Lublin - zielonoświątkowcy

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: Mychał » 22 cze 2019, 18:42

Czy są tutaj zielonoświątkowcy z Lublina lub osoby, które coś wiedzą o tych zborach? Który najbardziej polecacie I czy II i dlaczego?


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: Noemi » 22 cze 2019, 23:01

jeśli już to II zbór KZ nazywa się Charisma ,oprócz zielonoświątkowych jest też Kościół Ewangelicznych Chrześcijan mają bardzo dobre Biblijne nauczanie ,spokojne nabożeństwa,po sąsiedzku Zbór Wolnych Chrześcijan nauczanie podobnie jak u Ewangelicznych


Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: Mychał » 23 cze 2019, 12:41

A co sądzisz o Hosannie? Byłem tam kilka razy i bardzo podobało mi się, że jest tam komunia co tydzień. Jednak odnoszę wrażenie, że jakby "uznają" tylko współwyznawców, bo nikt ze mną nie porozmawiał, jedynie żona pastora. Byłem normalnie traktowany jak powietrze.

U adwentystów byłem bardzo zaczepiany przez ludzi i w ten sposób mam kilka przyjemnych luźnych znajomości. Adwentyści teologicznie mi najbardziej podchodzą, lecz nie zgadzam się z tym, że trzeba bezwzględnie szabatu przestrzegać. Gdy ktoś tego nie robi i pracuje w soboty, to jest upominany aż w końcu wykluczany.

Chciałbym się też dowiedzieć czegoś o lubelskich baptystach. Czy oni są otwarci na ludzi czy raczej zamknięci? I czy cechuje ich umiarkowanie czy również są bardzo konserwatywni jak KWCH czy KECH?

KWCH i KECH odpadają, gdyż są oni dla mnie nadmiernie konserwatywni pod każdym względem.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: nan » 23 cze 2019, 12:44

Mychał pisze:Adwentyści teologicznie mi najbardziej podchodzą

To źle, bo do biblii dodają swoją prorokinię Ellen White i traktują jej objawienia jako natchnione, dodatkowo mieszają prawo z łaską i są anihilacjonistami.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: Mychał » 23 cze 2019, 13:00

Czy uznawanie EGW za prorokinię odbiera zbawienie? Przecież ona nie negowała boskości Jezusa, potrzeby nowonarodzenia, zmartwychwstania. Ona sama uważała, że Biblia jest najważniejsza i nią należy ewangelizować ludzi, a nie jej pismami. Sami adwentyści uważają, że pisma EGW są pod Biblią, a nie nad czy na równi. Również na szkole sobotniej cytuje się i czyta tylko Biblię. Nie spotkałem się, by nauczali pismami EGW.

Tak samo adwentyści nie przestrzegają wszystkiego co nakazuje czy zakazuje EGW. Np. nieprawdą jest, że nie piją herbaty czy kawy lub, że każdy adwentysta musi być wegetarianinem. Albo, że nie można stosować ostrych przypraw.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: Noemi » 23 cze 2019, 13:31

Mychał pisze:A co sądzisz o Hosannie? Byłem tam kilka razy i bardzo podobało mi się, że jest tam komunia co tydzień. Jednak odnoszę wrażenie, że jakby "uznają" tylko współwyznawców, bo nikt ze mną nie porozmawiał, jedynie żona pastora. Byłem normalnie traktowany jak powietrze.

U adwentystów byłem bardzo zaczepiany przez ludzi i w ten sposób mam kilka przyjemnych luźnych znajomości. Adwentyści teologicznie mi najbardziej podchodzą, lecz nie zgadzam się z tym, że trzeba bezwzględnie szabatu przestrzegać. Gdy ktoś tego nie robi i pracuje w soboty, to jest upominany aż w końcu wykluczany.

Chciałbym się też dowiedzieć czegoś o lubelskich baptystach. Czy oni są otwarci na ludzi czy raczej zamknięci? I czy cechuje ich umiarkowanie czy również są bardzo konserwatywni jak KWCH czy KECH?

KWCH i KECH odpadają, gdyż są oni dla mnie nadmiernie konserwatywni pod każdym względem.

u Baptystów nie byłam na spotkaniach ,natomiast znam kilka osób bardzo normalni mili otwarci ludzie,jak wszędzie zresztą , myslę że nabożeństwo podobne jak w KECH czy u Wolnych ,troche jestem zaskoczona opinią o tych zborach konserwatyzm tych zborów to ,to że przestrzgają i nauczają zgodnie ze Słowem Bożym ,bez nowych trendów typu Betel Church lub Hillsong brak nauczani ruchu Wiary ,modlą się o siebie nawzajem, jesli modli się jedna osoba pozostali słuchają brak rogardiaszu wszyscy o wszystkich ,nie ma też spontanicznej modlitwy na tzw. językach ,jesli ktoś chce wzrastać w poznaniu Pana Boga zdecydowanie polecam, wieczerzę Pańska jest raz w miesiącu w sumie w wielu zborach tak jest przyjęte ,
zbór Hossana znam troszkę ,bardzo mili ludzie ,są zaangażowani w działalnośc charytatywną na rzecz bezdomnych ,udzielają się też w Afryce w jednym ze zborów ,generalnie jak się przychodzi do nowego zboru to tak trochę jest dziwnie z tymi rozmowami ze zborownikami ,może nie chcą się narzucać i niczego sugerować ,
jeśli chodzi o Adwentystów byałbym na prawdę bardzo ostrożna oni tak maja na początku są bardzo mili ,potem wkręcają w coraz więcej zakazów i nakazów
A w ogóle według ciebie na czym polega albo czym się charakteryzuje konserwatyzm w zborach


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: marioosh666 » 23 cze 2019, 14:37

W Lublinie to panuje Kościół Nowego Przymierza z Pastorem Chojeckim na czele :)

P. S. Nie, to nie są Zielonoświątkowcy.


Są ludzie i moderatorzy...
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: Mychał » 23 cze 2019, 21:43

Dla mnie ten kościół jest radykalny teologicznie i światopoglądowo, więc odpada. Najlepiej bym się czuł w ewangelicko metodystycznym lub reformowanym.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: nan » 24 cze 2019, 11:14

Mychał pisze:Czy uznawanie EGW za prorokinię odbiera zbawienie?

Nie możemy tak sobie do Biblii dodawać co chcemy, po co uznawać EGW skoro Biblia nigdzie tego nie nakazuje? Skąd wiesz, że EGW była w jakiś sposób natchniona? tylko Pismo to tylko Pismo.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: Mychał » 24 cze 2019, 14:02

A czy prorocy charyzmatyczni i ich słowa są natchnione?


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lublin - zielonoświątkowcy

Postautor: Pankracy » 24 cze 2019, 14:58

Mychał pisze:Dla mnie ten kościół jest radykalny teologicznie i światopoglądowo, więc odpada. Najlepiej bym się czuł w ewangelicko metodystycznym lub reformowanym.

Kościół ewangelicko-augsburski zaprasza ;) z metodystami doświadczenia mam nieprzyjemne, raczej odradzam.

A czy prorocy charyzmatyczni i ich słowa są natchnione?

Oczywiście że nie są. Od czasów po-apostolskich aż do XIX wieku jakoś tych proroków nie było i nagle pojawiili się w USA ;) Więc oczywiste że należy ich omijać szerokim łukiem



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości