Kilka pytań

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Dignity18
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2018, 17:23
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kilka pytań

Postautor: Dignity18 » 18 sty 2018, 18:31

Cześć, nazywam się Kamil, mam 28 lat i chciałbym stać się prawdziwym chrześcijaninem. Napiszę trochę o sobie; urodziłem się z porażeniem mózgowym w rodzinie katolickiej. Wszelkie sprawy związane z wiarą i filozofią od zawsze mnie interesowały. Całe życie poszukiwałem odpowiedzi na pytania, na które ciężko jest znaleźć odpowiedź: Kim jestem? Jaki jest sens życia? Dlaczego jest tyle zła na świecie?, itp. Długo byłem katolikiem, później, w wyniku pewnego splotu okoliczności obraziłem się na kościół i zacząłem szukać odpowiedzi na własną rękę. Tak trafiłem na parapsychologię, okultyzm; oobe, ld, wszystkie te new age'owe cuda. Potem były też inne grzechy; pornografia, hazard, gry komputerowe, by wymienić kilka. W końcu wewnętrzny bunt przeciwko Bogu, którego nie rozumiałem. I tak sobie żyłem z dnia na dzień. Przez dłuższy czas byłem panteistą, a następnie ateistą, miałem też styczność z religiami wschodu, miałem różne doświadczenia, jednak mimo to wciąż męczyła mnie jakaś wewnętrzna pustka. Doszedłem do wniosku, że wszystko, co na tym świecie się znajduje; przemija. Zło mnie męczyło; moje własne, i to wokół. Nic nie miało sensu. Ale pewnego dnia; czytając "Nędzników" Victora Hugo nagle uświadomiłem sobie, że dobro jest tylko w Bogu. I tak jak Jean Valjean uznałem, że jestem nędznikiem. Pomyślałem sobie; Jezu, ja już nie mam siły, poddaje się. Pomogło. Nagle wszystko zrozumiałem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Chcę służyć Bogu. W związku z tym mam kilka pytań; zdarzało mi się wcześniej wątpić w boże miłosierdzie, czy to mnie nie dyskwalifikuje? Po drugie, o ile mam jeszcze szansę, to chciałbym przyjąć chrzest; pytanie: gdzie? (jestem z Podkarpacia). To dla mnie bardzo ważne, dlatego docenię każdą odpowiedź. Niech was Bóg błogosławi!


Awatar użytkownika
believer
Posty: 550
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: believer » 19 sty 2018, 06:37

Jeśli jesteś z Podkarpacia to możesz się zainteresować 3 wioskami Wola Piotrowa, Wisłoczek i Puławy, które sa pełne zielonoświątkowców, konserwatywnych, którzy przyjechali w latach 60-tych z Czech i zasiedlili te tereny, we wrześniu jest 3 dniowa konferencja w Woli Piotrowej, w lipcu w Puławach, mają też zbór w Sanoku, wpisz sobie w internet Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa i możesz sobie o nich poczytać i nawiązać kontakt, generalnie jest to unikat w Polsce, taka rzecz, że większość miejscowości stanowią wierzący, niekatolicy. Jak jesteś z innego miasta, to sobie wpisz nawet w wikipedie nazwę twojego miasta i szukaj wyznanań protestanckich i odwiedź te zbory, pewnie nie będzie ich tak dużo, nawet w Rzeszowie w miesiąc obskoczysz wszystkie, szukaj baptystów, wolnych chrześcijan, ewangelicznych chrześcijan, kościoła zielonoświątkowego i może są jakieś inne niezależne, ale różnie z nimi bywa, że tak powiem oględnie... :roll: unikaj tych co się drą i przewracają...


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12435
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kilka pytań

Postautor: magda » 19 sty 2018, 20:01

Proonuję ci trochę poczytać to forum na te tematy które cią interesują, czytać Nowy Testament na początek i się zastanawiać nad tym co tak Jezus naucza , poszukać na Youtube takiego gościa co wrzuca kazania i to mądre pod nikiem persona_non_grata, np trzy sita i dalej jego kazania i też on ws=rzuca innych którzy maja fajne madre kazania rózne.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości