Problem z wiarą

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Loki222
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2019, 19:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Problem z wiarą

Postautor: Loki222 » 19 mar 2019, 01:07

Witajcie bracia i siostry
pisze do was z pewnym problem dotyczacej mojej wiary. mam chyba wrażenie że ją straciłem. Wierzę źe Bóg istnieje i nie mam do tego żadnej wątpliwości mam na myśli raczej że moja wiara nie jest prawdziwa. Od pewnego czasu bardzo często zdarza mi sie popełniac grzechy a co gorsza nieczuć często poczucia winy z nimi związanych. Co prawda mam momenty że wiem że coś jest ze mną nie tak i nie jestem dobrym człowiekiem ale potem o tym zapominam aż do kolejnego grzechu. Dodam ze kiedyś było inaczej. Nigdy nie byłem ideałem ale potrafiłem czuć winę za popełniony czyn a co ważniejsze byłem wstanie walczyć o to bym był innym człowiekiem i walczyc z grzechem. Mam wrazenie ze mialem lepszy kontakt z Bogiem kiedys. Duzo z nim rozmawiałem a teraz niestety to jakos przemineło. Dodam jeszcze że nie jestem niestety czlonkiem zadnego zboru.
Dawno temu bylem katolikiem ale pewnego dnia natrafilem na ciekawa strone cienieprzyszlosci.pl . Po oglądaniu materiałow tworcow oraz nastepnie sprawdzeniu danych inforamcji w bibli przestałem być katolikiem. I tak niestety od tego czasu zostało ze nie dolaczylem do zadnego zboru. I mysle czy czasami ten blad nie przelozyl sie na trudniejsze utrzymanie relacji z Bogiem.
Bylbym niesmowicie wdzieczny jesli ktos dal mi rade co moge zrobic abym byl lepszym czlowiekiem blizszym Bogu?
Jesli wiaze sie to ze znalezniem zboru czy mozecie dac mi rade co kierowalo was podczas szukania zboru? Co zadecydowalo ze wybraliscie ten a nie inny?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Problem z wiarą

Postautor: KAAN » 19 mar 2019, 09:47

Słusznie zauważyłeś ze życie poza zborem jest trudne i nie pomaga we wzroście wiary. Szukaj wierzących w swoim mieście i spróbuj poznać to co głoszą w konkretnej społeczności. Idź tam gdzie głoszą zbawienie z łaski przez wiarę, nie warunkują wiary jakimiś znakami, cudami , szukaj tych co Pana Jezusa mają w centrum swojej wiary. Ze znanych wyznań szukaj wolnych chrześcijan, baptystów, ewangelicznych chrześcijan, umiarkowane zbory zielonoświątkowe. Unikaj charyzmatyków, różnego rodzaju russelitów (ŚJ) i tych co kwestionują boskość Pana Jezusa. Unikaj tych co uznają swoich proroków.
Bądź uczestnikiem życia zborowego i w takich warunkach możesz wzrastać duchowo. Pamiętaj o Biblii; Słowo Boże jest podstawowym duchowym pokarmem, jak nie będziesz jadł to nie urośniesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Problem z wiarą

Postautor: christianinroman » 20 mar 2019, 09:51

Na to co napisał KAAN - Amen !!!


Loki222
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2019, 19:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Problem z wiarą

Postautor: Loki222 » 20 mar 2019, 19:26

Dziękuje wielkie za odpowiedż i rade !



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości