Charyzmatycy w KrK

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
chluma
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2013, 10:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chluma » 10 gru 2013, 18:44

Znam wiele jego poglądów na różne tematy i radziłabym trzymać się z daleka.


Ha ha, żenada, ktoś kto od kilkudziesięciu lat studiuje historie Kościoła i ogólnie starożytną nie jest dla ciebie autorytetem w sprawie historycznych dowodów hehehe, dobre! Najlepiej uznać, że wszyscy dookoła to kretyni bo mnie Duch Sw. prowadzi. Typowo "zielonoświątkowe" zwiedzenie. Ty znasz jedynie jego poglądy, a ja go znam osobiście od 35 lat.
Są fakty historyczne ktore są niezaprzeczalne i ja wole dac posłuch takim faktom niz bredniom new age-owskich nauk, ktore się teraz głosi u zielonoświątkowców (z nielicznymi niestety już wyjątkami).


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 10 gru 2013, 18:49

Gdzie u zielonoświątkowców głosi się new age'owskie nauki?

I gratuluję również opinii na temat tego doktora uznania za "typowe zielonoświątkowe zwiedzenie".


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 gru 2013, 18:51

chluma pisze:
Znam wiele jego poglądów na różne tematy i radziłabym trzymać się z daleka.


Ha ha, żenada, ktoś kto od kilkudziesięciu lat studiuje historie Kościoła i ogólnie starożytną nie jest dla ciebie autorytetem w sprawie historycznych dowodów hehehe, dobre! Najlepiej uznać, że wszyscy dookoła to kretyni bo mnie Duch Sw. prowadzi. Typowo "zielonoświątkowe" zwiedzenie. Ty znasz jedynie jego poglądy, a ja go znam osobiście od 35 lat.
Są fakty historyczne ktore są niezaprzeczalne i ja wole dac posłuch takim faktom niz bredniom new age-owskich nauk, ktore się teraz głosi u zielonoświątkowców (z nielicznymi niestety już wyjątkami).

Ja nie napisałam, że chodzi o poglądy dotyczące historii starożytnej. Pewnie jest w tej dziedzinie specjalistą. Napisałam wyraźnie, ze znam jego poglądy na różne tematy. Ponieważ nie podzielam wielu z nich, bo uważam, ze odrobina kwasu psuje zaczyn, trzymam się z daleka.
Emocje cię poniosły i nie do końca wyszło ci czytanie mojego postu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 10 gru 2013, 20:34

dzordan, widać kościół katolicki odrobił lekcję z historii i wie czym kończą się sytuacje gdy jakaś grupa w jego łonie zaczyna przyjmować protestancką interpretację Biblii.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 gru 2013, 20:38

King Me pisze:dzordan, widać kościół katolicki odrobił lekcję z historii i wie czym kończą się sytuacje gdy jakaś grupa w jego łonie zaczyna przyjmować protestancką interpretację Biblii.

Po prostu boją się biblijnego nauczania.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 10 gru 2013, 21:35

King Me pisze:dzordan, widać kościół katolicki odrobił lekcję z historii i wie czym kończą się sytuacje gdy jakaś grupa w jego łonie zaczyna przyjmować protestancką interpretację Biblii.


ODŚ sama w sobie nie jest protestancka. To KK swoim działaniem pozbywa się szukających Boga wiernych i wpycha ich do zborów protestanckich.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość