Szabat

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Bellcia
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Szabat

Postautor: Bellcia » 08 lip 2017, 21:51

Cześć wszystkim. Czytając komentarze pod postami spotkałam się z opiniami, że świętowanie szabatu jest niezgodne z Pismem. Od zawsze byłam przekonana, że jest. Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu? Będe bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Efendi
Posty: 3325
Rejestracja: 29 kwie 2014, 14:27
wyznanie: Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szabat

Postautor: Efendi » 10 lip 2017, 19:29

Bellcia pisze:Cześć wszystkim. Czytając komentarze pod postami spotkałam się z opiniami, że świętowanie szabatu jest niezgodne z Pismem. Od zawsze byłam przekonana, że jest. Może mnie ktoś wyprowadzić z błędu? Będe bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.


Nie jest niezgodne, ale dla Chrześcijan nie ma zadnego znaczenia szbat czy nie szabat. Szabat dany zostal Zydom, a nie chrzescijanom, Jezus w szabat uzdrawial, apostolowie zrywali klosy i Jezus powiedzial ze jest panem szabatu ze nie ludzie sa dla szabatu a szabat dla ludzi. Wiec nie ma to wiekszoego sensu dla Chrzescijan, tymbardziej ze zaczeli swietowac w niedziele czyli dzien zmartwychwstania a nie sobote.


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 229
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Zawiercie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szabat

Postautor: biblijny » 11 lip 2017, 02:24

Rzymian 14:

(5) Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

(6) Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.


Myślę, że powyższy fragment rozwiązuje Twoje wątpliwości.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 774
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szabat

Postautor: diedmaroz » 11 lip 2017, 11:57

https://www.youtube.com/watch?v=5n9pUj0USA8
Tutaj z drugiej strony "barykady" nauczanie. Od początku nawrócenia nie rozumiałam szabatu i pozornej sprzeczności w Pawle oraz po co Bóg odpoczął po stwarzaniu skoro nie musi. Szabat jako przykazanie albo dowolność (wolność) ciągle dla mnie kwestia otwarta.

119:45
I chodzić będę na wolności, Bo szukam rozkazów twoich.


Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (Joba 1:21)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jana 3:16)

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości