modlitwy do Jezusa

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
lil
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:28
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

modlitwy do Jezusa

Postautor: lil » 25 wrz 2013, 15:36

Witam,formalnie jestem katoliczką ,ale od lat nie byłam w kościele,nie wierzyłam w Boga,od jakiegoś czasu modlę się w domu.Czytam ostatnio o wierze protestanckiej,jednak dalej nie rozumiem w jaki sposób modlą się prostanci.Czy Ojcze Nasz jest jedyną poprawną modlitwą ? Co z katolickimi modlitwami prosto do Jezusa,nie przez pośrednictwo Marii czy świętych np.litania do serca,krwi ,ran ,koronka do miłosierdzia itd ? Chciałabym w końcu zbudować własną relacjję z Chrystusem,a uczono mnie klepać zdrowaśki ;) Proszę od odpowiedź.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 wrz 2013, 15:39

Ojcze nas, to tylko model modlitwy. Najczęściej modlimy się własnymi słowami płynącymi z serca.
Nie odklepuj nic. W modlitwach przede wszystkim chwal i wysławiaj Boga. Sama zobaczysz szybko w swoim życiu zmianę :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
lil
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:28
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: lil » 25 wrz 2013, 15:48

Dziękuję za odp. A więc poprawna jest tzw modlitwa serca ? Mam po prostu watpliwości jak "konstruować" taką modlitwę . A co z psalmami ?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 wrz 2013, 15:59

lil pisze:Dziękuję za odp. A więc poprawna jest tzw modlitwa serca ? Mam po prostu watpliwości jak "konstruować" taką modlitwę . A co z psalmami ?

Oczywiście, że możesz modlić się psalmami, tym bardziej, ze są różnorodne tematycznie :D
Poświęcaj również czas na czytanie Biblii. To też czas społeczności z Bogiem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 25 wrz 2013, 16:23

Hej lil. 8-)

Myślę, że możesz posłuchać jednego kazania na początek > KLIK <.
Kazanie ma już około 7 lat, ale na prawdę polecam - taki pakiet na start. ;-)


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
hfw7e8a9t5
Posty: 195
Rejestracja: 25 wrz 2013, 13:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hfw7e8a9t5 » 27 wrz 2013, 21:54

Dam przykład muzyczny na którym się wzoruję , po angielsku całość ale warto...

http://www.youtube.com/watch?v=0V2fh8cpb8w

http://www.youtube.com/watch?v=U8U_gR58eJU


DMX raper , podczas pobytu w w więzieniu czytał Biblię , teraz pastor ewangelikalny (oprócz bycia raperem).


"Panie! czymże ja jestem przed Twoim obliczem? -
Prochem i niczem;
Ale gdym Tobie moję nicość wyspowiadał,
Ja, proch, będę z Panem gadał."
świeża
Posty: 7
Rejestracja: 05 paź 2013, 21:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: świeża » 08 paź 2013, 19:54

"Ojcze nasz..." to niejako wzór modlitwy jaką przekazał nam Jezus. Modlić można się zarówno swoimi słowami jak i "wzorem" danym przez Jezusa. Ważne jest to, że chcesz rozmawiać z Bogiem, wyznawać mu swoje grzechy, prosić o wybaczenie, dziękować, prosić, wychwalać.

Biblia wskazuje, że nie ma żadnego pośrednika miedzy Bogiem a ludźmi, jak tylko Chrystus. Dlatego protestanci nie modlą się do Marii ani świętych o żadne wstawiennictwo bo modlą się do samego Jezusa, a tym samych do Boga Ojca i Ducha św.


akros1979
Posty: 177
Rejestracja: 04 cze 2011, 18:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kielce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: akros1979 » 12 paź 2013, 02:47

Też jestem formalnie katolikiem, bo nie jest tak łatwo zostać wykreślony z parafii KK. Zgadzam się z przedmówcami i formułki nie są ważne tylko otwarcie się na Jezusa, Jedynego pośrednika między człowiekiem a Bogiem...


akros1979
Posty: 177
Rejestracja: 04 cze 2011, 18:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kielce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: akros1979 » 12 paź 2013, 02:48

świeża pisze:"Ojcze nasz..." to niejako wzór modlitwy jaką przekazał nam Jezus. Modlić można się zarówno swoimi słowami jak i "wzorem" danym przez Jezusa. Ważne jest to, że chcesz rozmawiać z Bogiem, wyznawać mu swoje grzechy, prosić o wybaczenie, dziękować, prosić, wychwalać.

Biblia wskazuje, że nie ma żadnego pośrednika miedzy Bogiem a ludźmi, jak tylko Chrystus. Dlatego protestanci nie modlą się do Marii ani świętych o żadne wstawiennictwo bo modlą się do samego Jezusa, a tym samych do Boga Ojca i Ducha św.


Masz rację świeża :)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Noemi » 12 paź 2013, 20:17

akros1979 pisze:Też jestem formalnie katolikiem, bo nie jest tak łatwo zostać wykreślony z parafii KK. Zgadzam się z przedmówcami i formułki nie są ważne tylko otwarcie się na Jezusa, Jedynego pośrednika między człowiekiem a Bogiem...


Łatwiej się wypisać niz Ci sie wydaje przynajmniej w moim przypadku tak było


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 19 paź 2013, 16:19

Ja modlę się tylko swoimi słowami. Wyjątkiem jest modlitwa Ojcze nasz na nabożeństwie. Rozmawiaj z Bogiem jak z najlepszym przyjacielem.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości