Baptyści okiem Gieeski

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 kwie 2011, 13:47

barwell pisze:
To prawda, że z wieloma naukami kk można się nie zgodzić, ale nie z tym, że głosi inną Ewangelię.

Dokładnie.

Głosi "Ewangelię +". Bez uznania władzy papieskiej nad sobą zbawiony być nie możesz, Turretin może pocytować zapewne odpowiednie papieskie dokumenta na to. A to jest już inna ewangelia.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
barwell
Posty: 116
Rejestracja: 30 lis 2010, 10:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: barwell » 08 kwie 2011, 14:14

Głupoty gadasz.


Możesz sobie cytować jakieś papieskie pisemka czy bulle z XIII czy XIV w ale to nie jest żaden dogmat.


Co więcej wiara we wszelkie dogmaty Maryjne czy papieskiej nieomylności też nie jest do zbawienia koniecznie potrzebna.


Pogadaj z naprawdę dobrym katolickim teologiem a nie opieraj się na bajaniach niedouczonych prowincjonalnych proboszczów czy wikarych, zasłyszanych na lekcjach religii na które z pewnością kiedyś chodziłeś.


Anah
Posty: 40
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: znienacka
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anah » 08 kwie 2011, 14:36

Ian pisze:my również byliśmy rzymskimi katolikam


Dokładnie. Ja byłam do 16 roku życia. Na początku byłam baaardzo sceptyczna do -w moim przypadku- Kościoła Zielonoświątkowego (w moim domu najpierw moja mama zaczęła uczęszczać na spotkania, potem nawróciła się i przyjęła chrzest) a ja byłam maksymalnie na dystans i czułam wielką niechęć, jak nie nienawiść do tej wspólnoty, chociaż nic nie wiedziałam o jej naukach i poglądach.

W sumie bardzo niechętnie zostałam wysłana na obóz chrześcijański, gdzie moje myślenie o kościele protestanckim zmieniło się o 180 stopni. Tam też poznałam prawdziwego Boga.

Wiem, że KZ to nie KChB, ale w moim sercu nie ma różnicy.
Skup się na szukaniu PRAWDY, a na pewno ją znajdziesz.
I na baptyzm nie można "przejść" jeśli nie przeżyjesz nawrócenia. Bez całkowitego oddania się Jezusowi to będzie tylko kolejna religijna praktyka. Prawdziwe chrześcijaństwo, czy w kościele protestanckim, czy katolickim to posiadanie bliskiej relacji z Jezusem.

Samo chodzenie do kościoła <nawet codziennie> nie uczyni Cię chrześcijaninem tak jak wchodzenie do garażu, nie czyni Cię samochodem ;D


Nie ma, nie będzie. Dziękuję :)
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 kwie 2011, 14:49

kontousunięte1 pisze:Widzę, że nie znasz tematu a raczej jesteś uprzedzony do tego kościoła.
To prawda, że z wieloma naukami kk można się nie zgodzić, ale nie z tym, że głosi inną Ewangelię. Kiedy byłeś na mszy?Czy w ogóle?

Uwierz mi - byłem katolikiem bez nagany. Nikt mnie nie namawiał do odejścia od tego Kościoła - to czytanie Biblii sprawiło, że przejrzałem. Maryja nie jest pośredniczką, nie można już oczyścić swojej duszy w Czyśćcu, a przystępowanie do sakramentów, aby osiągnąć zbawienie - to czyste zbawienie z uczynków. To inna Ewangelia, która zaprzecza słowom Jezusa: "Wykonało się", bo wg. Kościoła Katolickiego dzieło zbawienia nie zostało jeszcze wykonane, a musimy współpracować z łaską, aby zasłużyć sobie na zbawienie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 kwie 2011, 14:50

barwell pisze:Głupoty gadasz.


Możesz sobie cytować jakieś papieskie pisemka czy bulle z XIII czy XIV w ale to nie jest żaden dogmat.


Co więcej wiara we wszelkie dogmaty Maryjne czy papieskiej nieomylności też nie jest do zbawienia koniecznie potrzebna.


Pogadaj z naprawdę dobrym katolickim teologiem a nie opieraj się na bajaniach niedouczonych prowincjonalnych proboszczów czy wikarych, zasłyszanych na lekcjach religii na które z pewnością kiedyś chodziłeś.
????????????


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 08 kwie 2011, 18:25

barwell pisze:Możesz sobie cytować jakieś papieskie pisemka czy bulle z XIII czy XIV w ale to nie jest żaden dogmat.


W myśl soboru Watykańskiego I- jest.

barwell pisze:Co więcej wiara we wszelkie dogmaty Maryjne czy papieskiej nieomylności też nie jest do zbawienia koniecznie potrzebna.


W myśl soboru Trydenckiego- jest.

barwell pisze:Pogadaj z naprawdę dobrym katolickim teologiem


Teolodzy po Vaticanum II w ogóle to fajni goście, np. uważają, że wszystkie religie prowadzą do zbawienia :)

barwell pisze:a nie opieraj się na bajaniach niedouczonych prowincjonalnych proboszczów czy wikarych, zasłyszanych na lekcjach religii na które z pewnością kiedyś chodziłeś.


KRK po VatII zafałszował sporo swojej dawnej nauki. Prawdziwą kopalnią przedsoborowych dokumentów jest mój ulubiony serwis Ultramontes, polecam wszystkim zwolennikom ekumenizmu z KK :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 08 kwie 2011, 21:43

barwell pisze:Głupoty gadasz.


Możesz sobie cytować jakieś papieskie pisemka czy bulle z XIII czy XIV w ale to nie jest żaden dogmat.


Co więcej wiara we wszelkie dogmaty Maryjne czy papieskiej nieomylności też nie jest do zbawienia koniecznie potrzebna.


Pogadaj z naprawdę dobrym katolickim teologiem a nie opieraj się na bajaniach niedouczonych prowincjonalnych proboszczów czy wikarych, zasłyszanych na lekcjach religii na które z pewnością kiedyś chodziłeś.

Zgadzam się w 100 %. I powiem Ci więcej.Znam prowincjonalnego proboszcza, który też uważa,że mariologia itp.nie są do zbawienia potrzebne.Zachęca wiernych do czytania Biblii.Tak że to nie jest norma,że każdy stosunkowo nisko postawiony ksiądz jest niedouczony .


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 08 kwie 2011, 21:52

Puritan pisze:Uwierz mi - byłem katolikiem bez nagany. Nikt mnie nie namawiał do odejścia od tego Kościoła - to czytanie Biblii sprawiło, że przejrzałem. Maryja nie jest pośredniczką, nie można już oczyścić swojej duszy w Czyśćcu, a przystępowanie do sakramentów, aby osiągnąć zbawienie - to czyste zbawienie z uczynków. To inna Ewangelia, która zaprzecza słowom Jezusa: "Wykonało się", bo wg. Kościoła Katolickiego dzieło zbawienia nie zostało jeszcze wykonane, a musimy współpracować z łaską, aby zasłużyć sobie na zbawienie.


Też czytam Biblię od wielu lat, ale wiem "swoje". Oczywiście, że Maryja nie jest pośredniczką tylko Pan Jezus,ale nie masz racji pisząc,że przystępowanie do sakramentów równa się zbawienie z uczynków. Nie taką wartość mają sakramenty ani wymowę.
Coś tu mylisz albo nie rozumiem Twojego rozumowania.
W wielu fragmentach Pismo mówi,że należy pełnić dobre uczynki.Czym jest wiara bez uczynków?Czym uczynki bez wiary? Ale tu sakramenty nie mają nic do rzeczy.
Z tego co wiem, to protestanci łamanie chleba traktują tylko jako pamiątkę Wieczerzy Pańskiej. KK zaś głębiej, powiedziałabym. Jako prawdziwą obecność Pana Jezusa.
Nadal twierdzę,że Ewangelia głoszona w KK jest taka sama.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 08 kwie 2011, 21:54

Anah pisze:Skup się na szukaniu PRAWDY, a na pewno ją znajdziesz.

Prawdę o Jezusie i zbawieniu można równie dobrze znaleźć w KK jak i u baptystów itd.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 kwie 2011, 23:05

kontousunięte1 pisze:Jako prawdziwą obecność Pana Jezusa.


Twierdzisz, że Jezus jest chlebem?
Proponuję lekturę Dz.1:11: "Ten Jezus, który został zabrany od was w górę, do nieba, przyjdzie w taki sam sposób, w jaki widzieliście, że odszedł"

Jezus zasiada teraz po prawicy Ojca, jest obecny w ludziach narodzonych z Ducha ( J.3 - rozmowa z Nikodemem ) w Duchu Świętym i w widzialny sposób powróci na Ziemię.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 08 kwie 2011, 23:12

Małgorzata pisze:
kontousunięte1 pisze:Jako prawdziwą obecność Pana Jezusa.


Twierdzisz, że Jezus jest chlebem?
Proponuję lekturę Dz.1:11: "Ten Jezus, który został zabrany od was w górę, do nieba, przyjdzie w taki sam sposób, w jaki widzieliście, że odszedł"

Jezus zasiada teraz po prawicy Ojca, jest obecny w ludziach narodzonych z Ducha ( J.3 - rozmowa z Nikodemem ) w Duchu Świętym i w widzialny sposób powróci na Ziemię.


Niczego takiego nie napisałam :O
O tym gdzie teraz jest Jezus wiem, Dz.Ap.też znam,wierzę w Jego powrót i nie bardzo rozumiem co chcesz mi uświadomić?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 kwie 2011, 23:14

Piszesz o sakramentach. Jesteś katoliczką, a więc wierzysz w obecność Jezusa w chlebie. Czyżbym się myliła?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 08 kwie 2011, 23:19

kontousunięte1 pisze:Prawdę o Jezusie i zbawieniu można równie dobrze znaleźć w KK jak i u baptystów itd.


Więc- czy uczynki są potrzebne do zbawienia? Czy uczynki są efektem łaski Bożej? Pismo mówi jasno: [Flp 2:13] "Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie." Twoje działanie zależy od tego, czy jesteś pod łaską.

kontousunięte1 pisze:Oczywiście, że Maryja nie jest pośredniczką tylko Pan Jezus


A jednak godzinki, litanie i różańce zdają się przeczyć temu założeniu. Zwłaszcza godzinki. I Antyfona mówiąca wyraźnie: "O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza."

kontousunięte1 pisze:Nie taką wartość mają sakramenty ani wymowę.


Wymową sakramentów jest działanie ex opere operato- sakrament działa i już, wiara czy przemiana serca nie jest istotna. I znów- kto sprawuje te sakramenty? Chrystus to marny pośrednik, skoro potrzebuje wciąż nowych zastępów kapłanów. I pogódź się z tym- Bóg brzydzi się Twoimi modlitwami, bo nie zamieni na Twoje polecenie chleba w Chrystusa. Co innego polecenie kapłana.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 09 kwie 2011, 10:56

Alkhilion pisze:Więc- czy uczynki są potrzebne do zbawienia? Czy uczynki są efektem łaski Bożej? Pismo mówi jasno: [Flp 2:13] "Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie." Twoje działanie zależy od tego, czy jesteś pod łaską.

Wybiórczo traktujesz Słowo Boże.Wiem, że list Jakuba za nic nie pasuje do wyznawanych przez protestantów prawd, ale przypomnę go:"Cóż pomoże, bracia moi,jeśli ktoś twierdził,że wierzy, a nie spełniałby uczynków? Czyż taka wiara może go zbawić?"/Jak.2:14/
Dlaczego sugerujesz,że NIE jestem pod łaską?
Alkhilion pisze:A jednak godzinki, litanie i różańce zdają się przeczyć temu założeniu. Zwłaszcza godzinki. I Antyfona mówiąca wyraźnie: "O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza."

Litanie i różańce znam, gorzej z godzinkami. Tylko szkoda,że nie zauważyłeś,jak dałam do zrozumienia,że nie każdy katolik to pochwala i w ten sposób się modli. Ja, na przykład ,ani nie modlę się na różańcu,ani nie odmawiam litanii.Modlę się tylko do Boga za pośrednictwem Jezusa Chrystusa.A ty mnie już potępiłeś. A znasz naukę biblijną o nie osądzaniu braci?
Alkhilion pisze:, wiara czy przemiana serca nie jest istotna.

Pisząc tak sam dajesz dowód, że ani twoja wiara nie jest wielka a przemiana serca mizerna jakaś.
Alkhilion pisze:Bóg brzydzi się Twoimi modlitwami

Jesteś Bogiem? Lecz się albo nie pisz takich głupot.
Alkhilion pisze: nie zamieni na Twoje polecenie chleba w Chrystusa

Jak wyżej. Przykro mi,że tak prostacko piszesz. Kto Ci dał prawo twierdzić, że ja wydaję Bogu polecenia Bogu aby zmieniał chleb w Chrystusa???
Słyszałeś może coś takiego, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Dwa razy bym się zastanowiła zanim napisałabym takie brednie.Współczuję ci.


Awatar użytkownika
barwell
Posty: 116
Rejestracja: 30 lis 2010, 10:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: barwell » 09 kwie 2011, 11:29

Główne prawdy wiary

Jest jeden Bóg.
Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze.
Są trzy Osoby Boskie : Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
Łaska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości