kurs podstaw wiary chrzescijanskiej-ALFA

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
erwing
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2008, 14:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

kurs podstaw wiary chrzescijanskiej-ALFA

Postautor: erwing » 20 lut 2008, 14:16

Jesli jestes poszukującą, lub świezonawrócona osobą
i chciałbys /abyś pogłebić swoja wiedze na temat wiary chrześcijańskej
to zapraszam na kurs ALFA.
Kurs składa sie z serii 10 (darmowych) spotkań naktórych można zjeść pyszną kolacje, posłuchać interesujących wykładów oraz porozmawiac z innymi na nurtujące tematy dotyczące wiary i Boga.
Więcej informacji można znaleść na www.kursalfa.org

Miejsce: Kraków, ul. św. Filipa 23/6(obok placu Matejki)
Termin 5 marzec 2008 g. 19:00

Zapraszam
Adam

PS: Jeśli nie jesteś z Krakowa to poszukaj kursów ALFA w swojej miejscowości:
http://www.alfapolska.org/findacourse/default.htm


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 lut 2008, 19:30

Kapitan Nemo pisze:Warto skorzystać,polecam....
A ja nie polecam, nie ma a ni słowem napisane jaka doktryna wiary jest tam głoszona, kim są ludzie którzy to prowadzą. Jest to poderzane od samego początku. Jest pełno takich organizacji i mnożą się w zastraszającym tempie. Jeśli nie mają odwagi napisać w co wierzą i dokąd zmierzają nie dotykajcie się tego.
Na innej stronie widzę że jest to organizowane w parafiach katolickich i czasami zielonoświątkowych. Pachnie mi to trzecią falą charyzmatyzmu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 lut 2008, 22:05

* Wszystkie kościoły używają tych samych treści przystosowując je jedynie do lokalnej kultury

Zastanawiam się... jak można mówić o podstawach Chrześcijaństwa na "wspólnym" terenie doktrynalnym np. takiego KZ z KRK ? Sam należę do zboru KZ i muszę przyznać, że nie widzę technicznej możliwości aby "te same nauki" przekładał KRK i KZ. Rozbieżności jest zbyt dużo w moim mniemaniu.

Ale nie chciałbym robić offtopic-a w tym temacie. Jak ktoś kto zna te kursy może mnie oświecić na PW to będę wdzięczny. :)


Pozdrawiam,
f.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 25 lut 2008, 08:48

Kapitan Nemo pisze:Nie tylko przez katolików i zielonoświątkowców:
Alfa jest organizowana przez różne kościoły:
* Rzymsko-Katolicki, Aglikański, Baptystyczny, Prezbiteriański, Metodystyczny, Armię Zbawienia, Wolny Kościół, Kościół Zielonoświątkowy, Assemblies of God i Kościoły Domowe
* Wszystkie kościoły używają tych samych treści przystosowując je jedynie do lokalnej kultury
Ja przestrzegam przed tym wszystkich którzy są odpowiedzialni za społeczności w których pracują; NIE posyłajcie tam nikogo z waszych zborów, tam nie może być prawidłowej nauki według Słowa Bożego z prostej przyczyny, Każda z denominacji zaangażowana w to naucza czegoś innego, a sam kurs alfa nie ma odwagi napisać na stronie internetowej jaką doktrynę nauczają.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
erwing
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2008, 14:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: erwing » 25 lut 2008, 10:15

KAAN ten kurs nie jest dla osób które sa w zborach:) wiec tez przestrzegam przed wysylaniem tam osób wierzących bo to nie jest dla nich. Im pewno nie wiele to da. Tu raczej chodzi o osoby które są niewierzące lub które narwrócily sie niedawno ale jeszcze nie wiedzą zbyt wiele i chciały by sie dowiedziec czegos wiecej. Jesli zobaczysz sobie jakie tematy sa poruszane to zobaczysz ze nie ma tam nic o różnicach i doktrynach:
Kim jest Jezus? Dlaczego Jezus umarł? Czy mogę być pewny zbawienia? Dlaczego i jak czytać Biblię? Dlaczego i jak się modlić? Jak Bóg nas prowadzi? .... to nie jest cos związanego z jakims kościołem/ denominacja czy czyms podobnym
Prosze nie oceniaj tego kursu zanim nie dowiesz sie o co w nim chodzi.
Pozdrawiam[/i]


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lut 2008, 11:39

erwing pisze:KAAN ten kurs nie jest dla osób które sa w zborach:) wiec tez przestrzegam przed wysylaniem tam osób wierzących bo to nie jest dla nich. Im pewno nie wiele to da. Tu raczej chodzi o osoby które są niewierzące lub które narwrócily sie niedawno ale jeszcze nie wiedzą zbyt wiele i chciały by sie dowiedziec czegos wiecej. Jesli zobaczysz sobie jakie tematy sa poruszane to zobaczysz ze nie ma tam nic o różnicach i doktrynach:
Kim jest Jezus? Dlaczego Jezus umarł? Czy mogę być pewny zbawienia? Dlaczego i jak czytać Biblię? Dlaczego i jak się modlić? Jak Bóg nas prowadzi? .... to nie jest cos związanego z jakims kościołem/ denominacja czy czyms podobnym
Prosze nie oceniaj tego kursu zanim nie dowiesz sie o co w nim chodzi.
Pozdrawiam[/i]

Zgadzam sie z toba.
Jest to Szeroka siec do zgarniania ludzi ktorzy nigdy nie przyjda na
spotkanie o ewangelii
ale przyjda na kurs Alfa na ktorym
uslysza ewangelie.
(15) Niektórzy wprawdzie z zawiści i przekory, drudzy zaś z dobrej woli głoszą Chrystusa. (16) Ci ostatni [głoszą] z miłości, świadomi tego, że jestem przeznaczony do obrony Ewangelii. (17) Tamci zaś, powodowani niewłaściwym współzawodnictwem, rozgłaszają Chrystusa nieszczerze, sądząc, że przez to dodadzą ucisku moim kajdanom. (18) Ale cóż to znaczy? Jedynie to, że czy to obłudnie, czy naprawdę, na wszelki sposób rozgłasza się Chrystusa. A z tego ja się cieszę i będę się cieszył. (List do Filipian 1:15-18, Biblia Tysiąclecia)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 25 lut 2008, 11:40

Też dziwię się że katolicy i np. zielonoświątkowcy mogą nauczać tego samego, jednak sądzę że należy iść wpierw zobaczyć, posłuchać czego tam nauczają i wtedy dopiero wyrobić sobie osąd.

Chociaż przyznam szczerze że sama nazwa "kurs Alfa" kojarzy mi się z ezoteryką, wschodnią medytacją, Metody Silvy, czy czymś podobnym. Ale może to i lepiej bo będzie ona przyciągać osoby które się tym pałają ;-)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 lut 2008, 12:05

Hallers pisze:Też dziwię się że katolicy i np. zielonoświątkowcy mogą nauczać tego samego, jednak sądzę że należy iść wpierw zobaczyć, posłuchać czego tam nauczają i wtedy dopiero wyrobić sobie osąd.

A na jakiej podstawie mieli by sobie ten osad "wyrobic"? Przeciez nie znaja Ewangelii!!!


Lash
Popatrz tylko na tematy kursu i powiedz mi prosto w oczy ( :mrgreen: ), ze nie masz watpliwosci co do nauczania KRK w niektorych z nich. Czy wyobrazasz sobie obiektywne nauczanie w temacie "Co z Kościołem ?". Poza tym, fragment, ktory cytujesz, dotyczy moze pierwszego tematu, a i w to jest watpliwe.

Kim jest Jezus?
Dlaczego Jezus umarł?
Skąd mogę mieć pewność co do swojej wiary?
Dlaczego i jak się modlić?
Dlaczego i jak czytać Biblię?
W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Kim jest Duch Święty?
Co czyni Duch Święty?
Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?
Jak przeżyć życie?
Jak przeciwstawiać się złu?
Dlaczego i jak opowiadać innym o Jezusie?
Czy Bóg dziś uzdrawia?
Co z Kościołem ?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 lut 2008, 12:18

JJ nie mam watpliwosci co do KRK !!!
Serio bedzie nauczal swojego nauczania.

Kurs alfa powstal w kosciele Anglikanskim.

Maja prawo rozdac to uzyteczne jak sie okazuje narzedzie innym kosciolom - komu chca.

Jest to narzedzie takie samo jak mala grupa.

Nie tyle determinuje tresc co forme.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 25 lut 2008, 12:21

jj pisze:A na jakiej podstawie mieli by sobie ten osad "wyrobic"? Przeciez nie znaja Ewangelii!!!
Mówiłem o Nas tutaj obecnych :-)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 lut 2008, 12:34

Bylem kiedys zaproszony na zakonczenie kursu alfa (wielkie zarcie :-D ) i wszyscy uczestnicy, jakies 20 osob, zdeklarowali sie kontynuowac swoja droge w tej wlasnie spolecznosci. To lezy gdzies, miedzy liniami; takie niepisane prawo.
A materialy maja rzeczywiscie wszedzie takie same, tylko ze pozniej jest dyskusja, pytania itd...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 25 lut 2008, 18:53

erwing pisze:KAAN ten kurs nie jest dla osób które sa w zborach..............
Prosze nie oceniaj tego kursu zanim nie dowiesz sie o co w nim chodzi.
Pozdrawiam[/i]
Ja wiem o co chodzi, chodzi o rozwodnienie Ewangelii. Ewangelia jest jedna i jeśli nie jest podawana w czystej formie to jest zwiedzeniem. Jedną z cech ruchów które nie gloszą prawdziwej ewangelii jest ukrywanie doktryny przed szeroką publicznością. Dowiadujesz się dopiero wtedy jak jesteś już głęboko zindoktrynowany. Ja nie popieram ruchu który pomaga w zdobywaniu dusz dla np. katolicyzmu, który z Ewangelią Pana Jezusa nie ma wiele wspólnego i przestrzegam w angażowanie się kogokolwiek w działalność takich grup jak alfa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości