Chrzest w DŚ

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Lauzo
Posty: 12
Rejestracja: 07 wrz 2017, 14:47
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Chrzest w DŚ

Postautor: Lauzo » 14 wrz 2017, 18:17

Witam. Czy przy prawdziwym chrzcie w DŚ występują takie dziwadła jak: powalenie na ziemie, nieopanowany atak śmiechu, chodzenie jak psy, drgawki ?

Jak to wygląda naprawdę?
Ma ktoś jakiś filmek czy coś?

Z góry dziękuję za info.


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 14 wrz 2017, 20:51

Niestety, ale w większości Kościołów zielonoświątkowych panuje to błędne nauczanie.
Prawdziwy Chrzest w Duchu Świętym to nawrócenie, pewność zbawienia i uświęcenie. Co z tego, że ktoś mówi językami, jeśli w osobistym życiu zachowuje się gorzej jak niewierzący?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: biblijny » 14 wrz 2017, 21:14

Chrzest w Duchu Świętym to przyjęcie Ducha Świętego jako daru od Boga. Następuje on w wyniku nawrócenia i wiary w Ewangelię. Każdy chrześcijanin jest ochrzczony w Duchu Świętym.

Chrztowi w Duchu Świętym nie zawsze towarzyszą widoczne manifestacje. Pewność chrztu w Duchu mamy wówczas, gdy wydajemy owoce Ducha, o których mowa w 5 rozdziale Listu do Galacjan.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: breath » 15 wrz 2017, 18:51

Lauzo pisze:Witam. Czy przy prawdziwym chrzcie w DŚ występują takie dziwadła jak: powalenie na ziemie, nieopanowany atak śmiechu, chodzenie jak psy, drgawki ?

Jak to wygląda naprawdę?
Ma ktoś jakiś filmek czy coś?

Z góry dziękuję za info.

A Ty wciąż o dziwactwach.Miałeś jechać się chrzcić u jakiegoś zielonoświątkowca.I znowu pytasz.Czyli co nie ochrzcił cie ten magik, czy nie spotkałeś się z nim.


Lauzo
Posty: 12
Rejestracja: 07 wrz 2017, 14:47
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: Lauzo » 15 wrz 2017, 20:29

Jakos tak wyszło, że nie :)


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 19 wrz 2017, 13:11

Szukaj Boga, a nie "czary mary". Tak jak napisał biblijny - dowodem na chrzest w Duchu Świętym jest Owoc Ducha (radość, cierpliwość, wstrzemięźliwość, pokój).
Wszystko inne nic nie mówi o twojej duchowości, choćbyś nawet zmarłych wskrzeszał to nic nie znaczy.
"Wielu mi powie w owym dniu: Panie, Panie, czy nie w Twoim Imieniu prorokowaliśmy, nie w Twoim Imieniu wyrzuciliśmy demony i nie czyniliśmy wielu cudów w Twym Imieniu? A wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem; odstąpcie ode mnie wy, którzy czynicie niesprawiedliwość" Mt 7,22-23


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 05:01

A dlaczego nie ochrzcisz sie w kosciele Chrystusowym do którego napisałes ze należysz , Ja do niego chodziłam i to na prawdę fajny kościóół, Siedź tam grzie napisałeś ze jesteś pogadaj z pastorami niech cię ktoś przygotuje do chrztu jeśli czujesz sie gotowy a Duch na ciebie zstąpi nawet jak tego nie poczujesz tylko decyduj że idziesz za Jezusem i zdaj się na Boga . Oni Chrystusowi chrzczą w rzekach więc śpiesz sie bo idzie zima . Jak chodiałam do Chrystusowego to ochrzcili tak człowieka w przeręblu ale nie zachorował tylko jednak zimno strasznie. Lub poucz się z pastorem i poczekaj na wiosnę będziesz miał wiecej czasu na przemyślenia .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: wybrana » 20 wrz 2017, 11:39

magda pisze:A dlaczego nie ochrzcisz sie w kosciele Chrystusowym do którego napisałes ze należysz , Ja do niego chodziłam i to na prawdę fajny kościóół, Siedź tam grzie napisałeś ze jesteś pogadaj z pastorami niech cię ktoś przygotuje do chrztu jeśli czujesz sie gotowy a Duch na ciebie zstąpi nawet jak tego nie poczujesz tylko decyduj że idziesz za Jezusem i zdaj się na Boga . Oni Chrystusowi chrzczą w rzekach więc śpiesz sie bo idzie zima . Jak chodiałam do Chrystusowego to ochrzcili tak człowieka w przeręblu ale nie zachorował tylko jednak zimno strasznie. Lub poucz się z pastorem i poczekaj na wiosnę będziesz miał wiecej czasu na przemyślenia .


Ty piszesz o chrzcie wodnym. Chrzest w Duchu Świętym, to nie to samo co chrzest Janowy.
Gdy pragniesz przyjąć chrzest wodny, to wyrażasz swoją wolę życia w Jezusie Chrystusie, pragniesz żyć tak jak nauczał Jezus i podążać za Jezusem.
Chrzest w Duchu Świętym otrzymuje się w darze od Ducha Świętego. Jest to namaszczenie Boże człowieka.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 12:52

Efendi pisze:Chyba pomylilas osoby Magda.


No własnie pomyliłam osoby i kościoły tez sorrki pomyłeczka! :roll:

Wybrana ja wiem co to chrzest w Duchu niektre koscioły to robią osobno ale wiekszość przy chrzcie modli sie o zesłanie Ducha na tego chrzczonego delikwenta m nakładają ręce itp wiec tak napisałam. Zieloni rzeczywiście maja dwa chrzty.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 02 paź 2017, 19:43

Jeśli jest ochrzczony w dzieciństwie to nie musi powtarzać chrztu, przecież to nie czary-mary.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: magda » 02 paź 2017, 22:20

Jeśli jest ochrzczony w niemowlectwie i jeśli chrzest był za szmal to to jest nieważne bo jest pewien warunek żeby byc ochrzczonym a mianowicie uwierzenie w Jezusa . Niemowle nie uwierzyło wiec chrzest nieświadomego niemowlaka to parodia


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 04 paź 2017, 19:57

Jeśli niemowlę, do którego należy Królestwo Niebieskie nie wierzy, to tym bardziej ty nie wierzysz.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: magda » 05 paź 2017, 18:42

Nie rozumiesz niemowlę jest bez grzechu jeszcze nie było w stanie zgrzeszyc i dlatego do niego należy królestwo na tej zasadzie że potępiony i potrzebujący chrztu i nowonarodzenia jest tylko ten kto zgrzeszył i taki włąsnie musi uwierzyć zeby Bóg go obdarzył łaską ze względu na Jezusa , Niemowlę jest świete bo nie zgrzeszyło. Każdy dorosły ochrzczony w niemowlęctwie Nie jest oczyszczony z grzechów bo w momecie chrztu nie miał ich a te które ppełnił po chrzcie już ich nie obejmuje ofiara Jezusa bo w momęcie chrztu nie wierzył i przez co chrzest nie jest ważny i taka osoba musi sie ochrzcić swiadomie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: polk » 17 paź 2017, 21:49

Łooo ludzie.

Nie rozumiesz niemowlę jest bez grzechu


Rozumiem, że Rz 3,12: "Nie ma takiego, co dobrze czyni, zgoła ani jednego", nie dotyczy wszystkich?! :O Trzeba w takim razie nanieść poprawkę "Nie ma takiego DOROSŁEGO, co dobrze czyni, zgoła ani jednego".

Każde zbawienie jest z łaski! Gdyby dzieci były bez grzechu to zbawienie by im się po prostu należało! A tak nie jest! Każde zbawienie (również dzieci, a więc tych do których należy Królestwo Niebieskie) jest zbawieniem z ŁASKI!

Jeśli w to nie wierzysz tzn. że nie jesteś biblijnie wierzącą chrześcijanką.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: krecik » 18 paź 2017, 08:56

biblijny pisze:Chrzest w Duchu Świętym to przyjęcie Ducha Świętego jako daru od Boga. Następuje on w wyniku nawrócenia i wiary w Ewangelię. Każdy chrześcijanin jest ochrzczony w Duchu Świętym.

Chrztowi w Duchu Świętym nie zawsze towarzyszą widoczne manifestacje. Pewność chrztu w Duchu mamy wówczas, gdy wydajemy owoce Ducha, o których mowa w 5 rozdziale Listu do Galacjan.


Chociaż masz taki szumny nick, to jednak moim zdaniem NIE piszesz całkiem zgodnie z tym jak przedstawia Słowo Boże zagadnienie obecności Pocieszyciela w człowieku...
Jan chrzciciel powiedział tak "...Ja chrzczę was wodą, lecz przychodzi mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów jego; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. "
[Łk 3;16].

Uważam iż biblijna prawda jest taka że każda nawrócona osoba ma Ducha Świętego, zgodnie z tym co jest zapisane w Jana 14;23-26
" Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. To wam powiedziałem z wami przebywając. Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem. "
Tekst ten mówi wyraźnie że każdy człowiek który uczyni Chrystusa Panem swojego życia, ma w sobie CALEGO BOGA - CAŁĄ TRÓJCĘ.

Natomiast fragment z Ewangelii Łukasza 11;11-13 wskazuje na coś innego...
" Gdzież jest taki ojciec pośród was, który, gdy syn będzie go prosił o chleb, da mu kamień? Albo gdy będzie go prosił o rybę, da mu zamiast ryby węża? Albo gdy będzie prosił o jajo, da mu skorpiona? Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą. "
Człowiek świeżo nawrócony nie ma jeszcze dostatecznego poznania i na pewno nie prosi o Ducha Świętego w chwili opamiętania, lecz później...
WNIOSEK.
Przyjęcie Ducha Świętego, ORAZ chrzest Duchem Świętym nie jest tym samym wydarzeniem. Myślę że są tutaj chrześcijanie którzy rozumieją tak jak to przedstawiłem ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości