Zbawienie przez wiarę.

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Banan
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2017, 23:18
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Jestem jeszcze katolikiem, lecz oczywiście planuję za kilka lat dokonać konwersji na luteranizm.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zbawienie przez wiarę.

Postautor: Banan » 12 sie 2017, 23:25

Jestem w głębi serca protestantem, ale mam pytanie dotyczące zbawienia. Według zasady sola fide - tylko wiarą oraz sola gratia - tylko łaską, trzeba wierzyć w Boga i mieć łaskę bożą, a dobre uczynki nie są potrzebne do zbawienia. To znaczy, że mogę wyjść podpalić sklep, pójść do więzienia, ale wierzę w Boga. W tym przypadku po śmierci i tak będę zbawiony? Przecież dobre uczynki są niepotrzebne do zbawienia. Ja na razie nie wiem wszystkiego o protestantyzmie, ale chcę na tę religię przejść, więc muszę wiedzieć.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: Ian » 13 sie 2017, 00:13

Biblia mówi o dwóch rodzajach wiary - wiara demoniczna i wiara zbawiająca. To co napisałeś to wiara demoniczna, czyli zwykłe przeświadczenie o istnieniu Boga i tego kim jest, ale bez zaufania mu, bez oddania swojego życia Jezusowi. Wiara dająca zbawienia to taka kiedy w 100% oddałeś swoje życie Bogu, kiedy on jest twoim Panem. Wtedy dokona się nowe narodzenie i Duch święty zamieszka w Tobie. I zmienia Ciebie, Twoje pragnienia, wywraca do góry nogami Twoje dotychczasowe życie. I wtedy nie będziesz miał pragnienia by podpalić sklep - będzie to niemożliwe, ponieważ staniesz się "niewolnikiem" Chrystusa (a nie diabła jak dotychczas).


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: krecik » 13 sie 2017, 08:53

Autorze wątku, lepiej gdybyś w głębi serca był po prostu naśladowcą Jezusa Chrystusa, Jego apostołów i proroków. Zwyczajnie uczniem Jezusa Chrystusa. Bo określenie „protestant” jest BARDZO szerokie i możesz być przez kogoś wrzucony do jakiejś szufladki
Cieszę się że Duch Święty przekonał Cię o „  Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;  „
[Jana 16;7-8].
SPRAWIEDLIWOŚCI, bo w religii Rzymskokatolickiej eksponowana jest tylko Boża miłość. Podczas gdy Duch Święty przekonuje o grzechu, czyli Bożym atrybucie ŚWIĘTOŚĆ i SPRAWIEDLIWOŚĆ. Aczkolwiek spina to atrybut o nazwie MIŁOŚĆ.

Nie może istnieć tylko sama wiara chrześcijańska, ona ZAWSZE musi iść w parze z uczynkami. Jeśli jest tylko wiara, to jest to demoniczne, tak wierzy szatan. Zobacz co apostoł napisał w 1 liście w 14,15 i 16 wersie „ Jako dzieci posłuszne nie kierujcie się pożądliwościami, jakie poprzednio wami władały w czasie nieświadomości waszej,  lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym,  ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.  „
Jak widzisz mamy być święci, a dopiero z tego wynika miłość. Ma to być w całym postępowaniu. Czy teraz jaśniej ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Banan
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2017, 23:18
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Jestem jeszcze katolikiem, lecz oczywiście planuję za kilka lat dokonać konwersji na luteranizm.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: Banan » 13 sie 2017, 09:13

Już rozumiem. Czyli wiara i życie z Bogiem musi iść w parze z miłością dla bliźniego.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: KAAN » 13 sie 2017, 11:09

Banan pisze:Już rozumiem. Czyli wiara i życie z Bogiem musi iść w parze z miłością dla bliźniego.
Będzie szło w parze z zasady, bo taka jest wiara zbawiająca. Ta wiara rodzi dobre uczynki i miłość, która też jest darem od Boga dla każdego zbawionego. To nie nasz wysiłek, ale działanie Boże poprzez Ducha Świętego owocuje świętym życiem, chodzeniem z Bogiem, całkowitą ufnością Zbawicielowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: Norbi » 13 sie 2017, 17:48

Bravo Ian! :)


Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: Ararat » 19 sie 2017, 15:55

Polecam http://przemek-sliwka.blog.onet.pl/ , gdzie właśnie są tam poruszane tego typu tematy jak : "ZBAWIENIE PRZEZ WIARĘ W JEZUSA CHRYSTUSA"


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
Marcin.R
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2017, 19:49
wyznanie: Bractwo św. Piusa X
Lokalizacja: Olsztyn
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: Marcin.R » 27 sie 2017, 11:42

Ian pisze:Biblia mówi o dwóch rodzajach wiary - wiara demoniczna i wiara zbawiająca. To co napisałeś to wiara demoniczna, czyli zwykłe przeświadczenie o istnieniu Boga i tego kim jest, ale bez zaufania mu, bez oddania swojego życia Jezusowi. Wiara dająca zbawienia to taka kiedy w 100% oddałeś swoje życie Bogu, kiedy on jest twoim Panem. Wtedy dokona się nowe narodzenie i Duch święty zamieszka w Tobie. I zmienia Ciebie, Twoje pragnienia, wywraca do góry nogami Twoje dotychczasowe życie. I wtedy nie będziesz miał pragnienia by podpalić sklep - będzie to niemożliwe, ponieważ staniesz się "niewolnikiem" Chrystusa (a nie diabła jak dotychczas).


W którym miejscu Biblii wiara jest nazwana wiarą demoniczną?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: KAAN » 27 sie 2017, 12:12

Marcin.R pisze:W którym miejscu Biblii wiara jest nazwana wiarą demoniczną?


Jak 2:19 Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Marcin.R
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2017, 19:49
wyznanie: Bractwo św. Piusa X
Lokalizacja: Olsztyn
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: Marcin.R » 27 sie 2017, 13:48

Określenie 'wiara demoniczna' zrozumiałem w inny sposób niż lan miał na myśli, stąd moje pytanie.
Jeśli już list Św. Jakuba został przywołany, przywołam następny werset, aby odpowiedzieć Bananowi na jego pytanie. Wszak najlepszą odpowiedź znajdziemy w pismach natchnionych.

Jak 2:24 ''Widzicie, iż z uczynków bywa usprawiedliwiony człowiek, a nie z wiary tylko?''

Nic dodać, nic ująć.


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: saracen » 28 sie 2017, 10:38

Człowiek wierzący spełnia dobre uczynki, które nie są "zbieraniem punktów" by zostać zbawionym, tylko są naturalną konsekwencją wiary w Boga.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: krecik » 04 wrz 2017, 08:13

Marcin.R pisze:Określenie 'wiara demoniczna' zrozumiałem w inny sposób niż lan miał na myśli, stąd moje pytanie.
Jeśli już list Św. Jakuba został przywołany, przywołam następny werset, aby odpowiedzieć Bananowi na jego pytanie. Wszak najlepszą odpowiedź znajdziemy w pismach natchnionych.

Jak 2:24 ''Widzicie, iż z uczynków bywa usprawiedliwiony człowiek, a nie z wiary tylko?''

Nic dodać, nic ująć.


Co nic dodać i nic ująć ? Proszę czytać z kontekstem, szeszej.

„Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i z
uczynków wiara została uczyniona doskonałą.
I wypełniło się
Pismo, które mówi: Abraham zaś uwierzył Bogu i zostało mu to zaliczone na poczet sprawiedliwości, i został nazwany przyjacielem
Boga. Widzicie, że człowiek zostaje usprawiedliwiony
z uczynków, a nie jedynie z wiary. A podobnie i Rahab...”
[Jakuba 2;22-25 przekład Dosłowny Piotra Zaręby]


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: christianinroman » 04 wrz 2017, 18:27

Banan. Przejście z jednej religii na inną nic nie zmienia, bo nadal będziesz człowiekiem religijnym a nie dzieckiem Bożym. Chrześcijaństwo to nie RELIGIA, TYLKO OSOBA JEZUSA CHRYSTUSA. Musisz się złączyć z Chrystusem i być z NIM jedno na wieki wieków, czyli podporządkować Mu się. Życzę ci tego z całego swego serca.


warchief90
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2017, 11:25
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Nie należę do żadnego wyznania. Kocham Jezusa bo uratował mi życie.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbawienie przez wiarę.

Postautor: warchief90 » 03 paź 2017, 19:35

Biblia mówi o dwóch rodzajach wiary - wiara demoniczna i wiara zbawiająca. To co napisałeś to wiara demoniczna, czyli zwykłe przeświadczenie o istnieniu Boga i tego kim jest, ale bez zaufania mu, bez oddania swojego życia Jezusowi. Wiara dająca zbawienia to taka kiedy w 100% oddałeś swoje życie Bogu, kiedy on jest twoim Panem. Wtedy dokona się nowe narodzenie i Duch święty zamieszka w Tobie. I zmienia Ciebie, Twoje pragnienia, wywraca do góry nogami Twoje dotychczasowe życie. I wtedy nie będziesz miał pragnienia by podpalić sklep - będzie to niemożliwe, ponieważ staniesz się "niewolnikiem" Chrystusa (a nie diabła jak dotychczas).


Wow. Dobrze powiedziane. Od razu przywołałem w pamięci werset z wierzącymi, drżącymi demonami.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości