Chrzest w DŚ

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 03 lis 2017, 17:21

kontousunięte1, co chrzest daje? Czemu musi coś dawać? Czemu ludzie ciągle chcą coś brać? Chrzest niemowlęcia komunikuje światu i zborowi, że jest on włączony w Przymierze, stał się uczniem Pana Jezusa i uczy się jak być do Niego podobnym. Owszem kiedyś może odejść od Boga, ale czy ochrzczony w wieku dorosłym nie może odejść? Znam mnóstwo takich przypadków.
Christianinroman: Skoro odrzucasz inne autorytety tzn. że ty sam uważasz siebie za wystarczający autorytet. A to właśnie nazywamy pychą.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: diedmaroz » 03 lis 2017, 17:25

polk pisze:kontousunięte1, co chrzest daje? Czemu musi coś dawać? Czemu ludzie ciągle chcą coś brać? Chrzest niemowlęcia komunikuje światu i zborowi, że jest on włączony w Przymierze, stał się uczniem Pana Jezusa i uczy się jak być do Niego podobnym. Owszem kiedyś może odejść od Boga, ale czy ochrzczony w wieku dorosłym nie może odejść? Znam mnóstwo takich przypadków.
Christianinroman: Skoro odrzucasz inne autorytety tzn. że ty sam uważasz siebie za wystarczający autorytet. A to właśnie nazywamy pychą.


viewtopic.php?f=2&t=16789&start=15#p538691

Nie boimy się trudnych tematów, skoro chrzest niemowląt jest zasadny to chciałabym wiedzieć jakie konkretnie ma przewinienie to dziecko, które żyło minutę.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: magda » 04 lis 2017, 23:16

polk pisze: Chrzest niemowlęcia komunikuje światu i zborowi, że jest on włączony w Przymierze, stał się uczniem Pana Jezusa


Czyżby , oj chyba nie znasz warónków na których mozesz być uczniem Jezusa jesli dla cibie nimowlak nim jest to ci przypomnę uczniostwo Jezusa to nie zabawa

Łk 14:26 bw "Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim."
Łk 14:27 bw "Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim."
Łk 14:33 bw "Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim."


Sam powiedz czy jednak nie powinien to być świadomy wybór żeby się ochzcić??????/? Chyba jednak błądzisz z tymi niemowlakami

christianinroman pisze:Polak. Niestety, ci tzw. wielcy mężowie Boży mylili się, bo wielki jest T Y L K O B Ó G I NIEOMYLNY.
Dla nas autorytetem jest tylko Pismo Święte; nie są autorytetami poglądy ludzi, nawet tych wielkich ( wielkimi nazwali ich inni ludzie a nie Pan Bóg ).


prawda to tylko ludzie niestety , mamy Biblię Słowo Boga.

polk pisze: Dzieci pomimo grzechu podobają się Bogu, gdyż odpowiadają Bogu wiarą, ufnością.


Zwłaszcz nieprzytomne niemowlęta to już wiarę mają ze hej!!!

polk pisze:: Jan Wicklif, Jan Hus, Marcin Luter, Urlik Zwingli, Jan Kalwin, Filip Melanchton, Tomasz Cranmer, Jan Wesley, Dwight Moody, R.C. Sproul, C.S Lewis i wiele wiele innych.


No to są autorytety ludzkie jak tam sobie wolisz ale dla mnie autorytetem jest raczej Pismo a ono uczy ze trzeba uwierzyć żeby się ochrzcić.

polk pisze:Odmawianie niemowlętom chrztu wynika z zakrzywionego obrazu Boga. One również są częścią Przymierza!


Czy ci nie przyszło dogłowy że może to ty masz zakrzywiony obraz Boga, że nie świadoma wiara, nie wyrzeczenie się swiata i pójscie za Jezusem włącza w przymierze a jakiś tam pokropek przyjęty w nieswiadomym stanie??? Przypadkiem taki rytyuał mi się z Afryki przypomniał wypisz wymaluj jak ten chrzest nieprzytomnego noworodka. Baba po porodzie nie ma prawa wynieść dziecka nawet na podwórko pozza próg domu przez 40 dni a 41-go dnia wychodzi a tam już czeka czarownik z kubkiem wody , bierze wodę w gębę, pluje na cztery strony świata potem pluje na niemowlaka tą woda i odtad dzieciak moze bywać na zewnątrz bo należy do szczepu. To rytuał a chrzest to świadoma decyzja przyjecia Jezusa i zbawienia a nie pusty rytuał i bez woli człowieka nie działa. Sorrki pomyliłam się muszę dopisać ze jeszcze ten czarownik pluje przez drzwi wodą do meszkania , to niezbyt istotne ale to bezmyslny rytuał bez świadomości dziecka ,jak i chrzest niemowlaków.

polk pisze:Do nieba nie idą bezgrzeszni ludzie, idą tam tylko zbawieni. Dzieci nie są wzorem dlatego, że są bez grzechu, ale dlatego, że wiara przyjmują Boga.
Slowo Boże mówi wyraźnie "Bez wiary nie można podobać się Bogu". Niemowlęta maja wiarę.
No teraz to już sobie pojechałeś , czy ty w ogóle miałeś do czynienia z niemowlęciem???? że piszesz ze mają wiarę???? Niemowle ma tylko swiadomość że jest głodne , spragnoone ze mu zimno i że pielucha się wypełniła nic ponad to.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: Velure » 05 lis 2017, 20:21

polk pisze:kontousunięte1, co chrzest daje? Czemu musi coś dawać? Czemu ludzie ciągle chcą coś brać? Chrzest niemowlęcia komunikuje światu i zborowi, że jest on włączony w Przymierze, stał się uczniem Pana Jezusa i uczy się jak być do Niego podobnym. Owszem kiedyś może odejść od Boga, ale czy ochrzczony w wieku dorosłym nie może odejść? Znam mnóstwo takich przypadków.
Christianinroman: Skoro odrzucasz inne autorytety tzn. że ty sam uważasz siebie za wystarczający autorytet. A to właśnie nazywamy pychą.


1. Niemowlę zostaje ochrzczone wbrew swojej woli, nie jest to jego decyzja tylko czyjaś.
2. Niemowlę nie staje się uczniem Pana Jezusa - nie była to jego decyzja, nie ma pojęcia co się w ogóle stało, w czym bierze udział. Nie posiada wiary potrzebnej do zbawienia.
3. Najpierw trzeba uwierzyć, przyjąć Pana Jezusa, a potem dać temu symboliczny wyraz w chrzcie. - Taka kolejność jest przedstawiona w Biblii.


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 10 lis 2017, 14:26

1. Niemowlę zostaje ochrzczone wbrew swojej woli, nie jest to jego decyzja tylko czyjaś.


Skąd wiesz jaka jest wola niemowlęcia? Skoro wzrasta w domu chrześcijańskim, skoro jest przy nim czytane Słowo Boże, są wspólne modlitwy, to skąd wiesz, że nie ma - na swoim poziomie - pragnienia chrztu?
Jeśli przyjąć koncepcję, że "nie ma woli" bycia ochrzczonym, to rozumiem, że do przedszkola też dziecka nie zapisujesz? Pasowania na przedszkolaka nie przyjmiesz?
Kościół to szkoła Jezusa, do której jest się zapisanym przez chrzest. W Kościele wiara ma naturalne środowisko do wzrostu. Dziecko to nie "sympatyk" Kościoła.

2. Niemowlę nie staje się uczniem Pana Jezusa - nie była to jego decyzja, nie ma pojęcia co się w ogóle stało, w czym bierze udział. Nie posiada wiary potrzebnej do zbawienia.


Wole wierzyć Słowom Pana Jezusa: "2 On [Jezus] przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł:
3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim.
5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.
6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.
" Mt 18, 2-6

3. Najpierw trzeba uwierzyć, przyjąć Pana Jezusa, a potem dać temu symboliczny wyraz w chrzcie. - Taka kolejność jest przedstawiona w Biblii.


Po raz kolejny, wolę wierzyć Słowom Pana Jezusa: "5. Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego" J 3,5
Kolejność jest jasna:
1. WODA - Chrzest
2. DUCH - Wiara

A więc można być najpierw ochrzczonym, a dopiero później narodzić się z Ducha.

Czytajcie Biblię!


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: Velure » 11 lis 2017, 19:48

polk pisze:
1. Niemowlę zostaje ochrzczone wbrew swojej woli, nie jest to jego decyzja tylko czyjaś.


Skąd wiesz jaka jest wola niemowlęcia? Skoro wzrasta w domu chrześcijańskim, skoro jest przy nim czytane Słowo Boże, są wspólne modlitwy, to skąd wiesz, że nie ma - na swoim poziomie - pragnienia chrztu?
[/b].

Bredzisz. Niemowlę - to okres od narodzenia do 1 roku życia. Dziecko w tym okresie życia nie rozumie Słowa Bożego i nie ma pragnienia chrztu.

3. Najpierw trzeba uwierzyć, przyjąć Pana Jezusa, a potem dać temu symboliczny wyraz w chrzcie. - Taka kolejność jest przedstawiona w Biblii.


Po raz kolejny, wolę wierzyć Słowom Pana Jezusa: "5. Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego" J 3,5
Kolejność jest jasna:
1. WODA - Chrzest
2. DUCH - Wiara

A więc można być najpierw ochrzczonym, a dopiero później narodzić się z Ducha.

Czytajcie Biblię![/quote]

Ja wierzę Słowom Pana Jezusa, a nie Twoim bzdurom. Można się najpierw ochrzcić. Owszem. Ale świadomie i z własnej woli. Niemowlę nie ma zrozumienia w tej kwestii. Wróć do Słowa, a odejdź od baśni.


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 12 lis 2017, 22:51

Bredzisz (...) Ja wierzę Słowom Pana Jezusa, a nie Twoim bzdurom (...)


Widać gdy kończą się argumenty zaczyna się poniżanie rozmówcy. To mi się nie podoba. Na koniec dyskusji zacytuję Apostoła Piotra i jego pierwsze kazanie po zesłaniu Ducha Świętego:
"A gdy to usłyszeli, byli poruszeni do głębi i rzekli do Piotra i pozostałych apostołów: Co znamy czynić, mężowie bracia? Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła" Dz 3, 37-39

Czy Bóg nie powołuje dzieci? Czy są one małymi poganami? Czy są członkami Ciała Chrystusa?
Czytaj Słowo Boże, tam znajdziesz odpowiedź.
Jeśli mimo wszystko uważasz, że niemowlęta nie powinny być chrzczone wtedy zacznij od początku czytać Biblię. Do skutku, proś Ducha Świętego On ci pokaże Prawdę, a Prawda cię wyzwoli.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: Velure » 13 lis 2017, 10:40

Radzę żebyś Sam się modlił o poznanie i mądrość, bo błądzisz. Czytaj Pismo, a unikniemy bzdur wypisywalych przez Ciebie. Pozdrawiam


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: magda » 13 lis 2017, 11:31

o co wy się kłucicie , zeby sie ochcrzcić musi jednak człowiek mieć taką wole wszystko co się robi człowiekowi wbrew jego woli czy wtedy kiedy jest nieprzytomny nie ma żadnego znaczenia,, cchrzczenie niemowlat , chrzeczenie całych narodów wszystko to są praktyki fałszywe , do tego w kościele katolickim chrzest jest za pieniadze i jako taki jest nieważny

Dz 8:20 bw "A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży."

Jeśli jakiś kościół kupczy tym co świete to jest to fałsz. Nie wiem dlaczego nie myślicie każdy popiera zasady swojej denominacji nie zwracajac uwagi na Biblię , myslcie wy czasem samodzielnie jeśli dwie denominacje mówia całkiem przeciwne rzeczy to wniosek ze któraś sie myli i trzeba włączyc wtedy samodzielne myslenie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: Velure » 13 lis 2017, 12:26

Kobieto, znowu nie czytałaś że zrozumieniem. Pisałam o tym samym co Ty na początku wypowiedzi.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: magda » 13 lis 2017, 19:23

velure a nie przyszło ci do głowy ze nie do ciebie ta mowa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 27 lis 2017, 21:12

Dzieci wierzących rodziców są częścią Kościoła, dlatego można śmiało je chrzcić, tak jak robią to prawdziwi ewangeliczni chrześcijanie np. w Ewangelicznym Kościele Reformowanym, Ewangelicznym Kościele Metodystycznym.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: KAAN » 27 lis 2017, 21:23

polk pisze:Dzieci wierzących rodziców są częścią Kościoła,
Skąd takie karkołomne założenie?
dlatego można śmiało je chrzcić,
Dzieci maja chrzciny a nie chrzest. Chrzest dotyczy ludzi nawróconych, tych co wyznali Pana Jezusa, tak uczy Biblia.
polk pisze:tak jak robią to prawdziwi ewangeliczni chrześcijanie np. w Ewangelicznym Kościele Reformowanym, Ewangelicznym Kościele Metodystycznym.
To robią źle, bo to pozostałość po katolicyzmie z którego wykiełkowała reformacja.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: biblijny » 27 lis 2017, 23:22

KAAN pisze:
polk pisze:Dzieci wierzących rodziców są częścią Kościoła,
Skąd takie karkołomne założenie?


Pewną przesłanką może być wypowiedź Apostoła Pawła: (14) Albowiem mąż poganin uświęcony jest przez żonę i żona poganka uświęcona jest przez wierzącego męża; inaczej dzieci wasze byłyby nieczyste, a tak są święte. (1 Koryntian 7, 14)


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: krecik » 28 lis 2017, 08:07

polk pisze:Dzieci wierzących rodziców są częścią Kościoła, dlatego można śmiało je chrzcić, tak jak robią to prawdziwi ewangeliczni chrześcijanie np. w Ewangelicznym Kościele Reformowanym, Ewangelicznym Kościele Metodystycznym.


Myślę że pomyliłeś/aś (NIE OKREŚLONO) wątki, jedynym słowem spójnym jest słowo CHRZEST. Tylko że chrzest wodny dokonuje człowiek, a ten drugi Bóg.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości