Pytanie o wiarę

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Kerk
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2013, 20:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pytanie o wiarę

Postautor: Kerk » 23 wrz 2013, 20:21

Witam wszystkich.
Trafiłem na to forum ponieważ mam nie mały problem, chciał bym zapytać dlaczego warto wierzyć akurat Piśmie Świętemu.
Być może jest to głupie pytanie ale dla mnie bardzo znaczące bo przecież mamy na świecie tak wiele różnych wielkich religii i kultur, można powiedzieć że jednocześnie są one bardzo zróżnicowane jak i zbliżone do siebie.
Poszukuję wiary, wierzę w Stworzyciela ale nie potrafię sobie uzmysłowić jak to jest że jest tyle odmian wiary. Która jest słuszna ? Która jest prawdziwa ?
Jeśli Chrześcijaństwo to dlaczego akurat właśnie ta wiara ?
Chciałem się poprzeć jakimiś powodami którymi akurat mógł bym się powierzyć tej koncepcji stworzenia, wiary i trwania w niej.
Tłumaczyłem sobie to na wiele sposobów np. spełnione proroctwa biblijne, globalny potop (w który wierzę), Arka Noego.
Co do spełnionych proroctw to doskonale wiemy że nie tylko biblijne proroctwa się spełniły ale również proroctwa ludzi nie będących chrześcijanami, ogólno światowy potop przedstawia nie tylko Pismo Święte ale również jest praktykowany w innych religiach czy kulturach, natomiast jeśli chodzi o Arke Noego to znalazłem trochę informacji a nawet cały dokument poświęcony odkryciu Arki na górze Ararat. Nie wiem czy jest to prawda czy fikcja ale jeśli to fakt to dlaczego media milczą ?
Ludzie w takich religiach jak Buddyzm czy Hinduizm są bardzo uduchowieni i mają niesamowicie rozwinięte umysły, przynajmniej mi się tak wydaje. W porównaniu do tych religii Chrześcijaństwo wydaje się być mało wymagającą wiarą od ludzi. Ludzie tam są bardzo wierni i oddani swojej wierze, w przeciwieństwie do ludzi np. w naszym kraju, u nas z religii się kpi u nich natomiast bierze się to bardzo poważnie.
Jeśli Jezus Chrystus przyjdzie na Ziemie aby ustanowić swoje królestwo to co będzie z ludźmi którzy całe swe życie poświęcili innej religii niż Chrześcijańskiej mimo tego że byli dobrymi ludźmi, co z osobami które nigdy nie słyszały o zbawiającej mocy Jezusa Chrystusa ?
Moim pytaniem jako osoby poszukującej jest, dlaczego wiara Chrześcijańska jest prawdziwą i jedyną wiarą głoszącą prawdę ?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 wrz 2013, 20:50

Witaj :D
Jeśli Jezus Chrystus przyjdzie na Ziemie aby ustanowić swoje królestwo to co będzie z ludźmi którzy całe swe życie poświęcili innej religii niż Chrześcijańskiej mimo tego że byli dobrymi ludźmi, co z osobami które nigdy nie słyszały o zbawiającej mocy Jezusa Chrystusa ?

Nie z uczynków człowiek jest zbawiony, aby się nie chlubił. Jeżeli ktoś jest cudownym człowiekiem, ale nie ma społeczności z Bogiem, nie przyjął Jezusa jako swojego Zbawiciela, nie będzie zbawiony.
Bóg objawia się w różny sposób. Jeżeli ktoś pragnie Go poznać, to On da się odnaleźć.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 24 wrz 2013, 01:21

Witaj, polecam dwie krótkie książki, które mogą rozwiać niektóre Twoje wątpliwości:

1. Jezus więcej niż cieśla http://chomikuj.pl/IanPL/Czytelnia/Jezus_Ciesla.pdf
2. Sprawa zmartwychwstania http://chomikuj.pl/IanPL/Czytelnia/Spra ... stania.pdf


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 wrz 2013, 09:46

Jeśli Jezus Chrystus przyjdzie na Ziemie aby ustanowić swoje królestwo to co będzie z ludźmi którzy całe swe życie poświęcili innej religii niż Chrześcijańskiej mimo tego że byli dobrymi ludźmi, co z osobami które nigdy nie słyszały o zbawiającej mocy Jezusa Chrystusa ?


Łuk 17:27 - Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki i nastał potop, i wytracił wszystkich.

Nie mówię że Bóg nie może komuś się objawić tak objawił się Abrahamowi czy innym. Natomiast nawet wśród powołanych nie wszyscy są wybrani.

Moim pytaniem jako osoby poszukującej jest, dlaczego wiara Chrześcijańska jest prawdziwą i jedyną wiarą głoszącą prawdę ?


To zależy jak chcesz żyć. Jeżeli chcesz wieczorem wąchać kadzidełka a rano bić pokłony przed jakąś rzeźbą którą człowiek pomalował albo chodzić po radę do człowieka z wielkim pióropuszem na głowie to znaczy że oszukuje Cię twoje własne serce. Zauważ że chrześcijaństwo nic takiego nie oferuje a jedynie chce człowiek sprowadzić na dobrą drogę. Tak samo nie zwraca się do człowieka z wymaganiami typu "musisz odbywać 10 pielgrzymek w roku do świętego gaju". Trzeba przyznać że słowa zawarte w Biblii dla każdego czytelnika mają głęboki sens i wartość i mało jest w nich bujania w obłokach. Biblia nie zwraca się z wymaganiami ale chce człowiekowi coś dać.
W Ks. Daniela jest np. proroctwo o zburzeniu Świątyni po śmierci Mesjasza i Jezus to potwierdza w 24 rozdz. Mateusza.
Po za tym świadectwa życia apostołów przemawiają za tym że faktycznie musieli być oni świadkami Jezusa Chrystusa. Życie człowiek może oddać z łatwością za inną religię/ideii (zwłaszcza zabrać innym albo oddawać bóstwom co nie twoje) ale apostołowie aby mogli przejść prześladowania i śmierć musieli być świadkami tego wszystkiego co Jezus czynił.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o wiarę

Postautor: Lash » 24 wrz 2013, 10:05

Kerk pisze:Witam wszystkich.
Trafiłem na to forum ponieważ mam nie mały problem, chciał bym zapytać dlaczego warto wierzyć akurat Piśmie Świętemu.
Być może jest to głupie pytanie ale dla mnie bardzo znaczące bo przecież mamy na świecie tak wiele różnych wielkich religii i kultur, można powiedzieć że jednocześnie są one bardzo zróżnicowane jak i zbliżone do siebie.

Dlatego że słowa Jezusa są duchem i zyciem. One niosą Życie wieczne i tylko one :/
ja / Kosiół / mama i każdy inny człowiek moze ci powiedziec cokolwiek ale tylko JEGO SŁOWO jest życiem. To jest taki wyróżnik jak między śpiewem a piosenka zapisna na kartce ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 wrz 2013, 10:43

Kerk pisze:Co do spełnionych proroctw to doskonale wiemy że nie tylko biblijne proroctwa się spełniły ale również proroctwa ludzi nie będących chrześcijanami, ogólno światowy potop przedstawia nie tylko Pismo Święte ale również jest praktykowany w innych religiach czy kulturach, natomiast jeśli chodzi o Arke Noego to znalazłem trochę informacji a nawet cały dokument poświęcony odkryciu Arki na górze Ararat. Nie wiem czy jest to prawda czy fikcja ale jeśli to fakt to dlaczego media milczą ?


Jak ta Majów w 2012 r. :letssin: No może by się kilka znalazło bo bo niektórzy mogą mieć ducha wieszczego. Natomiast trudno by było znaleźć więcej trafnych proroctw niż w Biblii. Zauważ że te proroctwa dotyczą tylko rzeczy istotnych tak jak kiedyś narodu wybranego i Mesjasza. To że narody będą posłuszne potomkowi z Izraela już było zapisane w ks. Mojżeszowej. Niektóre proroctwa były przekazane przez ludzi żyjących od siebie o kilkaset lat a pomimo różnej często treści wypełniły się co tego samego wydarzenia. Jeżeli nawet niektórzy ludzie posiadali by taką zdolność nie mówili by jednomyślnie. To jest właśnie dowód na to że to zostało im przekazane kto ma wiedzę o przyszłych wydarzeniach.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
leol
Posty: 43
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:45
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: leol » 24 wrz 2013, 11:39

Wiary nie da się wyprodukować - to łaska.


Kerk
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2013, 20:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kerk » 24 wrz 2013, 20:00

Dziękuję wszystkim za wiadomości.
Mam jeszcze jedno pytanie, człowiek się rodzi na nowo w Chrystusie poprzez wyznanie swoich grzechów i przyjęcie Jezusa do swego serca jako jedynego zbawiciela. Stajemy się nowo narodzonymi ludźmi poprzez szczerą modlitwę do Jezusa Chrystusa właśnie w tej sprawie ? Czy dopiero po przyjęciu chrztu świętego ?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 wrz 2013, 20:15

Kerk pisze:Dziękuję wszystkim za wiadomości.
Mam jeszcze jedno pytanie, człowiek się rodzi na nowo w Chrystusie poprzez wyznanie swoich grzechów i przyjęcie Jezusa do swego serca jako jedynego zbawiciela. Stajemy się nowo narodzonymi ludźmi poprzez szczerą modlitwę do Jezusa Chrystusa właśnie w tej sprawie ? Czy dopiero po przyjęciu chrztu świętego ?

Kiedy zaprosisz świadomie, z głębi serca, Jezusa do swojego życia, stajesz się narodzonym na nowo, narodzonym z Ducha Świętego. Twój duch staje się żywy, a w sercu zamieszka Bóg.
Chrzest jest tylko widocznym znakiem twojej przynależności do Jezusa. A więc najpierw wiara, a potem ewentualny chrzest.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 25 wrz 2013, 10:02

Małgorzata pisze:
Kerk pisze:Dziękuję wszystkim za wiadomości.
Mam jeszcze jedno pytanie, człowiek się rodzi na nowo w Chrystusie poprzez wyznanie swoich grzechów i przyjęcie Jezusa do swego serca jako jedynego zbawiciela. Stajemy się nowo narodzonymi ludźmi poprzez szczerą modlitwę do Jezusa Chrystusa właśnie w tej sprawie ? Czy dopiero po przyjęciu chrztu świętego ?

Kiedy zaprosisz świadomie, z głębi serca, Jezusa do swojego życia, stajesz się narodzonym na nowo, narodzonym z Ducha Świętego. Twój duch staje się żywy, a w sercu zamieszka Bóg.
Chrzest jest tylko widocznym znakiem twojej przynależności do Jezusa. A więc najpierw wiara, a potem ewentualny chrzest.


Małgorzata - czego innego naucza KRK. Kolega ma w wyznaniu KRK, a zdaniem katolików człowiek rodzi się na nowo w momencie chrztu.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 25 wrz 2013, 13:06

Kerk pisze:Dziękuję wszystkim za wiadomości.
Mam jeszcze jedno pytanie, człowiek się rodzi na nowo w Chrystusie poprzez wyznanie swoich grzechów i przyjęcie Jezusa do swego serca jako jedynego zbawiciela. Stajemy się nowo narodzonymi ludźmi poprzez szczerą modlitwę do Jezusa Chrystusa właśnie w tej sprawie ? Czy dopiero po przyjęciu chrztu świętego ?


Czasami może to się różnić od siebie ale można by było kilka ważnych elementów które są ważne aby człowiek mógł się narodzić na nowo.

Wiara - która jest ze słuchania, tam gdzie ludzie przyjmowali Słowo apostołowie jechali nauczać
Pokuta - owoc wiary, zmiana życia,
Odpuszczenie przewinień innym - ponieważ chcesz aby Bóg przebaczył twoje grzechy
Chrzest - ponieważ chcesz być uczniem Chrystusa

Musisz wierzyć że ten, który powołuje człowieka przez Swoje Słowo ma moc doprowadzić go do końca

Chrzest w Duchu Świętym


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 wrz 2013, 13:40

MrSponge pisze:
Małgorzata pisze:
Kerk pisze:Dziękuję wszystkim za wiadomości.
Mam jeszcze jedno pytanie, człowiek się rodzi na nowo w Chrystusie poprzez wyznanie swoich grzechów i przyjęcie Jezusa do swego serca jako jedynego zbawiciela. Stajemy się nowo narodzonymi ludźmi poprzez szczerą modlitwę do Jezusa Chrystusa właśnie w tej sprawie ? Czy dopiero po przyjęciu chrztu świętego ?

Kiedy zaprosisz świadomie, z głębi serca, Jezusa do swojego życia, stajesz się narodzonym na nowo, narodzonym z Ducha Świętego. Twój duch staje się żywy, a w sercu zamieszka Bóg.
Chrzest jest tylko widocznym znakiem twojej przynależności do Jezusa. A więc najpierw wiara, a potem ewentualny chrzest.


Małgorzata - czego innego naucza KRK. Kolega ma w wyznaniu KRK, a zdaniem katolików człowiek rodzi się na nowo w momencie chrztu.

Ja przekazuję nauki biblijne, a nie katolickie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Kerk
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2013, 20:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kerk » 25 wrz 2013, 18:06

Jeśli chodzi o moje wyznanie to jestem Katolikiem ale tylko formalnie. Nie czuję więzi z tą wiarą chociaż zostałem ochrzczony w tym kościele jako małe dziecko. Niczego mnie ten kościół nie nauczył i w sumie śmiało mogę powiedzieć że to wyznanie sprawiło że w ogóle przez wiele lat nie myślałem o Bogu, nie wierzyłem w nic, uznawałem się za zagorzałego ateistę.
Z biegiem czasu zrodziła się taka myśl w mojej głowie której pytaniem było jak powstałem, po co żyje, dokąd zmierzam ? Jak to jest że wszystko jest po coś i całe stworzenie jest tak niesamowite.
Kropke nad i postawiła sytuacja kiedy poznałem osobę głęboko wierzącą która mnie naprowadziła na słuszną drogę.
Moje pytania wydają się być tak jakby wychodzące od kogoś kto zupełnie nie wie co to wara i po co to komu. Jednak jest inaczej, zacząłem wierzyć w Boga, zauważyłem że moje życie się zaczęło zmieniać, ale miałem wątpliwości co do religii. Nie rozumiałem dlaczego akurat ta a nie inna, nie rozumiałem skąd tyle systemów nauczania i jak duże znaczenie ma to co w danej wierze się robi.
Przede wszystkim zszokowało mnie to czego nigdy w życiu nie wiedziałem o kościele w którym jestem ochrzczony, poznałem jak wiele dzieli KRK od prawdy głoszonej w Piśmie Świętym.
Nie czuję się Katolikiem i nie utożsamiam się z tym wyznaniem, chociaż tak popularnym.
Na chwilę obecną poświęcam się Biblii i dociekam trapiących mnie pytań. Najpiękniejsze jest w tym wszystkim to że każda odpowiedź na moje pytanie jest zawarta w tej Świętej Księdze, to że czuję się innym człowiekiem, to że inaczej spostrzegam świat i moje zachowanie się zmieniło.
To jest niesamowite że rzeczy które tak niedawno nie miały dla mnie żadnego znaczenia, w jednej chwili stały się priorytetami. Niestety nie mogę powiedzieć że skończyłem definitywnie z grzechem i to mnie martwi, zrobiłem ogromny krok w dobrą stronę lecz jest jedna sprawa z którą jest mi ciężko. Jestem młodym człowiekiem i czuję potrzebę kontaktu z kobietą. Nie jestem brzydki i nie chodzi tutaj o pychę czy chwalenie się ale raczej o to że jako tako mam powodzenie u dziewczyn, od razu chcę zaznaczyć że nigdy nie ganiałem się za kobietami ani nie zamierzam tego robić. W ogóle nie zależy mi na jakimś tam przypadkowym seksie. Mimo tego mój popęd jest dosyć częsty i chociaż nauczyłem się uciekać myśli nieczystych to nadal jednak zdarza się ta chwila słabości. Aktualnie jestem sam i bywa że muszę się zaspokoić z przyczyn czysto fizjologicznych. To jest właśnie mój problem z którym podjąłem walkę ale ciężko mi z tym. Czuję potrzebę bycia z kobietą, zawarcia z nią związku małżeńskiego, tworzenia rodziny, wychowywania dzieci. Niby nic nie stoi mi na przeszkodzie ale miałem dwie dziewczyny z którymi związki trwały krótko, przyczyną jest to że ja jestem osobą bardzo cichą spokojną, dużo myślę a mało mówię. Dziewczyny z którymi byłem raczej myślały że będę świetnym kompanem na dyskoteki, libacje i w ogóle impreza impreza.
Nie poznałem jeszcze odpowiedniej dziewczyny dla siebie i boję się że to się nigdy nie stanie a myślę że relacje z ukochaną osobą mogły by mi bardzo pomóc w pokonaniu swojej słabości którą wyżej opisałem. Nie dość że całe życie miałem upodobany swój ideał to teraz dodatkowo doszła sprawa wiary i nie wyobrażam być sobie z osobą która mimo tego że była by dla mnie dobra i mnie szanowała to nie wierzyła by w Stworzyciela, w zbawieńczą moc Jezusa Chrystusa i nie zastosowała by się do tego co mówi Pismo Święte.
Myślę że jeszcze nie czas by myśleć o zmianie wyznania ale kto wie może coś się wydarzy w niedługim czasie. Najważniejsze jest dla mnie to że uwierzyłem, chce wierzyć i chcę by Jezus przebaczył mi i zbawił mnie. Wiele osób mi pomogło w odnalezieniu wiary w tym tak że wy moi drodzy za co wam serdecznie dziękuję :)
Jeśli ktoś by miał jakieś rady które mógł bym wprowadzić w swoje życie odnośnie znalezienia swojej 2 połówki to będę wdzięczny.
Pozdrawiam.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 wrz 2013, 20:59

Jesteś na właściwej drodze. A drogą tą jest nasz Pan, Jezus Chrystus.
Gorąco pozdrawiam :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości