Opętania i egzorcyzmy

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Opętania i egzorcyzmy

Postautor: Artakserkses » 24 paź 2017, 19:37

Interesuje mnie jakie jest u protestantów podejście do opętań i egzorcyzmów. Szczególnie mnie ciekawi co protestanci sądzą na temat egzorcyzmów chrześcijan nieprotestanckich. Domyślam się, że nie ma u protestantów jednomyślności w tych kwestiach, dlatego chciałbym poprosić o opisanie różnych poglądów (wolałbym by ten temat nie skończył się na wypowiedzi jednego protestanta zawierającej opis jednego stanowiska).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: magda » 24 paź 2017, 22:58

Ja widziałam opętane osoby w Afryce i wiem ze były egzorcyzmowane w protestanckim kosciele ale przez modlitwę i nakazanie duchowi w imieniu Jezusa wyjść nie robiono tego tak jak u katolików ze sobie z tym demonem robi się pogawędki , pyta o rózne rzeczy dyskutuje przekomarza .duch nie chce wyjśc a jednak wyjdz znów duch nie chcę to pytaja dlaczego ,demon oczywiscie kłamie i tak długo w kółko to samo a czasem nawet wielokrotnie robi sie kilka spotkań, protestanci tak nie robia robią tak jak Jezus czy apostołowie , W imie Jezusa albo Jezus nakazuje ci wyjśc a to co robi ksiądz katolicki to jakieś zmaganie z demonem i jak by swoją mocą próbuje go wygonić czy jakimis swietymi krzyzykami czy Marią i wodą swieciną po prostu okropne , Był tam w Afryce taki ksiadz Polak Andrzej co się tym parał i kiedyś demon przedstawił mu się jako Jezus i w ogóle jaja sobie z ksiedza stroił . Dla protestanta który ma Ducha Bozego imię Jezusa jest wystarczajaco potężne zeby nie musiał prowadzic takich przepychanek z demonem.To Tyle co tam widziałam . Tu w Europie jest wielu opętanych ale nikt ich nie egzorcyzmuje bo sami sie nie zgłosza a powiedzieć czy zaproponować im uwolnienie czy modlitwę to sie obrażą, najwyżej ich wsadzą do szpitala wariatów jeśli za bardzo od normy odbiegają i napchaja prozakiem czy immym lekiem na świera i tyle.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: konia_z_rzedem » 25 paź 2017, 12:45

A czy są znane i szeroko potwierdzane przez ludzi przypadki wypędzenia złego ducha przez protestantów? I czy moglibyście ewentualnie podesłać linki?

Co do pogawędek, Jezus też prowadził dialog z demonami, pytając się o wyjawienie imion. Przykładem jest wypędzenie "Legionu".


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: krecik » 25 paź 2017, 13:45

W zagadnieniu tego wątku proponuję uważne posłuchanie autora tego nagrania :
https://www.youtube.com/watch?v=Q5-_n47HeW4

Opętanie jest możliwe, jednakże władzę nad demonami ma tylko Jezus Chrystus. Tak więc udział człowieka, w praktykowaniu tak zwanych egzorcyzmów, jest po prostu śmieszne...
Myślę że prawda zawarta we fragmencie w 2 liście Piotra 1;3-4 jest kompletna.
" Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę, przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość "

Fragment ten wskazuje że zwycięstwo nad demonami mamy jedynie w Bogu. W związku z tym obszar duszy ludzkiej jest poza zasięgiem jakiegokolwiek śmiertelnika...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: diedmaroz » 25 paź 2017, 13:54

Jestem przeciwna wypędzaniu demonów z nowonarodzonych, ale może mało jeszcze widziałam. Wiem, że KZ ma takie spotkania np. w Krotoszynie i dzieją się różne rzeczy i podobno "coś" z ludzi wychodzi.
Nie wiem co myśleć o wypędzaniu z nieodrodzonych, jest prawdopodobieństwo, ze powróci 7 innych.. Co, jeśli taka osoba się nie nawróci potem?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: krecik » 25 paź 2017, 15:43

diedmaroz pisze:Jestem przeciwna wypędzaniu demonów z nowonarodzonych, ale może mało jeszcze widziałam. Wiem, że KZ ma takie spotkania np. w Krotoszynie i dzieją się różne rzeczy i podobno "coś" z ludzi wychodzi.
Nie wiem co myśleć o wypędzaniu z nieodrodzonych, jest prawdopodobieństwo, ze powróci 7 innych.. Co, jeśli taka osoba się nie nawróci potem?


Słusznie, też uważam iż jeśli człowiek wyraził wolę że jego Panem jest Jezus Chrystus, to niemożliwością jest aby w jego sercu był demon. Natomiast ja jestem przeciwny "służbie uwalniania". Bo sfera duszy ludzkiej jest poza zasięgiem człowieka, tam może ingerować tylko Projektant i Wykonawca człowieka.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: Artakserkses » 25 paź 2017, 21:40

Czy są jacyś znani egzorcyści czy jakieś książki na ten temat? W katolicyzmie są np. Gabriel Amorth i Jose Antonio Fortea, napisali oni nieco książek i można sobie w nich poczytać o opętaniach itd.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: magda » 25 paź 2017, 23:52

konia_z_rzedem pisze:A czy są znane i szeroko potwierdzane przez ludzi przypadki wypędzenia złego ducha przez protestantów? I czy moglibyście ewentualnie podesłać linki?


Ten gosciu wyrzucił wiele demonów
https://www.youtube.com/watch?v=TEk19iJcbOY
Ma duzo kazań na temat opętań i demonów

diedmaroz pisze:Jestem przeciwna wypędzaniu demonów z nowonarodzonych, ale może mało jeszcze widziałam. Wiem, że KZ ma takie spotkania np. w Krotoszynie i dzieją się różne rzeczy i podobno "coś" z ludzi wychodzi.
Nie wiem co myśleć o wypędzaniu z nieodrodzonych, jest prawdopodobieństwo, ze powróci 7 innych.. Co, jeśli taka osoba się nie nawróci potem?


Nowonarodzeni nie mogą być opetani chyba ze to jakieś lipne nowonarodzenie na pokaz, z nieodrodzonych sie demony wyrzuca ale trzeba żeby taki przyjął Jezusa di serca i Duch Świety zeby go chronił, wtedy demon ne wraca bo juz jego serce zajał Jezus i nie ma miejsca dle demonów.

krecik pisze: władzę nad demonami ma tylko Jezus Chrystus.


i tu masz rację człowiek nie moze wyrzucić demoma swoja moca czy madroscią czy dyskutowaniem z demonem , Tylko imię Jezusa ma moc to zrobić,

Artakserkses pisze:Czy są jacyś znani egzorcyści czy jakieś książki na ten temat?


zobacz sobie to co konie z rzędem https://www.youtube.com/watch?v=TEk19iJcbOY


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: krecik » 26 paź 2017, 06:37

Artakserkses pisze:Czy są jacyś znani egzorcyści czy jakieś książki na ten temat? W katolicyzmie są np. Gabriel Amorth i Jose Antonio Fortea, napisali oni nieco książek i można sobie w nich poczytać o opętaniach itd.


Egzorcyści, czyli ludzie zajmujący się sferą duchowych bytów, to samozwańcy, ludzie napełnieni pychą. Gdyż tylko Stwórca zna ten świat. Bez wątpienia jest wielu ludzi którzy myślą o sobie zbyt dużo, pisząc książki na ten temat i chcący pomóc innym. Jednakże w dziedzinie świata duchowego, jak funkcjonują demony, człowiek jest jak dziecko we mgle...
W środowisku chrześcijan ewangelicznych też bywają takie zakusy, jednakże jest to zwiedzenie i fałszywa droga...W związku z tym jeszcze raz zamieszczam świadectwo człowieka który jako młody i prężny chrześcijanin, był aktywny w "służbie uwalniania ludzi od demonów" i który opamiętał się i sam siebie określa jako chrześcijanina który kiedyś uległ zwiedzeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5-_n47HeW4


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: Kitka » 26 paź 2017, 10:50

krecik pisze:W związku z tym jeszcze raz zamieszczam świadectwo człowieka który jako młody i prężny chrześcijanin, był aktywny w "służbie uwalniania ludzi od demonów" i który opamiętał się i sam siebie określa jako chrześcijanina który kiedyś uległ zwiedzeniu.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5-_n47HeW4
Dobry film.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: magda » 26 paź 2017, 12:00

Czy apostołowie byli ludźmi???? Wyganiali demony bo tak Jezus nakazał dostali moc od niego i Boza mocą to robili nie swoją. Człowiek który sie narodził na nowo otrzymał Ducha Bozego jest w stanie tą Bożą mocą mu daną wyrzucać demony , Imię Jezusa ma moc , negujesz kreciku biblijna naukę . Człowiek sam swoja moca nie jestw stanie tego robić , nie jest w stanie tego robić jeśli nie jest mu dany taki dar od Ducha Bożego ale nie neguj ze mamy moca Bożą te demony wyganiać bo Biblia tak nakazuje , moze ta osoba z filmu nie miała Ducha lub nie miała daru wypedzania demonów .
Mt 10:8 bw "Chorych uzdrawiajcie, umarłych wskrzeszajcie, trędowatych oczyszczajcie, demony wyganiajcie; darmo wzięliście, darmo dawajcie."
O czym jest mowa że "darmo wzieliście" o Duchu Bożym i jego mocy własnie. Ci którzy nie wzieli Ducha i jego mocy nie maja prawa wyrzucać demonów bo swoją mocą nic nie zdziałają
Mar 3:13-15 bw
(13) I wstąpił na górę, i wezwał tych, których sam chciał, a oni przyszli do niego.
(14) I powołał ich dwunastu, żeby z nim byli i żeby ich wysłać na zwiastowanie ewangelii, (15) i żeby mieli moc wypędzać demony.
Tutaj widać ze człowik który nie nawracał się z apostołami sam z siebie imieniem Jezusa wyganiał demony i Jezus mu nie zabronił bo imię Jezusa na moc , samo jego imię czyni cuda. Sama doswiadczyłam mocy imienia Jezusa. kiedys zaczełam dyskusję z rasistami faszystami w internecie , wyzywali mnie od k...murzyńskich i jeszcze gorzej , wybuchnęli straszna nienawiścią a ja im na to napisałam że tym co robią krzyżują Jezusa , który za nich umarł zeby byli zbawieni i jak piwietrze z balonika tak wyszła nagle z nich cała nienawisć zaczęli odpowiadać grzecznie a ja w każdej odpowiedzi umieszczałam imię Jezusa , na końcu dyskusji wszyscy byli potulni jak baranki a do nie pisali na pani a nie ty k...
Tak ze i Duch Boży w człowieku i samo tylko imię Jezusa jest w stanie wyrzucać demony jeśli jest to zgodne z wola Bozą dla życia tej osoby która chce to robić , może sie zdarzyc ze dana osoba jest przeznaczona do onnej misji przez Boga np nauczania wtedy Bóg nie używa jej do wypędzania demonów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: kruszynka » 26 paź 2017, 17:54

magda pisze:Człowiek który sie narodził na nowo otrzymał Ducha Bozego jest w stanie tą Bożą mocą mu daną wyrzucać demony


[color=#000080][i](1) I przywołał dwunastu uczniów swoich, i dał im moc nad duchami nieczystymi, aby je wyganiali i aby uzdrawiali wszelką chorobę i wszelką niemoc. Mt. 10.1

(1) A potem wyznaczył Pan innych, siedemdziesięciu dwóch, i rozesłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam zamierzał się udać. (2) I powiedział im: (...) (17) Powróciło tedy owych siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: Panie, i demony są nam podległe w imieniu twoim. Łk 10.1-17

(13) I wstąpił na górę, i wezwał tych, których sam chciał, a oni przyszli do niego. (14) I powołał ich dwunastu, żeby z nim byli i żeby ich wysłać na zwiastowanie ewangelii, (15) i żeby mieli moc wypędzać demony. Mk 3.13-15

(14) Na koniec ukazał się jedenastu uczniom, gdy siedzieli u stołu, i ganił ich niewiarę i zatwardziałość serca, że nie uwierzyli tym, którzy go widzieli zmartwychwskrzeszonego. (15) I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu. (16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. (17) A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, (18) węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją. Mk 16.14-18
[/i]
[/color]

Wydaje się, że głównym celem wykonywania egzorcyzmów przez uczniów Chrystusa było pokazanie panowania Chrystusa nad demonami oraz potwierdzenie, że uczniowie działają w Jego imieniu i z Jego autorytetem. Dostali ten autorytet zawsze wybrani przez Pana ludzie. Teraz wszyscy mają mozliwość poznać dobrą nowinę, wtedy była to kompletna nowość i ci, którzy się z nią stykali mieli “potwierdzenie” na działanie z mocą.

Posługiwanie się tymi wersetami bez zwrócenia uwagi, że wypowiadane są do konkretnych osób...........to, fakt, znak dzisiejszych czasów.

Czegoż to jeszcze pycha ludzka zapragnie?

Nauczanie Nowego Testamentu nie wspomina czynności związanych z wyganianiem demonów, ani też wierzących którzy mieliby się tym zajmować. Mamy nakaz, aby przywdziewać zbroję by przeciwstawiać się nim (Efezjan 6.10-18).
I o tym właśnie mówi gość z Krecikowego filmu. Ów człowiek, który przez wiele lat zajmował się uwalnianiem opowiedział jak to demon zwócił się do niego ze zdziwieniem, że ów tak dobrze zna jakieś tam prawa rządzace wśród demonów, tak dobrze, że, jak stwierdził, “musiał ci to zdradzić ktoś z naszych”! Tadam!
Warto posłuchać świadectwa z pierwszej ręki w tym filmie..


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: magda » 27 paź 2017, 15:20

kruszynka pisze:Nauczanie Nowego Testamentu nie wspomina czynności związanych z wyganianiem demonów, ani też wierzących którzy mieliby się tym zajmować


owszem apostołowie to też wtedy byli wierzący a ci którzy maja Ducha Bozego i alurat ten dar moga wyrzucać demony, jak juz pisałam bez jakiś pogaduszek z demonami jak to jest u katolików ale wtrzucać demony trzeba , nie każdy to moze robic ale są tacy co powinni u też robią.

kruszynka pisze: Mamy nakaz, aby przywdziewać zbroję by przeciwstawiać się nim

kruszynka pisze:I o tym właśnie mówi gość z Krecikowego filmu. Ów człowiek, który przez wiele lat zajmował się uwalnianiem opowiedział jak to demon zwócił się do niego ze zdziwieniem, że ów tak dobrze zna jakieś tam prawa rządzace wśród demonów, tak dobrze, że, jak stwierdził, “musiał ci to zdradzić ktoś z naszych”! Tadam!
Warto posłuchać świadectwa z pierwszej ręki w tym filmie..


I proszę jak ty tą zbroję wkładasz skoro juz w nastepnym zdaniu wierzysz demonowi z Krecikowego filmu , demony kłamią!!!!!!

Jeśli demon mówi ze gościu cos tam znał to równie dobrze mozna myślec ze jest odwrotnie i najgorzej się doawiadywać właśnie z pierwszej ręki od typa co sie demonami zajmował i od demonów . Najlepiej jak sobie jeszcze raz sprawdzisz swoja zbroję czy aby nie dziurawa skoro przepuszcza wiadomsci "z pierwszej ręki" ;) .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: krecik » 29 paź 2017, 10:18

Wypowiem swoje spostrzeżenie odnośnie pytania Założyciela wątku.

Oczywiście że człowiek może być opanowany przez demona. Jednakże inny człowiek może wypędzić go tylko dlatego iż posiada Ducha Świętego. Podkreślam słowo „może” jako że zdolność ta jest czymś tymczasowym. W tym sensie że jest Owocem Ducha Świętego, nie zaś darem. Bo wśród darów jakie mogą mieć chrześcijanie, jakie opisuje 1 Kor 12;7-11
„ A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi. Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy,  inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu.  Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków. Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce. „

Pośród listy tych darów Ducha Świętego, którymi wierzący mogą być obdarowani, nie ma daru o nazwie „wypędzanie demonów”. Jest jedynie dar rozróżniania duchów. Bo rozpoznanie, a unieszkodliwienie, nie jest tym samym. Natomiast przejawy Owocu Ducha Świętego jakie są wyszczególnione w Ga 5;22-23 MUSZĄ BYĆ widoczne już od chwili oddania serca dla Boga.

Tak więc słowo „egzorcyzm” jest wymysłem ludzkim. Wypowiadanie imienia Jezus jest NIE wystarczające.
Gdyż w Ewangelii Mateusza 7;22-23 napisane jest tak :
„ Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?  Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!„
Wniosek jest chyba dla wszystkich czytelny ???


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Opętania i egzorcyzmy

Postautor: magda » 30 paź 2017, 00:19

Wniosek jest taki ze demony trzeba wyganiać ze imię Jezusa jest na tyle potężne ze moze działać , natomiast jeśli człowiek jednocześnie nie jest nawrócony nie oprzestrzega przykazań to mimo że demony wyrzucał nie będzie zbawiony. egzorcyzmy to wymysł katolicki albo masz Ducha Bozego i wyrzucisz demona samym nakazem w imie Jezusa albo po prostu Ducha nie masz i żadne pogaduszki ,świecona woda czy wiązanie delikwenta , jakieś rozmowy z demonem nic nie dadzą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości