Co sądzicie o tańcach damsko-męskich?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.

Jaki jest Twój stosunek do tańców damsko-męskich

Chrześcijanin nie powinien nigdy brać w nich udziału
1
3%
Poza pewnymi rzadkimi przypadkami, zazwyczaj tańce takowe stanowią duże niebezpieczeństwo popadnięcia w grzech, a więc generalnie rzecz biorąc trzeba ich unikać
9
23%
Dla normalnie ukształtowanych ludzi, tańce te nie stanowią dużego problemu i dlatego też, zachowując pewną ostrożność, można traktować je jako dozwoloną, a nawet zalecaną dla chrześcijan rozrywkę
26
65%
Inne zdanie
4
10%
 
Liczba głosów: 40
Awatar użytkownika
Szara
Posty: 267
Rejestracja: 12 kwie 2009, 00:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: made in heaven
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Szara » 20 maja 2009, 22:56

Wg Puritana chrzescijanin nie moze tanczyc, spotykac sie ze swoim partnerem bez swiadkow i w ogole robic czegokolwiek jesli nie myslimy o Bogu, nawet wypic szklanki wody....

Troszke ostre masz podejscie do zycia... ciekawa jestem czy tak samo je wdrazasz w swoje wlasne zycie...


Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest... miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku... ^^
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 20 maja 2009, 23:08

Szara pisze:Wg Puritana chrzescijanin nie moze tanczyc, spotykac sie ze swoim partnerem bez swiadkow i w ogole robic czegokolwiek jesli nie myslimy o Bogu, nawet wypic szklanki wody....

Nie, że nie może, ale powinien robić to wszystko w odpowiednich okolicznościach, miejscu i czasie.
Szara pisze:ciekawa jestem czy tak samo je wdrazasz w swoje wlasne zycie...

Po pierwsze: ja tych rzeczy nie wymyślam, ale przekazuję to, co nauczają i doradzają dojrzali chrześcijanie. I to co piszę, robiłbym. Hipokrytą nie jestem.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 maja 2009, 23:10

Szara pisze:Wg Puritana chrzescijanin nie moze tanczyc, spotykac sie ze swoim partnerem bez swiadkow i w ogole robic czegokolwiek jesli nie myslimy o Bogu, nawet wypic szklanki wody....

Troszke ostre masz podejscie do zycia... ciekawa jestem czy tak samo je wdrazasz w swoje wlasne zycie...

Proponuję byś patrzyła z dużym, duuuużym "przymrużeniem oka" na to co wypisuje Puritan.
(...)
Piszę to, bo zdaję sobie sprawę ile szkody, nieświadomemu człowiekowi mogłoby wyrządzić, potraktowanie serio większości Puritańskich rad... ;)

ciach. bez względu na winkujące emotki jednak. jul.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2009, 00:48 przez Norbi, łącznie zmieniany 1 raz.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 21 maja 2009, 07:41

Julaine pisze:ciach. bez względu na winkujące emotki jednak. jul.

Masz rację.
Do ciągłych Puritanowych oskarżeń o fałszywość i konszachty z diabłem już każdy przywykł, a w tym przypadku, mimo "winkujących emotek", Puritan mógł poczuć się dotknięty, lub co gorsze, urażony :)


Awatar użytkownika
Szara
Posty: 267
Rejestracja: 12 kwie 2009, 00:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: made in heaven
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Szara » 21 maja 2009, 10:04

Tzn... wybacz Puritan... po prostu zaintrygowały mnie strasznie Twoje poglądy.... nie odbieraj tego jak ataku na siebie....
Nie po to staram się dociekać jak postępować po Chrześcijansku, zeby sie z kims poklocic ;)


Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest... miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku... ^^
Awatar użytkownika
Catch-22
Posty: 177
Rejestracja: 15 kwie 2009, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Catch-22 » 22 maja 2009, 00:03

Marcus pisze:Piszę to, bo zdaję sobie sprawę ile szkody, nieświadomemu człowiekowi mogłoby wyrządzić, potraktowanie serio większości Puritańskich rad...


Chyba osoba z jakimkolwiek problemem zwraca się do pastora czy do starszego. Nie szuka sie porad na internetowych forach, lub przynajmniej nie uzależnia się od znalezionych tam wypowiedzi swoich decyzji.
Nic nie zastąpi rozmowy z drugim człowiekiem, który bierze pełną odpowiedzialność za swoje słowa, czego w internecie częstokroć brakuje...


Łuk. 12:48
Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 22 maja 2009, 13:22

a wziąłeś pod uwagę ,że można sie po prostu krępować osoby pastora? :->


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 maja 2009, 13:32

Taniec z zona - niezla gra wstepna

Z innymi kobietami zalezy od RODZAJU TANCA.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Catch-22
Posty: 177
Rejestracja: 15 kwie 2009, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Catch-22 » 22 maja 2009, 21:30

aska pisze:a wziąłeś pod uwagę ,że można sie po prostu krępować osoby pastora?


Zawsze można w takim wypadku porozmawiać z innym pastorem, na przykład w innym mieście, przy okazji jakiejś podróży. Ja tak kiedyś robiłem, gdyż byłem bardzo zaprzyjaźniony z pastorem z mego macierzystego zboru i też nie chciałem o wszystkim z nim rozmawiać.


Łuk. 12:48

Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać.
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 13:23

Ja myślę, że osoby zakazujące tańca mają bardzo duże trudności ze swoją sexualnością. Ktoś kiedyś napisał, że jesli z dzbana wylewa się tylko ocet, to dlatego, że tylko ocet tam jest. Jeśli ktoś nawet w tańcu widzi grzech, to może niech nie tanczy, ale powinien sobie zdawać sprawę, że inni nie mają problemu z tym.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 maja 2009, 17:15

Agata_K pisze:... inni nie mają problemu z tym.

wszystko zależy...

Najpierw "nie mają problemu", ale nie wykluczone, że problem może w każdej chwili się pojawić - zważywszy na zepsucie, jakie nie ominęło nikogo, tych co "nie mają problemu" również.

Jeżeli taki, co to jak na razie nie ma problemu, nie zamierza się strzec i uważać - bo przecież nie ma problemu - to jego zepsuta natura bardzo szybko da o sobie znać.

I właśnie tacy, co to były najbardziej beztroscy - gdyż nie mieli przecież problemu - raptem się okazują w nieślubnej ciąży... I mrugnąć nie zdążyły, a już są ciężarne problemami...

Tak że różnie to bywa i nie jest za roztropne wyśmiewanie wołających o ostrożność.


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 24 maja 2009, 14:57

ostrożność ostrożnością, paranoja paranoją. to, że pastor X nie może pozmywać naczyń wspólnie z kobietą, która nie jest jego żoną, nie znaczy, że każdy się powinien 50 razy zastanawiać, zanim to uczyni. pewne rzeczy to jednak nie ostrożność, a przegięcie.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 24 maja 2009, 19:59

Dmuchanie na zimno - zważywszy na zepsucie - nikomu jeszcze nie zaszkodziło, w różnicy od beztroski, a nawet jeżeli zaszkodziło, to z całą pewnością w o wiele mniejszym stopniu i nie na taką skalę, jaką można zaobserwować na przykładzie znoszących skutki swojego zuchwalstwa - nieślubne ciążę, rozwody, separacje, złamane życia - czy to są drobiazgi? Czy może uważasz, że ci z rozbitym życiem, byli gorsi od ciebie? Tak samo brawurowo twierdzili, że "przegięcia to beee... paranoja, bleee..." - a potem dramaty, pozostawiające piętno nie tylko na ich życiu, ale na życiu otaczających ich bliskich, tak że częstokroć z powodu jednego, cierpi całe grono innych.

Osobiście uważam, że w danej kwestii ostrożności tysiące razy lepiej mieć za wiele, niż za mało... a wytykanie komuś z tego powodu paranoi, jest zuchwalstwem i znieważeniem. Jak komuś się chcę tańczyć, to niech się tańczy ile dusza zapragnie - nikt go przecież nie wiąże, ale nie ma co się naśmiewać z kogoś, kto przestrzega przed niebezpieczeństwem. Żadna paranoja.


Awatar użytkownika
Szara
Posty: 267
Rejestracja: 12 kwie 2009, 00:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: made in heaven
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Szara » 25 maja 2009, 13:37

A jeśli ktoś w tańcu widzi swoją pasję ?


Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest... miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku... ^^
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 25 maja 2009, 14:10

Szara, gratuluję odwagi. miło cię widzieć :D



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości