Stało się

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Stało się

Postautor: Alkhilion » 06 gru 2012, 20:14

Kto uważnie obserwował moje ostatnie wpisy na forum i Zapytaj zauważył pewnie, że u Alkhiliona nastąpił wyraźny zwrot w poglądach na predestynację i kalwinizm. No i stało się- powoli i niepewnie, ale z rosnącym przyspieszeniem odpływam ku teologii reformowanej.

I tu pojawia się moje pytanie- wyjeżdżam w poniedziałek do pracy do Krakowa i prawdopodobnie już tam osiędę. Czy możecie mi tam polecić jakiś porządny, reformowany zbór?


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 gru 2012, 20:27

Zreformuj się jeszcze z kucyków, to będzie wspaniale.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stało się

Postautor: Małgorzata » 06 gru 2012, 20:35

Alkhilion pisze:Kto uważnie obserwował moje ostatnie wpisy na forum i Zapytaj zauważył pewnie, że u Alkhiliona nastąpił wyraźny zwrot w poglądach na predestynację i kalwinizm. No i stało się- powoli i niepewnie, ale z rosnącym przyspieszeniem odpływam ku teologii reformowanej.

I tu pojawia się moje pytanie- wyjeżdżam w poniedziałek do pracy do Krakowa i prawdopodobnie już tam osiędę. Czy możecie mi tam polecić jakiś porządny, reformowany zbór?


Do pracy?? A Ty nie studiujesz??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 06 gru 2012, 20:44

Małgorzata pisze:Do pracy?? A Ty nie studiujesz??


Nie złożyło mi się.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stało się

Postautor: Hardi » 06 gru 2012, 21:13

Alkhilion pisze:u Alkhiliona nastąpił wyraźny zwrot w poglądach na predestynację i kalwinizm. No i stało się- powoli i niepewnie, ale z rosnącym przyspieszeniem odpływam ku teologii reformowanej.

:cry:

"Baczcie, żeby was kto nie zwiódł."

przykro mi, że nie baczyłeś... będę się o Ciebie modlić, aby dobry Bóg okazał ci łaskę...


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 06 gru 2012, 21:14



Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 gru 2012, 21:20

Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:Do pracy?? A Ty nie studiujesz??


Nie złożyło mi się.


Zauważyłam jakąś zmianę w Tobie ostatnio, ale nie sądziłam, ze aż tak poważnie w życiu Ci sie nie składa.
Pomyśl o studiach od września, bo niepodobna, aby tak mądry człowiek nie zasilił w przyszłości grona polskich intelektualistów. Piszę poważnie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stało się

Postautor: Puritan » 06 gru 2012, 21:25

Alkhilion pisze:Kto uważnie obserwował moje ostatnie wpisy na forum i Zapytaj zauważył pewnie, że u Alkhiliona nastąpił wyraźny zwrot w poglądach na predestynację i kalwinizm. No i stało się- powoli i niepewnie, ale z rosnącym przyspieszeniem odpływam ku teologii reformowanej.

I tu pojawia się moje pytanie- wyjeżdżam w poniedziałek do pracy do Krakowa i prawdopodobnie już tam osiędę. Czy możecie mi tam polecić jakiś porządny, reformowany zbór?

To świetna wiadomość! Reformowana teologia + pasja dla zgubionych pomoże ci w ewangelizacji.
Nie wiem czy ten zbór jest reformowany: https://sites.google.com/site/kosciolbetel/
ale słyszałem o nim w pozytywach i głosi nieutracalność zbawienia.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stało się

Postautor: konto skasowane » 06 gru 2012, 21:37

Alkhilion pisze:Kto uważnie obserwował moje ostatnie wpisy na forum i Zapytaj zauważył pewnie, że u Alkhiliona nastąpił wyraźny zwrot w poglądach na predestynację i kalwinizm. No i stało się- powoli i niepewnie, ale z rosnącym przyspieszeniem odpływam ku teologii reformowanej.

I tu pojawia się moje pytanie- wyjeżdżam w poniedziałek do pracy do Krakowa i prawdopodobnie już tam osiędę. Czy możecie mi tam polecić jakiś porządny, reformowany zbór?


Być może wielu się ze mną nie zgodzi, ale przede wszystkim miłość do Chrystusa i ludzi jest najwiekszym owocem uświecenia. Ilu z nas może wierzyć w coś, co na końcu okaże się nie właście? Stawiać Chrystusa na przedzie w swoim zyciu, uświęcać się, uczyć pokory, nie szukać chwały, to są rzeczy o wiele większe i ważniejsze.


.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 06 gru 2012, 22:28

Alkhilion pisze:z rosnącym przyspieszeniem odpływam ku teologii reformowanej.

Fajnie, o ile nie chodzi tylko o predestynację. Reformowana teologia ma wiele dobrego do zaoferowania.
Alkhilion pisze:Czy możecie mi tam polecić jakiś porządny, reformowany zbór?

W Krakowie raczej nie ma tutaj rewelacji. Słyszałem, że ten http://www.kml.krakow.pl/index.php jest dość reformowany.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci ... testanckie


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 06 gru 2012, 22:48

Kamil M. pisze:Fajnie, o ile nie chodzi tylko o predestynację. Reformowana teologia ma wiele dobrego do zaoferowania.


Nie tylko. Moje obecne poglądy można przedstawić tak:

1. Bóg w Trójcy Jedyny.
2. 5 Solusów.
3. Charyzmatyzm (ale Biblijny, a nie trzeciofalowy, czy jeszcze jakiś inny).
4. Reformowana (nie chaotyczna) liturgia nabożeństwa.
5. TULIP (który jeszcze rozważam, tu dalej stoję w pozycji klasycznego arminianizmu).


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 06 gru 2012, 22:58

Alkhilion pisze:U Alkhiliona nastąpił wyraźny zwrot w poglądach na predestynację i kalwinizm. No i stało się- powoli i niepewnie, ale z rosnącym przyspieszeniem odpływam ku teologii reformowanej.


Wspaniala wiadomosc. Dlatego teraz tym bardziej doloz staran by upewnic sie w swoim powolaniu i wybraniu. :-)

2Pe 1:10 esv "Therefore, brothers, be all the more diligent to make your calling and election sure, for if you practice these qualities you will never fall."


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 07 gru 2012, 00:34

Zbyszek chyba się wścieknie... ;-)

(I przybijam internetową pionę za przechodzenie podobnych zmian doktrynalnych w podobnym okresie czasu! Niech Cię Pan prowadzi!)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 07 gru 2012, 02:43

młodzi zieloni, co się z wami dzieje? odwracacie się od biblijnego chrześcijaństwa i przyjmujecie wymysły z 16-tego wieku ehhh...

Boże wybacz im bo nie wiedzą co czynią...

jak widać fora internetowa potrafią mieć czasami niszczycielską siłę, prowadzić do zwiedzenia i porzucenia biblijnego chrześcijaństwa... trzeba mocno zacząć apelować w zborach i przestrzegać (zwłaszcza młodych) ludzi, aby byli czujni i ci, którzy nie są jeszcze ugruntowani w poznaniu trzymali się z daleka od for, bo diabeł czyha kogo by to pożreć...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 gru 2012, 07:44

fauxpas pisze:Zbyszek chyba się wścieknie...

Eeee tam- zaraz się mam wściekać? Po co! To Młodzieńca decyzja i jego wybór...

Po raz kolejny tylko "apeluję" o uaktualnienie nazwy tego forum na "Forum kalwińskie" bo obecna nazwa jest lekko myląca; ta nowa była by adekwatna do stanu duchowego przodowników forumowych i "odstraszała" by może te osoby, o których Hardi pisze...

No to do dzieła: stary szyld wyprowadzić, a nowy zawiesić... :lol:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości