Pomoc i dyskusje z Niente

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 22 sty 2011, 20:49

Podjęłaś właśnie najlepszą decyzję w swym życiu. Alleluja!!!!!!!!


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 22 sty 2011, 22:03

Lord Vajler pisze:Podjęłaś właśnie najlepszą decyzję w swym życiu.

Niente nie podjęła żadnej decyzji. Bóg kochał już Ją przed założeniem świata, to On sprawił, że uwierzyła w Niego i oddała mu swoje życie, to On podjął decyzje o tym, że narodziła się na nowo.

A Twoja wypowiedź na końcu:
Lord Vajler pisze:Alleluja!!!!!!!!

Nijak się ma do tego co napisałeś wcześniej. Chwała należy się tylko Bogu, nie człowiekowi, który decyduje o tym czy uwierzy czy nie.


Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 22 sty 2011, 22:18

Dawid pisze:to On podjął decyzje o tym, że narodziła się na nowo.

Ale przecież każdy ma wolną wolę ;-)

Oj nie kłóćcie się, chociaż w tym temacie.
Gra słówek - ot co!

Małgorzato - to bardzo proste!
Nowe życie, bez szatana. Życie na chwałę Pana Boga! Bez grzechu (choć wiadomo że to niemożliwe, jednak chodzi mi tu o to że walka z nim).
Pięęękniee! ;))))

Ian, Puritan właśnie mówił mi o tym filmiku, na pewno zobaczę, narazie widziałam jedną część ale zobaczę i resztę, 17 jak mniemam;)

Alkhilion pisze: Z jednego nawróconego jest większa radość niż miliona sprawiedliwych i Ty jesteś przyczyną radości nas wszystkich!

Aż trudno mi w to uwierzyć! :mrgreen:
Tylko jeszcze muszę się tyle nauczyć... ale z Bożą pomocą - nic prostszego! :)
Ale boję się reakcji, choć myślę, że dopóki będę posłuszna mamie to nic mi nie zrobi - miejmy taką nadzieję ;-)


Jeeej ale to piękny dzień!
Bardzo dziękuję za takie ciepłe przywitanie w waszym, rodzinnym gronie xD :-D


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 

Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 22 sty 2011, 22:22

Niente pisze:Jeeej ale to piękny dzień!


Najpiękniejszy z możliwych :) Nie używaj tutaj sformułowania "wolna wola", niektórzy reagują piana na ustach kiedy słyszą te słowa razem.

Błagam, wszyscy z predestynacją do mojego albo czyjegokolwiek innego wątku, nie psujcie Bogu święta, Niente narodziła się na nowo i od dzisiaj służy Panu, więc jej (i wszystkich innych) nie gorszcie.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 sty 2011, 22:25

Alkhilion pisze:Błagam, wszyscy z predestynacją do mojego albo czyjegokolwiek innego wątku, nie psujcie Bogu święta, Niente narodziła się na nowo i od dzisiaj służy Panu, więc jej (i wszystkich innych) nie gorszcie.


Nie jest dobrze gdy prawda Słowa Bożego gorszy i woli się wierzyć w bajki dla własnego dobrego samopoczucia ;)


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 22 sty 2011, 22:25

Niente pisze:Ale przecież każdy ma wolną wolę ;-)

Niente, a skąd to wytrzasnęłaś? Możesz jakoś biblijnie potwierdzić swoją tezę?

Ludzie mają zniewoloną wole grzechem i są w nienawiści u Boga. Jednak On lituje się nad niektórymi i okazuje im łaskę, przez co stają się Jego dziećmi. Człowiek nie może nic zrobić, nie może nawet kiwnąć palcem. To Bóg działa, Bóg a nie człowiek.


Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 22 sty 2011, 22:29

Alkhilion pisze:Błagam, wszyscy z predestynacją do mojego albo czyjegokolwiek innego wątku, nie psujcie Bogu święta, Niente narodziła się na nowo i od dzisiaj służy Panu, więc jej (i wszystkich innych) nie gorszcie.

W jaki sposób psuje Bogu święto, kiedy głoszę Jego moc i chwałę?
W jaki sposób gorszę Niente ukazując Jej prawdziwe oblicze Boga, a nie katolickie baśnie o wolnej woli?


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 22 sty 2011, 22:42

Brawo. Predestynacja czy wolna wola- to drugorzędna kwestia. Ważne, że Niente jest narodzona na nowo w Panu. Jak do tego doszło, to już sprawa Ducha świętego, nie nasza. :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 23 sty 2011, 01:46

Alkhilion pisze:Jak do tego doszło, to już sprawa Ducha świętego, nie nasza. :)


Dokladnie tak wierzymy i wyznajemy.

Wspaniala wiadmosc Niente.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 23 sty 2011, 07:09

Imperator pisze:Wspaniala wiadmosc Niente.
Niesamowita ! Chwala Bogu !


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 23 sty 2011, 13:18

Cześć.

Możesz pytać śmiało.


Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 23 sty 2011, 20:25

Alkhilion pisze:Nie używaj tutaj sformułowania "wolna wola", niektórzy reagują piana na ustach kiedy słyszą te słowa razem.

Okej! :)

życie jest nawet czasem... piękne!
Nie myślałam że kiedykolwiek tak powiem, a jednak!


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 



Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 23 sty 2011, 20:32

O co chodzi z wolna wolą:

W protestantyzmie są dwa poglądy na zbawienie człowieka:

1. Bóg przed założeniem świata wybrał pewnych ludzi do zbawienia i oni wg Jego planu nawrócą się- człowiek z góry jest wybrany do zbawienia lub potępienia, nie ma wolnej woli.

2. Wolna wola- Bóg nie wybiera niektórych, ale powołuje wszystkich ludzi do zbawienia. Część z powołanych z własnej woli odpowiada Bogu na wezwanie i nawraca się. Spośród nawróconych Bóg wybiera tych, którzy prawdziwie w sercu się nawrócili i ożywia ich swoim Duchem- są z Jego woli narodzeni na nowo.

W rzeczywistości jednak jest to spór o drugorzędną kwestię, gdyż oba nauczania w zasadniczym punkcie zgadzają się co do jednego: nowe narodziny są tylko i wyłącznie z woli Boga. Narodzony na nowo z Jego woli zostaje ochrzczony Duchem Świętym- odwraca się od dawnego życia i przyjmuje życie dziecka Bożego. Ani wiara w wolną wolę ani w predestynację nie jest potrzebna do zbawienia. do zbawienia jest potrzebne pełne i ufne oddanie Duchowi świętemu i Jego wyrokom.


Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 23 sty 2011, 20:39

Dziękuję, już rozumiem ;-)
Jak dla mnie to ten 2 jest realniejszy bo co to by było... ktoś bardzo by chciał się nawrócić a nie może bo nie jest wybrany :lol:


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 



Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości