dowod na protestantyzm.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Konrad.Wawa
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2008, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

dowod na protestantyzm.

Postautor: Konrad.Wawa » 22 wrz 2008, 15:45

jaki jest dowod na protestantyzm, zeby mozna bylo pisac w tej czesci forum?


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 22 wrz 2008, 15:50



"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Konrad.Wawa
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2008, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad.Wawa » 22 wrz 2008, 17:32

faktycznie jestes zgryźliwa stara panna. wysil sie i napisz a nie rob odnosnik. czy trzeba dosylac jakies dokumenty? ja mam, ale to bez sensu. prosze o wyjasnienia.


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 22 wrz 2008, 17:43

sam się wysil i przeczytaj.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 22 wrz 2008, 18:00

mogłabym coś powiedzieć a propos wciągania się w awantury, ale jednak machnę ręką...

ale temat faktycznie do kosza.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 22 wrz 2008, 18:08

Konrad.Wawa, na forum przyjęto zasadę że protestantem(bądź sympatykiem protestantymu) jest ten kto wierzy że Jedynym Bogiem jest Trójjedyny Bóg (czyli Ojciec + Jezus + Duch św.). A także wierzy w pięć zasad protestantyzmu : Tylko Pismo, Tylko wiara, Tylko Łaska, Tylko Chrystus, Tylko Bogu chwała.


Konrad.Wawa
Posty: 16
Rejestracja: 13 sie 2008, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad.Wawa » 22 wrz 2008, 18:19

heretyku, ignoruj mnie. uwazam cie za katolickiego trolla. zreszta trudna zeby was takze tu nie bylo. inni sie niech na to lapia. ja nie. idz na pielgrzymke.


globus
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: globus » 23 wrz 2008, 13:48

w tym i innym temacie dales konradzie tylko dowod na to ze dla ciebie protestantyzm = luteranizm. a niestety oprocz liberalnych i antropocentrycznych kosciolow ewangelickich, np luteranie, kalwini, nominalni metodysci, protestantyzm to takze koscioly ewangelikalne, czyli baptysci i zielonoswiatkowcy. a tych w skali globu jest znacznie wiecej niz luteran czy ewangelikow. wystarczy zobaczyc na rozwoj kosciolow ewangelikalnych w azji i ameryce poludniowej. to nie jest amerykanski protestantyzm konradzie - tylko przyszlosc protestantyzmu. tacy protestanci zyja na calym swiecie, a nie tylko w usa. bo koscioly ewangelickie w skandynawii - czyli liebralistow - pustoszeja z dnia na dzien, a koscioly ewangeliczne maja sie super. i wlasnie poglady takiego haereticusa (w duzej mierze) - co wiem z autopsji (sam jestem ewangelikalnym protestantem) - sa pogladami wiekszosci srodowiska ewangelikalnych protestantow na calym swiecie. zdejmij klapki z oczu i zrozum ze luteranizm to nie synonim protestantyzmu tylko jego skromna czesc. a liberalowie i ewangelicy to rowniez gatunek na wymarciu jesli chodzi o skale ogolnoswiatowa - nie da sie tu ni w ząb porownac do tempa rozwoju ewangelikalnych protestantow. zobacz jak sie w chinach rozwijaja ewangelikalni protestanci. czytales ksiazke czlowiek z nieba? watpie. przeczytaj. tam to dopiero sie rozwija ewangelikalizm. moze zrozumiesz o co chodzi w ewangelikalnym protestantyzmie ktory obecnie przewaza na swiecie - warto zaczac od tego co to jest nowonarodzenie, modlitwa grzesznika i takie tam najwazniejsze dla ewangelikalnego protestanta zagadnienia.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 15:42 przez globus, łącznie zmieniany 3 razy.


globus
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: globus » 23 wrz 2008, 13:53

a i zeby nie bylo oskarzania mnie ze jestem katolikiem, konradzie, to oswiadczam ci ze mam chrzest w kosciele protestanckim (ewangelikalnym - nie ewangelickim) i tez mam na to papier (swiadectwo chrztu z pieczatka pastora). takze jak chcesz dostarcze ci i moze przestaniesz obrazac obecnych tu protestantow, ze nie sa protestantami. bo ja wiem ze sa - tylko ewangelicznymi, a nie ewangelickimi.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości