Chrzest w DŚ

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Lauzo
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Chrzest w DŚ

Postautor: Lauzo » 14 wrz 2017, 18:17

Witam. Czy przy prawdziwym chrzcie w DŚ występują takie dziwadła jak: powalenie na ziemie, nieopanowany atak śmiechu, chodzenie jak psy, drgawki ?

Jak to wygląda naprawdę?
Ma ktoś jakiś filmek czy coś?

Z góry dziękuję za info.

Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Kontaktowanie:

Re: Chrzest w DŚ

Postautor: Efendi » 14 wrz 2017, 18:35

Lauzo pisze:Witam. Czy przy prawdziwym chrzcie w DŚ występują takie dziwadła jak: powalenie na ziemie, nieopanowany atak śmiechu, chodzenie jak psy, drgawki ?

Nie występują. A już napewno nie te 2 środkowe :eek: To chyba w jakichs kosciolach typu Benny Hinn

polk
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 14 wrz 2017, 20:51

Niestety, ale w większości Kościołów zielonoświątkowych panuje to błędne nauczanie.
Prawdziwy Chrzest w Duchu Świętym to nawrócenie, pewność zbawienia i uświęcenie. Co z tego, że ktoś mówi językami, jeśli w osobistym życiu zachowuje się gorzej jak niewierzący?

Awatar użytkownika
biblijny
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: biblijny » 14 wrz 2017, 21:14

Chrzest w Duchu Świętym to przyjęcie Ducha Świętego jako daru od Boga. Następuje on w wyniku nawrócenia i wiary w Ewangelię. Każdy chrześcijanin jest ochrzczony w Duchu Świętym.

Chrztowi w Duchu Świętym nie zawsze towarzyszą widoczne manifestacje. Pewność chrztu w Duchu mamy wówczas, gdy wydajemy owoce Ducha, o których mowa w 5 rozdziale Listu do Galacjan.

Szkoła Biblijna "Hosanna":
www.j1213.org
breath
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Kontaktowanie:

Postautor: breath » 15 wrz 2017, 18:51

Lauzo pisze:Witam. Czy przy prawdziwym chrzcie w DŚ występują takie dziwadła jak: powalenie na ziemie, nieopanowany atak śmiechu, chodzenie jak psy, drgawki ?

Jak to wygląda naprawdę?
Ma ktoś jakiś filmek czy coś?

Z góry dziękuję za info.

A Ty wciąż o dziwactwach.Miałeś jechać się chrzcić u jakiegoś zielonoświątkowca.I znowu pytasz.Czyli co nie ochrzcił cie ten magik, czy nie spotkałeś się z nim.

Lauzo
Kontaktowanie:

Postautor: Lauzo » 15 wrz 2017, 20:29

Jakos tak wyszło, że nie :)

polk
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 19 wrz 2017, 13:11

Szukaj Boga, a nie "czary mary". Tak jak napisał biblijny - dowodem na chrzest w Duchu Świętym jest Owoc Ducha (radość, cierpliwość, wstrzemięźliwość, pokój).
Wszystko inne nic nie mówi o twojej duchowości, choćbyś nawet zmarłych wskrzeszał to nic nie znaczy.
"Wielu mi powie w owym dniu: Panie, Panie, czy nie w Twoim Imieniu prorokowaliśmy, nie w Twoim Imieniu wyrzuciliśmy demony i nie czyniliśmy wielu cudów w Twym Imieniu? A wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem; odstąpcie ode mnie wy, którzy czynicie niesprawiedliwość" Mt 7,22-23

Awatar użytkownika
magda
Ostrzeżenia: 2
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 05:01

A dlaczego nie ochrzcisz sie w kosciele Chrystusowym do którego napisałes ze należysz , Ja do niego chodziłam i to na prawdę fajny kościóół, Siedź tam grzie napisałeś ze jesteś pogadaj z pastorami niech cię ktoś przygotuje do chrztu jeśli czujesz sie gotowy a Duch na ciebie zstąpi nawet jak tego nie poczujesz tylko decyduj że idziesz za Jezusem i zdaj się na Boga . Oni Chrystusowi chrzczą w rzekach więc śpiesz sie bo idzie zima . Jak chodiałam do Chrystusowego to ochrzcili tak człowieka w przeręblu ale nie zachorował tylko jednak zimno strasznie. Lub poucz się z pastorem i poczekaj na wiosnę będziesz miał wiecej czasu na przemyślenia .

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 20 wrz 2017, 07:46

magda pisze:A dlaczego nie ochrzcisz sie w kosciele Chrystusowym do którego napisałes ze należysz

Chyba pomylilas osoby Magda.

Oni Chrystusowi chrzczą w rzekach więc śpiesz sie bo idzie zima

Ja znam takich co maja w kosciele baptyseria i w nich chrzcza wiec nie ma reguly raczej.. Chyba ze mowa o innych chrystusowych bo w Polsce sa 2 chrsytsowe koscioly: Chrsytosowy w Polsce i Chrystusowy w RP

wybrana
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Mam 55 lat. Jestem matką 3 dorosłych synów. Babcią 2 wnucząt.
Kontaktowanie:

Postautor: wybrana » 20 wrz 2017, 11:39

magda pisze:A dlaczego nie ochrzcisz sie w kosciele Chrystusowym do którego napisałes ze należysz , Ja do niego chodziłam i to na prawdę fajny kościóół, Siedź tam grzie napisałeś ze jesteś pogadaj z pastorami niech cię ktoś przygotuje do chrztu jeśli czujesz sie gotowy a Duch na ciebie zstąpi nawet jak tego nie poczujesz tylko decyduj że idziesz za Jezusem i zdaj się na Boga . Oni Chrystusowi chrzczą w rzekach więc śpiesz sie bo idzie zima . Jak chodiałam do Chrystusowego to ochrzcili tak człowieka w przeręblu ale nie zachorował tylko jednak zimno strasznie. Lub poucz się z pastorem i poczekaj na wiosnę będziesz miał wiecej czasu na przemyślenia .

Ty piszesz o chrzcie wodnym. Chrzest w Duchu Świętym, to nie to samo co chrzest Janowy.
Gdy pragniesz przyjąć chrzest wodny, to wyrażasz swoją wolę życia w Jezusie Chrystusie, pragniesz żyć tak jak nauczał Jezus i podążać za Jezusem.
Chrzest w Duchu Świętym otrzymuje się w darze od Ducha Świętego. Jest to namaszczenie Boże człowieka.

Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 12:52

Efendi pisze:Chyba pomylilas osoby Magda.

No własnie pomyliłam osoby i kościoły tez sorrki pomyłeczka! :roll:

Wybrana ja wiem co to chrzest w Duchu niektre koscioły to robią osobno ale wiekszość przy chrzcie modli sie o zesłanie Ducha na tego chrzczonego delikwenta m nakładają ręce itp wiec tak napisałam. Zieloni rzeczywiście maja dwa chrzty.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 02 paź 2017, 19:43

Jeśli jest ochrzczony w dzieciństwie to nie musi powtarzać chrztu, przecież to nie czary-mary.

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 paź 2017, 22:20

Jeśli jest ochrzczony w niemowlectwie i jeśli chrzest był za szmal to to jest nieważne bo jest pewien warunek żeby byc ochrzczonym a mianowicie uwierzenie w Jezusa . Niemowle nie uwierzyło wiec chrzest nieświadomego niemowlaka to parodia

polk
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 04 paź 2017, 19:57

Jeśli niemowlę, do którego należy Królestwo Niebieskie nie wierzy, to tym bardziej ty nie wierzysz.

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 05 paź 2017, 18:42

Nie rozumiesz niemowlę jest bez grzechu jeszcze nie było w stanie zgrzeszyc i dlatego do niego należy królestwo na tej zasadzie że potępiony i potrzebujący chrztu i nowonarodzenia jest tylko ten kto zgrzeszył i taki włąsnie musi uwierzyć zeby Bóg go obdarzył łaską ze względu na Jezusa , Niemowlę jest świete bo nie zgrzeszyło. Każdy dorosły ochrzczony w niemowlęctwie Nie jest oczyszczony z grzechów bo w momecie chrztu nie miał ich a te które ppełnił po chrzcie już ich nie obejmuje ofiara Jezusa bo w momęcie chrztu nie wierzył i przez co chrzest nie jest ważny i taka osoba musi sie ochrzcić swiadomie.

Wróć do „Dla poszukujących”