Czy modlitwa na językach zanikła?

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: diedmaroz » 19 lip 2017, 15:16

Nie patrz na braci jeśli chodzi o ekspresję/uwielbienie. Z Dawida też zadrwiła żona.
W Kościele nie powinnaś się modlić głośno na językach, bo tak chyba Paweł pisał, że to nie buduje. Chyba że jest ktoś kto to wykłada..

Czasem słyszę jak ktoś się modli na językach, a ja wtedy modlę się normalnie i zastanawiam czy może moja modlitwa wykładać ten język, który słyszę, bo często słowa same przychodzą. Ale możliwe, że to po prostu moja modlitwa z serca i nie ma co dopisywać ideologii, że to tłumaczenie. Gdyby wszyscy na raz zaczęli mówić w nieznanych językach to istotnie uznałabym, że szaleją jak Koryntianie.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: kasiapelasia » 19 lip 2017, 15:41

diedmaroz pisze:Nie patrz na braci jeśli chodzi o ekspresję/uwielbienie. Z Dawida też zadrwiła żona.
W Kościele nie powinnaś się modlić głośno na językach, bo tak chyba Paweł pisał, że to nie buduje. Chyba że jest ktoś kto to wykłada..

Czasem słyszę jak ktoś się modli na językach, a ja wtedy modlę się normalnie i zastanawiam czy może moja modlitwa wykładać ten język, który słyszę, bo często słowa same przychodzą. Ale możliwe, że to po prostu moja modlitwa z serca i nie ma co dopisywać ideologii, że to tłumaczenie. Gdyby wszyscy na raz zaczęli mówić w nieznanych językach to istotnie uznałabym, że szaleją jak Koryntianie.

Racja. Paweł pisał o tym, ale jeśli tak jak mowisz, że prawdopodobnie masz ten dar wykładania ale bracia nie widzą o tym. Nie wiem czy mnie rozumiesz...Bóg używa nas tak jak on tego chce. W innym Kościele możesz zacząć uzdrawiać, a jeszcze w innym miejscu prorokować. Duch nas używa tak jak on tego chce nie my. My jesteśmy trochę z ciała. Myślę, że każdy ma taki dar wykładania języków. Ale tu chyba bardziej chodzi o to, że często bracia mówią o tym , że nie powinno się modlić głośno. Z szacunku dla innych.


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: biblijny » 19 lip 2017, 22:57

kasiapelasia pisze:Szukam odpowiedzi.


Jest to postawa godna pochwały. Twoje starania mają obietnicę Pańską, że kto szuka, ten znajdzie.

Ale słyszę opinie innych , że to zwiedzenie.


Modlitwa na językach jest darem Ducha Świętego, o którym czytamy w Piśmie Świętym. Dar ten jest jednak od zawsze źle wykorzystywany, o czym czytamy już w I Liście do Koryntian i obserwujemy współcześnie np. w polskich zborach.

Są różne przekłady Biblii każda wyraża inaczej wersety co do modlitwy na językach.


Nie sądzę. Sens każdego dostępnego przekładu na rynku polskim jest taki sam, nie licząc przekładu Nowego Świata, który jest sfałszowany.

Wiem, że Bóg tak chce.


To, czego chce Bóg, możemy dowiedzieć się wyłącznie z Pisma Świętego. Nawet gdyby anioł oraz apostołowie przyszli do Ciebie do domu w odwiedziny i nauczali czegoś innego niż w Biblii, należałoby ich uznać za wysłanników szatana.

Ale są momenty w naszym Kościele, że moje serce pragnie modlić się głośno na językach.


Pragnienie to jest cielesne, pochodzi z ciała i nie jest inspirowane Duchem. Bóg sobie nie zaprzecza i nie pobudza dzieci Bożych do czynów, których zabronił w Biblii.

Niestety w naszym Kościele bracia oceniają.


Chwała Panu! Bracia ci korzystają z prawa, które dał im Bóg i wypełniają swój biblijny obowiązek.

Tak samo wielbienie Boga jest stonowane.


Masz na myśli śpiew i publiczną modlitwę... Jest stonowana? Złóż braciom starszym gratulacje w moim imieniu.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: kasiapelasia » 20 lip 2017, 06:34

biblijny.... odnośnie twoich wywodów....

Pragnienie to jest cielesne, pochodzi z ciała i nie jest inspirowane Duchem. Bóg sobie nie zaprzecza i nie pobudza dzieci Bożych do czynów, których zabronił w Biblii.

Jak wszystko co robimy, bo niestety, mamy ciało a nie jesteśmy doskonali . Chyba, że Ty jesteś. :-).

Chwała Panu! Bracia ci korzystają z prawa, które dał im Bóg i wypełniają swój biblijny obowiązek.

No cóż... W Biblii piszę, że to Bóg jest od osądzania. Ale...jeśli Duch Święty prowadzi Cię w ten sposób i uważasz, że w Biblii pisze, że to ludzie mają prawo osądzać...

Masz na myśli śpiew i publiczną modlitwę... Jest stonowana? Złóż braciom starszym gratulacje w moim imieniu.

Tak mam na myśli śpiew, modlitwę i nawet taniec. Jak Mojżesz przeprowadził Naród Izraelski przez morze. Co zrobili? Uwielbiali i tańczyli dla Boga.:-). W Psalmach jest dużo wersetów o oddaniu Chwały też przez taniec. Jeśli czytasz Słowo Boże to powinieneś wiedzieć.
Za wszelkie błędy przepraszam.

Pozdrawiam w Panu.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2017, 06:41 przez kasiapelasia, łącznie zmieniany 1 raz.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: kasiapelasia » 20 lip 2017, 06:39

biblijny...Wybacz mi błędy ale piszę z telefonu
:-)
Modlitwa na językach jest darem Ducha Świętego, o którym czytamy w Piśmie Świętym. Dar ten jest jednak od zawsze źle wykorzystywany, o czym czytamy już w I Liście do Koryntian i obserwujemy współcześnie np. w polskich zborach.

Amen. Też tak uważam, dlatego szukam odpowiedzi.

Pozdrawiam.:-)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: Zbyszekg4 » 20 lip 2017, 10:49

Wklejam link do kontynuacji tekstu 1Kor 14: http://biblianpd.pl/pl/newslettery/slow ... 20-39-npd/ [wczoraj podałem część 1-szą].

Kasiupelasiu, czy coś stracisz, jeśli nie będziesz praktykować modlitwy "językami"?
Co ona Ci takiego daje, że pragniesz jej?...
Czy nie zadowala Cię to, że możesz zwracać się do Pana wszechświata, kochającego Ojca w niebie, Boga wszechmogącego, w sposób zrozumiały dla Ciebie (też dla otoczenia)?
Czego chcesz więcej?!

Skoro, jak widzisz, są kontrowersje z tą praktyką (już za dni Pawła były), to podejdź do tego praktycznie: zaniechaj takiego pragnienia modlitwy "na językach" (przecież na przestrzeni wieków tylu wybitnych chrześcijan wcale nie praktykowało czegoś takiego), i zobacz czy można z tym żyć...
Czy obawiasz się, że kiedyś Pan Bóg zarzuci Ci: kasiupelasiu - dlaczego nie modliłaś się na językach? Nie możesz być zbawiona!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: kasiapelasia » 20 lip 2017, 15:59

Zbyszekg4 pisze:Wklejam link do kontynuacji tekstu 1Kor 14: http://biblianpd.pl/pl/newslettery/slow ... 20-39-npd/ [wczoraj podałem część 1-szą].

Kasiupelasiu, czy coś stracisz, jeśli nie będziesz praktykować modlitwy "językami"?
Co ona Ci takiego daje, że pragniesz jej?...
Czy nie zadowala Cię to, że możesz zwracać się do Pana wszechświata, kochającego Ojca w niebie, Boga wszechmogącego, w sposób zrozumiały dla Ciebie (też dla otoczenia)?
Czego chcesz więcej?!

Skoro, jak widzisz, są kontrowersje z tą praktyką (już za dni Pawła były), to podejdź do tego praktycznie: zaniechaj takiego pragnienia modlitwy "na językach" (przecież na przestrzeni wieków tylu wybitnych chrześcijan wcale nie praktykowało czegoś takiego), i zobacz czy można z tym żyć...
Czy obawiasz się, że kiedyś Pan Bóg zarzuci Ci: kasiupelasiu - dlaczego nie modliłaś się na językach? Nie możesz być zbawiona!...

Zbyszku...bardzo cenię Twoja pomoc. Jestem Ci wdzięczna, ale to nie jest tak jak myślisz. Dar języków, nie jest darem wyuczonym. Jak miałam chrzest w Duchu Swietym, otrzymałam ten dar. Z perspektywy czasu i relacji z Bogiem, (a relacja stała się głębsza) zrozumiałam , że to duchowa modlitwa. Nic nie było na siłę. Nic nie stracę jeśli przestanę się modlić, ale jeśli jest to od Boga to mogę zyskać głębsza relacje z Bogiem. Daje mi bardzo dużo taka modlitwa, przede wszystkim , pokój i radość w sercu. W sposób zrozumiały też się modlę:-) i to mnie zadowala.
Mam probe, nie próbuj namawiać mnie abym zaprzestała. Nie o to mi chodziło. Szukam odpowiedzi jeśli ja znajdę napiszę na forum co postanowiłam. Chociaż jest to bardziej sprawa między mną a Bogiem.
Nie wiem czy Ty także masz ten dar.
To nie chodzi o to, że się czegoś obawiam.
Mam wątpliwości i szukam odpowiedzi. Pozdrawiam w Panu.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: Zbyszekg4 » 20 lip 2017, 16:47

Kasiu, nie udzielam się już na forum; jedynie wyjątkowo, ale skoro pytasz to rzeknę krótko: nie mam, i nie zabiega o dar mówienia językami zwany...
Wierzę, że sensem tego daru jest przekazywanie ewangelii w sposób zrozumiały innym, którzy nie mówią językiem osoby głoszącej; ona może im głosić, bo Bóg uzdolnił do mówienia w języku tych innych ludzi.
Natomiast glosolalii w takim wydaniu, jak to jest obecnie praktykowane, to nie uznaję.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: biblijny » 21 lip 2017, 00:20

kasiapelasia pisze:No cóż... W Biblii piszę, że to Bóg jest od osądzania. Ale...jeśli Duch Święty prowadzi Cię w ten sposób i uważasz, że w Biblii pisze, że to ludzie mają prawo osądzać...


Mylisz się. W I Liście do Koryntian, rozdział 14 czytamy:

"(29) A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają; (30) lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy. "

Jak widzisz osądzanie jest nie tylko prawem chrześcijan, ale wręcz ich obowiązkiem. Gdybyśmy nie mieli prawa osądzać, wówczas szybko zbory uległyby zwiedzeniu. Mamy zatem, zgodnie z Pismem Świętym, prawo osądzać. Nie mamy natomiast prawa potępiać. Jest istotna różnica między osądzaniem, co dobre a co złe, a potępianiem ludzi.

Tak mam na myśli śpiew, modlitwę i nawet taniec. Jak Mojżesz przeprowadził Naród Izraelski przez morze. Co zrobili? Uwielbiali i tańczyli dla Boga.:-). W Psalmach jest dużo wersetów o oddaniu Chwały też przez taniec. Jeśli czytasz Słowo Boże to powinieneś wiedzieć.
Za wszelkie błędy przepraszam.


Weź jednak pod uwagę, że Naród Wybrany składał też krwawe ofiary, dokonywał rytualnych obmyć i czynił mnóstwo innych rzeczy, których lud Boży Nowego Testamentu nie czyni. Taniec rytualny nie został wspomniany ani razu w Nowym Testamencie. Nie ma więc podstaw biblijnych, aby uznać, że jest on częścią chrześcijańskiej liturgii.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: biblijny » 21 lip 2017, 00:27

Zbyszekg4 pisze:Wierzę, że sensem tego daru jest przekazywanie ewangelii w sposób zrozumiały innym, którzy nie mówią językiem osoby głoszącej;


Źle wierzysz. Celem daru mówienia językami jest budowanie wiary tego, kto mówi, a nie tego, kto słucha. W I Liście do Koryntian, rozdział 14 czytamy:

"(2) Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza."

"(4) Kto językami mówi, siebie tylko buduje."

Trudno tę sprawę wyjaśnić dobitniej niż zrobił to Apostoł Paweł w swoim liście.
Przy czym nie rozstrzygam tutaj, czy dar ten występuje nadal, w czasach obecnych. Twierdzę jedynie, że odrzucanie faktu, że dar glosolalii jest dany jako charyzmat do modlitwy mistycznej, jest wyrazem albo skrajnie złej woli, albo totalnej impotencji w zakresie czytania ze zrozumieniem.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: kasiapelasia » 21 lip 2017, 06:28

biblijny pisze:
kasiapelasia pisze:No cóż... W Biblii piszę, że to Bóg jest od osądzania. Ale...jeśli Duch Święty prowadzi Cię w ten sposób i uważasz, że w Biblii pisze, że to ludzie mają prawo osądzać...


Mylisz się. W I Liście do Koryntian, rozdział 14 czytamy:

"(29) A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają; (30) lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy. "

Jak widzisz osądzanie jest nie tylko prawem chrześcijan, ale wręcz ich obowiązkiem. Gdybyśmy nie mieli prawa osądzać, wówczas szybko zbory uległyby zwiedzeniu. Mamy zatem, zgodnie z Pismem Świętym, prawo osądzać. Nie mamy natomiast prawa potępiać. Jest istotna różnica między osądzaniem, co dobre a co złe, a potępianiem ludzi.

Tak mam na myśli śpiew, modlitwę i nawet taniec. Jak Mojżesz przeprowadził Naród Izraelski przez morze. Co zrobili? Uwielbiali i tańczyli dla Boga.:-). W Psalmach jest dużo wersetów o oddaniu Chwały też przez taniec. Jeśli czytasz Słowo Boże to powinieneś wiedzieć.
Za wszelkie błędy przepraszam.


Weź jednak pod uwagę, że Naród Wybrany składał też krwawe ofiary, dokonywał rytualnych obmyć i czynił mnóstwo innych rzeczy, których lud Boży Nowego Testamentu nie czyni. Taniec rytualny nie został wspomniany ani razu w Nowym Testamencie. Nie ma więc podstaw biblijnych, aby uznać, że jest on częścią chrześcijańskiej liturgii.


Nie będę sprzeciwiać się Słowu Bożemu.

Co do ostatniego Twojego wywodu...

Taniec rytualny??? Ja nic takiego nie pisałam.
Nie mam ochoty z Tobą dyskutować bo nie to jest moim zamiarem.
Jeśli uważasz, siebie za mądrzejszego...to chwała Panu, że ma takich wiernych. Pozdrawiam w Panu.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: kasiapelasia » 21 lip 2017, 06:34

Zbyszekg4 pisze:Kasiu, nie udzielam się już na forum; jedynie wyjątkowo, ale skoro pytasz to rzeknę krótko: nie mam, i nie zabiega o dar mówienia językami zwany...
Wierzę, że sensem tego daru jest przekazywanie ewangelii w sposób zrozumiały innym, którzy nie mówią językiem osoby głoszącej; ona może im głosić, bo Bóg uzdolnił do mówienia w języku tych innych ludzi.
Natomiast glosolalii w takim wydaniu, jak to jest obecnie praktykowane, to nie uznaję.

Potwierdzam to co napisał ,,biblijny,, :-), ale badam i szukam nadal. Pozdrawiam w Panu.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: Zbyszekg4 » 21 lip 2017, 09:05

biblijny pisze:
Zbyszekg4 pisze:Wierzę, że sensem tego daru jest przekazywanie ewangelii w sposób zrozumiały innym, którzy nie mówią językiem osoby głoszącej;


Źle wierzysz. Celem daru mówienia językami jest budowanie wiary tego, kto mówi, a nie tego, kto słucha. W I Liście do Koryntian, rozdział 14 czytamy:

"(2) Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza."

"(4) Kto językami mówi, siebie tylko buduje."

Trudno tę sprawę wyjaśnić dobitniej niż zrobił to Apostoł Paweł w swoim liście.
Przy czym nie rozstrzygam tutaj, czy dar ten występuje nadal, w czasach obecnych. Twierdzę jedynie, że odrzucanie faktu, że dar glosolalii jest dany jako charyzmat do modlitwy mistycznej, jest wyrazem albo skrajnie złej woli, albo totalnej impotencji w zakresie czytania ze zrozumieniem.

Dzieje Apostolskie 2 to wzór tego, jak działa dar języków! I do tego się odwoływałem, pisząc o roli tego daru: tam go widać jak na dłoni - obcojęzyczni ludzie słyszeli to, co w ich językach głosili im Izraelici... Zatem źle mnie zrozumiałeś; ale to nic.
:papa:
Czy 1Kor 14 dotyczy czegoś innego niż Dz 2? Sam nie wiem, być może, ale czy na pewno?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: christianinroman » 21 lip 2017, 14:17

kasiapelasia. Czemu oburzasz się na biblijnego. Jeżeli cytuje Słowo Boże nie wyrwane z kontekstu, to dlaczego negujesz te wypowiedzi? To dziwne,że własnie w zborach zielonoświątkowych członkowie twierdzą, że to jest darem Ducha Swiętego, a sam słyszałem siostrę jak mówiła swiadkom Jehowy, że modli się na językach kiedy chce, w każdej chwili. Ja jednak czytam coś innego. Tym który ROZDAJE DARY JEST DUCH ŚWIĘTY, K A Ż D E M U J A K C H C E. Czyli to nie zależy od woli człowieka.


kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy modlitwa na językach zanikła?

Postautor: kasiapelasia » 21 lip 2017, 16:10

christianinroman pisze:kasiapelasia. Czemu oburzasz się na biblijnego. Jeżeli cytuje Słowo Boże nie wyrwane z kontekstu, to dlaczego negujesz te wypowiedzi? To dziwne,że własnie w zborach zielonoświątkowych członkowie twierdzą, że to jest darem Ducha Swiętego, a sam słyszałem siostrę jak mówiła swiadkom Jehowy, że modli się na językach kiedy chce, w każdej chwili. Ja jednak czytam coś innego. Tym który ROZDAJE DARY JEST DUCH ŚWIĘTY, K A Ż D E M U J A K C H C E. Czyli to nie zależy od woli człowieka.


A w którym miejscu mój drogi bracie oburzam się na biblijnego?
Nie neguję, odpowiedzi biblijnego...bo co zacytuje jest w Biblii a z Bogiem nie można się kłócić. Chyba źle mnie odebrałeś, bo na tym forum Ciebie i biblijnego wszyscy atakują...przyjęłam co napisał i niech się dzieje wola Boga... po drugie pomyliłeś chyba wątek. Ja szukam odpowiedzi. Patrz Temat...:-) i czytaj że zrozumieniem. Pozdrawiam w Panu.



Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości