziela Wielkiego Postu
PIERWSZE CZYTANIE
Wj 20,1-17 Ogłoszenie przykazań Bożych
http://www.niedziela.pl/index/liturgia/ ... 2009-03-15
[/quote]


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 mar 2009, 21:53

Zapewne lektor będzie miał przykazane aby się zakrztusić na tych zdaniach i je pominąć :P No dobra, dosyć tej ironii i rzeczywiście warto wspomnieć to naszym katolickim znajomym.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 12 mar 2009, 22:33

Adalbertus pisze:Następna taka okazja nastąpi prawdopodobnie dopiero za 3 lata.

Raczej na pewno, rzymskokatolicki kalendarz liturgiczny znam na pamięć, więc...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 15 mar 2009, 21:56

Bardzo przepraszam tych, którzy czują się oszukani treścią mojego ogłoszenia.

Okazuje się, że w kościołach na Śląsku mają inną Biblię, bo odczytano tam poniższy tekst:

Pierwsze czytanie
Ogłoszenie przykazań Bożych
Z Księgi Wyjścia
W owych dniach mówił Bóg wszystkie te słowa: „Ja jestem Pan, twój Bóg, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie.
Nie będziesz wzywał imienia Boga twego, Pana, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić.
Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą twój Bóg, Pan, da tobie.
Nie będziesz zabijał.
Nie będziesz cudzołożył.
Nie będziesz kradł.
Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego”.
Wj 20,1–3.7–8.12–17


http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6 ... 1236938826


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 15 mar 2009, 22:07

Adalbertus pisze:Ogłoszenie przykazań Bożych
Z Księgi Wyjścia
W owych dniach mówił Bóg wszystkie te słowa: „Ja jestem Pan, twój Bóg, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie.
Nie będziesz wzywał imienia Boga twego, Pana, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić.
Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą twój Bóg, Pan, da tobie.
Nie będziesz zabijał.
Nie będziesz cudzołożył.
Nie będziesz kradł.
Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego”.
Wj 20,1–3.7–8.12–17

Wlasnie taka wersje codziennie w czasie odmawiania "pacierza" jako dziecko odmawialem.
Cos Cie zaskoczylo?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 15 mar 2009, 22:13

chrzescijanin pisze:(...) Cos Cie zaskoczylo?

Mnie zaskoczyło bo miała być czytana Biblia - Księga Wyjścia 20,1-17, a nie katechizm.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 15 mar 2009, 22:17

Tak, zaskoczyło mnie to, że katolicy przeczytali dekalog w biblijnej wersji tylko w radio, w parafiach przynajmniej w moim mieście, czytano to co wkleiłem, zwróć uwagę na źródło cytatu, nie katechizm tylko Biblia.

Nic się nie zmieniło, podwójny dekalog, podwójny lekcjonarz.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 15 mar 2009, 22:21

Adalbertus pisze:Nic się nie zmieniło
Oczywiscie ze sie nic nie zmienilo. Przeciez nikt nie zapowiadal zmiany. Zreszta jakie to ma znaczenie ze w jakiejs organizacji religijnej tak czy siak cos czytaja. Bardziej szkodliwe wydaje mi sie wysylanie katolikow do kosciola katolickiego - do czego mogl przyczynic sie ten watek - nigdy nie nalezy sie na takie cos nabierac.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 15 mar 2009, 22:28

W wielkopolsce też podawali wersję zmanipulowaną, czyli to potwierdza fakt że II przykazanie jest skrzętnie ukrywane przed wiernymi.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 15 mar 2009, 22:29

chrzescijanin pisze:Bardziej szkodliwe wydaje mi sie wysylanie katolikow do kosciola katolickiego - do czego mogl przyczynic sie ten watek - nigdy nie nalezy sie na takie cos nabierac.


Pewnie poszliby bez mojej zachęty. Może by tylko uważniej słuchali czytań.

Jednaj muszę przyznać Ci rację. Tak pewnie kończą się wszystkie inicjatywy ekumeniczne. Wydaje się, że wszystko gra, a tu nagle - jakiś podwójna interpretacja czy coś podobnego. Dobra nuczka.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 15 mar 2009, 22:46

Adalbertus pisze:Dobra nuczka
Sam jako uczestnik obozu ewangelizacyjnego we Władysławowie (organizowanym przez Ruch Nowego Życia) po przedstawieniu im tresci ewangelizacyjnej ksiazeczki "4PDŻ*" sam wysylalem ludzi do KRK. Byl to oczywiscie blad, naiwnosc i glupota.

--------
*
CZY SŁYSZAŁEŚ O CZTERECH PRAWACH DUCHOWEGO ŻYCIA?

1
Obok praw fizycznych, które rządzą światem materialnym, istnieją także prawa duchowe, które regulują nasz stosunek do Boga.

PRAWO PIERWSZE:
Bóg miłuje ciebie i ma dla twojego życia wspaniały plan.

(Podane teksty biblijne należy w miarę możliwości czytać - łącznie z kontekstem - bezpośrednio z Pisma Świętego).

MIŁOŚĆ BOŻA
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał,aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne"

(Jan.3:16).
BOŻY PLAN
Chrystus Pan mówi: "Ja przyszedłem po to, aby (owce) miały życie i miały je w obfitości". (Chodzi tu o życie mające pełną wartość i cel) (Jan.10:10).

Dlaczego jednak większość ludzi nie posiada życia w obfitości?


--------------------------------------------------------------------------------

2 Ponieważ:

PRAWO DRUGIE:
Człowiek jest grzeszny i w konsekwencji oddzielony od Boga,dlatego też nie może znać ani przeżywać Bożej miłości i planu dla swojego życia.

CZŁOWIEK JEST GRZESZNY
"Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej"

(Rzymian3:23). Człowiek został stworzony do wspólnoty z Bogiem, ale samowolnie wybrał niezależną drogę życia. W rezultacie tego - wspólnota z Bogiem została zerwana.
Ta samowola, wyrażająca się w buncie lub obojętności wobec Boga, jest przejawem tego, co Biblia nazywa grzechem.

CZŁOWIEK JEST ODDZIELONY OD BOGA
"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć"

(To znaczy duchowe odłączenie od Boga) (Rzymian 6:23).




--------------------------------------------------------------------------------


3 Trzecie prawo daje nam jedyny sposób pokonania tej przepaści.

PRAWO TRZECIE:
Jezus Chrystus jest jedynym, Bożym rozwiązaniem problemu grzechu i winy człowieka. Przez Niego możesz poznać Bożą miłość i plan dla twego życia.

ON ZMARŁ ZA NAS...
"Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami"

(Rzymian 5:8).
I ZMARTWYCHWSTAŁ...
"Chrystus umarł za grzechy nasze... został pogrzebany...zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem... ukazał się Kefasowi,potem dwunastu. Potem ukazał się więcej, niż pięciuset braciom naraz"

(1 Koryntian 15:3-6).
I DLATEGO ON JEST JEDYNĄ DROGĄ
"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie"

(Jan.14:6).



Jednakże nie wystarczy tylko intelektualna znajomość tych trzech praw...


--------------------------------------------------------------------------------

4
PRAWO CZWARTE:
Musimy osobiście przyjąć Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana.Wtedy dopiero możemy poznać i przeżywać Bożą miłość i Jego plan dla naszego życia.

MUSIMY PRZYJĄĆ CHRYSTUSA:
"A wszystkim, którzy Go przyjęli, tym, którzy wierzą w imię Jego, dał moc, aby się stali dziećmi Bożymi"

(Jan.1:12).
PRZYJMUJEMY CHRYSTUSA PRZEZ WIARĘ:
"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił"

(Efezjan 2:8-9).
PRZYJMUJEMY JEZUSA PRZEZ OSOBISTE ZAPROSZENIE GO DO NASZEGO SERCA I ŻYCIA
Chrystus Pan mówi: "Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną" (Apokalipsa Jana 3:20).

Przyjęcie Chrystusa zawiera w sobie: odwrócenie się od swego "ja" i nawrócenie się do Boga, pozwolenie Jezusowi na wejście do naszego życia, przebaczenie naszych grzechów i przekształcenie nas według Jego woli.

Nie wystarczy tylko rozumieć, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym i umarł za nasze grzechy. Nie chodzi też o religijne wzruszenia. Musimy przyjąć Jezusa Chrystusa przez wiarę, aktem naszej woli.




Różne dziedziny życia poddane własnemu "ja", co często prowadzi do niezadowolenia i niezaspokojenia.




Dziedziny życia pod kierownictwem Chrystusa, co prowadzi do harmonii z Bożym planem.

Które z tych kół przedstawia twoje życie?

Czy drugie koło przedstawia życie, jakiego pragniesz?

Dalsze uwagi wyjaśnią ci, w jaki sposób możesz przyjąć Jezusa Chrystusa jako osobistego Zbawiciela.

MOŻESZ PRZYJĄĆ JEZUSA TERAZ PRZEZ MODLITWĘ
(Modlitwa jest rozmową z Bogiem)
Bóg zna twoje serce i nie zależy Mu na pięknych oraz starannie dobranych słowach, lecz na szczerości twego serca.

Oto przykład modlitwy:
"Panie Jezu. Potrzebuję Cię. Uznaję swoją grzeszność. Otwieram Ci drzwi mojego życia i przyjmuję Cię jako swego Zbawiciela i Pana. Dziękuję Ci, że przebaczyłeś moje grzechy umierając za mnie na krzyżu. Proszę o Twoje kierownictwo w moim życiu. Uczyń mnie takim, jakiego mnie pragniesz".

Czy taka modlitwa wyraża pragnienie twojego serca? Jeśli tak, to módl się w tej chwili, w taki sposób, a Pan Jezus - według swojej obietnicy - zamieszka w twoim sercu i życiu.


--------------------------------------------------------------------------------


JAK MOŻESZ UPEWNIĆ SIĘ, ŻE JEZUS CHRYSTUS ZAMIESZKAŁ W TOBIE I W TWOIM ŻYCIU?
Czy prosiłeś Pana Jezusa Chrystusa, aby wszedł do twojego życia? Czy uczyniłeś to szczerze? Jeśli tak, to pamiętając o Jego obietnicy zawartej w Apokalipsie Jana 3:20 - gdzie On teraz jest w stosunku do ciebie?

Chrystus powiedział, że wejdzie do twojego życia. Czy mógłby cię zawieść? Na czym jednak opierasz swoje przekonanie, że Bóg wysłuchał twojej modlitwy? (Podpowiadamy ci: na podstawie wierności i wiarygodności samego Boga i Jego Słowa).

SŁOWO BOŻE OBIECUJE ŻYCIE WIECZNE TYM, KTÓRZY PRZYJĘLI JEZUSA CHRYSTUSA JAKO OSOBISTEGO ZBAWICIELA
"A świadectwo jest takie: że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu. Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna, nie ma też i życia. O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne"

(1Jana 5:11-13).
Dziękuj często Bogu za to, że Chrystus wszedł do twojego życia i nigdy cię nie opuści (Hebrajczyków 13:5). Możesz być pewien, że od tego momentu, gdy opierając się na Jego obietnicy zaprosiłeś Go, Chrystus mieszka w tobie i że masz już życie wieczne. On nigdy cię nie zawiedzie.

NIE POLEGAJ NA UCZUCIACH
Nie nasze uczucia, lecz obietnice Boże zawarte w Piśmie Świętym, są naszym autorytetem i podstawą. Chrześcijanin żyje wiarą (ufnością) w niezmienność Boga i Jego Słowa. Poniższy rysunek pociągu ilustruje stosunek między faktem (tzn. Bogiem i Jego Słowem), wiarą (naszą ufnością do Boga i Jego Słowa, a uczuciami (tzn. różnymi reakcjami emocjonalnymi).





Parowóz może jechać bez wagonu. Jednakże bezcelowe byłoby usiłowanie ciągnięcia pociągu przez wagon. W podobny sposób my, jako chrześcijanie, nie polegamy na uczuciach czy doznaniach, lecz pokładamy naszą ufność w wierności Boga i obietnicach Jego Słowa - Pisma Świętego(2Koryntian 5:7).

A TERAZ, GDY PRZYJĄŁEŚ CHRYSTUSA
Z chwilą, gdy przyjąłeś Chrystusa przez akt wiary, w twoim życiu zaszło wiele zmian, a przede wszystkim:

Jezus Chrystus zamieszkał w twoim życiu (Apokalipsa Jana 3:20 i Kolosan 1:27).
Grzechy twoje zostały przebaczone (Kolosan 1:14).
Stałeś się dzieckiem Bożym (Jan.1:12)
Zaczęła się w twoim życiu wielka przygoda, dla której Bóg cię stworzył i przeznaczył (Jan.10:10; 2Koryntian 5:17; 1Tesaloniczan 5:18).
Czy mogłoby zdarzyć się coś wspanialszego w twoim życiu niż przyjęcie Jezusa Chrystusa jako osobistego Zbawiciela? Czy chciałbyś wtej chwili podziękować Bogu w modlitwie za to, co dla ciebie uczynił?Akt dziękczynienia Bogu wyraża bowiem naszą wiarę i posłuszeństwo.

A co dalej?

WSKAZÓWKI DO WZRASTANIA W WIERZE
"Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela"

(2Piotra 3:18). Duchowy wzrost jest wynikiem naszego zaufania Chrystusowi. Pomogą ci w tym następujące rzeczy:
Codzienne przychodzenie do Boga w modlitwie (Jan.15:7).
Codzienne czytanie Pisma Świętego (Dzieje Apostolskie 17:11) - zaczynając od Ewangelii Jana.
Posłuszeństwo Bogu w każdej chwili życia (Jan.14:21).
Dawanie świadectwa o Chrystusie życiem i słowem (Mateusza 4:19; Jana 15:8).
Ufanie Bogu w każdej sprawie naszego życia (1Piotra 5:7).
Źródłem wzrostu chrześcijańskiego jest Duch Święty. Pozwalaj Mu kierować sobą i wzmacniać twoje życie oraz świadectwo o Jezusie(Galacjan 5:16-17; Dzieje Apostolskie 1:8).

KONIECZNOŚĆ UCZĘSZCZANIA DO KOŚCIOŁA
W Liście do Hebrajczyków 10:25 jesteśmy napominani, abyśmy nieopuszczali "wspólnych zebrań" chrześcijańskich. Kilka razem płonących żagwi tworzy duże, jasno płonące ognisko; natomiast jedna żagiew -wyjęta z tego ogniska i położona na wilgotnej ziemi - szybko gaśnie.Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o nasz związek z innymi chrześcijanami. Zacznij jeszcze w tym tygodniu uczęszczać na nabożeństwa i czyń to regularnie.

CZY CHCIAŁBYŚ OPOWIEDZIEĆ INNYM LUDZIOM O SWOIM ODKRYCIU?
Jeśli ten artykuł pomógł ci poznać Jezusa Chrystusa jako osobistego Zbawiciela lub przyniósł jakiś inny pożytek, postaraj się podzielić tym z kimś innym.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 mar 2009, 00:11

chrzescijanin pisze:[...]
CZY SŁYSZAŁEŚ O CZTERECH PRAWACH DUCHOWEGO ŻYCIA?
[...]
PRAWO PIERWSZE:
Bóg miłuje ciebie i ma dla twojego życia wspaniały plan.
[...]

Uwielbiam ten kawałek. A którym krokiem jest Nawróćcie się i Uwierzcie w Ewangelię? :/

JAK MOŻESZ UPEWNIĆ SIĘ, ŻE JEZUS CHRYSTUS ZAMIESZKAŁ W TOBIE I W TWOIM ŻYCIU?
Czy prosiłeś Pana Jezusa Chrystusa, aby wszedł do twojego życia? Czy uczyniłeś to szczerze? Jeśli tak, to pamiętając o Jego obietnicy zawartej w Apokalipsie Jana 3:20 - gdzie On teraz jest w stosunku do ciebie?

Zmanipulowany cytat ze Słowa i w dodatku kompletne zaprzeczenie chociażby tego co napisał Ap. Jan w pierwszym swoim liście. :/

Jak widać, wiele kościołów ewangelicznych także posiada swoją 'tradycję' podważającą Słowo. :( Na szczęście Bóg Zbawia grzeszników w brew temu. Soli Deo Gloria!

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

http://brzeg.own.pl/mormoniTJ.htm

Postautor: chrześcijanin » 17 mar 2009, 14:23

fantomik pisze:Bóg miłuje ciebie i ma dla twojego życia wspaniały plan.
[...] Uwielbiam ten kawałek.

Ja też, wejdz na http://brzeg.own.pl/mormoniTJ.htm i kliknij w "Bóg ma dla Ciebie plan" :-)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Cała Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości