Pomoc i dyskusje z Niente

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 04 kwie 2011, 20:03

Niente, Twój post z 2 kwietnia:
Oni wypalili dziurkę w butelce (z boku), a w miejscu, gdzie zakręca się nakrętkę, dali sreberko, podziurawili je, dali tam marhuanę i zapalili. Dali to mojej koleżance, ona to sobie wciągnęła (przez dziurkę w butelce), dała mi. Ja sobie też wciągnęłam tego trochę.

To nie jest ćpanie?
Wiesz, ja jestem starej daty i tak naprawdę nie wiem, co to są narkotyki ( w sensie praktycznym). Jeżeli Ty nie próbujesz, a ja źle zrozumiałam twój slang, to przepraszam.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 04 kwie 2011, 20:21

Małgorzata pisze:nie wiem, co to są narkotyki

Marihuana jest narkotykiem.
Ale zobaczmy co napisała Niente w tym wątku:
Niente pisze:Od jutra rzucam fajki, o narkotykach (w tym marihuana) nie ma mowy!
Alkohol? Okazyjnie piwo bezalkoholowe (redds) i nic więcej.

Zobaczmy teraz co napisała w swoim podpisie:
Chcę się nawrócić.

A więc wniosek mój taki:
Niente się zmienia i wszystko wskazuje na to, że to nie sama się zmienia, ale że Bóg ją zmienia :)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 kwie 2011, 11:06

Nienete!
Siostro!
Patrz na Chrystusa

Po pierwsze!
Czytaj Pismo świete ono cie pouczy Jaki jest Bóg oraz - co jest dobre a co złe!

Po drugie
Módl się nie ma nic praktyczniejszego po Słowie niż modlitwa i rozmowa z Bogiem On ciebie ZAWSZE zrozumie bo ciebie zbawił! Nawet jeśli ty siebie nie rozumiesz!

Po trzecie
Spotykaj sie z kościołem lokalnym!
w necie nie ma tego co w realu
tu zbyt łatwo o nieporozumienia!
W realu ludzie się naprawdę troszczą!

Po czwarte
Pamietaj TEN KTÓRY ciebie zbawił zbawił ciebie nie dlatego że byłaś dobra ale dlatego że łaskawie ulitował sie nad tobą i dał ci życie!
Abyś żyła dla niego!
Aby ludzie patrzyli na ciebie i mówili - oto jest córka KRÓLA!
a Królewska córka choc nie jest pod Prawem to zachowuje się GODNIE.
I Przynosi Chlube Ojcu swojemu i Królowi!
i Przyniesiesz!

Pamiętaj Bóg wie że jesteś człowiekiem!
Zbawił ciebie od potpienia i Ratuje cię ode ZŁEGO
dlatego tym bardziej uciekaj sie do NIEGO wtedy gdy złe (które juz widzisz i rozumiesz) jest blisko!
Widzisz że coś jest złe - Unikaj tego
a jeśli ci ciezko - uciekaj do Boga
Wierzę że nie chcesz czynic zła i nie chcesz zasmucąc Ducha Świetego i siebie!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 05 kwie 2011, 12:59

Puritan pisze:Niente się zmienia i wszystko wskazuje na to, że to nie sama się zmienia, ale że Bóg ją zmienia :)


:D


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 05 kwie 2011, 13:53

Niente pisze:
Alkhilion pisze:Chcemy odebrac Ci grzeszność, bo tylko ze zlamanym sercem można upamiętać się przed Panem.

To coś Wam to nie wychodzi, bez urazy... nie odbieracie grzeszność, lecz radość z tego, że rodzice zaakceptowali moje wychodzenie do zboru...

Czasami dla nas Duch Święty działa zbyt wolno ;) Taka to już grzeszność człowieka niestety. Bardzo ciekawie Lash powyżej napisał, przeczytaj raz jeszcze w wolnej chwili :)

Niech Cię Pan prowadzi i strzeże :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 08 kwie 2011, 19:31

Oj przesadzacie ;p
Jest dobrze.
Niby nie rzuciłam fajek ale jestem na dobrej drodze, naprawdę! :))


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 

Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 12 kwie 2011, 15:53

Co myślicie na to, żeby zrobić sobie tatuaż, taki niewielki na stopie?


Już po testach, po humanie.
Z zamkniętych na 20 ptk zdobyłam 13, co jest bardzo kiepskim wynikiem (65%), ale mam nadzieję że z otwartych będzie więcej (rozprawka mi dobrze poszła).
Jutro piszę mat-przyr.
Trzymajcie kciuki! :D


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 



Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 kwie 2011, 15:56

Tatuaże są w Biblii zabronione. Nie czyń więc tego.

Moja córka też dziś pisała i jej wynik z zamkniętych jest podobny :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 12 kwie 2011, 16:14

Kurcze, mam nadzieję że chociaż ta rozprawka dobrze mi poszła, dobrze zaczęłam, argumenty podałam, zakończyłam jak nas uczono... chyba nie będzie z nią aż tak źle :)


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 



Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Anah
Posty: 40
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: znienacka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anah » 12 kwie 2011, 17:18

No właśnie... W sumie nie mam zdania na temat tatuaży. Jest napisane o nie nakłuwaniu obrazków na ciele ku czci zmarłych, ale nie wiem czy to odnosi się do tatuaży OGÓLNIE.
Jako świątynie Ducha chrześcijanin powinien chwalić Boga w swoim ciele, dlatego nie akceptowane jest przykładowo palenie, bo niszczy organizm.

Ale co jeśli ktoś tatuuje sobie werset biblijny?

Sama bym sobie jednak tatuażu zrobiła, jeszcze by mi się kiedyś znudził, poza tym nie wyobrażam sobie siebie w wieku 60-ciu lat z tatuażem na mojej zmarszczonej skórze :mrgreen:


Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 12 kwie 2011, 17:37

Anah pisze:Sama bym sobie jednak tatuażu zrobiła

Chyba miało być 'nie zrobiła' :)


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 



Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 kwie 2011, 17:40

Dla mnie robienie tatuaży to upodobnianie się do świata i przygotowywanie się do przyjęcia znamienia Bestii (Antychrysta), które będzie raczej widocznym znakiem, być może właśnie tatuażem:

Obj. 13
(16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
(17) i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 12 kwie 2011, 18:23

Tak Puritan, zrobie sobie tatuaż na czole.
Pisałeś mi juz o tym na gg nie pamietasz?


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 



Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 kwie 2011, 18:45

Niente pisze:Pisałeś mi juz o tym na gg nie pamietasz?

Nie, odnośnie tatuaży wkleiłem to:

Ye shall not make any cuttings in your flesh for the dead, nor print any marks upon you: I am the LORD. Leviticus 19:28

"Żadnych znaków" - w przekładzie w którym ci wkleiłem było "tatuaży".
Natomiast tekst z Obj. 13 wkleiłem ci odnośnie bierzmowania gdzie przyjmowanie "znamienia Ducha Świętego" jest de facto przygotowywaniem ludzi na przyjęcie znamienia Bestii.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 kwie 2011, 18:53

Niente pisze:Co myślicie na to, żeby zrobić sobie tatuaż, taki niewielki na stopie?

Można też pomyśleć o ucięciu sobie stopy ale po co? ;) Albo inaczej -- co jeśli za 20 lat Ci się odwidzi? ;) dokonaj rachunku zysków i strat :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości