intencja

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

intencja

Postautor: julaine » 15 lut 2008, 22:03

jak zapewne wiadomo w KK, jeśli chce się komuś pomóc, "wstawić się" za nim u Boga, można dokonać tego na wiele sposobów, nie tylko modlitwą. chciałam zapytać, czy wg protestantów również są możliwe takie formy wstawiennictwa, jak np. ofiarowanie w czyjejś intencji swoich cierpień bądź post?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 lut 2008, 00:01

W przypadkuu "Ofiarowywania swoich cierpień" to należy tutaj mocno uważać, gdyż można się zagalopować i wręcz pójść w tym kierunku w którym poszło większośc "widzących" z oficjalnych (w KRK) "objawień Maryjnych" -- do cierpienia jako zadośćuczynienie za grzechy innych. A to zwyczajnie przeczy Jedynej Ofierze Jezusa.

A post jest często dobrą metodą do, swego rodzaju, polepszania "jakości" swoich modlitw (tzn. pomaga w odczuwaniu o wiele mocniej naszej zależności od Boga).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości