Czy Duch Święty chroni przed popełnianiem grzechów?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 kwie 2013, 16:10

Effata pisze:Mam grzeszną naturę, ale to nie znaczy, że grzesze cały czas.


Oczywiście, od czasu do czasu nie grzeszysz i wtedy nie potrzebujesz Zbawiciela ;-)
Effata pisze:Jak z kimś rozmawiasz to też grzeszysz?

Grzech to nietrafienie w Bożą wolę, decyzję. Rozmawiasz z kimś, a może Bóg miał w stosunku do ciebie w tym momencie inny plan? Pytałaś Go, czy teraz jest czas rozmowy? Jeżeli nie trafiłaś w Boży zamysł, to zgrzeszyłaś.
Masz 18 lat. Pozazdrościć należy zatem własnych przemyśleń :mrgreen:
Effata pisze:Może żyj w izolatce.

Chyba nie masz pojęcia, jak można grzeszyć w izolatce :lol:
Kończę, bo rozmawiamy każdy swoim torem i robi się kabaretowo.
Z Bogiem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 25 kwie 2013, 16:22

Duch Święty nie tylko chroni przed popełnianiem grzechów, ale też prowadzi drogą prawa i sprawiedliwości, drogą samego Chrystusa, jako świętą drogą Bożą.


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 25 kwie 2013, 23:11

Grzech to nietrafienie w Bożą wolę, decyzję. Rozmawiasz z kimś, a może Bóg miał w stosunku do ciebie w tym momencie inny plan? Pytałaś Go, czy teraz jest czas rozmowy? Jeżeli nie trafiłaś w Boży zamysł, to zgrzeszyłaś.


:-o

Dla mnie grzech to np. popełnienie czynu niezgodnego z Pismem Świętym.

Bóg dał nam wolną wolę, więc On daje mi możliwość rozmowy i poniesienia jej konsekwencji życiowych.

PS. Nie jestem kobietą. Chyba muszę zmienić nick :mrgreen:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 kwie 2013, 13:33

Na prawde grzeszną naturę to człowiek ma i grzeszne ciało. Ciągle to ciało nam przeszkadza w zyciu bez grzechu ,chociażby wystarczy że się źle czujemy fizycznie czy jestesmy bardzo zmęczeni i potrafimy niegrzecznie odburknąć czy powiedzieć coś co kogoś zasmuci, nie dotrzymać słowa. Majac jednak tak wiele rad z Biblii możemy wyeliminować ciągłe grzeszenie. Pismo święte jest słowem Ducha Świętego i to on nas uczy jak sobie radzić żeby nie upadać ciagle, powinnismy z tego korzystać jak najwięcej, do tego ja mam taką moja metodę jak nie wiem co zrobić wtedy zadaję sobie pytanie czy Jezus by to zrobił , czy apostołowie by to zrobili i juz wiem jak postapić. Pewnie ,że się nie uniknie grzechu ,no niestety jesteśmy nie doskonali ale chodzi o to żeby sobie jakos radzić z naszą grzeszna naturą, po to mówi do nas Duch Święty na kartach Biblii po to mamy przykłady postępowania ludzi w tejże Biblii. Nie jestesmy tak zupełnie zostawieni samym sobie. Mamy tez sumienie. Korzystajmy z tego wszystkiego bo najgorsza jest bezmyslność i lekceważenie tego co nam dano a gonienie za tym swiatem. Bardzo łatwo popaść w grzech więc trzeba myśleć ,korzystac z tego co nam dano, słuchać sumienia , nie lekcewazyc pdszeptów tego sumienia i zawsze trzymać rękę na pulsie żeby nie zgrzeszyć.

Małgorzato myślę ,że ty mylisz skłonność do grzechu z grzeszeniem, no tak mi się wydaje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 kwie 2013, 15:50

Effata pisze:Dla mnie grzech to np. popełnienie czynu niezgodnego z Pismem Świętym.

To poszukaj w wiarygodnych źródłach, co to jest grzech. Proponuję grekę.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 kwie 2013, 15:53

Effata pisze:Bóg dał nam wolną wolę

I tu u ciebie "leży pies pogrzebany" :D
Dwie są siły: Boska i szatańska. Gdy ktoś staje się dzieckiem Bożym, pełni później wolę Bożą. A ty twierdzisz, ze jeszcze jest jedna wola - ludzka. Ciekawe...


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 26 kwie 2013, 17:26

A nie masz wolnej woli? Np. idziesz do sklepu bo masz ochotę, czy wtedy Bóg pośród grzmotów i obłoku ognia grzmi, że nie wolno Ci? Nie, dlatego, że masz wolną wolę, ale musisz wiedzieć co Ci wolno, a czego nie.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 kwie 2013, 20:12

Effata pisze:A nie masz wolnej woli? Np. idziesz do sklepu bo masz ochotę, czy wtedy Bóg pośród grzmotów i obłoku ognia grzmi, że nie wolno Ci? Nie, dlatego, że masz wolną wolę, ale musisz wiedzieć co Ci wolno, a czego nie.

Spytam jeszcze raz: czy to twoje przemyślenia? Bo w KZ tak uczy się właśnie. Zachęcam do samodzielnych przemyśleń z Biblią w ręku. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 26 kwie 2013, 21:56

Oczywiście, że moje. A Twoje przemyślenia to wynik nauki studiowania z Biblią w ręku?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 kwie 2013, 22:06

Effata pisze: A Twoje przemyślenia to wynik nauki studiowania z Biblią w ręku?

To nie wynik nauki studiowania. To wynik studiowania :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 26 kwie 2013, 22:34

Aha.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 27 kwie 2013, 10:12

Małgorzata pisze:
Effata pisze:Bóg dał nam wolną wolę


Dwie są siły: Boska i szatańska. Gdy ktoś staje się dzieckiem Bożym, pełni później wolę Bożą. A ty twierdzisz, ze jeszcze jest jedna wola - ludzka. Ciekawe...


Jeżeli więc wierzysz a ciągle trwasz w grzechu to dzielą się człowiekiem po połowie? Jak ktoś może więc wytrwać w próbie albo prowadzić życie nienaganne?

Jakub 1:13 - 1:12 - Błogosławiony mąż, który wytrwa w próbie, bo gdy wytrzyma próbę, weźmie wieniec żywota, obiecany przez Boga tym, którzy go miłują.
1:13 - Niechaj nikt, gdy wystawiony jest na pokusę, nie mówi: Przez Boga jestem kuszony; Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy ani sam nikogo nie kusi.
1:14 - Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą;
1:15 - potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć.

2 Piotra 2:11 - Umiłowani, napominam was, abyście jako pielgrzymi i wychodźcy wstrzymywali się od cielesnych pożądliwości, które walczą przeciwko duszy;
2:12 - prowadźcie wśród pogan życie nienaganne, aby ci, którzy was obmawiają jako złoczyńców, przypatrując się bliżej dobrym uczynkom, wysławiali Boga w dzień nawiedzenia.

Biblia wyraźnie uczy że człowiek może powstrzymywać się od grzechu.

1 Mojż 4:7 - Wszak byłoby pogodne, gdybyś czynił dobrze, a jeśli nie będziesz czynił dobrze, u drzwi czyha grzech. Kusi cię, lecz ty masz nad nim panować.

A jeżeli nie masz woli a jest tylko w człowieku wola Ojca to jak by człowiek mógł jeszcze grzeszyć? Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 kwie 2013, 13:00

Chcę wierzyć pisze: A jeżeli nie masz woli a jest tylko w człowieku wola Ojca to jak by człowiek mógł jeszcze grzeszyć? Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy.

Ale człowiek jest.
Wola jest w człowieku. Wola Chrześcijanina nie jest wolą Boga Ojca. To jakiś absurd :roll:
Wola w chrześijaninie to chę wypełniania tego co boże to pragnienie które narasta wraz ze słuchaniem Boga.
To nie jest coś ELIMINACJA wszelakiego innego pragnienia ale to DOMINUJĄCE i biorące w niewolę pragnienie.
To jak człowiek który ma pragnienie życ ale owładniety wolą Ojca idzie na śmierć za wairę :) czy ma pragnienie żyć i owszem :) ale jego serce nie spocznie w pokoju jeśli nie odda życia za wiarę.

Niektórzy mylą istnienie innych pragnień z wolnością woli :roll:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 01 maja 2013, 15:26

Lash pisze:Niektórzy mylą istnienie innych pragnień z wolnością woli


Człowiek ma zawsze wolna wolę i będac chrzescijaninem jej nie stracił zawsze moze zrezygnować ze zbawienia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 maja 2013, 15:38

magda pisze:
Lash pisze:Niektórzy mylą istnienie innych pragnień z wolnością woli


Człowiek ma zawsze wolna wolę i będac chrzescijaninem jej nie stracił zawsze moze zrezygnować ze zbawienia.

a Bóg mówi inaczej :)

(35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. (36) Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Jan 8

(23) W członkach zaś moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkę z prawem mojego umysłu i podbija mnie w niewolę pod prawo grzechu mieszkającego w moich członkach. Rzym 7

(18) Albowiem nadętą próżność mówiąc, przyłudzają przez pożądliwość ciała i rozpusty tych, którzy byli prawdziwie uciekli od obcujących w błędzie, (19) Wolność im obiecując, a sami będąc niewolnikami skazy. Albowiem kto jest od kogo przezwyciężony, temu też jest zniewolony. 2Ptr 2


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości