Strona 1 z 1

Wątpliwość

: 19 lis 2017, 12:16
autor: nan
1 Jan. 3:9-10: Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie jest w stanie grzeszyć, gdyż z Boga się narodził. Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.

Czy to oznacza że nie uwierzyłem prawdziwie w Jezusa, bo dalej grzeszę?

Re: Wątpliwość

: 19 lis 2017, 15:06
autor: KAAN
List Jana pokazuje różnicę w charakterze ludzi zbawionych i niezbawionych, należy zwrócić uwagę na to, że zwrot "grzechu nie popełnia" oznacza w oryginale nie trwanie w grzechu. W kontekście Ewangelii pokazanej w Biblii te słowa oznaczają, ze człowiek niezbawiony trwa w grzechu, jest zanurzony w grzechu, natomiast zbawiony nie trwa w grzechu, bo został usprawiedliwiony i zbawiony od grzechu. Osądzając siebie samego według słowa listu Jana mamy powód do tego aby doświadczyć swojej wiary i ocenić samego siebie, czy grzech jest moim celem życia, czy nie. Możesz poznać, czy wzrastasz w wierze, jeśli jesteś zbawiony, czy może trzeba ci nawrócenia i pokuty aby Bóg cię zbawił. Jełśi jesteś zbawiony to naturalną twoją cechą jest nie trwanie w grzechu, grzech nie panuje nad tobą. Oczywiście zdarza ci się zgrzeszyć, ale nie jest to przebywanie w niewoli grzechu. Musisz sam ocenic swój stan i jak widzisz braki w swoim życiu to naprawiaj je, wyrzucaj grzech ze swojego życia, uświęcaj się, upodabniaj się do Chrystusa. przeczytaj dzieje Abrahama, Izaaka i Jakuba; tam znajdziesz odpowiedź jak Bóg kształtuje wierzącego i doprowadza go do doskonałości wiary pomimo tego że zdarzają się upadki i to poważne, jak było w przypadku tych mężów wiary.

Re: Wątpliwość

: 20 lis 2017, 19:09
autor: nan
Jeszcze jedno, (Mk 13) Przykład z drzewa figowego
28 A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo! Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. 29 Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 30 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. 31 Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
32 Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.
Skoro Jezus jest w pełni Bogiem, to z jakiego powodu nie zna daty końca?

Re: Wątpliwość

: 21 lis 2017, 09:34
autor: KAAN
nan pisze:Jeszcze jedno, (Mk 13) Przykład z drzewa figowego......Skoro Jezus jest w pełni Bogiem, to z jakiego powodu nie zna daty końca?
Na krótko zrezygnował z pewnych atrybutów boskości, aby wykonać dzieło zbawienia jako prawdziwy człowiek.

List do Hebrajczyków 2:9 Widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego.

Re: Wątpliwość

: 21 lis 2017, 18:39
autor: nan
no to może jeszcze jedno, trochę inne, czy ślub cywilny "się liczy"? czy seks mając tylko ślub cywilny nadal jest cudzołóstwem?

Re: Wątpliwość

: 21 lis 2017, 18:52
autor: kruszynka
Ja myślę, że ślub cywilny się liczy.
Rozważanie tego zagadnienia możesz sobie poczytać tutaj: https://www.gotquestions.org/Polski/Ust ... nstwa.html

pytania pomoc Chrześcijańska Randka Ewangelia w Centrum