Kilka pytań

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 11 maja 2015, 00:10

Nie nazwałem nikogo grzesznikiem :)

Może się zdarzyć (choć szczerze w to wątpię) w naszym Judeo-chrześcijańskim kręgu kulturowym, że pojawi się poligamista, który nie będzie krzywdził (brakiem pełnego poświęcenia dla żony) kobiet, z którymi się związał. Jeśli jednak będzie, którąś ranił (chodzi o jej poczucie braku wyjątkowości) to przypomina to nieco wykroczenie przeciwko miłości bliźniego.

Czasy się zmieniły, ludzie też. Powrót do starotestamentowej mentalności musiałby trwać latami. Na dzień dzisiejszy z pełnym przekonaniem potwierdzam, że poligamia prowadziłaby do grzechu.


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 11 maja 2015, 05:09

Klangman pisze:Może się zdarzyć (choć szczerze w to wątpię) w naszym Judeo-chrześcijańskim kręgu kulturowym
W polskim kręgu kulturowym i kapitalistycznym systemie wyzysku przy szalejącej drożyźnie sztucznie wywoływanej przez spekulantów przeciętny pracownik jest tak nisko opłacany, że nie jest w stanie wykarmić nawet sam siebie, a co dopiero żony czy dzieci. Ba, nie jest w stanie opłacić nawet opłat mieszkaniowych w sezonie grzewczym, stąd masowe zadłużanie w bankach i brak jakichkolwiek oszczędności u większości Polaków.


Czasy się zmieniły, ludzie też. Powrót do starotestamentowej mentalności musiałby trwać latami. Na dzień dzisiejszy z pełnym przekonaniem potwierdzam, że poligamia prowadziłaby do grzechu.
Powrót do mentalności ludzi z epoki brązu? Prawa religijne judaizmu dostosowywały się przez wieki do wymogów zmieniającego się świata, zachowując jednak głębsze wartości, które reprezentują. Ale dziś nie obowiązuje już np.kara ukamienowania czy składanie ofiar w świątyni. A poligamia została zakazana już dawno.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 maja 2015, 08:35

Dragonar pisze:Tak, poligamia starotestamentowa (i muzułmańska) brzydzi mnie. Bóg uświęca i oświeca Swój Lud, a moralność - choć pozostaje absolutna - zmienia się wraz ze zmianą Przymierza ze Starego na Nowe. Jezus wielokrotnie podważa przepisy Prawa Mojżeszowego, jednak nie po to, by określić je jako z gruntu złe, ale po to, by je udoskonalić, np. "Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios. Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd. A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny." (Mt 5:20-22 BW).

Dragonarze w Nowym Przymierzu masz miec zakon w sercu.Nowe przymierze to nie nowe Prawo.Poczytaj prorokowo albo chociaz Pawla.Jezus tutaj nie podwaza Prawa BOZEGO bo inaczej bylby hipokryta i falszywym Mesjaszem ale jak dobrze wiemy nie jest.Jezus po prostu pokazuje glebie Prawa i obala faryzejske prawa,tradyce ktore nie sa od Boga.A co do poligami to nigdzie jej nie skrytykowa a mogl.Wiec grzechem nie jest.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 maja 2015, 08:40

Klangman pisze:Nie nazwałem nikogo grzesznikiem :)

Może się zdarzyć (choć szczerze w to wątpię) w naszym Judeo-chrześcijańskim kręgu kulturowym, że pojawi się poligamista, który nie będzie krzywdził (brakiem pełnego poświęcenia dla żony) kobiet, z którymi się związał. Jeśli jednak będzie, którąś ranił (chodzi o jej poczucie braku wyjątkowości) to przypomina to nieco wykroczenie przeciwko miłości bliźniego.

Czasy się zmieniły, ludzie też. Powrót do starotestamentowej mentalności musiałby trwać latami. Na dzień dzisiejszy z pełnym przekonaniem potwierdzam, że poligamia prowadziłaby do grzechu.


Ja bym sie klocil :roll: No coz przynajniej nie piszesz ze sama w sobie jest grzechem i jest zabroniona przez Boga to juz chyba jakis plus :roll:

No i proszę jaki "budujący" artykuł o kobietach chwalących poligamię.


No widzisz a jednak sa kobiety ktore chcialy by poligamistkami a motywy bywaja rozne ze przewaznie jest to kasa jest malo istotne :)


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 11 maja 2015, 08:54

Fedorowicz pisze:
Klangman pisze:Może się zdarzyć (choć szczerze w to wątpię) w naszym Judeo-chrześcijańskim kręgu kulturowym
W polskim kręgu kulturowym i kapitalistycznym systemie wyzysku przy szalejącej drożyźnie sztucznie wywoływanej przez spekulantów przeciętny pracownik jest tak nisko opłacany, że nie jest w stanie wykarmić nawet sam siebie, a co dopiero żony czy dzieci. Ba, nie jest w stanie opłacić nawet opłat mieszkaniowych w sezonie grzewczym, stąd masowe zadłużanie w bankach i brak jakichkolwiek oszczędności u większości Polaków.


Czasy się zmieniły, ludzie też. Powrót do starotestamentowej mentalności musiałby trwać latami. Na dzień dzisiejszy z pełnym przekonaniem potwierdzam, że poligamia prowadziłaby do grzechu.
Powrót do mentalności ludzi z epoki brązu? Prawa religijne judaizmu dostosowywały się przez wieki do wymogów zmieniającego się świata, zachowując jednak głębsze wartości, które reprezentują. Ale dziś nie obowiązuje już np.kara ukamienowania czy składanie ofiar w świątyni. A poligamia została zakazana już dawno.


Ad.1 To prawda, że w Polsce mamy wiele rodzin, które cierpią niedostatek.Oby to się zaczęło zmieniać.
Ad.2 No właśnie. Nie wyobrażam sobie powrotu do tamtych realiów. Dziś kobiety są w zupełnie innym miejscu, a mężczyźni wiedzą, że nie są w niczym uprzywilejowani w stosunku do płci pięknej.


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 11 maja 2015, 09:03

Janek pisze:
Klangman pisze:Nie nazwałem nikogo grzesznikiem :)

Może się zdarzyć (choć szczerze w to wątpię) w naszym Judeo-chrześcijańskim kręgu kulturowym, że pojawi się poligamista, który nie będzie krzywdził (brakiem pełnego poświęcenia dla żony) kobiet, z którymi się związał. Jeśli jednak będzie, którąś ranił (chodzi o jej poczucie braku wyjątkowości) to przypomina to nieco wykroczenie przeciwko miłości bliźniego.

Czasy się zmieniły, ludzie też. Powrót do starotestamentowej mentalności musiałby trwać latami. Na dzień dzisiejszy z pełnym przekonaniem potwierdzam, że poligamia prowadziłaby do grzechu.


Ja bym sie klocil :roll: No coz przynajniej nie piszesz ze sama w sobie jest grzechem i jest zabroniona przez Boga to juz chyba jakis plus :roll:

No i proszę jaki "budujący" artykuł o kobietach chwalących poligamię.


No widzisz a jednak sa kobiety ktore chcialy by poligamistkami a motywy bywaja rozne ze przewaznie jest to kasa jest malo istotne :)


Ad 1 Jezus dał do zrozumienia jaki jest ideał, do którego mamy dążyć.
Będąc piłkarzem i wierząc we wszechmoc Boga chciałbym, by obdarzył mnie umiejętnościami Messiego, a nie jakiegoś przeciętniaka.
Będąc mężem chciałbym, by obdarzał mnie pięknem jednej kobiety przez całe życie. Jest Wszechmocny. Może to zrobić. Taki jest ideał, a ja jestem idealistą i wierzę we wszechmoc Boga.

Ad 2 Wolę być sam niż z kobietą, która leci na moją kasę. I na nic lamenty penisa (który tu będzie symbolizował cielesną pożądliwość).


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 maja 2015, 09:11

Napisz jeszcze ze poligamia jest grzechem bo messi strzelil dwie bramki bajernowi.No dramat :roll: Jezus nigdzie nie potepil poligami i nie powiedzial ze od teraz jest grzechem.
Co ty wolisz mnie nie intertesuje.


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 11 maja 2015, 09:22

Zatem łopatologicznie skoro nie rozumiesz :)

1. Mamy społeczeństwo i ja jestem samcem alfa. Jest 200 kobiet i 200 mężczyzn. Mi Bóg dał 666 sykli srebra. Inni mają bardzo niewiele.
2. Mam dwa wybory:
- rozdysponowywać dobra tak, by inni mężczyźni byli w stanie zapewnić byt rodzinom. Robiłbym to tak, że nikt nie miałbypoczucia, że jest mniej "super" ode mnie.
- rozdysponować dobra tak, by proporcje były inne, a ja mógłbym mieć więcej kobiet (których miłość byłaby umiłowaniem pieniędzy, a nie mnie). Inni mężczyźni "niech się wala"

Do którego podejścia jest powołany Chrześcijanin?


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 11 maja 2015, 14:10

Janek pisze: Jezus nigdzie nie potepil poligami i nie powiedzial ze od teraz jest grzechem.
Powiedział jednak.
Mat. 19.5
I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem

Nie z żonami, tylko z żoną.
:roll:


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 maja 2015, 16:32

Klangman pisze:Zatem łopatologicznie skoro nie rozumiesz :)

1. Mamy społeczeństwo i ja jestem samcem alfa. Jest 200 kobiet i 200 mężczyzn. Mi Bóg dał 666 sykli srebra. Inni mają bardzo niewiele.
2. Mam dwa wybory:
- rozdysponowywać dobra tak, by inni mężczyźni byli w stanie zapewnić byt rodzinom. Robiłbym to tak, że nikt nie miałbypoczucia, że jest mniej "super" ode mnie.
- rozdysponować dobra tak, by proporcje były inne, a ja mógłbym mieć więcej kobiet (których miłość byłaby umiłowaniem pieniędzy, a nie mnie). Inni mężczyźni "niech się wala"

Do którego podejścia jest powołany Chrześcijanin?


Lopata to sobie wal do ludzi na swoim poziomie :roll:
Nie bede sie znizal do twojego poziomu narni..
Bog nie zabronil poligamia a kazda kobieta
odpowiada za siebie i swoje wybory i tyle.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 11 maja 2015, 16:33

Mogę sie zapytać po co został założony wątek poligamia? Albo dyskutujecie tam, albo ten wątek zamykam.


.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 maja 2015, 16:34

mjsystem pisze:
Janek pisze: Jezus nigdzie nie potepil poligami i nie powiedzial ze od teraz jest grzechem.
Powiedział jednak.
Mat. 19.5
I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem

Nie z żonami, tylko z żoną.
:roll:


heh slaby argument.Mozna byc jednym cialem z dwoma zonami.
"Przymierze" nie jest zawierana miedzy kobietami tylko facet z kobiet i facet z kobieta.


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 11 maja 2015, 17:34

Janek pisze:
Klangman pisze:Zatem łopatologicznie skoro nie rozumiesz :)

1. Mamy społeczeństwo i ja jestem samcem alfa. Jest 200 kobiet i 200 mężczyzn. Mi Bóg dał 666 sykli srebra. Inni mają bardzo niewiele.
2. Mam dwa wybory:
- rozdysponowywać dobra tak, by inni mężczyźni byli w stanie zapewnić byt rodzinom. Robiłbym to tak, że nikt nie miałbypoczucia, że jest mniej "super" ode mnie.
- rozdysponować dobra tak, by proporcje były inne, a ja mógłbym mieć więcej kobiet (których miłość byłaby umiłowaniem pieniędzy, a nie mnie). Inni mężczyźni "niech się wala"

Do którego podejścia jest powołany Chrześcijanin?


Lopata to sobie wal do ludzi na swoim poziomie :roll:
Nie bede sie znizal do twojego poziomu narni..
Bog nie zabronil poligamia a kazda kobieta
odpowiada za siebie i swoje wybory i tyle.


Nikt Ci nie każe sięgać głębi.Kontynuuj odlot. Może znajdzie się ornitolożka, która Cię zaobrączkuje :)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 maja 2015, 19:57

Odleciales to niestety ty :roll: i nie prowokuj mnie bo w koncu dostaniesz z miecza a ja warnem i taki bedzie final :roll:


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 11 maja 2015, 21:28

Nie zależy mi na kłótni z Tobą. Po prostu życzę Ci prawdziwej miłości pięknej kobiety, która to potrafi okiełznać każdego twardziela:)



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości