Do kogo się modlić?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
Jagodaczyk
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:47
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Jestem studentką, wierzę, ale chcę podążać ścieżką protestancką, a do tego celu, muszę ją lepiej poznać.
Gender: Female
Kontaktowanie:

Do kogo się modlić?

Postautor: Jagodaczyk » 24 lis 2019, 17:01

Dzień dobry,
przychodzę z pewnym pytaniem. Nawróciłam się dosyć niedawno, modlę się często, nawet w sytuacji, kiedy po prostu nie mam innego zajęcia i właśnie tu pojawia się problem: do kogo się modlić? Bezpośrednio do Pana Boga, czy do Pana Jezusa? Co z Duchem Świętym i Aniołem Stróżem? Przed nawróceniem byłam wychowywana w wierze katolickiej, nie mam nikogo w swoim gronie, z kim mogłabym porozmawiać o wyznaniach protestanckich i kogo zapytać o wiele rzeczy, także liczę na pomoc w tym miejscu.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Do kogo się modlić?

Postautor: KAAN » 24 lis 2019, 17:09

Miło cie widzieć na forum :)
Oczywiście możesz rozmawiać o wielu sprawach dotyczących wiary i nie tylko wiary.
Jeśli chodzi o modlitwę to Biblia pokazuje nam jednoznacznie że jedyną osobą mającą godność przyjąć modlitwę jest Pan Bóg, który jest troisty, więc modlenie się do Ojca, Syna I Ducha Świętego jest jak najbardziej wskazane.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jagodaczyk
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:47
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Jestem studentką, wierzę, ale chcę podążać ścieżką protestancką, a do tego celu, muszę ją lepiej poznać.
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Do kogo się modlić?

Postautor: Jagodaczyk » 24 lis 2019, 17:15

Dziękuję bardzo :)


Awatar użytkownika
Jagodaczyk
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:47
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Jestem studentką, wierzę, ale chcę podążać ścieżką protestancką, a do tego celu, muszę ją lepiej poznać.
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Do kogo się modlić?

Postautor: Jagodaczyk » 24 lis 2019, 17:28

Jagodaczyk pisze:Co z Duchem Świętym i Aniołem Stróżem?

A co z postacią Anioła Stróża? Funkcjonuje także tutaj, czy tylko w wyznaniu katolickim?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Do kogo się modlić?

Postautor: KAAN » 24 lis 2019, 21:43

Jagodaczyk pisze:
Jagodaczyk pisze:Co z Duchem Świętym i Aniołem Stróżem?

A co z postacią Anioła Stróża? Funkcjonuje także tutaj, czy tylko w wyznaniu katolickim?
Anioł nie jest Bogiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Do kogo się modlić?

Postautor: koleżanka » 25 lis 2019, 17:35

Zauważ, że nigdzie w Biblii nikt nie zanosił modlitw do aniołów, jedynie do Boga. A Bóg posługiwał się aniołami aby pomóc ludziom, nigdzie nie jest powiedziane,że mamy swoich aniołów stróżów, nawet oni nie pozwalają klękać przed sobą "objawienie Jana".


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Jagodaczyk
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:47
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Jestem studentką, wierzę, ale chcę podążać ścieżką protestancką, a do tego celu, muszę ją lepiej poznać.
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Do kogo się modlić?

Postautor: Jagodaczyk » 25 lis 2019, 20:59

Racja. Zapytałam o tę kwestię, bo jako dziecko byłam bardzo wierząca katoliczką, a tam funkcjonuje modlitwa "Aniele Boży". W tamtych czasach często się nią modliłam i lubiłam to, później ja i wiara miałyśmy bardzo pod górkę ze sobą, a teraz jestem tutaj - w poszukiwaniu głębokiej i świadomej wiary


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Do kogo się modlić?

Postautor: koleżanka » 26 lis 2019, 14:53

Jagodaczyk pisze:Racja. Zapytałam o tę kwestię, bo jako dziecko byłam bardzo wierząca katoliczką, a tam funkcjonuje modlitwa "Aniele Boży". W tamtych czasach często się nią modliłam i lubiłam to, później ja i wiara miałyśmy bardzo pod górkę ze sobą, a teraz jestem tutaj - w poszukiwaniu głębokiej i świadomej wiary


Bardzo dobrze Cię rozumiem, sama kiedyś byłam katoliczką. Dobrze, że szukasz prawdy.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości