szukam zboru-Sokołów Podlaski i okolice.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Vaiper
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2016, 03:55
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

szukam zboru-Sokołów Podlaski i okolice.

Postautor: Vaiper » 28 gru 2017, 01:31

Tak jak w temacie. Szukam zboru (zgromadzenia, kościoła mniejsza o nazwę) w okolicach Sokołowa Podlaskiego. Węgrów, Siedlce, Drohiczyn te okolice. Koniecznym warunkiem są spotkania w niedzielę. Nie żebym coś miał do sabatarian bo sam uważam że szabat dalej obowiązuje ale po prostu sytuacja jest taka że nie dam rady inaczej. Miło by było także by zbór NIE WYZNAWAŁ wiary w trójcę oraz nie świętował świąt tego świata (nowy rok, bożka narodzenie itd.) ale na upartego przymknę oko (chyba że z tymi świętami serio będziesz przesada) Definitywnie odrzucam wszelkie zbory w których wyznaje się:

ruch wiary (nie, nie mam nic do darów duchowych uzdrawiania itd.)
kalwinizm (predestynacja oraz "raz zbawiony na zawsze zbawiony. Nie wątpię że mogą mieć oni szczerą wiarę ale dla mnie akurat ta doktryna jest nie do przełknięcia)
ekumenie
postawę "my mamy rację a inni nie mają racji i są źli i trzeba ich szufladkować."

No i inne podstawowe herezję jak pastorstwo kobiet czy traktowanie pastora jak papieża. Propozycję proszę kierować pod postem lub na pw w miarę możliwości z linkiem internetowym. Przepraszam, jeśli mój ton był zbyt ostry czy coś. Przyznam że BARDZO mi zależy by znaleźć zbór ale nie chce iść do pierwszego lepszego.

Łaska wam i pokój od Boga Ojca i Pana naszego, Jezusa Mesjasza

Ps. odległość od Sokołowa ma nie być zbyt duża. Taka np. Warszawa już odpada.

Ps2. Oczywiście z góry zaznaczam że mój post nie powstał w celu dyskusji doktrynalnych ;) Zaznaczam bo sam wiem jak silna to pokusa :]


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: szukam zboru-Sokołów Podlaski i okolice.

Postautor: ZbiMacz » 28 gru 2017, 09:00

No ale jeśli protestantyzm zaakceptujesz to w Siedlcach masz http://www.ewangeliczni-siedlce.pl/kech/
Innych nie znam. Ten twa przy Piśmie Świętym ale nie spełnia twoich wymagań, które są wiekszości nie biblijne.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: szukam zboru-Sokołów Podlaski i okolice.

Postautor: Justyna » 28 gru 2017, 09:04

Wg tych kryteriów tutaj znajdziesz: https://apps.jw.org/ui/P/meeting-search ... y-meetings


Vaiper
Posty: 10
Rejestracja: 30 cze 2016, 03:55
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: szukam zboru-Sokołów Podlaski i okolice.

Postautor: Vaiper » 28 gru 2017, 11:07

wbrew powszechnej wiedzy te wymagania spełniają także zbory które nie są zborami świadków jehowy gdyż osobiście znam takie zbory w dalszych częściach kraju. A po drugie prosiłem o posty nie komentujące mych wymagań a o takie które odpowiadają mojej prośbie. To czy moja wiara jest biblijna to z Bożą pomocą ocenię sam.


Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: szukam zboru-Sokołów Podlaski i okolice.

Postautor: Justyna » 28 gru 2017, 16:12

Vaiper pisze:wbrew powszechnej wiedzy te wymagania spełniają także zbory które nie są zborami świadków jehowy gdyż osobiście znam takie zbory w dalszych częściach kraju. A po drugie prosiłem o posty nie komentujące mych wymagań a o takie które odpowiadają mojej prośbie. To czy moja wiara jest biblijna to z Bożą pomocą ocenię sam.



Jeżeli znasz takie w innych częściach kraju, to zapytaj ich. Oni się znają bardzo dobrze w całej Polsce.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości