Kilka pytań

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 11 maja 2015, 22:26

ahaaa w takim razie dziekuje za zycznia.


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 15 maja 2015, 21:27

Janek pisze:.. za zycznia.
W dalszym ciągu nie potrafisz pisać poprawnie w języku polskim. A co do "życznia":

"Radzę ci nabyć u mnie złoto w ogniu oczyszczone, abyś się wzbogacił, oraz białe szaty, abyś się ubrał i aby przestał razić wstyd twojej nagości, a także maść, nią posmaruj swoje oczy, abyś przejrzał." Obj.3,18.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 15 maja 2015, 23:43

W tym wypadku to nie "posmarowalem" palcow :-D
Nie masz wiekszych problemow niz moja "literowka"?

tez mam cos dla ciebie :-D
Faryzeusze i uczeni w Piśmie wzięli klucze poznania i ukryli je; nie weszli do środka i nie pozwolili wejść tym, którzy chcieli.

Przestan mnie zaczepiac bo to juz nikogo nie bawi :thumbdown:


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 15 maja 2015, 23:55

Proszę nie kontynuować off-topu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 16 maja 2015, 08:15

Mrooweq pisze:..a taką propozycję dała jej chyba sama Matka Boża.

To chyba Biblię źle przetłumaczono, bo nie ma w niej określenia "Matka Boża". Podobnie w pozdrowieniu anielskim to "łaską obdarzona", a nie "łaski pełna". :-)
"A wszedłszy do niej, anioł powiedział : Raduj się, obdarzona łaską -κεχαριτωμενη (kecharitōmenē), Pan z tobą! "


Bolkowianin
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2015, 16:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: Bolkowianin » 10 paź 2015, 16:25

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus, jestem praktykującym katolikiem i mam pytanie do protestantów, czy uznajecie kult Najświętszego Serca Pana Jezusa?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: Samolub » 10 paź 2015, 16:34

Czcimy całego Chrystusa, nie zajmujemy się wyszczególnianiu organów z ciała. Słowo serce Jezusa jest dobre rozumiemy jako że Jezus jest dobry i jego zamiary serca. Nie skupiamy się na dosłownym fizycznym znaczeniem tego słowa. Podobnie rozumiemy chrzest wodą, pamiątke Ostatniej Wieczerzy szukając rzeczy wiecznych a nie obecnych.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
margray
Posty: 12
Rejestracja: 15 paź 2015, 23:11
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: GDYNIA
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: margray » 16 paź 2015, 21:48

Lord Vajler pisze:13. Tej niemieckiej dziewczynie objawił się szatan w postaci Maryi. Miała ona niby cierpieć za grzechy niemieckiej młodzieży na co się zgodziła. W ten sposób weszła w układ z szatanem, została opętana. Szatan jest ojcem kłamstwa i nawet podczas egzorcyzmów potrafi kłamać.



Dzięki za odpowiedź, wczoraj myślałam o tym przypadku. Bóg nie chce abyśmy w ten sposób cierpieli, więc kłamstwo oczywiste..


" Bóg sam wystarczy "
Awatar użytkownika
A_
Posty: 47
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:52
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Reformowany
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: A_ » 19 paź 2015, 14:29

Bolkowianin pisze:Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus, jestem praktykującym katolikiem i mam pytanie do protestantów, czy uznajecie kult Najświętszego Serca Pana Jezusa?


Nie.


Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: Mrooweq » 21 lis 2015, 22:24

1. Czy Żydzi czasów ST wierzyli w życie wieczne? Jeżeli tak, to czy wierzyli że zbawionym jest się tylko jeżeli ani razu nie przekroczyło się jakiegokolwiek przykaznaia Zakonu, czy może jednak wierzyli że można od czasu do czasu zgrzeszyć i te grzechy zmazywały ofiary przebłagalne?
2. Jeżeli człowiek zostaje potępiony, to tylko i wyłącznie z powodu grzechu pierworodnego, czy może dlatego że chociaż raz w życiu złamał któreś przykazanie Zakonu?


Poszukujący
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: Mrooweq » 22 lut 2016, 14:06

Mam takie pytanie - załóżmy że umiera wam ktoś bliski, który był zawsze praktykującym katolikiem. Oczywiście jest organizowana katolicka msza pogrzebowa. Czy poszlibyście na taką mszę? Mam na myśli szczególnie takie przypadki, w których wypadałoby żebyście siedzieli w pierwszej ławie ze względu na bliską relację ze zmarłym.


Poszukujący
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: Noemi » 22 lut 2016, 16:34

na mszy byłam ,nie klekam przed Eucharystią nie żegnam się nie biore udziału w komuni ,nie modlę sie z nimi do Mari i innych świętych ,na pogrzebie szwagra stałam na koncu kościoła .


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: wisnia2168 » 22 lut 2016, 16:55

Przyjść na mszę trzeba z szacunku do bliskiego. Tylko tyle że jak wejdziesz między wrony- nie możesz krakać tak jak one. Będąc w kościele należy dziękować Bogu za zmarłą osobę, można się nawet za nią pomodlić (jest to bezsensowne bo każdy za siebie odpowiada ale biblia tego nie zabrania) i mieć nadzieję na jej szczęście w niebie


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: Mrooweq » 02 kwie 2016, 10:10

Mam taką wątpliwość - jak to jest że niektórzy ludzie nie mający chrztu wodnego (przez zanurzenie) zostają ochrzczeni Duchem Św. i mają jego dary jak np. zdolność uzdrawiania i uzdrawiania chorych? Wydaje mi się że chrzest Duchem jest niejako wyższym stopniem wtajemniczenia, w związku z tym nie za bardzo rozumiem czemu zdarzają się odstępstwa od kolejności takiej że najpierw chrzest wodny a następnie chrzest Duchem. Takie odstępstwo od kolejności jest opisane w Dziejach (nieochrzczeni poganie nagle zaczęli mówić językami), a dziś możemy je zaobserwować np. u katolików (przy założeniu że polanie główki wodą w wieku niemowlęcym nie jest chrztem wodnym).

Więc jak to jest możliwe że taka kolejność występuję?


Poszukujący
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: kontousunięte1 » 02 kwie 2016, 11:52

Mrooweq pisze:Mam taką wątpliwość - jak to jest że niektórzy ludzie nie mający chrztu wodnego (przez zanurzenie) zostają ochrzczeni Duchem Św. i mają jego dary jak np. zdolność uzdrawiania i uzdrawiania chorych? Wydaje mi się że chrzest Duchem jest niejako wyższym stopniem wtajemniczenia, w związku z tym nie za bardzo rozumiem czemu zdarzają się odstępstwa od kolejności takiej że najpierw chrzest wodny a następnie chrzest Duchem. Takie odstępstwo od kolejności jest opisane w Dziejach (nieochrzczeni poganie nagle zaczęli mówić językami), a dziś możemy je zaobserwować np. u katolików (przy założeniu że polanie główki wodą w wieku niemowlęcym nie jest chrztem wodnym).

Więc jak to jest możliwe że taka kolejność występuję?

Ja mam tez spore wątpliwości,jeśli chodzi o te sprawy.
Dużo jest skrajnie różnych nauk i wiele rozbieżności w tym temacie.
Czy Chrzest Duchem a posiadanie Ducha św. to coś innego?Czy Chrzest Duchem jest do zbawienia niezbędny?
Czy powoduje on,że ludzie muszą "językować" "prorokować" itp. Nie wiem jak to napisać,aby nie urazić nikogo, no i nie spowodować kolejnej awanturki o "ducha/Ducha"/.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości