Różnice w protestantyźmie

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 17 wrz 2008, 11:01

mobi pisze:
Puritan pisze:W wyborze kościoła chrześcijanin powinien kierować się tym czy jest tam głoszona biblijna nauka a nie odległością. Ja osobiście nigdy nie byłem w kościele zielonoświątkowym i nigdy moja stopa tam nie postanie (niebiblijna nauka o tym, że cudowne dary duchowe są na dzisiaj jest nie do pogodzenia). Tak samo nie pójdę nigdy to kościoła adwentystycznego czy luterańskiego (w Polsce). Całkowicie nie zgadzam się z ich doktrynami. Czytałem o przypadku gdzie pewien chrześcijanin przeniósł się z całą rodziną do innego miasta tylko po to żeby mógł uczęszczać na nabożeństwa do silnego kościoła. To jest postawa godna naśladowania.


Mógłbym powiedzieć, że dla ludzi odrzucających dary Ducha Świętego nie ma już nadziei, ale wiem, że dla Boga wszystko jest możliwe. Tak więc uważaj, bo On może jeszcze nieźle Cię zaskoczyć:)
Przykre jest jednak to, że odrzucenie darów duchowych ma olbrzymi wpływ na słabość chrześcijaństwa na świecie. Bóg będzie to potem rozliczał...w zasadzie już rozlicza.


Widzę, że lubisz prowokować. Tylko dlaczego napisałeś, że ja odrzucam dary Ducha Świętego? Bóg będzie rozliczał za kłamanie...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości